Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

Hinnye :C :Y

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

azt hittem már soha nem leszel kész vele :R

lopot kép:[link] :DDD

jó vissza hallani azt a sok infot ;)

esetleg a GF 7-esek Vmodját az össze gyüjthetnéd és beletehetnéd, már mint ami itt vam logout-on

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#3) Reac^ válasza VR6-Fan (#2) üzenetére


Reac^
őstag

Módosítani bármikor lehet, és még belefér egy kolleksön pár nyáknak a pontjairól...

Igen elloptam, háháháh :B remélem nem gond? :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#4) VR6-Fan válasza Reac^ (#3) üzenetére


VR6-Fan
veterán

én is burtam valakitől, de én elötte rákérdeztem :((( :DDD

úgy gondoltam az elkészítet írásokat!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5) Reac^ válasza VR6-Fan (#4) üzenetére


Reac^
őstag

Mindent öszegyüjtünk vazze... irást, linket, atyauristent :B

Ha jól emélxem régen már említettem hogy le szeretném nyúlni a maszkos képet. NAGGYON RÉGEN.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#6) VR6-Fan válasza Reac^ (#5) üzenetére


VR6-Fan
veterán

há nagyon régen lehete. jövöhéten szerintme vissza térek a listákon a helyemre :)

amúgy az különösen jól esik hogy egy csómó okoságom benne van :B

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7) kem


kem
addikt

Na ezen felbuzdulva minnyá tolok egy Vmodot az x300se-men:D:D

Köszi!

(#8) elfelejtette válasza Reac^ (#1) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Végre elkészült a nagy mű! :C :R

Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9) ftc


ftc
nagyúr

Fontos még, hogy minden módosításnál teljesen áramtalanítani kell a gépet, ez egy komoly hátrány a forrasztásos moddal szemben.

ezt most nem értem...mert a forasztásnál is áramtalintani kell...mindenkép kikell,hogy szedjed a VGA-t ugyis

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

Ez igen részletesre sikerült, gratulálok! De ha engem kérdezel, átfogalmaznám a zárszót, kár a cikket ezzel elrontani a végén...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Macka


Macka
veterán

Ez igen, nagyon király munKA, visszasírom a 7300Gt-s időket....

(#12) CPT.Pirk válasza ftc (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Forrasztás esetén egy (kettő) potit forraszztasz a fesz. szab áramkör figyelési pontja, és a föld közé, a potibol meg vannak olyanok, amiket kézzel lehet csavarni, és a fesz. beállítást lehet csinálni menet közben.
Szóval forrasztani csak 1x kell, és persze nem menet közben.

Lehet majd megítom egy cikbe a forrasztás mikéntjét.

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) nesa válasza Reac^ (#5) üzenetére


nesa
veterán

Hasznald fel a kepeimet mert az 500/500 as nyak kicsit mas.
Grat :R :C

(#14) Reac^ válasza nesa (#13) üzenetére


Reac^
őstag

Köszönöm a gratulációkat.

1. A zárszóra kb 1percet szántam, látszik is, majd átírom
2. Forrasztásost kibővítem
3. nesa: VR6-Fannal majd öszegyüjtük az öszes logoutot és mod linket, úgy hogy ne félj! :B :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#15) Overlocker


Overlocker
veterán

Nagyon jó lett az írás, az utolsó 3 bekezdésben nagyon fontos dolgokat írtál le,ami teljesen így van... Örülök hogy megírtad ezt az írást, az egyik kedvenc kártyámról, nekem nem is lett volna rá időm :( , fogadd őszinte gratulációmat! :R

(#16) Reac^ válasza Overlocker (#15) üzenetére


Reac^
őstag

Köszönöm szépen! Eredetileg februárra terveztem volna, akkor még nagy divatja volt a 7300gt-knek, csakhát elhúzodott. De sebaj, így sokkal több okosság kerülhetett bele :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#17) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Az a fesz.számítós képlet elég érdekes lett :DDD
A 700/440 egy arányszám. Mivel a feszültség alapesetben arányos az ellenállással, ezért jól látszik, hogy itt nem egy U=R*I képlet lesz.
700*1/440 ~= 1,55*Eredeti feszültség(volt)
Ez így valamennyire ''korrektebb'' bár erős közelítése a dolognak :U

Egyébként gratula a cikkhez, egész jól összeszedted a dolgokat ;)

Ja még 2 dolog. Az evidens dolgok mindig lemaradnak. Szóval írd bele, hogy mindenki keressen a neten a saját kártyájához megfelelő vmod és measure pontokat! 7800gtx fűrészelés után simán elhiszem, hogy vlki megkeresi pl. az 51es ellenállást, mert azt látta itt a képen, közben az neki egész más a kártyáján ;] :DDD
2B-s cerka helyett meg egész frankó a szénceruza, főleg maszkoláshoz ;)

[Szerkesztve]

(#18) VR6-Fan válasza Foglalt név (#17) üzenetére


VR6-Fan
veterán

amúgy áram erőséget lehetne valahonnan szedni?(már mint értéket ;] )

és az úgye egy fix érték :F

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#19) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem sok egy picit a feszültségemelés 1.25 > 1.81? Ez mintha túl lenne az általában javasolt +10%-on... Nem fog sokkal-sokkal hamarabb elhalálozni a GPU és/vagy a memória?

