Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Borzalmasan néznek ki.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Cifu válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

De legalább értelmetlenül drágák is... :U

Van egy olyan sejtésem, hogy a Chieftec nem fog bankot robbantani ezzel a gamer ággal...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Piftuka válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Japán kondik, de csak 3 év jótállás... Ráadásul mindezt baromi drágán...

Nem értem a koncepciót.

"Aquila non captat muscas."

(#4) Cifu válasza Piftuka (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pedig magától értetődik:

Csinálj drága, extravagáns külsővel bíró alkatrészt a számítógépbe, ami túl van árazva és rá lehet aggatni a 'Gamer' jelzőt. Ha a többi gyártónál bejött, akkor a Csifi is bepróbálkozik. A vásárlókat ritkán érdekli a garanciaidő, viszont a "japán kondik" ugye máshol is hívószóként szerepelnek folyton. Én igazából azt nem értem, hogy ilyen árért az RGB ledsorok miért hiányoznak róluk... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Sebaj Fóbiás válasza Cifu (#4) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Hagytak teret a jövőbeli fejlesztésre is :D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#6) forgonati válasza Cifu (#2) üzenetére


forgonati
őstag

Szerintem viszik majd. Hihetetlen mennyi idióta van a világban. Ezeknek szánják a gyártók az értelmetlenül drága, világító és zenélő, gémernek hazudott szarokat.

Keelah Se'lai!

(#7) NightGT


NightGT
senior tag

A full japán kondi az alapvetően marketingduma, de attól még lehet műszakilag jó termék.

Nagyobb gond, hogy ezzel az árral Focus+, Leadex II, Bitfenix Whisper, evga G3, ilyenek terepén versenyzik. Illetve még felettük is van...és ezekhez képest ezzel a névvel, és főleg ezzel az undorító gagyi dizájnnal egyáltalán nem kéne.

Speed is the only truly modern sensation

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Remélem ezzel több fragem lesz CS:GO-ban, meg az F1 2018-ban is gyorsulok vagy egy másodpercet!

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"Max. kombinált terhelés: 999,96 W"

Szerintem ez a vásárlók átverése, 999,95 Wattnál nem tudhat többet!

(#10) bot1978 válasza Cifu (#2) üzenetére


bot1978
senior tag

15 éve egy csifi deltám van otthon a nagy gépben, túl van számtalan CFX és SLI konfigon. Kondi sem volt cserélve, semmi és hibátlan. Ezalatt FSP a munkahelyen meghalt kettő is a gépemben sima nezetéstől. Akkor mi a drága?
Általában én is savazom a gamer lehúzást, de inkább egy 80+bronz csifi táp legyen gamer, mint egy rgb ledes kompakt vízhűtő, ami fél év után szivárog.

(#11) Predatorr


Predatorr
őstag

Én egy FSP Hyper 700-at vettem 18e-ért, mert a mindösszesen 3db (!) EU-minősítéssel (nem ezekkel a marketing plecsnikkel) rendelkezők egyike, 90%+ hatásfokkal. Bár én magam nem mértem, de ezt olvastam róla. Kiszolgál rendesen, és még hangja sincs.
Ez a termékcsalád szimpla (képzavar) lehúzás.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#12) Cifu válasza bot1978 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is használtam 450W-os Chieftec tápot vagy 10 évig, és húzta volna még tovább, csak az új deszkákhoz már nem volt jó. Aztán láttam elfüstölni Chieftec iArena tápot egymás után kétszer, és rájöttem, hogy ez a Chieftec már nem az a Chieftec, ami vigyáz a nevére... Ettől még a drágább tápjaiban én is megbíznék, csak hát olyan konkurencia van a piacon, hogy azért elvárások is vannak. Pláne ilyen árnál...

Mondjuk én ilyen árért elvárnék minimum 7-10 év garit, ha a gyártó meg ad 3-at, akkor azt mondom, hogy sorry, de van jobb ajánlat...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Jim Tonic válasza NightGT (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amiket felsoroltál, azokhoz képest a Chieftec jóval komolyabb márkanév.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Jim Tonic válasza bot1978 (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez így van. A Chieftec talán legmegbízhatóbb, legjobb tápegységek között van. Talán a Seasonic-ot tenném elé.
Az FSP egy ideje elkurvult, nálam is fekszik egy rossz.

@Cifu: lehet, hogy nem az, mint 15 éve, de a többiek sajnos még rosszabban szerepelnek e téren.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Cifu válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amiket felsoroltál, azokhoz képest a Chieftec jóval komolyabb márkanév.

Egykor az volt. Amikor még az Enermax volt az etalon, és a Chieftec volt az elérhető árú minőség.
De a múltból megélni nem jó ómen...

A Chieftec talán legmegbízhatóbb, legjobb tápegységek között van.

