Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Megvolt: Auschwitz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) jeges


jeges
senior tag

én 93ban jártam egy kisebb haláltáborban lengyelországban, de a mai napig emlékszem bizonyos részletekre, érzésekre.
elmondhatatlan.

(#2) Renwick


Renwick
őstag

Minduntalan rácsodálkozom, hogy a németek és a lengyelek így a kívülálló számára milyen ''könnyen'' túl tudták tenni magukat ezen az őrületen. Mintha nem is 6x évvel ezelőtt történt volna mindez, hanem valamikor mondjuk a középkorban.

Ennélfogva mélységesen elkeserít, hogy van egy olyan ország Európában, ahol még mindig divat a ''zsidózás'', ahol az idő mintha megállt volna annál a borzalmas és szégyenteljes kornál. Bár az auschwitzi és hasonló haláltáborokban szisztematikusan végzett népírtás óta több generáció is felcseperedett, az irígység, a félelem és az ebből fakadó agresszivitás által táplált antiszemitizmust azóta sem sikerült visszaszorítani...

Itt Magyarországon, Európa állítólagos szívében.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) adalbert1


adalbert1
veterán

Nekem csak anyám volt kint még régen túristaként. Ő azt mondta, hogy borzalmas élmény volt, egyszerűen még mindig lehetett érezni valami nagyon negatívat a helyen és környékén...
A mesterségem a halál amúgy nem itt játszódik (nagyon rég olvastam sajnos)?

(#4) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nagyon jó képeket csináltál, teljesen visszaadja a hely hangulatát.
Képzelem milyen lehet ha be van borulva és esik... :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5) Ra3 válasza adalbert1 (#3) üzenetére


Ra3
őstag

igen, itt játszódik a Mesterségem a halál, ha jól tudom Rudolf Höss feljegyzései alapján írta Merle. nagyon jó könyv, mindekinek ajánlom aki nem olvasta.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#6) EQMontoya válasza Ferdzsoo (#4) üzenetére


EQMontoya
veterán

én olyan időben voltam, ugy elég durva, de ezek a fák, hogy parkositották... szerintem nagyon nem kellett volna, igy közel sem olyan nyomasztó a hely, mint amilyen anno lehetett. birkenau a maga pusztaságával, kietlenségével véleményem szerint nyomasztóbb. Parci, ott nem jártál?

Same rules apply!

(#7) Parci válasza EQMontoya (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem jártam, szerettem volna átmenni, de kevés volt az idő.
egyébként nekem is ez a véleményem, fura ellentmondás volt a szöges drót és a parkosított részek között.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) EQMontoya válasza Parci (#7) üzenetére


EQMontoya
veterán

berakjak 1-2 képet?

Same rules apply!

(#9) #11666432 válasza Renwick (#2) üzenetére


#11666432
törölt tag

A lengyeleknek mi közük van ehhez?

(#10) #11666432 válasza Renwick (#2) üzenetére


#11666432
törölt tag

Ha népirtásról beszélsz, akkor légyszíves említsd meg Katny-t, emelj szót a hatmillió éhenhalt ukrán, a húszmillió német- akit éhhalálra ítéltek-, a brünni halálmars áldozatai, a brombergi vérengzés áldozatai mellett, mert ők is érdemelnek szót (ha emlékművet még nem is). Nem csak az ''agyonhype-olt'' Holokauszt áldozatai.

(#11) Parci válasza #11666432 (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazad van ebben teljes mértékben. viszont itt és most ne menjünk el ebbe az irányba.
úgy is mondhatom, hogy álljunk itt meg, és moderálni fogom a topikot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Parci válasza EQMontoya (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, lécci

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) #11666432 válasza Parci (#11) üzenetére


#11666432
törölt tag

Ahogy szeretnéd.

(#14) Parci válasza #11666432 (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. (mindenféle hátsó szándék nélkül kértem, egyik népirtás sem ilyenebb, vagy olyanabb egy másiknál, hátborzongató, hogy bármelyikük megtörténhetett :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) EQMontoya válasza Parci (#12) üzenetére


EQMontoya
veterán

egy óra múlva, ha nemgond, most elugrok bótba :D

Same rules apply!

