Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Az a fényes felület NAGYON zavaró. Szerintem.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) lezso6 válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sötétben kell használni. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) AllTheBest válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ebay-ről vesz hozzá a felhasználó párszáz ft-ért egy a4-es méretű matt fóliát, méretre vágja és boldog ... :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#4) lezso6 válasza AllTheBest (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De abból is olyan kell, ami halítható. Új piac. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) paperboy


paperboy
senior tag

Felmerül bennem a kérdés, hogy ez mennyire lehet tartós a hajlatnál, valamint, hogy miben praktikusabb, mint mondjuk ha két kijelzőt használtak volna fel könyv formájában...

(#6) AllTheBest válasza lezso6 (#4) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Majd megoldják :D Valami nagy gyártó rájön a megoldásra, ők meg olcsón megcsinálják :D

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#7) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ez olcso reklamfeluletnek/dekoracionak lesz jo, ha olcsosodik. Szoba falara valtozo poszter, nekem bejonne.

(#9) MK VII válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


MK VII
veterán

Tessék. Szoba falára változó poszter.
Elég olcsó? :)

[ Szerkesztve ]

(#10) [CsuCsu] válasza MK VII (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert ez nagyon nem ugyanaz, mint egy A2 meretu e-ink kijelzo, keret nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#11) MK VII válasza [CsuCsu] (#10) üzenetére


MK VII
veterán

Nem ugyan az, de nem is azt mondtad, hogy A2 méretű e-ink kijelzőt szeretnél...

(#12) 8th


8th
addikt

Na végre. Hiányzott is mint egy falat kenyér. World First Problem megoldva. Yeah!
Ez legalább akkora faxság mint a gyümölcs ízű alkoholmentes sör. :DDD

(#13) BioNiCMaN válasza paperboy (#5) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ugyanez jutott eszembe, azzal szerintem jobban le lehetne utánozni egy könyvet, de akkor semmi újdonság nem lenne benne. Ha szavazni kellene, akkor inkább két merev de matt kijelző, mint egy fényes ám hajlítható.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#14) scdlsc válasza MK VII (#11) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Posztert írt. Az meg nagy méretet jelent. :U

(#15) [CsuCsu] válasza 8th (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem csak nem latod a valodi felhasznalasi teruletet. Tobbek kozott, ettermekben funkcionalhat konnyen valtoztathato es praktikus etlapkent. Cegeknel handoutkent prezentacioknal. Nem a konyveket/ujsagokat celozzak ezzel.

(#16) tecsu válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


tecsu
addikt

"Olcsósodni", vagyis az ára csökkeni biztos nem fog egy jó darabig, hiszen van még mit feljeszteniük...
Az általános elvárás az LCD-vel való szintézis, vagyis mindkettőnek az előnyeit felmutató kijelző.
A hajlíthatóság egy generált (és állítólagos) igény.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) menpee válasza tecsu (#16) üzenetére


menpee
aktív tag

Akármikor becserélném az ilyen hajlítgatós featuret hülyeséget fele árra 8-10"-on. De neem, áhh, a piacnak csak 6" kell, nincs másra igény. Bár valószínűleg a gyártók világképe összedőlne, hogyha az aktuális felhasználókat is megkérdeznék a témában -.-

/kiborulás off

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#18) [CsuCsu] válasza menpee (#17) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha van igeny nem hajlithatora olcsobban, tuti lesz olyan is.

(#19) copass válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


copass
veterán

borzalmasan tükröződik. de mivel prototípus a végső gondolom nem ilyen lesz. akkor viszont tuti vétel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nekem az tetszik nagyon, hogy mennyire gyorsan és szépen frissíti a kijelzőt, mindezt szellemképesedés nélkül.

Ami a hajlíthatóságnál fontosabb lenne: az ütésállóság, nagyon érzékenyek ez a kijelzők. Látszik a videón is, hogy a nő is mennyire óvatosan bánik vele. Ha tönkremegy a kijelző, olyan sokba kerül újat szerezni az eszközbe, hogy jobban jár az ember egy készülékcserével.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Ted_Beneky válasza menpee (#17) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Maximálisan egyetértek!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#22) tecsu válasza menpee (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Én is így vagyok ezzel. :-) Mellesleg, a Sonynak volt nagy pdf-olvasó ereadere - horroráron.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Miért jó hajtogatni? Én a könyvet sem szoktam, akkor minek a digitális papírt? Nem értem?! :F

plus ça change, plus c'est la même chose

(#24) somogyib válasza noPublicFG (#23) üzenetére


somogyib
őstag

Azért gondolom becsukod a könyvet, ha nem olvasod. Vagy neked a polcodon mid kinyitva sorakozik? :)

Amúgy meg: feleakkora helyen elfér és védve van a kijelző.
De ahogy fentebb is írták, ennyi előny mellett jobb egy dupla kijelző és akkor nem kell hajtogatni a pixeleket.

