Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Vajon ki? ez itt a kérdés.

Talán az o2-nek van esélye, a külföldiek közül. Szlovákiában is későn lépett be, és sikeres.
A tavaly Szerbiában és Macedóniában megjelent VIP is esélyes lenne, de az összeférhetetlen a vodával. Talán az Invitel...

[ Szerkesztve ]

(#2) fateless


fateless
veterán

Juhuuuu!

Ez jól hangzik! Hátha ez az új cég elhozza az 1 Ft-os középkategóriás telefonok idejét.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) dddd4


dddd4
tag

Szerintem jöhet az orange. Vagy a DIGI a másikra. A másik topikban leirrtam miért.

(#4) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy ebből külön hírt kéne csinálni inkább, de röviden az eddig felmerült pletykákat összefoglalom:
Az Orange neve már többször elhangzott, vagy így, ezzel a módszerrel, vagy felvásárlással jöhetne be. Hivatalosan ezt soha nem erősítették meg.
Van a Csányinak mobilcége, amely tudtommal macedón földön jeleskedik, ő is agyalt a témán.
Van rengeteg virtuális szolgáltató külföldön (Tesco), ha elég tőkéjük van, őket sem zárhatjuk ki.
Létezhet az a megoldás is, hogy valamelyik mostani nagy beszáll egy "másik branddel", s mondjuk a vidékieket, fiatalokat, satöbbi célozza meg egy jól elkülöníthető márkával, kihasználva az eddigi tapasztalatát.
És ami szerintem a legvalószínűbb, hogy full sikertelen lesz a pályázat, nem ez lenne az első eset.
A 450MHz-es freki helyett a 900-as 3G-t kéne inkább erőltetni, ezt már több helyen használják, hazai tesztek is sikeresek voltak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#5) bepe79


bepe79
addikt

Na, a masik topikban irtam, hogy en eddig is tudtam, hogy az Orange jon, csak az volt kerdeses, hogy mikor. Azt pedig, hogy jon, `megsugtak` nekem. ;)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6) AMD ehog válasza Bog (#4) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Macedónia mobilszolgáltatói:

- T-Mobile (Magyar Telekom)
- Cosmofon (Cosmote)
- VIP operater (Mobilkom Austria)

(Csányinak nincs szolgáltatója Macedóniában.)

Orange: Csak azért jön föl a neve többször, sok hírportálon, mert az a harmadik nagy.

[ Szerkesztve ]

(#7) Bog válasza AMD ehog (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Akkor hol van a Csányi-féle banda?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) iknight


iknight
senior tag

Hát lehet olcsóbb lesz a nagyobb verseny miatt, de drágábban fogunkt telefonálni, mert igy az emberek mégtöbb helyen szétlesznek szóródva, és mégtöbb hálózaton kivüli hivás lesz...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#9) fateless válasza iknight (#8) üzenetére


fateless
veterán

Vodás előfizumnál ez lényegtelen. A Pannonosnál nem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10) Depression


Depression
veterán

Szerintem sem jön ide senki.
Már most 11millió előfizető van, akkor minek ide árcsökkentés?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) joghurtoskan válasza Depression (#10) üzenetére


joghurtoskan
csendes tag

amikor anno a voda bejött nagy érvágás az akkori westelnek és pannon gsmnek, időközbe mind a kettő beolvadt egy külföldi cégbe, hurrá. Az lenne a lényeg hogy a szolgáltatások árait nyomják le, de már valóban nincs nagy versen, kialakultak a tortaszeletek és elég stagnálóak. sztem a VODA is beletörődött ebbe ami van. Valami versenyképes magyar szolgáltató kellene, ami tényleg magyar kézben van. De erre semmi esély persze.

joghurtoskanál lennék elméletileg, csak túl hosszú lett a nevem és kérdezés nélkül levágta :) de így sem értelmetlen...

(#12) Flashcash válasza Bog (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"Van rengeteg virtuális szolgáltató külföldön (Tesco), ha elég tőkéjük van, őket sem zárhatjuk ki.
Létezhet az a megoldás is, hogy valamelyik mostani nagy beszáll egy "másik branddel", s mondjuk a vidékieket, fiatalokat, satöbbi célozza meg egy jól elkülöníthető márkával, kihasználva az eddigi tapasztalatát."
Az összes MVNO-t kizárhatod, az MVNO-nak pont az a lényege hogy nem rendelkezik önálló mobilfrekvenciával és nem tart fent hozzáférési hálózatot sem.