(#16) Parci válasza EQMontoya (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...and I want it NOW! :)
(persze, hogy lenne már gond?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) adalbert1 válasza Ra3 (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor jól emlékeztem. Én is csak mindenkinek ajánlani tudom, hatalmas regény. :R

(#18) klepto


klepto
addikt

Üdv!

Én tavaly előtt voltam kint mindkét haláltáborban. Birkenau vagy 3x-4x nagyobb mint Auschwitz, és jelentős részét lerombolták.
Ám az igazi élményem Auschwitz-hez kötődik. A tábor közepén ketté van választva szögesdróttal. Én az egyik felében voltam éppen fényképezőgéppel a kezemben, amikor a kerítés másik oldalán megláttam egy talpig feketébe öltözött, gondolom biztonsági őr egyenruhás fazont. Az első mozdulatom és gondolatom volt a fényképezőgépet eldugni, és úgy álltam ott vigyázban, mintha az életem múlott volna rajta, hogy észre ne vegye a kezembe a gépet!
A vicc az egészben, hogy tényleg ezt éreztem, és megmozdulni sem mertem, amíg el nem tűnt a látómezőmből...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19) EQMontoya


EQMontoya
veterán

[link]
[link]
[link]
[link]
[link] mellékhelyiség.
[link]
[link] barak belülről, nem eredeti, hanem rekonstruált, de kb ilyenekben laktak.
[link]
[link]

asszem, nem igényel kommentárt.

Same rules apply!

(#20) klepto válasza EQMontoya (#19) üzenetére


klepto
addikt

Aki nem járt még ott élőben, azok kedvéért fontos megjegyezni, hogy ezek a képek a Birkenau-i táborról készültek, ami Auschwitz-től pár kilométerre található...
Szerk:
Egy pár kép az én gyüjteményemből is:
1: A filmeken sokszor látott Birkenau-i nagykapu [link]
2: Mosdóbarak: [link]
3: A bejárattól fényképezett távolba veszó vasúti sinek a táboron belül: [link]
4: Az Auschwitz-i magyar barak: [link]


[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#21) EQMontoya válasza klepto (#20) üzenetére


EQMontoya
veterán

[link] :U szerintem egyértelmü.

Same rules apply!

(#22) klepto


klepto
addikt

És az ominózusos jelenet, amiről fentebb írtam: [link]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23) Router


Router
őstag

Amit szeretnék tőletek kérdezni mert ez furdalja az oldalam: Ezeken a helyeken kérnek az emberektől belépőt?

www.reballing.hu/forum

(#24) EQMontoya válasza Router (#23) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem, csak az idegenvezetésért kell fizetni.

Same rules apply!

(#25) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Én egy ''A Halálgyár'' című könyvet olvastam a Birkenaui táborról, amit 2 (asszem lengyel) fogoly írt, nagyon részletes, pontos beszámoló, nem elfogult. (amin nagyon csodálkozom)
Lakatosok voltak, emiatt is élték túl, szinte mindenhova volt bejárásuk ezmiatt, és térképekkel, képekkel van kiegészítve a könyv. Nagyon elképesztő...
Aki még nem olvasta annak ajánlom.

off: bár nem egy elterjedt darab, én egy használtkönyvesboltban bukkantam rá, hihetetlen rossz állapotban van, penészes volt itt-ott szinte sárgák a lapok, elázott, stb. De olvasható minden oldala. 300FT-ért vettem. :)
Komolyan amiért ilyen ramaty állapotban van a könyv, olvasás közben az ember méginkább átérzi a nyomort, szenvedést ami ott volt. Mintha akkor írták volna. kb olyan a könyv.
Alapból asszem 1959-es kiadás..., szóval elég ''friss'' emlékből íródott.


router: ez nagyon elgondolkodtató kérdés... (nem lenne semmi ha lenne merszük...)
én legalábbis így gondolom

[Szerkesztve]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#26) Kantorpe válasza Ferdzsoo (#25) üzenetére


Kantorpe
tag


Olvastam.
Nagyon ottvan szerintemis, megkeresem, remelem megvan meg valahol dobozok melyen.

