Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem számítottam másra. :(

Részemről amíg a kijelzőknél nem lesz egy univerzális megoldás, ami átjárható a gyártók között, tőlem úgy pakolásszák a boltok polcaira a G-Sync/Freesync képes monitorokat, ahogyan akarják. Én nem kérek belőlük. Addig pedig jól el leszek én 1440p60-on.

(#2) Male


Male
nagyúr

Szuper... persze engedni senki nem fog, és annyira nem is fontos funkció, hogy bármelyik oldalt erre kényszerítsék a vevők... így marad a kavarás.

"státuszkó"... a "status quo"-t biztos le lehet így írni? Nagyon hülyén néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#3) X Factor válasza DarkByte (#1) üzenetére


X Factor
addikt

Van univerzális, ingyenges megoldás, csak éppen az NV nem támogatja, mert akkor a sajátjáért elkérhető pár 200usd-ről lekéne mondani. Amit nyilván érthető okokból nem tesz meg.

Ha, majd a userek tömegesen veszik a más sync technológiákkal felvértezett monitorokat, akkor látok rá esélyt, hogy esetleg ők is "enable freesync = 1" módba váltanak.

Male Számomra az utóbbi évek legfontosabb funkciója, előrelépése. Kb, mint anno az ssd tárhelyek megjelenése a hagyományos lemezesekkel szemben.

hogy bármelyik oldalt erre kényszerítsék a vevők Ezalatt mégis mit értesz? Az AMD-nek, meg az INTEL-nek kéne gsync kompatibilis vga-t gyártania ? Ugye, te is tudod, h. ez nem lehetséges. :) Vagy pontosabban szólva, ezt is az NV engedélyezhetné csak a GSYNC modulon.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#4) elithun


elithun
őstag

Első gondolat: [link]
Annyiban jó, hogy legalább hasonlít két szabvány, de remélem a valóságban is jól le lesz fedve.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Lényeg hogy a 2.1-es forrásokhoz biztonságosabb lesz "csak" 2.1-es megjelenítőt venni, mint valamelyik nem nyitott technológiát is támogatót választani.

Szerintem így nem lesz a Free/G-sync támogatásnak marketing értéke sem, ha csak nem tud többet nyújtani annyival, hogy megérje szektásodni miatta. :)

Nekem jó a 150-300 FPS tearing-el is, nem veszek semmilyen megjelenítőt azért hogy fél év múlva legyen egy más implementáció, ami szinkront és még kisebb késleltetést Ígérne, de még így is lassabb lenne, és nincs is ekkora FPS átfogása. Rókabőr sokadik lehúzása...

[ Szerkesztve ]

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem lehetne, hogy a nyílt és a szabványos fogalmakat nem keverjük, mossuk össze a hírekben?

(#7) Male válasza X Factor (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Ne szedd darabokra amit írtam :)

Van annyira fontos funkció, hogy pl az nVidia vásárlók 90%-a azt mondja, hogy ezentúl AMD-t vesz? Nem. Fordítva? Nem... erről beszélek, hogy nem annyira fontos funkció, hogy emiatt a vevők kikényszerítsék, hogy az egyik vagy a másik gyártó támogassa a másik megoldását is.
( "Ugye, te is tudod, h. ez nem lehetséges.": Ezek profitorientált cégek, van az a pénz, amiért ez lehetséges... )

(#8) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Ámberek!
Az utolsó előtti-előtti nagy bekezdés második felében le van írva, hogy a gészinkes monitorok működni fognak AMD kártyákkal, ha az AMD be nem int. De miért is tenné?
Csak ki az a hülye, aki a radeonja mellé kifizeti a gészinkes felárat!?!?!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#9) X Factor válasza Gróf... (#8) üzenetére


X Factor
addikt

Szerintem félreértetted. HDMI 2.1-en lévő VRR technológia esetén, nincs kártyaspecifikus tiltás.

Arról volt szó, h. a jövőben vélhetőleg a 4 technológia ellenére, a gyártók ugyanigy freesync és gsync kompatibilis kiejlzőket fognak kiadni, névlegesen. Ezek bejáratott nevek, az emberek egy része tudja is miról van szó, ha most megjelenik még egy rovidetes vagy szooszetetel, csak még nagyobb lesz a zavar.

Na mármost az AMD nyilván ezt(hdmi 2.1 vrr) beemelheti a freesync gyujtoneve alá, az nv(gsync) is megteheti, csak ebben az esetben, ha egy kijelzőt gsync-esként aruljak, és a hdmi2.1-es szabvány VRR technológiát használja, akkor mennie kell AMD kártyával is.

Ha gsync modult kap és úgy tud bizonyos specifikaciokat mondjuk DP-n, akkor marad a mostani felállás.