(#13) dddd4


dddd4
tag

Na, akkor a normál hálózatnak jöhet az O2 vagy az Orange vagy a Telekom 4 (ugye lehetett hallani ilyenről) a 450-esre szerintem a DIGI pályázni fog. Nem tom miért, de ilyen érzésem van.
Na, és van egy szolgáltató amit úgy hívnak hogy 3. Csak a 3G vel foglalkozik több országban is sikeresen. Több helyen is teljes licenszet vett, de csak a 3G-t használja.

[ Szerkesztve ]

(#14) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Biztos, hogy a Telekom 4 nem ezt a nevet fogja használni. a Vodafone is Primatelként nyert páyázatot.

(#15) dddd4 válasza AMD ehog (#14) üzenetére


dddd4
tag

Te írtál a mobilport fórumába ehog néven? Egyébként szerintem se telekom 4 néven lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16) AMD ehog válasza dddd4 (#15) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

igen

(#17) dddd4 válasza AMD ehog (#16) üzenetére


dddd4
tag

Én meg a Nokia. ;)

(#18) 1010


1010
őstag

hat sztem ebbol nem lesz semmi
olyan jo ara van msot is a mobil net csoamgoknak es meg hozza jon az adatforgalmi korlat ami kb max 5gb,szal nagyon jo lesz netezni vele,tenyleg,egy videki kis faluban ugyis mindeki filmeket toltene,

oszinten remelem hogy totalis bukas lesz,es felebrednek rozsaszin almukbol a szolgaltatok,es rendes aron kezdik adni az osszes csomagukat,

[ Szerkesztve ]

(#19) leviske


leviske
veterán

Évente hallok erről a/ilyen pályázatról... Mégsem láttam még egy új szolgáltatót sem.

Én pl: ugy érzem, hogy nem is kell. A magyarok túl kevesen vannak ahoz, hogy négy szolgáltató megtudjon belőlük élni...

Egy új szolgáltató szerintem csak úgy tudna lecövekelni, ha több lábra állna, mint pl: a T-mobile.

(#20) dddd4 válasza leviske (#19) üzenetére


dddd4
tag

Az osztrákoknak is 4 van. Meg a szlovéneknek is! Kevesebb, mint 2 millióan vannak! A Horvátoknak meg 3+1. T-Mobile, VIPnet (vodafone), tele2 a plusz meg a tomato ami virtuális és a vip hálózatát használja.

(#21) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

olyan jól hangzik az egész - nagy kérdés, h lesz-e belőle valami.

Pláne nekünk kedvező változás... :(((

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#23) dddd4 válasza Kalandor (#22) üzenetére


dddd4
tag

Románia mobilszolgáltatói:

-Vodafone
-Orange
-Cosmote
-Digi.Mobil (csak 3G)
-Zapp (csak 3G)

Nincs olyan amiről beszélsz.

(#25) dddd4


dddd4
tag

Tele2? Horvátoknál van. Esetleg a 3? Csak 3G szolgáltatással? Olcsó mobilnet, nagy lefedettség. De az is lehet, hogy a 450-re valamelyik mostani szolgáltató pályázna, úgy mint régen a WESTEL-nél. Vagy jöhetne a Telekom 4. Az már jelezte, hogy szeretne saját hálózatot. Csak milyen lenne a neve? Szóba jöhet még az Invitel, Orange, O2, DIGI.

(#26) AMD ehog válasza dddd4 (#25) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

dddd4: A jelenlegieket kizárták a pályázatból, tele2 nem olyan rég vonult ki.
2004-ben is kiírták a pályázatot a 4. szolgáltatóra, de akkor "nem volt elég érett a mobilpiac".
Akkor pályázott a tele2 is. Mellette még a TDC mobil is.

Most talán a nagyobbak közül a 3, vagy az 02 próbálkozna be az A Blokkon, de a Vip sem kizárt.

(#27) dddd4


dddd4
tag

2 cég is pályázott a 450MHz-s licenszre. A másikra dec 12-én kell. Eredményhirdetés dec 22. Kíváncsi lennék ki az a 2 cég? A simára 100% hogy pályázik a digi. És az invitel is. Szerintem még pályázhat: O2, Orange, 3, Tele2.

(#28) dddd4


dddd4
tag

Már nem sok idő és eldől kik lesznek az újak. Van valakinek információja arról, hogy melyik hálózatot bérelnék a kiépítés idejéig? Szerintem a sima győztese a DreamCom vagy a MobiNet lesz a másiké a Digi.