Azert, nemsemmi az epiteszetuk ezeknek a nemeteknek, csoda, hogy meg allnak ezek ennyi ido utan.

Megkellene lesn nehany hazai ''friss'' epuletet hasonlo idotavlatbol.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#27) twollah


twollah
nagyúr

A nemetek mindig is preciz emberek voltak.

Mar az is elgondolkoztato, hogy hogyan tudtak megoldani a logisztikai nehezsegeket a haboru elorehaladtaval, hogy Auschwitz a megfelelo korulmenyek kozott mukodjon es meglegyen allandoan a megfelelo nyersanyag.

(#28) twollah válasza klepto (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Mar csak a megfelelo jelvennyel ellatott rohamsisak hianyzik az ember fejerol.

Veletlenul nem vmi lelkes arja fajvedot fenykepeztel le?

(#29) Eastman válasza Ferdzsoo (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Én ezt a két könyvet olvastam a témában: [link] [link]

Iszonyú!

Még egy idevágó oldal: [link]

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) Renwick válasza #11666432 (#9) üzenetére


Renwick
őstag

Ezekben a haláltáborokban becslések szerint legalább 2,9-3 millió lengyel vesztette életét, csupáncsak ennyi közük van hozzá.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#31) Renwick válasza #11666432 (#10) üzenetére


Renwick
őstag

Csatlakozom Parcihoz, népírtás és népírtás között nem tennék különbséget, ez a bejegyzés Auschwitzről szólt, ezért kerül szóba a holokauszt, amelynek a társadalmi megítélése -- hogy is fogalmazzak -- mindmáig nem teljesen egységes. Pedig jó volna, ha az lenne, különben előbb-utóbb ismételni fogják magukat az események, jóllehet nem feltétlenül ebben a formában...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#32) klepto válasza twollah (#28) üzenetére


klepto
addikt

Nem tudom. Miután eltünt a látómezőmből, utána átmente arra az oldalra ahol ő volt, de már nem láttam sehol....

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#33) #06658560


#06658560
törölt tag

nah, ez anon nekem is megvolt, elég megrázóan. Géem amíg bírta rögzítette a dolgot. Most nem sasolom át a linkeket, de ha megodlható, akkor majd dobok fel képeket én is, olyanokat, amikkel nem lesz ütközés. Nekem a legdurvábbaka következőek voltak: a Zyklone-B tartályok vitrine előtt röhögve fotózkodó zsidók, akik aztán az egész tábor végigröhögték, végighangoskodták. Egy idézet egy francia túlélőtől a belépéskor, nem sokkal mellette II. János Páltól egy idézet, egy vitrinbe betett összetört baba, éppen csak egy bakancs hiányzott mellőle, valamint kompletten a magyar barakk. ott olvasni Radnótit,''Tarkólövés...'' nem egyzerű. A vasúti vagon kialakítása megint durva, azon végigmenni... Az Oswiecim-Brzezine (Auschwitz-Birkenau) II-as táborban, ez a legismertebb, a sínnel, épülettel- pedig a sínek végénél levő emlékűvön a magyar felirat volt még megrázó nekem. A másnapomról nem naon szeretek beszélni, mert az még rákontrázott erre, de azt asszem írtam.

(#34) #06658560 válasza Router (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ellenben adakozni adakozhatsz.

(#35) csipkepipoke


csipkepipoke
újonc

Szerdán indulok. Cél Krakkó, Auschwitz. Jó volt olvasni róla itt is néhány sort.

(#36) DeusHun


DeusHun
őstag

Üdv!

Szüleim voltak kinn annó, nagyon régen, azt mondták, hogy egyszer ki kell oda mennie az embernek, hogy tudja, mit is műveltek ott, átélje a helyet. Mert ugyan a történelemkönyv leírja, hogy gázkamra, hogy tömegek írtása, de látni, hogy egy 1 négyzetméteres helyen aludt (?) 4 ember, hogy van amelyik ilyen kabinban még most is ott a játék babának a feje és hogy 1-1 ilyen helyre egy pici lukon kellett bemászni... az szörnyű.
Ha jól tudom ők még a gázkamrákat is megnézték...

