Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) okib4100 válasza dddd4 (#38) üzenetére


okib4100
aktív tag

Európában talán Magyarországon a legdrágább a mobilkommunikáció.

Ez azért IMHO pontosan így ebben a formában nem felel meg a valóságnak. EU-n kívül biztos h vannak jóval drágább szolgáltatók (bizonyos balkáni országok pl. albánia), és szerintem az EU-ban sem _a_ legdrágább, de kétségtelen h az ármezőnyben a legmagasabb árú vége felé. Mindezt a voice piacra írom főleg, a data piacán nem rosszak jelenleg a magyar árak, általában a nyugati piacokon ugyaennyiért, vagy többért kevesebbet adnak, vagy abszurd megkötésekkel (nincs voip, im, meg hasonlók). Persze kivételek vannak természetesen.
Kelet-Európában nem néztem körül data ügyében, lehet h vannak hasonlóan jó árak. Szerbiából viszont mondott vki még az iphone kapcsán tavaly vmi exorbitáns adat díjat, ami tényleg durván magas volt..

Az viszont fix, h a versenyhelyzet a voice publikus előfizetések piacán kétségkívül a zérushoz konvergál, ennek a nyugatihoz képest általában magasabb árral, és ami különösen idegesítő, szintén a monopol/oligopol piacokra jellemző pökhendi ügyfélleszaró hozzáállással jelentkezik az eredménye.

Amit még megfigyeltem, h a feltöltős konstrukciók Ny-on jóval drágábbak általában mint itthon (főként az mindenhova egyforma díjasokra gondolok, olyan sok helyen van h hálón belül 1 cent, de hálón kívül mondjuk 30-50), az itthonihoz képest jó árak főleg előfizetéses konstrukciókban vannak. Illetőleg ami itthon nincs, és rövid távon szvsz nem is lesz az MVNO-k jelenléte, ami sok kicsi versenyű nyugati piacot sikerült némiképp felpörgetni.

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.