Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jól összeszedett, jól megírt cikk, sok munka van benne, és ügyes a megoldás, csak teljesen fölösleges. ;) Egyzserűen nem lehet csak anyagi szempontból megközelíteni a kérdést, ahhoz túságosan összetett és sokrétű a probléma. Magam is gondolkodtam már ezen a témán sokat, személyes érintettség okán is. Néhány összefüggés nélküli szöszenet, életkép a saját kis rögvalómból:

- két lánygyerek (7 és 12)
- az asztali gépet most cseréltem erősebbre, de úgy fest, a régit kénytelen vagyok megtartani és a gyerekeknél beállítani, ha nem akarom, hogy az enyémet is használják
- mindkét gyereknek van saját laptopja, amin interneteznek, meséket, youtube-ot néznek, böngésznek, egyszerűbb (általában, de azért messze nem mindig böngészőbe integrált) játékokkal játszanak
- karácsonyra kaptak a gyerekek (persze, a gyerekek :B) XBOX-ot Kinecttel, azóta kb 30 játékot szereztünk be (mondanom sem kell, hogy ezek együtt többe kerültek, mint a konzol ára, pedig jó részét használtan vettük)
- Steamen és azon kívül is van jópár játékom PC-re is, némelyikkel néha még játszom is
- World of Warcraft-et játszom, ami konzolon nem működik, viszont havidíjas
- vannak játékok, amit megvettünk a gyerekeknek XBOX-ra, mégis a PC-s verzióval játszanak (Sims 3, Torchlight), mert egyszerűbb, kényelmesebb kezelni - nyilván van, amivel más a helyzet, LEGO játékok és autóversenyek pl. csak a konzolon az igaziak
- TV ugye adott volt, ráadásul nem is TV-nek használtuk, mert azt úgy családilag nem nézzük, általában médialejátszóról, DVD-ről filmek, mesék, sorozatok mentek rajta

Szóval fentieket összevetve én bizony megsínyleném, ha döntenem kéne a PC és a konzol között - egyszerűen teljesen más a két dolog.

A PC eladásokkal visszaesése és a piac szűkülése inkább annak tudható be, hogy aki egy-egy dologra használta csak a PC-t, laptopot, az vált róla (böngészésre ott a tablet, okostelefon, filmnézésre a médialejátszók, okostévék, játékra a konzol), a PC meg marad munkagépnek az irodákban - esetleg ha valaki otthon is dolgozna, annak ott a (céges) laptop.

Szóval a kérdés maga érdekes, de én nem anyagi szempontból közelíteném meg a témát.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.