Most látom képekben, igaz csak töredékét amit elmondtak, de így is fut a hátamon a hideg.

Egy buta kérdés: ezen a sok zöld területen mit csináltak? (tudom, azért kell, hogy legyen egy kis szabad terület a barakkok és a kerítés között, hogy az állásban lévő katona megláthassa, dehát azért ahogy nézem nem csak a kerítés mentén van zöld placc).

Ezen a képen ( [link] ) az a sok barna, négyzet alakú terület mi? Tömegsír? :F

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#37) Rive válasza DeusHun (#36) üzenetére


Rive
veterán

Ezen a képen ( [link] ) az a sok barna, négyzet alakú terület mi?
Ránézésre: azon további barakkok helyei, amik nem maradtak meg.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) DeusHun válasza Rive (#37) üzenetére


DeusHun
őstag

De mintha néhányon még kopjafa is lenne.

Közben édesanyám mesél, hogy az 1x1 méteres helyre egy 50x50 cm-es lukon lehetett ''bemászni''. Ott aludtak 4en.
Anya látta még a fürdőnek álcázott gázkamrát (ezt már írtam) ahova a sok ember önként ment be zuhanyozni (mert volt zuhanykabin, zuhanyrózsa, csempézett fal, stb ami kell) majd egyszercsak a nyakukba engedték a gázt.
Látták az emberi hajból szőtt szöveteket, emberi zsírból készült szappant.
Látták az orvosi szobát ahol az ikreket szült nőket gyűjtötték és kísérleteztek rajtuk, hogy minél több gyereket szüljenek.
Látták ahol a táborparancsnok meghalt.

Rainforest Alliance Certified signature

(#39) Rive válasza DeusHun (#38) üzenetére


Rive
veterán

De mintha néhányon még kopjafa is lenne.
Az ép barakkokon, ha megnézed, a 'kopjafák' helyén látszanak a kémények. Szóval kályhák maradványai, kéményei, gondolom.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#40) GD


GD
őstag

ajánlanám a kedves népírtás elhisző/hívő/laikusok figyelmébe az Auschwitzi gázbuborék c filmet..
érdkessége hogy egy zsidó srác forgatta a riportokat..tehét részlehajlással sem lehet vádolni a téma iróniájával
az említett film torrent oldalakon megtalálható...

szöveg formában pedig a ''Tiltott igazság'' elolvasását javaslom

aztán át lehet talán értékelni a dolgokat..
persze kényelmesebb egy felkínált verzióját elfogadni a történelemnek..

nem kell 60évet visszamenni a ködös történelemben ha népírtás keresel: irakban, palesztínában épp zajlik...

a konkrét tanuk megkérdezése a film és a könyvből is kiderül: a részletes és keresztkérdésekre a végén zavarba jönnek is beismerik, ők ezt egy megbízható embertől hallották aki látta...aham..



[Szerkesztve]

(#41) Renwick válasza GD (#40) üzenetére


Renwick
őstag

aztán át lehet talán értékelni a dolgokat..

Remélem a német, osztrák, francia, olasz, cseh, lengyel stb. minta alapján előbb-utóbb a magyar törvényalkotók is végre ''átértékelik a dolgokat'' és bűncselekménnyé nyilvánítják a holokauszttagadást...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#42) #06658560 válasza DeusHun (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az a z 1m2 4 főre nem alvóhely volt, ott nem aludtak. fejük fölött folyamatosan világított a lámpa, és nem hagyták őket elaludni. 4 nap és halál...

(#43) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

GD: Én is láttam a filmet még több évvel ezelett és pont pár hete vettem meg ezt a könyvet, amit ajánlok mindenkinek (ára 650Ft kb 80oldal), mert tényleg érdekes dolgok vannak leírva. Ezekből a dolgokból jön az, hogy a gulágok, miért nincsenek ''szétreklámozva'', mint pl. Auschwitz. Persze minden hasonszőrű tábor szörnyű volt ez tény, de szvsz nem folyt tömeges népírtás és itt következzen egy fordítás részlete:

''Ha a német terület táboraiban lévő összes krematórium kapacitásának száz százalékát vesszük, legfeljebb mekkora nagyságrendű holttestet tudtak volna elhamvasztani az egész időszak alatt, amikor ezek a krematóriumok működésben voltak?
Kb. 430 600-at. ''

(#44) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Lábjegyzetként megjegyzem, hogy Ferenc József is kijelentette, hogy Magyarországot meg kell szüntetni. Erről miért nem ír senki?

