Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Még mindig ez a dizájn és a klasszikus két hangszórós szett jön be leginkább. Tetszik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) krx21 válasza TigerCat (#1) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, klassz,de kár hogy túl árazott kicsit... Nekem van hasonló Sonyba, az is drága sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#3) #21346560


#21346560
törölt tag

"Bluetooth 2.1 támogatás révén vezeték nélküli úton is, valamint egy mobillal, ami NFC technológia révén is párosítható"

:U

(#4) GIJoe


GIJoe
addikt

SACD, BD XL 3D? Ennyiért minimum...

(#5) DBob


DBob
őstag

150 kHUF egy játék Hi-Fi? :U

(#6) junior11 válasza krx21 (#2) üzenetére


junior11
veterán

Melyik modell van neked a Sonytól? Milyen a hangzása?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7) hege8888


hege8888
aktív tag

Ennyiért ez nagyon túlárazott, ki az a hüle, aki ennyit adna ezért a tudásért?
100e HUF-fal kevesebbért még azt mondom oké.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Ennyiért igazán lehetne benne flac, wav és wma támogatás is. Na meg egy DAB tuner... Egyébként nem rossz, csak drága :U.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) #06658560 válasza bteebi (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csatlakozom.

(#10) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Audio részleg mikor nem volt túlárazott?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) ALBY


ALBY
senior tag

Ez az Onkyo cucc még midig el van maradva 10 évvel, és még drága is.

Ami szerintem MA egy fasza népi "mini-hifi" termék lenne,
egy kis dobozban a következők:
-Kb 2x~20W erősítő az egyik mai egychipes D-osztályú cuccból amikkel a Breeze Audio is játszik
-Külső kövér táppal
-1 RCA bemenet (DAP-nak vagy bárminek)
-Optikai bemenet (TV-nek)
-Usb bemenet (PC-nek/notebooknak, a szégyenletes hangkártyák helyett)
-BT vevő, AptX-el! (tabletről, telóról lehet nyomatható)
-valami legaljától egyel jobb DAC, nyiílván
-lemez nem kell, usb-játékos se úgyis szánalmas lesz
-talán még rádió se kell, tepsifonról nerádiókból sokkal jobb a választék,
(mai ungarische rádiózás egy plusz dollárt nem érne meg már nekem(
-egy szimpla távirányító
-extraként SUB kimenet! ekkor aktívan vágna is 60-80Hz-nál le és fel is!
(Hangfal nem kell, hangfalat majd veszünk mellé ízlé$ szerint, az egy külön feladat.
(Kábelt meg pláne ne adjanak mellé az csak ruhaszárításra lesz jó.))
Ez a kis erősítőke most kijönne Kínában 40Eft-ből, minden útonállá$$al együtt is sláger lehetne
második rendszernek, gyerekszobába,vagy csak a kisigényű honfitársaknak a TV mellé nappaliba.
(Ma már pont nem kéne bele semmi lejátszó képesség a telefonok és egyebek miatt.)
Ennyi, nem is kell más baromság bele. Bőven leváltaná az összes soundbart, mono BT zajtéglát, pécészpíkert, minihifit, csak persze nem lehetne annyi bullshittel lehúzni a népet.

Szóljatok ha lehet itthon is kapni. :DDD
(Az igazi hi-fi, házimozi persze más világ. De egy ilyen a legbotfülűbb háztartásban is korrekt lenne)

Persze mindezt tudja egy régi használt házimozi erősítő 40eFt-ért,
sőt akkor kapunk mellé DTS dekódert hogy filmet is lehessen nézni, és opcionális további végerősítőket,
egy spdif kimenetes BT vevőt kell csak a hátára aggatni

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#12) Barton válasza ALBY (#11) üzenetére


Barton
senior tag

(#13) ALBY válasza Barton (#12) üzenetére


ALBY
senior tag

"Régi hifit meghagyni"
Akiknek ilyesmire lenne szüksége, közülük lehet hogy sokaknak sosem volt hifije, épp azért kéne.

Jók ezek a RasPi cuccok, de ez már tényleg más kategória és közönség szerintem,
akiknél a minihifi szóba jön, ott azért a megoldásnak egyszerűnek és kényelmesnek is kell lenni,
ez már a ló túlsó oldala lenne oda, de amúgy másnak jó lehet.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) ALBY válasza ALBY (#11) üzenetére


ALBY
senior tag

így hirtelen valami ehhez hasonlóra gondoltam,
meg kell mellé (használt) jó hangfal, (VanDamme) hangfalkábel aztán had szóljon :DD
Sokakat kiválóan kiszolgálna a sok parasztvakítás helyett!
Forrásnak Telefon úgyis van, de mondjuk ha egy Shanling lejátszó is akad, akkor kimaxoltuk.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#15) Solten


Solten
addikt

150k HUF?? :Y Ok, lehet hogy nem szol olyan hiperszuperul mint ez a cucc es le volt akciozva, de nemreg vettem egy hasonlo kinezetu es tudasu (DAB, FM, MP3, Bluetooth, USB, stb) Panasonicot kb 24k HUF erteku brit valutaert. Nevetseges.