[ Szerkesztve ]

(#29) okib4100 válasza dddd4 (#28) üzenetére


okib4100
aktív tag

Tegnapi napigáz/mti hír szerint ahogy mondod, a dreamcom tűnik befutónak. Tudsz vmit arról h pontosan mikor lesz az eredményhirdetés?

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#30) VD


VD
őstag

Találgatások helyett javaslom az index cikkét. [link]
Bár nem rajongok értük, de gyönyörűen levezetik, hogy fogja a t-mobile ismét megkapni a 450-es hálózatot.

(#31) okib4100 válasza VD (#30) üzenetére


okib4100
aktív tag

Mondjuk azt én index nélkül, puszta intuíció alapján is éreztem, h a drímkomban nincs komolyabb szakmai befektetői részesedés. Aki olvas nemzetközi forrásokat, láthatja, h mostanában nem igazán tolonganak az új umts licenszekre a vevők (kivéve kína de az egy másik galaxis), nem is csoda mivelhogy minden komolyabb cég igyekszik túlélni ahogy tud.

A cikkben amúgy ha jól olvastam arról volt szó, h x vagy y bidder megkapja a licenszt, aztán ha nem megy, a 900-as frekisávot még mindig el tudja adni a voda/t/pannon hármas valamelyikének, aki ezzel kap egy plusz sávot az adat céljaira. 450 mhz-es pályázatról nem esett szó a cikkben.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#32) GGGBR


GGGBR
tag

Na akkor nézzük:

Miről szól a pályázat?
Két blokkra bontható, az úgynevezett "A" blokk nyertese hasonló frekvenciakészletet szerezhet meg a pályázaton, mint a piacon lévő három mobilszolgáltató. A "B" blokkra sikeresen pályázó cég pedig a jelenleg nem használt 450 MHz-es frekvenciatartomány hasznosítására szerezhet jogosultságot. Miért érdekes a 450Mhz-es frekvencia tartomány? Ez a szolgáltatás elsősorban a ritkán lakott területek vezetéknélküliszélessávúinternet-ellátását javíthatja.

Az index cikk alapján a az elért pontok alapján a győztes a Dreamcom aki 47,58 milliárd forintos beruházást, és 70% -os lefedetséget igért. A második a Mobinet aki 48,3 milliárd forintos beruházást és 76,1% -os lefedettséget. A hálózat kiépítése mindkét esteben 900MHZ-es lenne. Erről a pannon vezére a következőt nyilatkozta "Néhány pályázó 70-76 százalékos lefedettséget ajánlott egy-két éven belül, és emellett 42-48 milliárdos beruházást vél szükségesnek. A valóságban azonban ehhez a lefedettséghez mintegy 1600 bázisállomásra lenne szükség, ami 150 milliárd forintos beruházást és évi 20 milliárd forint üzemeltetési költséget jelentene, tehát a pályázók számításaiban valahol súlyos hiba van." (link:http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114784). Ami érdekes lehet , hogy a világ legnagyobb, tőkeerős, és nagy szakmai tapasztalatokkal rendelkező multicégei a Telefonica, és az Orange nem láttak fantáziát a negyedik magyar mobilhálózat kiépítésében, és müködtetésében. Azt gondolom ehez nem szükséges semmiféle komment.

Valószinüleg a hátszele miatt a Mobinet nyer (milyen hátszélről beszélünk? hát többek között a cég igazgatósági tagja Bognár Zsigmond. ill.Fellegi Tamás akik a későbbiekbek csak azért lesznek érdekesek, mert mindkettena Magyar Telekomnál voltak vezérigazgató-helyettesi pozicióban).

A pályázati kiírás szerint a tender győztesének csak két éven belül kell elindítania a mobilszolgáltatást, de addig is eladhatja az értékes 900Mhz-es frekvenia részt, egyes becslések szerint ez a frekvancia rész 4-5 milliárd Ft-ot ér. A vevő ( a jelenlegi mobiszolgáltatók) ezáltal alacsonyabb frekvencián tud majd nagysebességű internet szolgáltatást nyújatni az ügyfeleinek. Viszont, ha a leendő győztes külső okok miatt nem indít szolgáltatást, vagy nem nem szerez nagy bevételt, akkor mi történik?
Annyi, hogy nem teljesül a mobil tender célja, a verseny élénkítése, de a három mostani szolgáltató egyike viszont olcsóbb, és jobb lefedetsségű HSDPA lehetőséghez jut.
Ha a mobinet nyer, vajon ki lesz az?

