Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

közel tízszerese lenne a jelenleg leginkább elterjedt USB 2.0 600 Mb/s-os maximális képességének.

Nemtudom honnan szedtetek a 600-at, a 2.0-as szabvany 480 Mbit/sec-et definial ;)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) liksoft


liksoft
nagyúr

Nekem sokkal nagyobb gondom, hogy megmaradtak a 2-es csatlakozójánál. Miért nem lehet új csatlakozót használni, hiszen látható, hogy csak "odanyomjuk" majd a 3-as érintkezőit. Dohányfüstös szobában, fél év múlva milyen kontaktot fog ez adni? :Y :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) Oliverda válasza liksoft (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet hogy a júzer hamarabb hal meg tüdőrákban mintsem hogy előjöjjön a kontakt hiba.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Konflikt válasza liksoft (#2) üzenetére


Konflikt
addikt

Nemegeszen "odanyomas" lesz. a 3.0 eritkezo felulete az abra alapjan nemcsak a csatlakozo vegen van, hanem annak also reszere (a felsore is?) is benyulik.
Es jobb hogy kompatibilis marad a 2.0-val.
Dohanyfustos szoba? ugyanmar...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) ddekany válasza liksoft (#2) üzenetére


ddekany
veterán

Akkor automatikusan visszavált USB 2-es módba... persze csak vicceltem. A kompatibilitás megtörése gondolom gyakorlatilag a bukással lett volna egyenértékű... Pedig az USB "A" csatlakozó eleve fos, mert nem lehet rajta látni, hogy hogyan kell bedugni (szimmetria). Persze nem lehet fordítva bedugni, de az ember átlagban 1,5x próbálkozik amíg sikerül. Nagy barmok voltak akik kitalálták... de nem lesz új csatlakozó, szóval OFF vagyok.

(#6) Male válasza ddekany (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Csak meg kéne jegyezni melyik irányban van, ugyanis mindig ugyan olyan ;)
(Úgy, hogy ne szálljon rá a por az érintkezőre... persze fekvő ház esetén)

A 600Mbit-et meg tényleg javítani kéne, mert ez elég durva hiba...

...de a többi szám is elég érdekes. Pl az USB 1.1 950KByte/s körül megy, így azt a 25GB-ot nem több mint 9 óra alatt, hanem kevesebb, mint 8 óra alatt vinné át.

[ Szerkesztve ]

(#7) rii válasza ddekany (#5) üzenetére


rii
nagyúr

úgy megszoktuk a PS2-vel, a COM1-COM2-vel kapcsolatban, hogy meg kell nézni, mit hova hogyan dugjunk, hogy már szinte utópia az, hogy vakon be lehet tenni 'ala jack )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) negyedes


negyedes
addikt

Jupiiiii akkor ezek szerint 1 s alat atmasolja a dvd filmemet egyik helyrol a masikra. :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#9) Konflikt válasza Male (#6) üzenetére


Konflikt
addikt

Az 1.1 szabvany elemeleti max. atviteli sebessege 12 Mbit/sec. Valos alaklmazas eseten ez termeszetesen alacsonyabb, esetunkben ennyit mertek. (ezek nem fiktiv eredmenyek, ahogy gondoltad)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#10) Male válasza Konflikt (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Tudom mennyi az elméleti maximuma ;)

A gyakorlatban 1MByte/s körül szokott teljesíteni... én még olyat nem láttam, hogy 950KByte/s-ot ne tudott volna, ezért számoltam azzal.

Ok, ha ők kimérték... (bár mivel marketing cikk, nem vagyok meggyőződve túlzottan a valódiáságáról :U ), viszont az itt megjelent hírben már nem így szerepel, hanem mint tény, hogy ezek ennyit tudnak. ("több mint 9 óra lenne" vs. "több mint 9 óra alatt teljesítette")

(#11) ddekany válasza Male (#6) üzenetére


ddekany
veterán

"Csak meg kéne jegyezni melyik irányban van, ugyanis mindig ugyan olyan"