Hát... a drágábbakban megbíznék, de ahogy említettem, 3 év garival vicc kategória ilyen áron.

Az FSP egy ideje elkurvult, nálam is fekszik egy rossz.

Izlések és pofonok, én úgy látom, hogy az FSP hajdan azzal szerzett hírnevet, hogy az olcsó árkategóriában is jó minőséget tudott nyújtani (ahogy anno a Chieftec is így lett sikeres). Csak aztán ők is egyre lejjebb adták az olcsó sorozatok minőségét, hogy árban versenyezni tudjanak. Gondolom az a döglött FSP sem AURUM széria... ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Daelion válasza Cifu (#12) üzenetére


Daelion
őstag

Nálam is ment egy 500-as Chieftec vagy 10 évig,még a 8800GT korszakba raktam a gépbe és a GTX 950-el váltottam ki de nem azért mert nem bírta csak már elkezdett zakatolni néha a venti illetve kontaktos lett a táp kapcsolója de ezek javíthatóak lettek volna,még most is működik és szükség is volt rá pár napja a szüleim gépébe. :D

Azóta volt itt egy 450-es Thermaltake táp aminek ugyan semmi baja 'budget gépbe jó volt' csak magas terhelésen az új gépbe zavaróan hangos volt a ventije ezért azt is menesztettem a mostani Cooler Master 650W MPY-re 5 év garival.

Teszi a dolgát de persze kifogtam egy coil whine-os darabot amire nem tudom,hogy jó e a garancia mivel nem hangosan csinálja csak mivel nekem érzékeny a hallásom még a ~3 méterre lévő ágyban is hallom ha csak nem áramtalanítom a gépet. :W

Párszor már elgondolkoztam,hogy maradni kellett volna a Chieftecnél csak én se nagyon bíztam ebbe az 'új' Chieftecbe de lehet jobban jártam volna. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) macilaci78 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pont lesajnálom: sose látom és ma már az átlátszó oldallapos házaknál is elterjedt koncepció a tápegység elrejtése.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) Jim Tonic válasza macilaci78 (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ennyi erővel lehetne fémszínű is. Azért, mert nem látod, még lehetne ízléses.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Wombath válasza Cifu (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Tökéletesen fogalmaztad meg :)

(#20) Hopkins95


Hopkins95
addikt

A legkisebb 33000 forint... :DDD A táp tipikusan az az alkatrész, amire nem érdemes túl sokat költeni.

Amúgy meg ha van már Evga 650 Gold 88 Euróért, akkor ki a fene az, aki ezért 35000 forintot adjon? :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) Piftuka válasza bot1978 (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Ne haragudj, de egy 15 éves, megbízható Delta tápot hasonlítasz össze egy feltételezhetően belépő szintű FSP tápegységgel.

Ráadásul utána említed a "vízhűtést"... Az már nem is az "almát a körtével" kategóriája, hanem az "almát a salátával".

Nem releváns mindez. Attól még az FSP egyike annak a kb. 3 cégnek (a Chieftec nincsen közöttük) ezen a piacon, amely ~20+ éve konstans, jó minőséget produkál nagy általánosságban.

"Aquila non captat muscas."

(#22) Piftuka válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

" A Chieftec talán legmegbízhatóbb, legjobb tápegységek között van."

Sajnos egy jó ideje már nem ugyanazt jelenti ez a márkanév! :( (Mint mondjuk a '90-es évek közepe-végén, vagy a 2000-es évek elején.)

Ahogyan pl. az Enermax is "elherdálta" a régi, jó hírnevét.

"Talán a Seasonic-ot tenném elé."

Nem "talán", hanem egyértelműen ők vannak az élen. Toronymagasan.

Rajtuk kívül még a "Super Flower", és valamelyest lemaradva az FSP.

A többi cég pedig maximum egy-egy jól sikerült modellel érdemel említést, attól függően, hogy abba éppen melyik gyártó készítette az eszközt magát.

"Aquila non captat muscas."

(#23) Cifu válasza Piftuka (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

A többi cég pedig maximum egy-egy jól sikerült modellel érdemel említést, attól függően, hogy abba éppen melyik gyártó készítette az eszközt magát.

Szerintem pont az a helyzet itt is, hogy már a legtöbb kínai/tajvani OEM (CWT, Great Wall) is olyan gyártási minőséget tesz le az asztalra (ha megfizetik), hogy egy rossz szót nem lehet mondani rá. A JhonnyGuru valamelyik Corsair tápnál ismerte be, hogy a CWT már ott van minden szempontból, ahol a Seasonic. A 7 meg 10 év garancia pedig jelzi, hogy a Corsair is biztosra megy.

