Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Pepe88


Pepe88
csendes tag

Nos, a TROJAI egy olyan állatfaj amit be kell engedned ahhoz, hogy bekerüljön valamelyik géped memóriájába. A trójainak van még egy érdekes tulajdonsága, mint azt már a történetből is ismerjük, hogy csak akkor támad ha lemegy a nap. De a nap nem megy le a gépeimen, mert vettem rájuk internet security programcsomagot. :C Ha esetleg beengedek egy trójait és az éjjelnappalos műszakban működő virus irtó/figyelő nem vette volna észre, akkor sem fogja engedni a tűzfal, hogy emilt küldjön az én beleegyezésem nélkül. Levelekben sem valószínű, hogy bejönne ilyen butaság, mert egyrészt védi a spamblokk, másrészt a korábban is említett virus figyelő is szemmel tartja őket.
Ezért aztán úgy gondolom, hogy ha nonprofit is vagytok, meg tanítotok is, akkor be kell ruházni egy normális firewallba, ami nem enged engedélyel nem rendlkező kósza emileket se be se ki. A logokból meg kiszűrhetitek, hogy melyik gépre került oda nem való trójai vagy más egyéb program.
A buta user buta sirámaitól pedig azért áll fel a hátamon a szőr (van bizony ;] ), mert ha egyszer megvették a vindózt akkor ahhoz ez is jár és az Ő felelősségük ha kapcsolódnak az internethez.
Én is kötve vagyok a windows-hoz sajnos, de pont az ilyen kellemetlenségek elkerülése érdekében fizetek ki éves szinten 10000eket a céges gépeim védelmére.

Uff

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.