A gépen lévőnél még elvileg elvárható, hogy megjegyezzem (bár láttam én már olyan házat amiben fejjelefé volt) mert szaki vagyok, de azért megnézem az átlag felhasználók közül hány memorizál ilyesmit. Felesleges szívatás. Ez is azért van, hogy az emberek hülyének érezzék magukat, mikor az istennek nem tudják elsőre bedugni a pendrive-ot. Meg aztán sok cuccnál amit az ember csatlakoztatna nem egyértelmű, hogy melyik is a "teteje", és akkor megint próba-szerencse alapra helyeződik a dolog, hiába tudja vki hogy a házban hogy van. Tudom, rá kell nézni szemből... csak értelmetlen szívatás. Legalább tettek volna a tetejére egy prominens bütyköt, és/vagy trapéz lenne a keresztmetszet, és akkor sokkal könnyebb lenne ösztönösen memorizálni, hogy "felül van a bütyök", és/vagy "alul szélesebb", na meg mindig messziről látszana. Arról nem is beszélve, hogy miért nem olyan négyzet keresztmetszetű dugót csinálnak, amit négyféleképpen is bedughatsz (az érintkezők helyzete detektálható, és igen, egy pici ötletességgel a táp sem gond). Tudom, mert az 0.001 dollárral többe kerülne dugónként. Végül is, az egész USB elvileg arról szól, hogy még józsibácsi is ki-be dugja a perifériákat, szóval tényleg nem érte volna meg... :U

(#12) ddekany válasza negyedes (#8) üzenetére


ddekany
veterán

Már ha nem pendrive-re másolsz... azok írásnál még USB 2-t sem használják ki.

(#13) negyedes válasza ddekany (#12) üzenetére


negyedes
addikt

De akkor mire is jo ez a nagy sebeseg? :F .

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14) #06658560 válasza Male (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

ooo, egy hoszabbito, vagy pl ipod toltokabel kivulrol minden oldalrol egyforma...

(#15) dajkopali válasza Konflikt (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

:B :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) ujoimro válasza negyedes (#13) üzenetére


ujoimro
tag

De akkor mire is jo ez a nagy sebeseg?

mert nem csak ma van, hanem holnap is lesz. És inkább legyünk készen, mint aztán utólag oltsunk tüzet, nemde? Különben egy külső usb- hardisk már bizony meg tudja feszegetni a határokat.

Én csak azt nem értem, hogy az usb-4.0-ra miért nem gondoltak. Mert így bizony elég hamar eljutunk majd az ide-kábel drótmennyiségéhez. Tudom, hogy lesz optikai meg drót nélküli változat is, de nem lenne tutibb, ha már csak optikai verziót készítenének (a kábelesből)? Akkor már biztos nem lenne gond a skálázódással (meg a kábel hosszával).

(#17) Konflikt válasza ujoimro (#16) üzenetére


Konflikt
addikt

optika durvan felnyomna az arakat. es parezer ft-s eszkozoknel nembiztos hogy megeri alkalmazni.
Az usb 2.0 mar igyis durvan lefogja az usb-ide atalakitora kotott hdd-ket, pl. nalam egy wd 40-es hd tune-ban a hdd elejetol a vegeig csak kb 25 MB/secet er el.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) LordX válasza Konflikt (#17) üzenetére


LordX
veterán

A micsoda? Nem, az eszköz nem drágul szinte semmit az optikai PHY-től, max a kábel.

(#19) Cathfaern válasza LordX (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kis kábelhossz (néhány 10 méter) esetén az optikai csatlakozó messze drágább, mint maga a kábel (legalábbis ~1 éve mikor foglalkoztam ezzel, még így volt).

(#20) enterlaci válasza LordX (#18) üzenetére


enterlaci
senior tag

Speciel jónak tartom a lefelé kompatibilitást, nem kell az eszközöket lecserélni vagy átalakítót venni. Örülnék még egy olyan megoldásnak, hogy a 3,5"-os sata vinyó táplálkozna az usb-ből árammal is, szívesen kidobnám a kis tápegység gyűjteményt az ablakon. Oké, tudom, ez egy kicsit már sci-fi. :D

LordX: Nah ja, és ha elterjedne az optika, szépen lemenne az ára is normális szintre és mindenkinek(majdnem) jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#21) Gordiann


Gordiann
őstag

Már látom is... piacon megyünk a kis cuccainkkal. Megszólal mellettem egy sötét alak:
"Hö.....kell hd film? 1 perc az egész! Mi kell?"
:DD

(#22) Male válasza enterlaci (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Hozd ki a gépből a szükséges tápcsatit, és máris nem kell a külső táp ;)
(USB-nek túl sok lenne ennyi áram.)

(#23) Dr. Romano válasza enterlaci (#20) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Vagy veszel egy ilyesmit és már bőven rá tudsz dugni usb-re mindent külső tápegység nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) ddekany válasza negyedes (#13) üzenetére


ddekany
veterán

"De akkor mire is jo ez a nagy sebeseg?"

Mert nem csak pendrive-okat csatlakoztatsz USB-vel.