A recski munkatáborról is várnék képeket, ahol a kommunisták kínozták a magyarokat.

A lengyelországi koncentrációs- és haláltáborok pedig summáját őrzik egy kornak, amelyhez hasonló reméljük soha többet nem jön el.

Egyik hozzászólónak címezve megjegyezném, hogy egyáltalán nem csak zsidók és cigányok haltak meg Auschwitzban vagy Birkenauban. Keresztények is. Rengetegen.

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#45) twollah válasza D4rkm4n (#44) üzenetére


twollah
nagyúr

Ment oda mindenki aki a rendszer ellensegenek szamitott vagy biralta a rendszert.

(#46) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

emberkék, külön kértem, hogy ne menjünk ebbe a zsidó-nem zsidó irányba. ünnepélyesen lezárom ezen részét a témának, és ha még egyszer valaki egyet is ideböffent ezen vonalon, szó nélkül kimoderálom. akinek van személyes élménye auschwitz-ról (vagy más táborról, gettóról), nyugodtan szóljon hozzá, meséljen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) #06658560 válasza Daudi Baldr (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

mivel nem mindekit égettel el, ezért a gondolatmenet teljesen fölösleges. Ja, szabadtéren is voltak máglyák.

(#48) #06658560 válasza D4rkm4n (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

homoszexuálisok, fogyatékosok, zsidók, politikai és köztörvényes elítéltek, asszem hadifoglyok is vltak ilyen táborok lakói. Ezen csoportok a ruhájukon színes emblémával meg voltak különböztetve. És a köztörvényesek voltak ált a capok, akik az őröknél is sazdistábbak voltak, munkafelügyelőként jobban kínozták a táborok lakóit, stb.

[Szerkesztve]

(#49) BioNiCMaN válasza D4rkm4n (#44) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Recsk: [link] Megéri elmenni, engem nagyon megfogott. A nyitvatartás elég gázos. Már nem emlékszem mennyi a belépő, de cserébe választhatsz magadnak egy képeslapot. Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet: Faludi György - Pokolbéli víg napjaim

Voltam Auschwitzban, vagy egy hónapja, majd dobok fel képet. Nekem a művégtagok voltak a legdurvábbak, ahogy összeszórva ott álltak egy halomban... Sajnos arról nem csináltam képet (egy idegenvezető így is dumált, hogy nem kéne...).

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#50) zfox


zfox
csendes tag

... nagyon sajnálom azt a majd milliónyi halott lengyel, magyar, orosz és egyéb nemzetiségű embert aki bármilyen okból meghalt auschwitzi koncentrációs táborban... söt még azt a 75 millió többi embert aki szintén meghalt a II. második világháborúban... sőt még azt a 20-30 millió embert aki elötte ''békeidőben'' a nagy szovjet birodalomban éhen halt, kivégezték ...és így folytathatnám...
...de nem kellene már közelebbre tekinteni?...
... ma is hasonló népirtás folyik pl. a magyarok ellen, igaz sokkal rafináltabban, törvényekkel médiával stb...
...70 év múlva majd igy fognak gondolkodni a nem létező utódaink: volt itt egy koncentrációs tábor a Kárpát medencében egy egész 15 milliós népet irtottak itt ki ''békés'' eszközökkel...

hmm... a múltból tanulni kell, nem lovagolni rajta... szerintem

jah és még annyit, hogy érdemes utána olvasni független történetirók, szakértők munkáit a II.világháborúról és koncentrációs táborokról és egyéb dolgokról ...talán... talán a vakszemüveg is leesik...

el vagyok szomorodva

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Megvolt: Auschwitz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.