Ez a 900MHz, a 450Mhz körül nagy a csönd, de ha valamelyik nagyobb mobilszolgáltató vmilyen formában ahoz hozzá jutna, akkor még olcsóbban lehetne HSDPA-t szolgáltatni... Vajon ott ki nyer, és mihez kezd a 450Mhz frekvenciával?

Nem nehéz kitalálni....

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#33) okib4100 válasza GGGBR (#32) üzenetére


okib4100
aktív tag

Jó de ha a leírtak alapján a mobinet a T-mo strómanja, akkor a drímkom kinek a strómanja?
Mert ahogy néztem érdemi szakmai befektetőnek ahhoz sincs köze.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#34) GGGBR


GGGBR
tag

Senki nem mondta, hogy a Mobinet bárki strómanja lenne... Csak idéztem különböző neten is meglelhető cikkekből (index, terminal), és kérdeztem...

A dreamcom 70%-os tulajdonosa a telekom 4, 30%-ot pedig az Externet birtokol...

I LOVE THIS GAME

(#35) dddd4 válasza okib4100 (#29) üzenetére


dddd4
tag

Szerintem még januárban meg lesz a hirdetés.

(#36) dddd4 válasza VD (#30) üzenetére


dddd4
tag

A T-Mobile sehogy nem kaphatja meg a 450MHz-t! 2 ok van:

1. A jelenlegi szolgáltatókat kizárták a pályázatból.
2. Nem is pályázott, mert nem pályázhat. :)

(#37) okib4100 válasza dddd4 (#35) üzenetére


okib4100
aktív tag

Akkor még 1 kérdés: a telekom 4 pontos tulajdonosi hátteréről lehet vmit tudni? Mert amikor először felreppent a cég még tavaly, valahol azt írták, h eléggé áttekinthetetlen. Azóta nem foglalkoztam vele.

A 450mhz-t nem tudom miért keverte ide az első kolléga, egyáltalán az index cikk azt vetette fel, h valamelyik magas ajánlatot tevő bidder előre megfontoltan, vagy csak az események alakulása okán annyiban fejezi be működését, h a 900-as frksávot átadja az egyik meglévő cégnek.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#38) dddd4


dddd4
tag

A DreamCom ki akar építeni 70%-ot szeptemberig? Nem lenne könnyű. 3-4 év biztosan kell ahhoz, hogy elérjék a mostani szolgáltatók lefedettségét, ha egyáltalán már el akarják-e, mert kb 5 éven belül ki fogják kapcsolni a GSM-et és a 3G veszi át a helyét. Szerintem megismétlődhet az mint '99-ben. Vagyis hatalmas árcsökkenés, mert az új ügyfelekhez akar jutni, és akkor a többinek is csökkentenie kell, hogy ne veszítsenek annyi ügyfelet. Hogy ki lesz a negyedik? Nehéz megjósolni. Az ígéretei alapjána a DreamCom tűnik befutónak. A DreamCom 70%-ban a Telekom4 tulajdona, és a Telekom4 már egy éve jelezte, hogy szolgáltatást szeretne indítani, akár virtuálist, akár valósat. De ettől függetlenül nyerhet a MobiNet, sőt az Invitel is. A Digi nem hinném, ugyanis inkább a "B"-re lenne esélye. Azt sem tudni, hogy melyik hálógzatot használnák a kiépítés idejéig. Az Invitelről lehet tudni, hogy valószínüleg a Vodafone-ét használná. Egyes információk szerint a DreamCom a Pannon-ét használná. A másik kettőről nincs információm. Ha a T-Mobile-ét használnák az szerintem nem lenne jó, márcsak azért sem, mert nekik van a legtöbb ügyfelük, és könnyen túlterhelődhetne a hálózat. A "B" blokkal kicsit más a helyzet. Itt ugyanis lehetséges, hogy saját márkájú mobilok lennének. A 450MHz-s hálózatot kiépíteni olcsóbb, mint a többit, ezért lehetne jó áron netet szolgáltatni. Ha valaki nem értené mi ez a 450Mhz, és miért jó elmagyarázom: a CDMA 450 a WCDMA(3G)-hoz hasonló technológia. A 3G-nél valamivel fejletlenebb, de sokkal olcsóbb. A fejlettebb országokban nem is használják, mert ott már van normális 3G lefedettség. De pl. Magyarországon még nem elég jó, ezért a kiépítés idejéig lehetne ezt használni. Európában több országban is használják (pl. Románia, Moldova, Oroszország, Ukrajna, Csehország), de van olyan hely, ahol a 3G-vel nem is nagyon foglalkoznak, és szinte az összes szolgáltató szolgáltat CDMA-t (pl. Csehországban). Erre a blokkra a Digi és az MWBO pályázott. Szerintem a Digi nyeri.
A negyedik szolgáltatnó már nagyon jól jönne az árcsökkenés miatt, mert Európában talán Magyarországon a legdrágább a mobilkommunikáció.

