Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

És mit értesz azon, hogy: ''hajrá, rakjunk végre rendet!''? :DDD

Egyébként megfordult már a fejemben, de eddig nem váltottam tettre, mert valahogy kénylemetlen érzés fogott el, hogy amikor látom, hogy valaki eldobja a szemetet vagy akár csikket, mindenféle szemrehányás nélkül egyszerűen odamegyek, felveszem és kidobom, aztán tovább megyek, semmi balhé, még csúnya nézés sem, hanem úgy mintha mi sem lenne természetesebb ennél :P Van egy érzésem, hogy lehet ez jobban hatna, mintha beszólok. Csak az a baj, hogy ott amikor történik, a helyzet dinamikájában nem olyan könnyű kivitelezni :B

we all deserve a bit of luck.

(#2) Lars


Lars
őstag

Egy rövid történet.
Szerintem ki fog derülni belőle hogy hol is állunk ma itt, kis hazánkban.
Van egy rossz szokásom. Dohányzok. Ellenben én keresem a helyet, ahova eldobhatom ''dolgom végeztével'' a csikket. Nos kb 5-en néztek hülyének, amíg kerestem a cipőtalpamon elnyomott csikkel egy kukát. Ugyanis olyan kukát nem is találtam volna szerintem, amin neadj isten hamus is van. Jó, neveljük a társadalmat, ne rakjunk ki hamust. Viszont egy kuka nem ártott volna. Ja és annak az öt embernek meg üzenem, hogy nem morbid szokásom gyüjteni a csikkeket, csak nem találtam kukát :W
Szal én nem dobom el akkorsem ;]

(#3) Dread válasza Lars (#2) üzenetére


Dread
tag

nálunk nemrég felujitották a főteret, mikor megnyitották még nemvoltak kukát :) volt egy csomo szemét, majd pár nap mulva raktak kukát de hamust nemraktak rá, akkor csomo csikk volt, aztán pár napra rá felszereltek rá hamust is, de még mindig csomo szemét van :D

UT2004 és xDk rulz!

(#4) gLes


gLes
őstag

Más szóval Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan! :U

Ez mind szép és jó, de sajnos az emberek többsége akkoris nemtörődöm, és ez nem fog egyhamar megváltozni :(

(#5) Salmi


Salmi
tag

A legtöbb ember rohan egész nap, hajszolja magát, tesz arra, hogy a szemetet hova dobja. Én simán a haverjaimra is rá szoktam szólni, ha eldobnak/el akarnak dobni valamit nem oda, ahova kéne. ;]

(#6) Faget


Faget
tag

Szívemből szóló kis bejegyzés. Egyetértek mindenkivel,
Engem is elönt a méreg, meg a gyomorideg amikor szemetelő tahókat látok.
Mivel gyakran kocsikázok nem egyszer látok olyan PARASZTOKAT akik cigiznek, vagy esznek a kocsiban és dolguk végeztével fogják és kidobják az ablakon a szemetet. Ilyenkor legszívesebben padló gázzal hátba lökném őket! Nem lehetünk ennyire tapló, ostoba, barom nemzet!!! Számomra ez annyira elszomorító. Egyszer megcsináltam azt, hogy mikor láttam, hogy kidobja a taplója csikkjét a kocsiból utánna mentem (éjszaka volt) és villogtam rá hátulról. Szerecsétlen nagyon beszart, meg minden. Ám felvilágosítottak családtagjaim, hogy biztos nem tudta miért teszem. A másik, még balesetveszélyes is.
Na mind1. Ez agyvelő kérdése ki mennyire tud vigyázni a saját környezetére.
VÁÁ :W

(#7) ALI_G


ALI_G
veterán

okéoké, DE:

Ha egyszer nincs elegendő kuka egy köztéren akkor mit csináljon az ember?! Értem azt, teljesen tele van nap mint nap. Ha kiürítik, akkor aznap betelik a villamosmegállóban lévő, egyetlen akkorka szemeteskuka, mint ami a szobámban van.

Ha a gyerekbe nem nevelik bele, hogy ha megállsz az út szélén, nem eldobni kell a szemetet, hanem egy zacsiba rakni, és a benzinkúton kidobni, vagy az alig 15 éves gyerek mikor kijön a közértből, kobontja a cigisdobozt, és minden papírt ami jön belőle, csak úgy elengedi, nem is eldobja, elengedi. Ezen kellene változtatni, a nevelésen!

