Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Megértem a gondot, én is bosszús lennék, de:
feltételezem, azért az egy szem spam nem elég (az még nem is spam, csak eltévedt levél, vagy mi :) ). Kellett néhány száznak-ezernek-tízezernek indulnia arról az IP-ről, hogy lekapcsolják. Az meg már a rendszergazda/mail szerver adminisztrátor sara, hogy ezt egy gép megtehette.

Az én szempontomból közömbös, hogy a spam egy szerencsétlen felhasználó zombi gépéről, vagy egy spam küldésre szakosodott kínai szerverfarmról érkezett, nekem az a lényeg, hogy ne kapjam meg.

És csak hálás vagyok, ha valaki ingyen segíti a szűrést.

egyéb állatfajták

(#2) eddie303 válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem a sorbs.net nem ingyen csinalja, akik hasznaljak a block systemuket, kemeny penzt fizetnek azert, hogy hasznalhassak, es emellett meg az 50 dollarokbol valami csak bejon. Az a baj, hogy mast is blokkolnak, amiben static vagy dynamic szo szerepel, azt reflexbol blokkoljak, stb. Magyaran veletlenul egy DSL szolgaltato ilyen tartomanyaba tartozol, es a reverse-dns-ed mutatja, akkor kapasbol besz*tad

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#3) biker


biker
nagyúr

egyszer ugyanilyet futottam én is.
a v-net egyik(pár) din-IP-jét tette lapátra az abuse.org (ha jól rémlik)
ha azt az IP-t kaptam, nem küldtem levelet... volt pár kur...ázás

ezeknek a szar adatbázisoknak semmi értelmük.
kell egy jó mailserver jól belőtt spam blockal, és kész.
csak sok szolgáltató még spam szűrőt se használ... ha mind használna, idővel megállna a spam áradat, mert értelmetlen, úgyse kapom majd meg.

az én szolgáltatóm spam szűrője szépen feltételek szerint pontoz, milyen ''rosszaság'' hány pont, 5 pont felett megjelöli, hogy spam, 10 pont felett kukázza egyből, amíg nem kukázta, és most közt napi 300 email a diffi.
a maradék 5-10 pont köztit kézzel átnézem, még egy hamis riasztás se volt, illetve egy, de akkor a küldő volt a barom (se tárgy, se szöveg, csak html levélben egy darab ppt file :) persze kiakadt a rendszer tőle, hogy ez SPAM)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Pepe88


Pepe88
csendes tag

Nos, a TROJAI egy olyan állatfaj amit be kell engedned ahhoz, hogy bekerüljön valamelyik géped memóriájába. A trójainak van még egy érdekes tulajdonsága, mint azt már a történetből is ismerjük, hogy csak akkor támad ha lemegy a nap. De a nap nem megy le a gépeimen, mert vettem rájuk internet security programcsomagot. :C Ha esetleg beengedek egy trójait és az éjjelnappalos műszakban működő virus irtó/figyelő nem vette volna észre, akkor sem fogja engedni a tűzfal, hogy emilt küldjön az én beleegyezésem nélkül. Levelekben sem valószínű, hogy bejönne ilyen butaság, mert egyrészt védi a spamblokk, másrészt a korábban is említett virus figyelő is szemmel tartja őket.
Ezért aztán úgy gondolom, hogy ha nonprofit is vagytok, meg tanítotok is, akkor be kell ruházni egy normális firewallba, ami nem enged engedélyel nem rendlkező kósza emileket se be se ki. A logokból meg kiszűrhetitek, hogy melyik gépre került oda nem való trójai vagy más egyéb program.
A buta user buta sirámaitól pedig azért áll fel a hátamon a szőr (van bizony ;] ), mert ha egyszer megvették a vindózt akkor ahhoz ez is jár és az Ő felelősségük ha kapcsolódnak az internethez.
Én is kötve vagyok a windows-hoz sajnos, de pont az ilyen kellemetlenségek elkerülése érdekében fizetek ki éves szinten 10000eket a céges gépeim védelmére.

Uff

(#5) doc


doc
nagyúr

ebben az a gáz, ha mondjuk a céges címemet egy szabi alatt átirányítom az otthonira, ezzel együtt persze a millió érkező spamet is, lazán letiltanak, ezzel a cég levelezése nem jut el a parntnerekhez -> brutális veszteség. ki fog ezért kárpótlást fizetni?

(#6) regent


regent
aktív tag

Olyan itt nincs, hogy szólnak? Nálunk az intézeti fööszerver gondolom nézi a logokat, és ha csúnyságot talál, akkor küld egy figyelmeztetöö levelet az illetöö gép adminisztrátorának. Ha nem történik változás akkor letiltja a gépet. Mennyire egyszerüü, és milyen jól müüködik. A föörendszergazda meg nyugodtan nézheti a letöltött filmeket.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#7) Pepe88 válasza doc (#5) üzenetére


Pepe88
csendes tag

Monnyuk nincs gáz mert, az átirányított leveleid vagy nem tartalmaznak már szemetet, mert a céges cucc kiszűrte, vagy azért, mert csak akkor irányíthatod haza, ha otthon is rendelkezel a szükséges védekezéssel...