[ Szerkesztve ]

(#25) htc07 válasza 8th (#12) üzenetére


htc07
addikt

legalább akkora, mint a hozzászólásod. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) ripla válasza htc07 (#25) üzenetére


ripla
őstag

+1

(#27) 8th válasza [CsuCsu] (#15) üzenetére


8th
addikt

Remélem csak viccelsz. Szerinted hány étterem fog ilyet rendelni? A nagy étteremláncoknak ez több milliós kiadás lenne ami sosem térül meg a kicsiknek pedig egyszerűen nincs erre pénzük örülnek ha talpon tudnak maradni. Azt konkrétan tudom mert anno nálunk készült, hogy a Don Pepe A4 méretű keményfedeles fóliázott színes étlap-könyve 2005-ben bruttó 260 forintra jött ki a megrendelőnek darab áron. Egy évben kétszer rendeltek (téli és nyári étlap) éttermenként 50 darabot. Akkor 16 éttermük volt. 16 x 50 x 2 = 1600. 1600 db étlap/év ami 416ezer forintra jött ki bruttóban. Azóta eltelt 12év drágultak a nyomdai díjak emelkedtek bérek ezt mind ki kell termelni így legyen a darabköltség mondjuk az akkori ár háromszorosa. Még az is csak ~1,25M. Hány darab hajtogatható kijelzős e-könyvolvasót kapsz majd ennyiből amit aztán a vendégek figyelmetlenségből leejtenek, levernek az asztalról, leöntik stb. De még ha mindezt szerencsésen meg is ússza szerinted meddig fogja bírni azt, hogy napi 14-16órát üzemel miközben össze vissza nyomkodja hajtogatja tekergeti erőlteti boldog boldogtalan? A papír étlapot ha leöntik legfeljebb kidobod és kezébe nyomsz a parasztnak egy másikat. Mit csinálsz a könyvolvasóval ha valamelyik béna beleönti a cukros kóláját? Leírod veszteségnek? Vagy fél évente veszel egy újat helyette 100+ ezerért? A papír étlapot nem kell napi szinten többször feltölteni, soha sem nem fagy le, nem kell frissíteni, minimális a bekerülési költsége, könnyen és olcsón pótolható nem kell sajnálni. Vannak területek ahonnan a papír alapú megoldások sosem fognak kikopni. Az éttermi étlap is kifejezetten ez a kategória. Hajtogatható kijelző. Remek. Pont úgy fog eltűnni a süllyesztőben mint a hajlított kijelzős és/vagy 3D televíziók. Mekkora volt a hype körülöttük amikor az első példányok megjelentek. A szakma egyenesen abban látta a televíziózás jövőjét, és hol vannak most? Sehol. Most még ezen hüledeznek az emberek mert fú de jó, meg újdonság aztán szépen elfelejtik ezt is.

htc07: Igyekszem

(#28) MK VII válasza 8th (#27) üzenetére


MK VII
veterán

Hagyd rá...
Poszter is csak A2 méretben létezik... :U

(#29) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem lehet nagyon élesen behajtani, emiatt amennyit nyersz a kettéhajtással a tripláját veszíted vastagságban. :O Többit már leírák, hogy ennek pont miért nem könyv formában van értelme. Esetleg ha össze tudod hajtani tekercsbe még talán lenne értelme, de így ketté hajtva semmi.

(#31) tecsu válasza #32839680 (#30) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem Aura H2O van, az 6,8", ami nagyon kicsi, a One is csak egy hüvelykkel nagyobb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Ed_007 válasza 8th (#27) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Valamelyik hipermarketben az árak már e-ink kijelzőn vannak kitéve, amely rádiós jelekkel frissül. Könnyű átárazni, kisebb tévedés stb.
Az étlapra is fel lehetne tenni az aktuális ajánlatot, levenni, ami elfogyott stb.
Nekem tetszene.

(#33) 8th válasza Ed_007 (#32) üzenetére


8th
addikt

Ha étterem tulajdonosként saját zsebből neked kéne finanszírozni ezt a beruházást az is tetszene?