Egyébként nagyon hosszú távon gondolom az lesz a vége, hogy lesz egy jack szerű csatlakozó (tehát mindegy hogy dugod be), ami a felületén adja a tápot, középen meg optikailag egy madzagon az adatot. Őőő... Ez jól hangzik, vagy hülyeség? :)

(#25) Konflikt válasza Dr. Romano (#23) üzenetére


Konflikt
addikt

Tevedsz, mert ennek is van tapegysege, (egy notebook taphoz hasonlo, aminek a vegen egy 4 tus hagyomanyos molex van, arra kell radugni egy atalakitot, aminek az egyik agat kis kor alaku nyilasba kell csatlakoztatni, a kepen is latszik)
Tortenetesen van egy ilyen usb->sata, ide atalakitom

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26) Konflikt válasza LordX (#18) üzenetére


Konflikt
addikt

Mar hogyne dragulna, kicsit tajekozodj.
pl. sfp mini gbic modul mennyibe kerul, vagy egy par m-es mtrj sc kabel sacc 6-8 ezer ft. (!)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27) enterlaci válasza Dr. Romano (#23) üzenetére


enterlaci
senior tag

Jó, jó, tetszik is, de nem értem, hogy miből csinál megfelelő áramot a vinyónak. :F

Male: vagy felhozok egy vezetket a konnektorból, azt' meg van oldva, mindent el fog bírni. :DDD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#28) Konflikt válasza enterlaci (#27) üzenetére


Konflikt
addikt

hogy mibol? lsd. #25

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#29) kisedi válasza enterlaci (#27) üzenetére


kisedi
tag

Néhány tévhit:
1Az USB3.0-nak itt volt az ideje. A 2,5" merevlemezeim már rég túlnőtték másolási sebbeségben a 480Mit/sec-et.
2 .Tápfeszültség: Nézd meg bármelyik 2,5-ös (notebook)merevlemez áramfelvételét.
Csak 5 voltot kér enni, és 500mA alatt beéri általában.
3. A pendrive, bár árban majdnem olcsóbb egy 40gb s SATA 2,5 HDD+USB-s toknál,
a másolási sebbesége CSAPNIVALÓ. Nem beszélve arról hogy egy HIGH SPEED
32GBos pendrive áráért két 320GB-os SATA-s Külső cucc vásárolható.
4. A szabvány szerint a lefelé kompatibilitás alapkövetelmény, sőt az átvitel során
használja a régi 2.0-ás érintkezőket redundánsan. Tehát ügyesen tele kell dohányozni
azért azt csatlakozót! :) :DD

(#30) janos1988


janos1988
addikt

"Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy (egy összehasonlító mérés szerint) egy 25 gigabájtos HD-film másolása az USB 1.1-et használva több mint kilenc óra, illetve az USB 2.0-val 14 perc, addig az USB 3.0 mindezt 70 másodperc alatt végzi el." - Lemaradtam volna valamirol?... En meg nem hallottam 365MB/s-el irhato merevlemezrol. Meg a RADI5 is keves lenne neki.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#31) enterlaci válasza Konflikt (#28) üzenetére


enterlaci
senior tag

Igen, így már értem. Ezesetben nem látok semmi előnyt a hagyományos külső rack-el szemben.

kisedi: 1. A sebesség probléma nem tudom miért van nálad, nálam 70Mbyte/sec-el megy az usb-n csatlakoztatott külső vinyó.
2. Tápfesszel nem értem mire gondoltál.
3. A pendrive-ok sebessége szintén nem az usb csatlakozó miatt lassú. Ahogy mondod, most is lehet kapni gyors pendrive-ot, nyilván 2x 3x többe kerül mint a sima, mert eladható, így több a haszon - a gyártónak. A méretek meg szépen növekednek, ahogyan a vincsiké is. (javul a gb/ft arány)
4. Nem! Nem dohányzok a szobában! :DDD

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#32) Krix válasza enterlaci (#31) üzenetére


Krix
őstag

...nálam 70Mbyte/sec-el megy az usb-n csatlakoztatott külső vinyó

Ez vagy mérési hiba, vagy csak szimplán nem igaz. :DDD Maradjunk a felénél... :)

If it is not broken then don't fix it!

(#33) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó gyors lesz ez a 3.0. De mikor lesz olyan eszköz, ami kihasználja? És vajon mennyivel lesz drágább mondjuk egy u.o. 3.0-ás pendrive egy 2.0-ásnál? Majd meglátjuk 2010-ben...

janos1988: Gondolom a cikkíró az USB 3.0 óriási sebességét akarta illusztrálni. Itt használni a "gyakorlatban" szót valóban picit sántít.

