Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Megvolt: Auschwitz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) #51736960 válasza Parci (#46) üzenetére


#51736960
törölt tag

micsoda előny, ha valaki házigazda :)

amúgy írhatnál pár szót a magyar pavilonról, mi a véleményed? aki nem tudná, most újították fel, és szerintem alapvetően szánalmas lett.
vannak benne jó gondolatok (pl a sínek), de hogy az üvegvitrinekben leszedett oldallapú p3-as gépek szolgáltatják a ''multimédiát'', az nagyon elrontja az egész hangulatot.

(#52) D4rkm4n válasza Parci (#46) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem is akartam elterelni a témát. Csak azt fájlaltam, hogy manapság a magyar embert csak az érdekli ami az ország határain kívül van. Pedig kis hazánkban is történtek olyan dolgok... Érdemes ellátogatni a Terror Házába is. Ott is van néhány ''ínycsiklandozó'' emberi találmány.

Pl. Egy szoba, ami kádként van kialakítva. Ebben térdig álltak a rabok egy víz-sav keverékkel. Mikor már megdagadt az ember lába a kétszeresére és elkezdett rohadni, egy vesszővel csaptak rá, s az szétrepedt.

Visszatérve Auschwitz-ra; volt ott olyan épület is, ahol halálra éheztették az embereket. Itt halt meg Maximilian Kolbe atya is. [link]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#53) Parci válasza zfox (#50) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocsánat, de ezért qrvára kár volt regisztrálnod :(

(nekem nincs semmi bajom a melegekkel, DE... nekem nincs semmi bajom a romákkal, DE... nagyon sajnálom azt a majd milliónyi halottat, DE... miért utálom az ilyen kezdetű mondatokat?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54) Parci válasza #51736960 (#51) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nagyon profi lett a magyar pavilon, látványos, információdús, nekem bejött.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

A Mesterségem a halál c könyv méltó párja a [link] És a legjobb ha egymás után olvassa el őket az ember. Egy az egyben a két oldalát mutatják be a szögesdrótnak.

Én is voltam Auschwitz-Birkenauban. Felhős-ködös idő volt. Mint a leírások szerint akkoriban ott leginkább. Esküszöm egy pillanara még az égett szagot is érezni lehetett. Vagy csak elképzeltük. De a ''zuhanyzók''-ban se nagyon akaródzott senkinek beljebb menni az ajtótól. A vitrinek mögött a több tízezer szemüveg, a többezer cipő és bőrönd, a többszáz méter emberi szőrzetből szőtt szövet, a rengeteg ciklon-B-s konzervdoboz, az emberi bőrből varrott, és tetoválást is tartalmazó asztali lámpabúra, az egyik barakkban 6 óriás paravánfalra felírt többszázezer áldozati névsor, a birkenaui megmaradt kémények, az egész tábor irdatlan és beláthatatlan alapterülete... Valahogy az egésznek volt egy megmagyarázhatatlan kivácsiság felkeltő, ugyanakkor a menekülésre ösztönző monumentalitása.
Aki először látja a helyszínt és utána olvas róla, annak ott csak megdöbbentő. Aki fordítva, annak félelmetes.
(sajna anno még nem volt digikorszak, csak papírképeim vannak, de csak ritkán nézem meg őket...)

Ja, és: [link]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56) =ZsOlt=


=ZsOlt=
újonc

A papám és a testvére szerencsére "csak" Monorig jutottak (1944). Az apjuk viszont járt '44-ben Auschwitzban...soha többet nem jött vissza... :-**(

A Mindenható fogadja kegyelmébe a Holokauszt összes áldozatát !

További szép napot Nektek:
ZsOlt

(#57) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Ettől a helytől ~3km-re van Birkenau. Sokkal tanulságosabb. Itt "csak" 2 krematórium van. A két legkissebb. Birkenauban van a 3-4-5-6. Igaz megsemmisítette az SS mielőtt elmenekült, de a hely hangulata sokkal komorabb. Jó képek!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#58) PNEUM válasza zfox (#50) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Kissebb csavarok vannak a gondolkodásmódodban.

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#65) tiv83us


tiv83us
veterán

En meg ugy gondolom, hogy nincs szukseg a PH-n holokauszt tagadasos, flame kelto /igen, flame kelto, mert biztos vagyok benne, hogy nem egy PH-ra jaro forumozo rokona jarta meg ezeket a taborokat es ezek "hiszem ha latom" cimu hsz-ek nem biztos, hogy nem valtananak ki indulatok egyesekbol/ hozzaszolasokra.
Topik lezarva.

ps: flame-kelto, holokauszt tagado hsz-ek torolve.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Megvolt: Auschwitz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.