(#34) copass válasza 8th (#27) üzenetére


copass
veterán

nyitni kell az újdonságok felé.
anno amikor eltörölték a papír alapú tervdokumentáció beadását a műszaki osztályokon és az étdr-re álltak át fröcsögött a szakma rendesen. aztán szépen rájöttek hogy hohó tényleg egyszerűbb lett és nem kell több száz oldalt plottolni, nyomtatni, hajtogatni, dossziézni, ha valami változik akkor újra az egész. stbstb.
feltöltöm és kész.
ezzel is ez lesz. majd szépen lemegy az áruk minél jobban elterjednek. megfogják oldani azt is hogy vízálló,ütésálló legyen.
előre kell nézni.
a vendéglátósokat meg nem kell sajnálni egy percig sem, mert szépen beleépítik majd az árakba.
már érintőképernyőn megy az asztalok rendeléseinek követése rengeteg helyen. de láttam már olyat hogy a pincérnél tablet volt és úgy vette fel a rendelést, bent a konyhán látják ezt és már csinálják is a kajádat.
ha nem fejlesztesz, újítasz akkor megrekedsz egy szinten és a konkurencia tönkre tesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35) tecsu válasza Ed_007 (#32) üzenetére


tecsu
addikt

A jelenlegi formájában - hajtogatástól függetlenül - felejtős ez a formátum éttermek számára.
Egyrészt a hajtogatás tök felesleges. Akkor már inkább egy színes, vízálló és gyors tablet minden asztalra, kiterjesztett menüvel, napi aktualitásokkal sőt, az ételről minden adat (kalória, összetétel etc.) rendelt étel készültségi fokának jelzésével stb. akár internetezni is engedi a kuncsaftot...
Patinás éttermekben inkább kiemelet minőségű papír étlapot tudok még mindig csak elképzelni, ahogy jóféle bor palackján csakis parafa dugót.
Az olcsó helyek meg ugyancsak nem fognak kísérletezni efféle habókos megvalósításokkal.

Ebben a formában nincs nagyon helye a világban, mint alkalmazott technó, hiszen minden területen található jobb opció. Ellenben később, továbbfejlesztve már lehetne értelme sok helyen - függ a költségektől, strapabírástól egyébtől (pl. a kijelző nagyon lassú és fekete-fehér).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) noPublicFG válasza somogyib (#24) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Becsukom persze, de a lapokat nem hajtogatom félbe.
Érted!? :DDD
Szerk.: Igen a dupla kijelző az inkább könyves jellegű. :K

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#37) gyulank válasza noPublicFG (#23) üzenetére


gyulank
addikt

Egy könyvhajtogató is ezt mondaná. A videón a közepére is került kép, és jobb egy kijelzőre egy képet küldeni, mint kettőre kettőt, mert így kétszer akkora. Összehajtva meg fele akkora. Félbe meg nincs hajtva, csak ívesen. Szerintem inkább az lesz a problémája, hogy úgy marad, és nem egyenesedik ki rendesen egy idő múlva, ha sokáig becsukva marad. Valaki írta itt a reklámfelületet, hát az aztán a fasza, ha csak közelről, és szemből látni. De azért nem hiszem, hogy nagyon különbözik egy irattartóban lévő laptól. Pontosan olyan lehet, mint egy iratrendezőbe tett irattartóba tett írólap Vagy mintha egy irattartóba rakott A3-as lap 2 rövidebb szélét ráragasztanák az A4-es iratrendező széleihez.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38) Ed_007 válasza 8th (#33) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Adna akkora reklámot, hogy megérné. Egy étteremnél tuti, 16-nál már nem biztosan.
Van egy étterem, ahol rendeléskor egy tárcsát kap a vendég, amely remeg/villog/hangot ad, ha elkészült a rendelt étel és át lehet venni. Kíáncsi vagyok, annak mennyi a költsége.

(#39) 8th válasza copass (#34) üzenetére


8th
addikt

- nyitni kell az újdonságok felé
- előre kell nézni
- ha nem fejlesztesz, újítasz akkor megrekedsz egy szinten és a konkurencia tönkre tesz

Szép szavak de még mindig nem érted. Az megvan, hogy az étterem nem aranybánya? A Gundel lehet, hogy igen de egy átlagos étterem biztosan nem az. Kinek van erre pénze? Ameddig nálam kellemes a környezetben elérhető áron minőségi jó kaját ehet az ember a konkurencia csinálhat amit csak akar nem fog tudni tönkretenni.

#32 + #38:

Valamelyik hipermarketben az árak már e-ink kijelzőn vannak kitéve, amely rádiós jelekkel frissül.

A havi szinten száz milliós forgalmat bonyolító szupermarket láncokat felesleges felhozni. Ők bármilyen ennél lényegesen nagyobb volumenű fejlesztést is megengedhet(né)nek maguknak.

Adna akkora reklámot, hogy megérné

Tudod mi ad reklámot? Ha jó a kaja. Szarnak az emberek jó magasról az e-étlapra. Az ember ilyen helyre kajálni megy nem kütyüt nyomkodni. Idősebb korosztály elé odaraknál egy ilyen hajtogatható százezres vackot és hozzá sem merne nyúlni nehogy elrontsa.

rendeléskor egy tárcsát kap a vendég, amely remeg/villog/hangot ad, ha elkészült a rendelt étel és át lehet venni.