Én 50 métert is elgyaloglok, ha látok kukát, ha kis, bomló termék van a kezemben, akkor azt elmerem dobni, az árokba, és csak akkor ha nincs kuka a közelben. nylon meg hasonlók mennek a zebbe, táskába amiíg haza nem érek.

:R

(#8) ALI_G válasza moma (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

ez egyébként jó ötlen, mert a szidás sosem segít (ezt csak a szoc korszakban hitették el velünk, mint nevelési forma).

(#9) #96302336 válasza ALI_G (#7) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jól mondod. Sajnos a neveltetés miatt van ez. Svájcban nem látsz szemetet az utak mellett, és az emberek sem dobálnak szét semmit. Mondjuk ott a szemetelésért kemény büntetést kell fizetni. Ha mégis szemetelsz, számíthatsz rá, hogy egy járókelő rádszól, és ha nem szeded össze felnyom. Bele vannak kényszerítve ebbe a helyzetbe, és mivel jó régóta működik, az embereknek eszükbe sem jut szétszórni semmit.
Ott sincs 10 méterenként kuka, ott simán elviszik a legelső szemetesig, ami lehet hogy 100-200m után lesz.
Egyébként én szintén inkább összegyüjtöm, és egy kukába dobom a hulladékot, engem zavarna, ha az árokba kellene hajítani valamit.
A köztéri kukákról meg annyit, hogy otthon megtelt a kuka, és volt még kidobnivaló szemét. Bedobtam a kocsiba, és az első nagy kukánál megálltam, hogy kidobjam. (egy lakótelep mellett) Az egyik lakás erkélyéről egy ürge ordibált le, hogy mit képzelek, hogy oda hordom a szemetet. (szépen dupla kukászsákba n volt rendesen becsomagolva ráadásul) Közben persze bagózott, és elegáns ívben pöckölte el az erkélyről a csikket. Nagyon kicsin múlt, hogy ne küldjem el a búsba. Sajnos az itthoni emberekbe egyáltalán nincs belenevelve, hogy a szemetelés rossz. Sajnos a szelektív kukákban is látok pl. a papírhulladék között sok más oda nem illő dolgot....

(#10) lukacr válasza #96302336 (#9) üzenetére


lukacr
tag

Amíg Magyarország egy következmények nélküli ország marad, addig itt nem fog változni semmi. Kezdve a kutyaszartól, a szemeteléstől, az adó moráltól, a politikusainkig.

(#11) jedimi


jedimi
csendes tag

Bizony, bizony neveltetés kérdése. Mi is úgy neveljük a gyerkőcöket, hogy vigye el a szemetet, keressen egy kukát, és ne azzal törődjön, hogy más eldobja.
Egyébként azt bírom még, amikor út mellett fekszenek a kerékabroncsok, mert a Tisztelt tulajd begurította az árokba.

(#12) snemeth


snemeth
aktív tag

Amíg ilyeneket látok, addig semmi nem fog változni: [link]

(#13) mycso válasza Lars (#2) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez a helyzet ismerős.
Velem is többször megesett már, csikkel, pzs-vel, stb...

Ez a baj, hogy mindenki csak arról papol, hogy így szemét meg úgy, de ezt megis lehetne előzni: pl szemetesek kirakásával.
Persze akkor is lennének nagyon sokan, akik lusták lennének lépni 2-t a szemetesig, de szerintem azok is sokan vannak, akik úgy gondolkodnak mint én vagy te --> tehát ha van a közelben egy kuka, akkor csak el botorkálok addig a szemetemmel.

pl.: miskolcon az egyik belvárost átszelő utcát nagyonszépen felújították --> díszkő, lámpák, csilli-villi, stb. .. kb 6-700m-nyi szakasz /lehet több/.
Már hónapokkal ezelőtt elészültek, viszont a szemetesek valahogy kimaradtak, no comment....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#14) amargo válasza #96302336 (#9) üzenetére


amargo
addikt

Svájcban más is meghökkent, haverjaim átmentek a túloldalra egy viszonylag forgalmas úton, amolyan igazi munka utáni időben. Én meg ácsorogtam és nézelődtem még, erre átszoltak, hogy induljak már el, mert feltartom a forgalmat: mindkét irányba megálltak a vezetők. A másik egy zöldnövényes résszel elválasztott úton haladtunk át, még csak a túl oldalt jártunk, de az S merci megállt és bevárta, míg átérünk.. a jót könnyű megszokni, szerintem ezt betartani sem nehéz.