Nem a gyártó a lényeg, mert a hajdan lenézett CWT is tud sz@rt és hibátlant is kiadni a kezéből manapság, csak éppen az előbbi az drága papírnehezék kategóriában indul, az utóbbi meg drágán mért márkás tápegység.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Jim Tonic válasza Piftuka (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Véleményem szerint az FSP már nem top gyártó. A belépő cuccai kimondottan megbízhatatlanok lettek. A Seasonic ezt nem követte el. Bár nálam már ment tönkre nem rég egy AX Corsair, Seasonic belsővel.
Az Enhanced kimaradt a felsorolásból, pedig szerintem komolyabb minőséget képvisel, mint az FSP.

Nincs bajom az FSP-vel, a Corsair egy Aurunot váltott, de mostanában több elfüstöltett láttam, ami zavaró. Chieftec-et pl. nem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Yutani válasza bot1978 (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálam meg tizenéve a 410 wattos 12cm ventis Chieftec döglött meg készenléti áramkör szériahibával. De még a CTG-500 tápomat is gariztatni kellett, kinyírt anno egy vadonatúj Asus FX990 alaplapot.

FSP sosem volt problémás nálam, egy kis 400-as viszi a G4600 + RX 570 kombómat.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#26) MMIX


MMIX
addikt

Ezek nem belépő és középkategóriások ezért ennyi az ára. ENERMAX is ezt veszi és a Tt. (az már világít :) )

Gold CWT GPR www.benchmark.pl

Platinum CWT CST

A garancia idő rövid.

[ Szerkesztve ]

(#27) Sinesol


Sinesol
veterán

Ez ennyiert elég erős, 550 watt 33k...ezen az aron, sőt olcsobban is, ott vannak a kategoria piacvezető termékei: Evga G3, Corsair Rm550x, Seasonic Focus.

Nyilvan lehet jo a teljesitményük, viszont egy total noname, uj markanevet nem tudom miert valasztana barki a fentiekkel szemben.
Bőven 30k alá kéne menni, míg felfuttatják a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#28) Amerigo57 válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Chieftec tápok még az 1990 -es években sem voltak a legjobbak között ,
a 2000-s évek elején az 500 -600 W -s tápjaikkal a középmezőnybe kerültek ,
de sosem tudtak egy felső kategóriás jó tápot összehozni.
Ha nincs a Kelet-Európai piaca a Chieftec tápoknak,
már rég megszűnt cég lenne.
Az USÁ-ban ismeretlen cég a Chieftec.
Nemzetközi tesztek és vásárlói vélemények alapján
az alábbi felső kategóriás tápok állnak:
Seasonic , Evga , Corsair , Super Flower , Be quiet .

[ Szerkesztve ]

(#29) Cifu válasza Amerigo57 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nemzetközi tesztek és vásárlói vélemények alapján
az alábbi felső kategóriás tápok állnak:
Seasonic , Evga , Corsair , Super Flower , Be quiet .

Ebből a Seasonic és a Super Flower gyártó. A másik három csak gyártat külső gyártókkal, az EVGA szinte bárkivel (HEC, Super Flower, FSP, stb.), a Corsair mostanában főleg a CWT-vel, kisebb mennyiségben a Seasoniccal, a Be Quiet! számára pedig az FSP gyárt...

Szóval ilyenkor azért mosolygok azon, amikor pl. a Be Quiet!-et jobbnak tartják egyesek, mint az FSP-t... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Jim Tonic válasza Amerigo57 (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kb. bemásoltad valamilyen fórumról. Ebből ugyanis 2 gyártó, a többi nem. A többire nem is reagálok. :)

#24: Aurumot. Éljen a mobilos fórumozás. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Geller72


Geller72
veterán

Tápot "gyártani" manapság annyi, hogy szólsz Kínában valamelyik tápegység-gyártónak, hogy nagy volumenben vennél tőlük tápot. Kiválasztod a paramétereket, a design-t és máris van egy "saját" tápod. :D.
Nagyjából úgy, mint ahogy a monitorok készülnek. Ahogy ott is, ebben a szegmensben is elég kevés az egyedi, teljesen saját terméket értékesítő gyártó. :U