Szóval, nem az AMD kártyák fognak gsync kijelzőket támogatni, hanem a jövőben lehet, hogy olyan technologiakra is rahuzzak a gsync elnevezest, ami nem az, mert igy egyszerubb az élet mindenkinek.

Illetve, eleve nem értem ezt az AMD be nem int dolgot :F Sync technologiak ota, arrol megy a vita h. a userek szempontjabol a legjobb az lenne, ha az NV dobná a GSyncet, és szimplán engedélyezné a kártyáikon a vesa általi szabványt. Még az NV-nek is segithetne, mert a maradék amd user, aki csak a freesync miatt vesz amd kártyát, átpártolhatna hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#10) Egon válasza X Factor (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem ennek az egésznek olyan szempontból lesz jelentősége, hogy ha veszel egy adott monitort (amit jellemzően hosszabb távra szoktak vásárolni, mint vga-t), akkor nem kell elkötelezned magad már a monitorvásárlással egyik gyártó mellett sem, hiszen ha az adott monitor DP-n G-sync-es, HDMI-n pedig VRR-es, akkor ha eladod a GeForce-ot, vehetsz utána Radeon-t monitorcsere nélkül.
Az NV nyilván tiltani fogja driverből az Adaptive Sync-et nem G-Sync-es monitor esetén, hiszen ellenkező esetben nagyon kevesen vennének G-Sync-es kijelzőt. Ellenben az AMD-nek némileg jót tehet egy ilyen fejlesztés, legalábbis azon userek körében, akik cserélnék a vga-t, és átállnának a másik oldalra. A végső kérdés pedig az, hogy vajon emelkedni fog-e az eladott G-Sync-es kijelzők száma, azaz van-e olyan potenciális vásárlóréteg, akit nem az ilyen kijelzők felára, hanem a vga-gyártó melletti elkötelezettségi kényszer tartott vissza a vásárlástól...
Vélhetőleg az NV-nél úgy vélik, a "prémium" szegmens uralása többet hoz a konyhára, mintha dobnák a zárt szabványt. A G-Sync-es kijelzők jellemzően szélesebb frekitartományban működnek, mint a Freesync-es versenyzők, sokszor jobb minőségű panellal szerelt monitorokban alkalmazzák, így a jelek szerint megéri az NV-nek külön utakon járni (személy szerint nem örülök ennek, de nagyjából osztom az első hozzászóló véleményét).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Dr. Akula válasza Gróf... (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"ha az AMD be nem int. De miért is tenné?"

Bosszú? Ha már az Nvidia az ő kárukra nyerészkedik, nyilván nekik se fáj ha elsenek pár Ft-tól.

(#12) Sinesol


Sinesol
veterán

Lényegében nem történt nagy változás, továbbra is két értékelhető szabvany közül választhatunk, mivel a Vesasyncet eddig se nagyon lattauk sehol, a Hdmi meg önmagaban nem igazan monitorokhoz való, millionyi bug van vele vga-tól, monitortól, kábeltől függően.

Gróf.: Szerintem sokan kifizetik azt a felárat a gsynces monitorért, mivel azok általában alapjában véve magasabb, prémium kategóriát képviselnek, míg a Freesynces cuccok nagy része kommersz, budget cucc

[ Szerkesztve ]

(#13) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Találjunk ki egy ötödiket! :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#14) RozogA87


RozogA87
tag

Az a 10 hertzes frissítés azért befigyel...mégis mi a használati értéke egy olyan monitornak?!

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#16) elithun válasza RozogA87 (#14) üzenetére


elithun
őstag

Az szerintem a variálható frissítési frekvenciára példa, hogy egyes esetekben miként adaptálódik a monitor a megjelenített képhez. ;)

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#17) #06658560 válasza #32839680 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Abu elmondása alapján a mobil szegmensben A-Syncet támogatnak és használnak G-Sync néven, aminek semmi köze desktop G-Synchez.

(#18) ribizly válasza Gróf... (#8) üzenetére


ribizly
veterán

Az AMD-nek szerintem érdeke támogatni. Ha valakinek már van G-Sync-es monitora, akkor elvileg csak nvidia kártyát venne onnantól, hacsak AMD barátunk nem támogatja azt is... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nálam ezek már ott elhasalnak, hogy jellemzően nem működnek olyan alacsony frekvencián, amire képes a videokártyám. Ráadásul jellemzően Nvidia kártyám van, de eszembe se jut hogy méregdrága G-sync -es monitort vegyek. Szóval nálam marad a jó öreg 60Hz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) GreatL


GreatL
őstag

Tojom le őket... van itthon G-sync de TV-n csak a HDMI 2.1 fog érdekelni az alap VESÁs cuccal.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.