Saor Alba

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Drága és jobb lenne ha a egy dizájn, színvilág jellemezné, nem pedig ez az ezüst/barna fa kombó. 80 körül jöhetne egy színben, ha tényleg jól szól.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Cs1csó válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CD-t elhagyhatnák már retro ide vagy oda.

(#18) #72042496 válasza ALBY (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Denon PMA-30, vagy 60?

(Mondjuk nyilván nem 40 ezerbe kerülnek ezek.)

(#19) ALBY válasza #72042496 (#18) üzenetére


ALBY
senior tag

Így van ezek a Denonok is kiválóak, hallottam is talán a 60-ast. Pont ezt a felhasználási kört szolgálnák,
HA nem kerülnének olyan rohadt sokba mint amennyibe, merthát ennyiért a tradícionális hifi komponensekből is komoly dolgokat össze lehet már hozni, akinek meg kevesebb is elég az csak értetlenkedik a magas árakon és végül nem vesz semmit vagy valami szemetet rásóznak. Majd használtan lesz értelmük ebayről "kihasználatlanság miatt" 180euróért.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#20) Hieronymus válasza ALBY (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Majdnem ezt az utat jártam én is.
Nézegettem a kompakt és mini HIFI-ket. 100 euró alatt már ránézésre is hulladék volt a kínálat.
Kettőszázig csak a megszólalásig volt elfogadható az eszköz. A felesleges extrák sem emelték meg a vásárlási kedvemet. A drágábbak közül már volt olyan ami tettszett és a hangja is szép volt.
A helyzetet bkercso fórumtársunk oldotta meg, ezzel az írásával. Vettem hozzá egy Mohr SL10 hangfalpárt és rendes kábelt hozzájuk.
Ez a felállás számomra teljesen megfizethető. A meglévő eszközeimmel. biztosítom a az egyébként feláras szolgáltatásokat.
Egyedül a távvezérlehető be- és kikapcsolás hiányzik még. De az sem jelent gondot. Találtam elfogadható low budget megoldást, csak meg kell rendelnem. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) CharlieDrop válasza Hieronymus (#20) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nagyon jó, de tényleg, csak ahogy korábban írták túl barkács :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22) #06658560 válasza Cs1csó (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem kötelező elem a CD, van egy csomó albumom úgy, amiket rendesen megvettem és szeretem hallgatni.

Te meghaladtad, elég sokan meg nem, például a plusz dolgokért.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cs1csó válasza #06658560 (#22) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is van rendesen megvett VHS kazettám mégis a padláson pihen.Meghaladtuk digitalizálni kell valamilyen LOSLESS megoldással és kész.

(#24) Barton válasza #06658560 (#22) üzenetére


Barton
senior tag

Szia!

A FLAC a te baratod!

(#25) #06658560 válasza Barton (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert az ad füzetet az album mellé, vagy mi?

(#26) Cs1csó válasza Barton (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hagyd, ő fizikailag akarja birtokolni, a borítót nézni stb. Van annak is egy fellingje azt elismerem, de ezt már meghaladtuk.

(#27) Aprósólyom válasza Cs1csó (#26) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha a fizikai birtoklást meghaladtuk, akkor el vagy tévedve. A CD minőséget meghaladtuk ugyan, de az nem derült ki melyikre gondolsz. Jó minősége van a CD-nek is. Attól hogy van nála joobb, nem kell temetni. A lossless sembjelent önmagában semmit, mert rengeteg albumot csak CD-ről tesznek fel, bizonyos helyeken...

Jevons paradox

(#28) Cs1csó válasza Aprósólyom (#27) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a trend, értem, hogy sokan főleg az öreg motorosok közül fontosnak tartja, hogy a kezébe fogja a fém díszdobozt a könyvecskét stb.

(#29) Hieronymus válasza CharlieDrop (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" korábban írták túl barkács "

Igen, ez benne van a pakliban.
Nemrég megkértek, hogy nézzek meg egy Harman Kardon házimozi erősítőt, mert nem tekerte a BR lemezeket. Na jó semmilyen lemezzel sem tudott boldogulni. Nem szoktam bevállalni ilyen problémát. Családon belül nehéz vissza utasítani. Gondoltam belenézek és vissza adom, hogy nem tudok vele mit kezdeni. A belseje sem tűnt a barkácsot jelentősen felülmúló minőségnek. Pótalkatrészt már nem lehet hozzá kapni. Találtak egy fazont aki a meghajtó javítását elvállalta. Az írott lemezeket továbbra sem tudja olvasni, de legalább működik.

Azóta nyugodt vagyok. Ha már nem tatszik a hangja az "o´csó" erősítőnek, veszek másikat vagy jobbat. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) CharlieDrop válasza Hieronymus (#29) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ugyanígy áll a pana "házimozim", a DVD lejátszó része nem működik vagy 7 éve...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31) TIT


TIT
veterán

Ezek régen 70-100-ig mentek.
A Technics volt 140-180-ig de az szeparált volt.

(#32) MMSZoli


MMSZoli
tag

Amíg nincs benne egy normális kazettás deck Dolby C és HX-PRO-val normális áron, nem érdekel :-)

Van egy 200 darabos gyári kazetta gyűjteményem, és a mai napig meghallgatok egyet-egyet a Sony rendszeremen. (azon is van USB és CD-MP3lejátszás, de azokat nem használom) :-)

Retro RULEZ :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.