(#39) dddd4 válasza okib4100 (#37) üzenetére


dddd4
tag

Én sem tudok pontos információt! Szerintem ha átadná a 900-at akkor az a Voda vinné, mert ők már teszteltek 900MHz-s 3G-t! Akkor az új cég 1800-on működne, vagy csak 3g-t sszolgáltatna 2100-on.

(#40) okib4100 válasza dddd4 (#38) üzenetére


okib4100
aktív tag

Európában talán Magyarországon a legdrágább a mobilkommunikáció.

Ez azért IMHO pontosan így ebben a formában nem felel meg a valóságnak. EU-n kívül biztos h vannak jóval drágább szolgáltatók (bizonyos balkáni országok pl. albánia), és szerintem az EU-ban sem _a_ legdrágább, de kétségtelen h az ármezőnyben a legmagasabb árú vége felé. Mindezt a voice piacra írom főleg, a data piacán nem rosszak jelenleg a magyar árak, általában a nyugati piacokon ugyaennyiért, vagy többért kevesebbet adnak, vagy abszurd megkötésekkel (nincs voip, im, meg hasonlók). Persze kivételek vannak természetesen.
Kelet-Európában nem néztem körül data ügyében, lehet h vannak hasonlóan jó árak. Szerbiából viszont mondott vki még az iphone kapcsán tavaly vmi exorbitáns adat díjat, ami tényleg durván magas volt..

Az viszont fix, h a versenyhelyzet a voice publikus előfizetések piacán kétségkívül a zérushoz konvergál, ennek a nyugatihoz képest általában magasabb árral, és ami különösen idegesítő, szintén a monopol/oligopol piacokra jellemző pökhendi ügyfélleszaró hozzáállással jelentkezik az eredménye.

Amit még megfigyeltem, h a feltöltős konstrukciók Ny-on jóval drágábbak általában mint itthon (főként az mindenhova egyforma díjasokra gondolok, olyan sok helyen van h hálón belül 1 cent, de hálón kívül mondjuk 30-50), az itthonihoz képest jó árak főleg előfizetéses konstrukciókban vannak. Illetőleg ami itthon nincs, és rövid távon szvsz nem is lesz az MVNO-k jelenléte, ami sok kicsi versenyű nyugati piacot sikerült némiképp felpörgetni.

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#41) dddd4 válasza okib4100 (#40) üzenetére


dddd4
tag

Ausztriában ha fizetsz néhány eurót, akkor 1-2 cent a percdíj feltöltőkártyával. Albániában lehet, hogy drágább, de szerbiában olcsóbb. Nézz meg egy szerb szolgáltató oldalát.

(#42) sifar


sifar
csendes tag

Nem nagyon érzem logikusnak a 4. szolgáltatóról szóló elemzéseket.