Hogy vissza kanyarodjak az eredi témához, jópárszor, parkban szedtem össze szemetett, mert zavar, hogy nem tudom élvezni igazán a tájat. Ha több emberben lenne egy kis odafigyelés.. talán azok is észheztérnének, akik kidobálják autópályán a csikket, hogy a mögötte aladó nyitott tetőnél ne azon parázzon, hogy mikor gyullad ki a kárpit..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#15) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Jó ideig én is elpöcköltem a csikket, szétdobáltam a cigisdoboz ''nem kellő'' részeit. :B Aztán egyszer elkezdett zavarni a dolog. Onnantól kezdve szemét maradt a zsebben, csikk a hamutartóba került. Tök büszke voltam rá, hogy mekkora hős vagyok, mert nem szemetelek. :D
Egy ideje már nem dohányzom... :Y :C

Rip and tear

(#16) moma válasza Zolaash (#15) üzenetére


moma
őstag

:C Na ez jó. Még egy nehézség a leszokás mellett, aki abbahagyja a nikotin mellett elveszíti a nem-szemetelés adta élvezetet is :D

we all deserve a bit of luck.

(#17) yash


yash
senior tag

Múltkor két kis tizenéves idióta hangoskodott hajnalok hajnalán, feltehetően egy buli után. Láttam, hogy dohányzik, de mivel qrva korán kellett kelnem, anticsociális hangulatomban voltam. Amint eldobta a csikket, odaszóltam neki lehordó bunkós hangnemben:
- Nem tudod a kukába dobni, bazdmeg?!? Ott van tőled a kuka fél méterre!
- Most mit izélsz, nézz már körül, minden tele van csikkel!

Szal ja, egyik birka a másik után... szép kis csorda! Legközelebb nem fogok ordibálni, hanem fogom az orrát, és beleverem a kuka szélébe :W , aztán talán a vér ize majd megneveli a kis hülyét, nálam a cérna elszakadt... aki hülye, haljon meg!

(#18) EQMontoya válasza yash (#17) üzenetére


EQMontoya
veterán

ma a sörözőben, ahol voltunk, 1-2 jóarcú simán a földre hamuzott... közöltem vele, h van hamus... reakció: ''nem az én padlóm...''

Same rules apply!

(#19) Dare2Live válasza EQMontoya (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hehe próbálták volna ezt velünk megjáccani... jaj de fain lett volna, szinte élvezi ilyenkor az ember ahogy belendül a tenyere. :)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) tomazin válasza moma (#16) üzenetére


tomazin
veterán

Na erre már reagálok.
Én már elég régóta dohányzom,és itt ahogy elnézem sok nemdeohányos van(amit jónak tartok),viszont nem látják a mi oldalunkat.Iszonyat allergiás vagyok a szemétre,mert esztétika,környezetvédelem etc.,de a csikket ahol nincs kuka ott fogom és eldobom(ált. oda ahol már amúgy is sok van),mert az nem egy olyan dolog,mint a csokispapír vagy akármi,hogy csak bevágom a zsebembe,és kész,majd otthon kihajítom.

(#21) tomazin válasza EQMontoya (#18) üzenetére


tomazin
veterán

Nem értem itt az embereket.Most itt csak a dohányosok lesznek baszogatva?Én is a földre hamuzok egy olyan kocsmában,ahol nincs hamus.Ha meg van akkor igazad van b@ssza meg magát.
Gondolom miért a legnagyobb probléma nálatok a csikk,mert nem dohányoztok qrvára zavar a füst(ami tényleg nagyon rossz voltam én is nemdohányzó),de a szemetelés masszívan nem ebből áll.A csikk szvsz 200x rövidebb idő alatt lebonlik,mint az a PET-es palack,amit eldob valaki.

(#22) tomazin


tomazin
veterán

Na meg akkor elmesélek én is egy történetet.
Néhanapján mikor megyünk az erdőnkbe fát vágni,akkor ahogy végigmegyünk az út mellett az már maga a katasztrófa.Kihajingálva a sörös/kólás flakonok,chipes zacskók.Na de még ha csak ez lenne..beérünk az erdőbe,és ott fogadnak az igazi meglepetések.Az út mellé kihajingálva autóalkatrész,sitt,tv meg mittomén mik.És sajnos mindig van valami újdonság mikor kimegyünk.No de nem baj,az olyan apróságokat,mint pár elszórt flakon,cigisdoboz meg etc.Szedegetem össze egy szatyorba aztán berakom a kocsiba.Erre a 65éves nagyapám reakciója:''Minek viszed haza a szemetet,mikor más meg kihordja az erdőbe.''
Mikor elkezdtem neki magyarázni rájöttem,hogy felesleges.Ilyen ember,nem érdekli.Ezért kellene tudatosan neveleni a gyereket.Manapság ugye nem szabad bántani a gyereket.Engem apám bizony olyan módon pofánvágott,ahogy azt kellett,mikor nagyon okosnak hittem magam.De ma neeem..szóval nevelünk..és mi lesz ebből?Sok kis tizenéves elszállt majom,aki mindent megenged magának.Ezek közé tartozik a ''kiesik a kezéből'' a szemét is.Ha az anyja jó pofán vágta volna,mikor eldobott valamit,lehet legalább meggondolná...