Miért is irányítanád haza a céges titkokat tartalmazó leveleidet? :Y Olyan pert akasztanék a nyakadba, hogy az 50 zöldhasú lenne a legkisebb problémád! :W

Uff

(#8) doc válasza Pepe88 (#7) üzenetére


doc
nagyúr

mondjuk azért hogy dolgozhassak otthon is?
amíg nem volt owa-s felületünk, addig mindenki így oldotta meg
miért kéne ezért perelni? az egyik saját címemről átküldöm a másikra :F
amúgy meg az említett időszakban semmi spamszűrőnk nem volt (mondjuk akkoriban még nem is volt ilyen dömping...) a microsoft sajátja meg nagy kalap lósz@r

(#9) marcee


marcee
addikt

Ilyen gondom nekem is volt. Kis irodánk levelei nem akartak elmenni. Miután magunknál nem találtuk a hibát felhívtuk a szolgáltatót (upc), ahol néhány gyenge próbálkozás után közölték, hogy az ip-nk fent van egy spam listán! Irtsuk ki a kéretlen programot.
Nod32, Windows Defender jelenleg nem talál semmit egyik gépen sem, pár hete tényleg volt valami, de azt írtottam. A vicc az, hogy egy másik szolgáltató smtp szerverén keresztül lehet azért levelezni.
Bahhh. :((

\m/

(#10) Eperfa válasza biker (#3) üzenetére


Eperfa
tag

biker régi ph-s vagy ahhoz, h ilyeneket mondj :)

egy komoly, nagy mailserver(farm)nál tudod mekkora különbség van a között, hogy minden egyes e-mailt átvizsgálsz egy (pl bayes-in alapú) spamszűrővel MIUTÁN elfogadtad, vagy pedig a beérkező levéláradat 70-80%át kiszűröd rfc-inkompatibilitási tiltásokkal, greylistinggel ÉS ilyen spamadatbázisok használatával mielőtt egyáltalán elfogadnád őket? hatalmas.

(#11) eddie303 válasza Pepe88 (#4) üzenetére


eddie303
őstag

Azzal talalkoztal, hogy user kattint, virusirto megkerdezi, hogy most mit csinaljon, es a user allow-ra kattint? Lehet akarmilyen kemny virusvedelem, egy lamer user mindent romba tud donteni - szinte mindent.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#12) jerry311 válasza eddie303 (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vannak intelligens megoldások (nemcsak vállalati környezetbe), ahol az megy ki amit engedélyeztek a beállításokban. Minden más tiltva van, nem kérdez, nem dob fel pop-up ablakot.

(#13) eddie303 válasza jerry311 (#12) üzenetére


eddie303
őstag

Mondj egyet. Penzes megoldasrol szinte szo sem lehet, Romaniarol van szo.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#14) biker válasza Eperfa (#10) üzenetére


biker
nagyúr

tudom, mekkora a különbség, és az első verzió nem is várható el olyan szolgáltatásoktól, mint @invitel.hu, @axelero.hu, és hasonlók, ahol kb 1millió emeilfiók van, és érkezik másodpercenként 3-400.000 levél akár.
itt a második verzió jöhet csak be.

de ahol vesz az ember egy domaint, ott az elsőt várja el, meg is kaptam :)
beérkezés után ellenőríz SORBS, Spamhaus, Abuse, meg a rák tudja milyen lapokon, meg kb 100 féle feltétel alapján, és pontoz. 5.0 ponttól fejlécet átírja [SPAM]-al kezdődőre, hogy tudj vele te is mit kezdeni, majd kérésemre 10.0 pont felett már töli is a serverről, így csak az éppen túl gyanús emailek amikkel foglalkozni kell, kb napi 40-60db marad így, eddig nem volt vakriasztása.

és azt is tudom, mekkora kárunk származott abból, hogy a Taiwani kollégák serverén az smtp rosszul volt konfigolva, és a return address 192.168.x.x-re volt állítva, és a datanet, mint akkori mail szolgáltatónk kidobálta a leveleket, mert hibás a fejléc alapon szűrtek.
a konténerünk meg 2 hétig állt a kikötőben :(

nehéz megtalálni a középutat...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) jerry311 válasza eddie303 (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bocs, olyan nincs ami kereskedelmi (= nem otthoni 1 felhasználó) és még ingyenes is.

Ettől függetlenül ott van pl a ZoneAlarm, amit be lehet állítani, hogy ne kérdezzen, és jelszóval védeni a beállításokat. Így az egyszerű felhasználó csak azokat a programokat tudja netelérésre használni, amit a ZA kienged. Ilyet pl a Symantec is tud. Csak hát egyik sem ingyenes...

(#16) regent válasza eddie303 (#13) üzenetére


regent
aktív tag

Tiny firewall.
Nálunk az megy. Alapból minden tiltva, ami kell az ki/be engedve. Soha nem kérdez, legfeljebb te káromkodsz néha, hogy miért nem megy ez meg az, aztán eszedbe jut, hogy ezért.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.