(#32) bot1978 válasza Piftuka (#21) üzenetére


bot1978
senior tag

Ha belépő szint akkor legyen belépő áron, ha viszont sz@r akkor ne legyen semennyiért se. Egy márkanevet annyi megvédeni, hogy odaírsz még valamit. Gitárban is van az nagy Fender, ami figyel magára, meg van Squier by Fender olcsóbban, az is Fender gyártás csak na… érted Te.
Persze ott indul, hogy mi a jó?
Mennyi üzemidőt adunk egy jó tápnak? 5 év? 10 év? 20 év? Lehet egy kapcsolás jó, ha az elkókat beszállító cég éppen határértéken tartott egy gépet a soron és így azok az elkók 3 év után púppal a hátukon mennek a levesbe.
Én igazából alkatrészminőségben látok különbséget manapság, illetve egyre nehezebb tényleg jó minőségű alkatrészeket találni. Drágán is szarokat adnak. Az SMD alu kondik botrány sz@rok például, mondjuk az tápban hál Isten pont nincs.
Hatásfokra amúgy ott az EU-s minimum a 80+ az nekem már elég is, védelem is szevasz szinte mindegyikben van már mindenféle. Hogy a venti mennyire hangos ott mondjuk lehet, hogy van valami értelme a drágábbnak, de igazából ez is olyan, hogy mittomén. Nincs ott, hogy ezt a típust Noctua ventivel szerelik azt meg Arctic-kal csak lebrandelik az egész dobozt és itt van, nesze neked a táp.
Viheted.
Ráírják melyik ágon hány Amper. Még a kábelkorbácsot sem forrasztják be normálisan, mert csatlakozó kell rá. Minek? Mert üvegvitrin kell PC ház helyett és csúnya a felforrasztott kábelkorbács. A forrasztásnál nincs jobb, de a forrasztás rossz értem, az nem dölux :W

(#33) Sinesol


Sinesol
veterán

Totál mindegy, hogy ki valóban gyártó és ki az, aki oem cuccot vásárol, a vásárlók tesztelők csak a kész, boltban megvásárolható terméket látják. Btw. amennyire tudom, a külföldi tesztek és fórumok alapján a Seasonic, a Corsair és esetleg még az EVGA a legajánlottabb, BeQuiet tesztet párat láttam, de sehol sem voltak annyira elájulva tőle, ahogy érthetően az FSP-től sem.

[ Szerkesztve ]

(#34) Piftuka válasza Cifu (#23) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem a gyártó a lényeg, mert a hajdan lenézett CWT is tud sz@rt és hibátlant is kiadni a kezéből manapság, csak éppen az előbbi az drága papírnehezék kategóriában indul, az utóbbi meg drágán mért márkás tápegység."

Tisztában vagyok mindezzel. :K

Ám a hasonló tulajdonságokkal vásárolhatok tőlük egy tápegységet, és a CWT-től is... én bizony 100-ból 100 alkalommal is a bizalmamat inkább a Seasonic termékeibe helyezem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#35) Piftuka válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


Piftuka
veterán

"Véleményem szerint az FSP már nem top gyártó. A belépő cuccai kimondottan megbízhatatlanok lettek."

A szó klasszikus értelmében soha nem voltak azok. Az Enermax, Seasonic és a Super Flower tartozott ebbe a kategóriába.

Az FSP-t inkább a "jóval átlag feletti" jelzővel illetném. Tény, hogy valaha első sorban arról voltak ismertek (főleg kis hazánkban), és elismertek, hogy igen tisztességes, korrekt, megbízható, "belépő" szintű tápegységeket készítettek, és ezeket nagyon kedvező áron értékesítették.

Fura módon, a partnereiknek talán már akkor is jobban sikerült belsőket gyártottak. Azért persze van néhány legendás "közép", és "felső kategóriás" modelljük. :K

Nekem mindig is a kedvenc gyártóim közé tartoztak.

"Az Enhanced kimaradt a felsorolásból, pedig szerintem komolyabb minőséget képvisel, mint az FSP."

Csak "Enhance". ;)

Szerintem összességében nem érték el az FSP szintjét, bár tény, hogy gyártottak korrekt tápegységeket.

Amúgy kimaradt a felsorolásból a "Sirtec" is... Nekik is volt jó és rossz szériájuk is...

Igazából az a szép, hogy ezen a piacon óriási a választék. Szinte mindenki megtalálja a neki tetsző árral és tulajdonsággal rendelkező modellt. (Persze éppen a hatalmas választék miatt a minőségben a szórás is jelentősebb.)

Amúgy a Chieftec-nek is volt legendásan rossz szériája már régen is. Annyira rossz volt, hogy a gyártó visszahívta. Garantált, bőven 90% feletti meghibásodási rátája volt, a legtöbbeknél nem sokkal a bekapcsolást követően.

Emlékszem, még a HWSW fórumon is volt egy dedikált téma neki, annyira "nagyot szólt". (Képletesen, bár egyeseknél szó szerint értve...) :)

"Aquila non captat muscas."

(#36) Jim Tonic válasza Piftuka (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az pont egy véletlen d. :) Sajnos elég vastag ujjaim vannak, mobilon elég gyakran mellécsapkodok. :(

Nekem még az rémlik anno a JonnyGururól, hogy az Enhance a Seasonic szintjén volt, de azt is hallottam, hogy mára már nem igaz. Volt is tőlük tápom régebben, és tényleg nagyon jó volt.

Ma már szinte csak Seasonic van, bár van egy SFX Chiftec is, azzal sincs semmi bajom.
Ja, meg van egy Chieftec külső táp is. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.