(#23) Ősember


Ősember
őstag

én utálom ha szemetelnek. kertes környéken lakok és volt szerencsém többször is ugy hazajönni, hogy látom amint eldobálják a cigis doboz foliáját meg a kis feles üvegeket. a legutobb, amikor egy kissebbségi cselekdett igy megkérdeztem hogy ''mi történt? hogy került az a kezéböl a földre?'' azt felelte lefujta a szél... mondanom sem kell szélcsend volt. épp kukás nap volt és megfogtam a szemetét, ami kint volt az utcán és beletettem. mondanom sem kell, hogy a kukánktol 2m-re dobta el a saját szemetét :W rákérdeztem hogy ez nehéz lett volna? a válasz egyértelmüen igen volt és a végén elkezdte magyarázni hogy én milyen jogon szolok bele az ö dolgába?! azt hittem megfogom a kukát és jol megpüfölöm, hátha keszokik a szemetelésröl, bár aki moscokban él, annak ez mit sem számit. ez nem csak szemetelés, de a másik tulajdonán szemeteli pofátlanság is.
a másik meg hogy a sarkunkon 2 autoszerelö is van és ahányszor csak jönnek a kemény legények festetni vagy uj alkatrészt beszereltetni a mi házunk elött is megállnak is ki gondolná? szemetelnek. szintén egyik hazajövetelem alkalmával, amikor már sötétedett volt 3 kemény autotuningos srác és az egyik elkezdett csurgatni az oszlopunknál ugy hogy ott voltam. rákérdeztem mégis mit jelentsen ez? otthon is ezt szokta? a válasz a kissebbségi taghoz hasonloan ''mi közöm hozzá?'' volt. teljesen ugyan az játszodott le, a végén megint én lettem a bunko, hogy miért szolok bele az ö dolgába. ezt az embert sem érdekelte, hogy ott emberek laknak és igyekszünk rendet tartani.
lényeg a lényeg: szerintem aki szemetel az egy bunko. én müanyagot soha sem dobtam el, max zsepit, de csak azt is akkor, ha nem volt más választás és akkor is szétnéztem néz-e valaki plusz jo sürü bokor alá dobtam. persze nem mentség erre sem hogy majd elbomlik, de mégis könnyit a dolgon. viszont egy müanyag flakont soha az életben nem dobnék el.
nem vagyok megrögzött környezetvédö, de ami sok az sok.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#24) tomazin válasza Ősember (#23) üzenetére


tomazin
veterán

csak az a baj az ilyenekkel,hogy a sajátjuk sem nagyon érdekli őket,nemhogy a másé.hozzászokott a szemük a mocsokhoz.. :(

(#25) yash válasza Ősember (#23) üzenetére


yash
senior tag

SHOTGUN-t neki! :D Ha legközelebb eldobja a szemetét, célozz rá, és kérdezd meg: baj, ha agyonlövöd? Ha arra is azt válaszolja, hogy igen, kédezd meg: milyen jogon szól bele a dolgodba?

(#26) Ősember válasza yash (#25) üzenetére


Ősember
őstag

nem vagyok eröszakos, de aki kiérdemel egy verést, hát.... az kiérdemli :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#27) yash válasza Ősember (#26) üzenetére


yash
senior tag

Előbb üss, aztán kérdezz! Ezekkel így kell hatásosan beszélgni ;)

(#28) tomazin válasza yash (#27) üzenetére


tomazin
veterán

Hát sajnos ez nem poén amit írtál.Sok olyan ember van,akik az észérvet nem hajlandóak elismerni,csak azt ha jól megrugdosod.. :(