És ennek mi értelme? Attól biztos nem kerül az ebéded gyorsabban az asztalodra.

(#40) copass válasza 8th (#39) üzenetére


copass
veterán

bocs, de ezt nekem nem adod be, hogy egy átlagos étterem veszteséges!:D
mind aranybánya, kivétel nélkül.
az igazi vendéglátós mindíg panaszkodni fog, sajnáltatja magát. ilyen a mentalitásuk!:D
nagyon sok éttermet láttam (terveztemrajzoltamstb), tudom milyen iszonyú pénzt kell belenyomni a tervezésbe,technológiába,eszközökbe,stbstb. mégis sokan képesek voltak pár hónapon belül kitermelni a befektetést!:D
ha attól több pénz kerül a kasszába ha ő most 1misiért vesz egy felkapott,divatos eszközt ami még senkinek nincs (eink,tablet,akármi) akkor megfogja venni. mert tudja hogy akkor mindenki ott fog költeni nála. az hogy olcsó és finom az étel az egy alap dolog. ha nincs valami extra mellé, akkor kutya se fog odamenni csak azért mert ócsóésfinomazétel.
nézz meg egy romkocsmát, szinte hulladékból van minden és mégis imádják az emberek. pedig drága a pia, kaja, koncertek is és mégis szrásig van minden nap.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41) 8th válasza copass (#40) üzenetére


8th
addikt

Sehol sem írtam, hogy veszteséges. Azt írtam nem aranybánya és ez így is van.
De igen. Pont azért fog odamenni valaki mert jó a kaja. Ez ugyanis a fő preferencia egy étterem esetében minden más másodlagos. mert tudja hogy akkor mindenki ott fog költeni nála. Ó, hát persze meg ahogy móricka elképzeli. Romkocsma? Maradjunk annyiban hogy a romkocsmába járó csöves egyetemisták finoman fogalmazva nem az igényességükről híresek.

(#42) copass válasza 8th (#41) üzenetére


copass
veterán

alap hogy finom az étel egy étteremben. ha ez megvan akkor lehet tovább menni, milyen extrát kapok még a pénzemért. manapság már élmény is fontos az embereknek.
nem pedig az hogy ezerötértmegtömömabelem!:D
finom-finom csak unalmas. aztán mire észbekapsz már csődbe is mentél mert valaki aki nyújt egy kis extrát "picit drágább de jó hely".
romkocsmát is lehet igényesen csinálni, és nem csak egyetemistáknak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#43) tecsu válasza copass (#42) üzenetére


tecsu
addikt

És az extra lenne ez a hajtogatható digitális papír? LOL
Engem csak elrisztanának vele, mert azt sugallják, hogy más kiforratlan technikát és módszert is alkalmaznak, ráadásul a felszínes villogás előbbrevaló a tradíciónál és a praktikumnál.
Mákos-túrós gulyás, somlói galuska-öntettel és hasonlókat várnék az étlapon... köszi, nem. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#44) 8th válasza copass (#42) üzenetére


8th
addikt

Bazdki a pattanásos geek kisgyerekeken kívül pont mindenki ballisztikus ívben telibe szarja mire van felírva a kaja egy étteremben. Amit írsz az nettó pénzkidobás semmi más. Egy ízléses kivitelű hagyományos étlap sokkal patinásabb mint egy asztal közepére lebaszott gagyi tablet. A pici extra inkább az otthonos környezet és a kedves kiszolgálás legyen ne egy hoki tablet amit fél évente cserélni kell mert összefossa magát a nonstop használattól. Ha ez a hajtogatható szar ekkora találmány szerintem ezután budipapír helyett is ilyet vegyél otthonra, majd aztán ha végeztél csapasd le vízzel. :DDD

(#45) gyulank válasza tecsu (#43) üzenetére


gyulank
addikt

Cöhh, szerintem tök finom.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46) gyulank válasza 8th (#41) üzenetére


gyulank
addikt

Nem az igényesség a lényeg. Egy "adatlapnak" a funkciója, hogy olvasható legyen, hogy frissíthető legyen, hogy olcsó legyen, esetleg egyedi küllemmel. Funkciója alapján kéne elbírálni. Mennyi nyomtatott papírral veszi fel a harcot? Mennyibe kerül? Mennyit fogyaszt? Mennyivel szennyezőbb szemét lesz belőle? Mennyivel láthatóbb? A hajthatóság mindenképp jó dolog hely, és sérülékenység szempontból.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.