https://www.coreinfinity.tech

(#20) KrAt


KrAt
veterán

Frankó írás, grat hozzá :R

(#21) VR6-Fan válasza sh4d0w (#19) üzenetére


VR6-Fan
veterán

3D markosok soktak sok feszt adni és/vagy aki tudja még így is hüteni
amúgy 1.45V megy egy GST asszem már fél éve... és semmi gond
enyém is ment így, meg kb egy hétig 7/24-be 1.6V.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22) sh4d0w válasza VR6-Fan (#21) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem arra gondoltam, hogy 1-2 nap alatt kipurcan a dolog, hanem mondjuk fél év alatt - lásd anno a P4-ek hirtelen halálát. Ott is nagyjából fél évig mentek az eszetlenül tuningolt CPU-k.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#23) Foglalt név válasza VR6-Fan (#18) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mérhetsz áramot is, ha arra van igényed. Igazán több értelme nem lesz, mert a fesz állandó áramból vesz fel többet kevesebbet. A fesz-t meg nehéz lesz kiszámolni, mert van kb. 3 nem lineáris elem elötte, ami belővi vlhova az értéket :U

Szóval ahogy nagyapám szokja volt mondani: kétszer mérj, egyszer vágj! :DDD

[Szerkesztve]

(#24) ftc válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

nem tudom én a potencimétert ilyen helyre csak addig használnám még meg nem állapitom mennyi is kell nekem utánna forrasztanák egy sima SMD ellenálást....

(#25) Foglalt név válasza ftc (#24) üzenetére


Foglalt név
addikt

nék ;)

(#26) Balinov


Balinov
félisten

Köszönöm! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27) VR6-Fan válasza Foglalt név (#23) üzenetére


VR6-Fan
veterán

de ha az egy fix érték és az ellenálást is megtudjuk úgye nézni. akkor számolhatunk V-ot, légalább is nekem úgy könyebb :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#28) Foglalt név válasza VR6-Fan (#27) üzenetére


Foglalt név
addikt

... Mind1. Számolj :DDD

(#29) feka007


feka007
nagyúr

Tartalmas cikk, jó volt:R
Az utsó mondat nagyon kemény:DDD

(#30) Reac^ válasza Foglalt név (#17) üzenetére


Reac^
őstag

Ellenállás számítás kijavítva, egyébként nem voltam biztos benne, hogy kell. Éjfélkor pedig már nem lehetett megkérdezni senkit :B :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#31) Nyugdíjas válasza Reac^ (#30) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Köszi!

Lehet nekiesek a 8600-nak ha találok hozzá valami leírást. Már ugyis benne vagyok ezekbe a pencil-modokba mostanság... :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32) elfelejtette válasza Nyugdíjas (#31) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
8600-as karikat is lehet cerkával vmoddolni? Én úgy tudtam, hogy csak ezüstlakkal lehet.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#33) Foglalt név válasza Reac^ (#30) üzenetére


Foglalt név
addikt

Legközelebb írj privit vagy ilyesmi, fél 3 kor még bad boys II-t néztünk :DDD

(#34) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Grat a Bloghoz! Jol sikerult, elgondolkoztat.
Vajon megéri a 7600gs zalmis galaxymmal butykolni?
Most nézegettem a homersekletet, ati szőrös kocka mellett. 570/770 mellett 60-62 fok korul van (és 31.4fok van a szobaban).

(#35) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Jó írás, kár hogy nincs mit tönkretennem most, de ha majd lesz VGA-m megtolom kis fesszel.

(#36) CPT.Pirk válasza ftc (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az szerintem bonyolultabb lenne, véleményem szerint felesleges. így néz ki amit én csináltam: [link] és itt mutatja a fesz. szab áramkör kiépítését, nem a leg egyszerűbb. [link] - a PDF. 3. oldalán látszik a kiépítés, az fb. láb, és a föld közé kapcsolódik be az ellenállás, elvileg ugyanazt az ellenállást csökkentem ígyis mint amit grafitoznak, mert párhuzamossan kapcsolom vele.

Véleményem szerint ha már sikerült potival megoldani, akkor nem kísérelnék meg egy mütyűr kis ellenállás átforrasztását, egy 6600GT-ről párat sikerült lejátszanom, és rövidzárral helyettesíteni... Pedig csak a hsi hűtőt akartam levenni, megfutott a csavarhúzó, aztán már az égnekálló smd-k visszaforrasztása nehézkes volt. Viszont pár új rövzár miatt +10MHz-et rá tudtam húzni... :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) oiloiloil


oiloiloil
csendes tag

sziasztok mindenki
eloszor is gratula a reszletes leirasert
volna 1 kerdesem
1 hasonlo leirasra lenne szuksegem 1 xfx 6800 gt re
ha valaki jaratos ennek a karinak a vmodjarol annak asegitseget megkoszonnem
eloreis :R

(#38) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
részletes leírás lett, gratula. ;)

"Csak úgy mondom"

(#39) Reac^ válasza oiloiloil (#37) üzenetére


Reac^
őstag

Utána kéne járni, hogy az xfx 6800gt referencia nyák-ra épül-e mert arra biztos van valamilyen voltmod. Nem feltétlen ceruzás, de a vezetőezüstös mod is ugyanaz :B :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#40) gael válasza Reac^ (#30) üzenetére


gael
tag

Gratula a cikkhez, tényleg jól sikerült :R
Főleg a maszkolásról készitett kép tetszik nagyon :C

(#41) BaKeSZ87 válasza Reac^ (#39) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

És ha a celluxot grafitozom meg, és aztán ragasztom rá az smd-re?:DDD

(#42) Pat Bateman


Pat Bateman
csendes tag

(#43) CPT.Pirk válasza Pat Bateman (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majdnem 2 éve írta azt a hozzászólást, hogy jön az ide???

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.