(#29) orbano


orbano
félisten

már kezdek közönyös lenni ezügyben, de egy pár nappal ezelőtti eset nagyon kiborított. aáálok a buszmegállóban, fiatal huszonéves srác mellettem cigizik. megjön a busz, ekkor fogja a csikket és hátradobja... a sárga kuka mellett állt, kb. rálógott a keze a hamutál részére...
én lelkiismeret-furdalás nélkül tudnám lelőni az ilyen mocskot...
múltkor meg teljesen hüléynek néztem este 11kor a buszmegállóban, mert enyhén részegen, szépen komótosan elbattyogtam a tripla megálló másik végébe elnyomni és kidobni a csikket. (nem dohányzom, csak ha iszom, utálom amúgy a dohányfüstöt, hányingerem van tőle).
egyébként tényleg szomorú, hogy budapest egyre mocskosabb. de tényleg fokozatosan romlik a helyzet... elképesztő ez a népség. ha nem lennének szépek a lányok már elmentem volna innen... :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) Kloden


Kloden
senior tag

Rühellem a szemetelőket, kerestem, de nincs rá finomabb szó... Én ha kell egy rágógumit cipelek a kezemben percekig míg kukát találok, nem mentség hogy ''nincs kuka azért dobom el'' meg hasonlók... és ki nem sz@rja le hogy van-e kuka?? Ha valaki éhes pl. akkor nem eszik mert nincs 2m-en belül bolt?? Agyrém... kifogás az mindig van... :W

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#31) Crystalheart válasza Kloden (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A cikkel és az itt hozzászólók legtöbbjével teljesen egyetértek. Mondom én, h Ph!-környéken főleg értelmes emberek vannak ;] Az embereket itthon nagyon enm nevelik környezettudatos életre, enenk ez az eredménye. De: ha legalább szépérzékre nevelnék őket, már akkor sem dobálnák el a cuccot!

Mi erdő mellett lakunk. Régóta mevan a telek meg a félkész ház, de 6 éve költöztünk ide lakni. Pont előttünk egy földút vezet be az erdőbe, mondanom sem kell tán, hogy kétoldalt full tele volt szeméttel. (Üdülőövezet volt...) Mintha csak oda vitték volna ki a háztartási hulladékot, míg nem járt a kukás, hanem kicsit odébb volt egy szemétkonténer. Egészen bent még kihajított mosógép meg hűtőoldal is volt, meg egy roncs maradványai... Ehh.

Megelégeltem, fogtam a talicskát, és összetoltam az egészet! Persze több száz fordulóval, két-három év alatt. Bent, az erdő szélétől talán 200 méterre volt egy nagy lyuk, tényleg nagy, földet hordhattak onnét: na oda toltam mindent. Ha lett volna rá zsém, el is vitettem volna, de ez bazi sok konténernyi cucc, és egy konténer fordulója meg már közel 10ezer. :\ De még mindig jobb, mint a szeméthegyek, és így a mi házunk kb fél kilométeres körzete a legtisztább része a faluszéli erdőknek.

És nem is volt nagyon megerőltető, naponta párat fordultam, ha úgy gondoltam, és egyszer csak azt vettem észre, hogy elfogyott a szemét. Persze azóta is termelik szépen vissza a cigis- meg sörösdobozokat meg az iszákos bandázók, akik épp arra járnak, de azzal már könnyebben elbánik az ember...

Van egy másik dolog, ami nálam még félig-meddig szemetelésnek számít. Olyan pofátlan a szomszédunk, hogy a lenyírt füvet minduntalan odahalmozza a kertünkkel szemközti kitisztított, beülttett erdőrészre, mikor onnan 5 méterre ott van az úton egy féméteres kátyú, ahova pl. mi is belehordjuk a gazt! Világosan láthatja, hogy ott vana a díszfű, a borostyán, a madármeggy ágai kitámasztva, stb... A következő szomszédunk meg lelkiismeretfurdalás nélkül kivágatta ugyanott a harmincéves fát az erdésszel, mert hogy az eltakarta éjjel az utcalámpa fényét tőlük. :S Még jó, hogy az erdész nem volt teljesen hülye, és 2 méternél vágta csak el a fát. Az ilyenek is legalább annyira bunkón károsítják a környezetünk esztétikai képét, mint a szemetelők, bár legalább nem kiviszik a flakont az erdőbe eldobni.

(#32) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Olvastam anno a Terror News nevű diskmagban egy jó mondást: ''Normális ember nem szemetel, a többieknek meg tilos!''



Komolyra fordítva, még azt hozzá kell tenni a cikkben elhangzottakhoz, hogy az önkormányzatok által üzemeltetett szeméttelepek esetében az a szabály, hogy minden állampolgár napi 1 utánfutó (!) szemetet ingyen kivihet. Így elvileg még anyagi indoka se lehetne a trabantos hölgy szemetelésének. Inkább az emberi primitívség az oka. Azon meg nehéz változtatni. Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.