1.) A koncesszió nem tulajdonjog. Eladni nem lehet.
2.) A 4. ha nem indul el, vagy befuccsol, akkor a frekik visszaszállnak az államra.
3.) A 900-at bérbeadni érdemes lehetne az újnak, csak éppen a régieknek bérbevenni nem. Ugyanis, ha a plussz 900-as frekire ráépíti a szolgáltatását és azt ki is használja, akkor mi csinál, amikor 4. visszaveszi a frekit? Márpedig visszaveszi, vissza kell vennie.
4.) A 4-diknek szüksége van a 900-as frekire. Mert
- a piacra betörni a hangalapú szolgáltatással tud, ehhez a hálózatot 900-on lehet kiépíteni legolcsóbban.
- vidéken is szüksége van hálózatra, ebben is a 900 a legolcsóbb. A vidék nemcsak ügyfélszerzés miatt kell, hanem azért mert a városi ügyfél is elvárja, hogy mindenhol használhassa a mobilját. Az erdők mélyén is.
- neki is meg kell jelennie 3G-vel. Ha ez 900-on olcsóbb, akkor neki is olcsóbb.
-tartósan nem egyezhet meg az egyik jelenlegivel a közös frekihasználatról, mert az a koncesszió kijátszása lenne. Az indulásnál - mint egykor a Voda - lehet "virtuális" stolgáltató egy jelenlegin, de a jelenlegiek egyike az övén nem. Mert lásd 5.) indoklása.
5.) Az a feltételezés, hogy a jelenlegi 3 egyike (T) strómanon keresztül megszerzi a frekicsomagot kicsit összeesküvéselmélet ízű. Lásd Fellegit a T 2000-ben (!!) elküldte, alvóügynökké tette :-), s most aktiválná? Komolytalan.
Ha strómanon keresztül bármelyik jelenlegi megszerzi a 4. csomagot, akkor ez a kiírás, a koncesszió kijátszása. Ezt az NHH-nak nem kell figyelni. Figyeli a másik 2 jelenlegi szolgáltató - árgus szemekkel. Mert nekiki is kéne a negyedik csomag. Akár felosztva egymás között. Szóval a legkisebb jelre mennének a feljelentések. Akér a magyar államot is beperelnék, vagy bepanaszolnál az EU-nál.
Lehet, hogy egy pályázó (offshore?) cég tulajdonosát az index nem ismeri. De a jelenlegi szolgáltatók biztos. Bár sosem fogják bevallani. :-)) A 3 közül az egyik csak akkor tudná így "büntetlenül" megszerezni a csomagot, ha a másik jelenlegi kettő a háttérben kapna valami ellentételezést.

Én reménykedem, hogy lesz ebből a pályáztatásból egy kis versenypezsdülés a piacon. Csak azt sajnálom, hogy a Sugár András nevéről nem írtak. Pedig ő garancia lehetne.

(#43) okib4100


okib4100
aktív tag

Megtaláltam a hivatkozott pannon ceoval készült interjút: [link]

A nagy része (90+%) marketing bullshit, az viszont helytálló h a távközlési szektorban ebben az évben eléggé be fog zuhanni a capex, az ismert okok miján', ergo kevéssé tartom valószínűnek ezen ambiciózus értékek rövid távon való teljesülését, amit a pályázók ígértek.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#44) laszlotibi válasza okib4100 (#43) üzenetére


laszlotibi
csendes tag

Én nem hiszem, hogy az ördögöt festjük a falra. Te is megemlítetted a Fellegit, aki anno nagyot csuklott az EuroAtlantic üggyel 8 évvel ezelőtt. Megbírságolták a céget 100 millióra, de aztán kormányváltás és az egész eltűnt. Nekem megint nagyon olyan érzésem van, mintha valami rossz darabot néznék egy piszkos, húgyszagú pinceszínházban.

1. megszellőztetik a negyedik szolgáltató kilétét, ami szakmai szempontok alapján a Dreamcom. Aztán hirtelen kiderül hogy a második versenyző, klientúra közeli és volt T-mobilosokból álló csapat mégiscsak nyerhet mert feltehetőleg a pártérdek úgy kívánja.

2. láthatóan teljesen mindegy, hogy építenek-e hálózatot vagy nem, valószínűleg valami technikai malőr miatt vagy a válságra hivatkozva, nem építik ki az NHH-pedig visszaveszi a frekvenciát. Addigra viszont a frekvencia díját átutalták és valószínűleg a Magyar Telekommal kezet ráztak

3. Egy perc google keresés után azért még érdekesebb összefüggések - mert az egészséges paranoiám és a unalmas munkakörnyezet - derültek ki. Érdekes, hogy a Magyar Telekom felügyelő bizottságában ülő Csizmadia Attila, tagja a pályázati bíráló bizottságának.

Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, mert ez nem az. Ez egyszerűen nyílt semmibevétele a jogrendnek. Már csak abban lehet reménykedni, hogy a külső nyomásra az NHH nem összeférhetetlen bírái, meghozzák a szakmai indokokon alapuló döntésüket vagy bezúzzák az egész pályázatot és kirnak egy újat.

(#45) nobika1


nobika1
tag

Mégse lesz...

06-70-419-1638

(#46) dddd4 válasza nobika1 (#45) üzenetére


dddd4
tag

Sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.