[ Szerkesztve ]

(#34) Konflikt válasza enterlaci (#31) üzenetére


Konflikt
addikt

Szerintem is jolesz az a felenek max. Meg elmeleti savszel is csak 480 Mbit, azaz 60 MB/seccel tudnal max huzni usb-s hdd-rol. Gyakorlatban ez olyan 25-35 MB/s korul alakul a hdd fuggvenyeben.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35) enterlaci válasza Krix (#32) üzenetére


enterlaci
senior tag

upszá! Valóban mérési hiba, hdd tune és a stopperóra szerint is szrint fix 33 mbyte/sec. :B

kisedi: sorry, elnéztem a sebbességet :B

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36) Dr. Romano válasza Konflikt (#25) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Tudom... a külső tápegységet nem arra a tápegységre értettem, amit adnak hozzá, hanem a normál PC-s tápegységre, amit az a kolléga használ akinek pont írtam a válaszom.
Ismerem én is a terméket, mert történetesen én ilyet (is) árulok ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37) enterlaci válasza Dr. Romano (#36) üzenetére


enterlaci
senior tag

Én a tápegységnél a kis 220-as aljaztba dugható tápocskára gondoltam. Ha a gépből jön ki a vezeték, ugyanott vagyok ahol a part szakad - ergo sok a kábel.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#38) sekli válasza ddekany (#5) üzenetére


sekli
addikt

hajaj, és az ethernetbe is pont belemegy, ha nem figyelsz oda... :DDD

(#39) Konflikt válasza Dr. Romano (#36) üzenetére


Konflikt
addikt

Akkor fogalmazz pontosan. Mert amit irtal mast jelent, es nem csak szerintem: lsd. #37.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#40) Konflikt válasza sekli (#38) üzenetére


Konflikt
addikt

ja tenyleg, jartam igy enis:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#41) csakegyreg


csakegyreg
tag

ez szerintem teljesen korrekt leszz !!

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#42) Dr. Romano válasza Konflikt (#39) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Észrevehetnéd hogy nem én fogalmaztam pontatlanul, mert én is félreértettem a dolgot. :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43) enterlaci válasza Dr. Romano (#42) üzenetére


enterlaci
senior tag

Jól van, nem kell érdekeket védeni. :R Te is tudod, hogy tápegység nélkül használható vinyóról beszéltem, a te megoldásod jó és egyedi, de erre az sem hoz megoldást. A gép központi tápját meg nem akarhatja senki kidobni. :B
A lényeg, hogy mindannyian pontosan tudjuk miről van szó. :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#44) 04ahgy válasza ujoimro (#16) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Rövid kábelhossznál kb. 40MB/s elérhető.

#17: ott a külső rack-ed volt a korlátozó tényező, illetve a rajra levő chipset. Nálam tud USB-n 38MB/s sebességet is egy merevlemez. Mindössze minőségi rack-et kell venni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45) Keem1 válasza 04ahgy (#44) üzenetére


Keem1
addikt

nagyon várom már az USB 3.0-t. Azért tuti vannak páran akik nemcsak pendrive-ot használnak, hanem több külső HDD-t. Az elődhöz hasonlóan gondolom ez se dedikált sávszélt kap, tehát minden eszköz egy vezérlőn osztozik. jól jön a megemelt kakaó, még ha az elméleti maxot el se éri.
Azért abban reménykedem, hogy a leadható tápteljesítményt megnövelik. a mostani kisvinyómnak pont elég, de nem kéne kicentizni.

Szerk.: nem válasznak szántam, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#46) Male válasza enterlaci (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Úgy értettem egy egyszerű molex elosztó/hosszabbítóval az 5 és 12V-ot... ;)

(#47) enterlaci válasza Male (#46) üzenetére


enterlaci
senior tag

Igen, tudom, értettem is mire gondoltál. Thx. :K Szerencsétlen gépem, már úgy néz ki mint egy szőrös karácsonyfa, lógnak ki belőle a "madzagok", ájájáj már szörnyű sok van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#48) Integra


Integra
titán

akkor megy a sata is a kukába és minden gyakorlatilag már csak usb csatlakozós lesz?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) #06658560 válasza Integra (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

kulso PCIe?

(#50) Integra válasza #06658560 (#49) üzenetére


Integra
titán

én nemtom, csak kérdezek:)
mert azért a bolondbiztos usb bármit bárhova dughat az ember és működik nem feltétlen rossz dolog, ha stabil és a sávszélessége megfelelően gyors.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.