Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PazsitZ


PazsitZ
addikt

A párbaj az nagy klasszikus, és kötelező darab. Tényleg úgymond bámulatos benne, hogy milyen egyszerű eszközökkel gyakorol hatást a nézőre. ÉS a sznészi játék is jó benne.
Hát igen, Spielberg se véletlenül lett az aki. ;)

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#2) cousin333 válasza PazsitZ (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Késő esti filmként láttam a TV-ben. Nem voltak különösebb elvárásaim, de nagyon tetszett.

"We spared no expense"

(#3) gregorik


gregorik
senior tag

a 3 közül egyik se kamaradráma. az, mint a neve is mutatja, négy fal közötti műfaj, és jó kevés ilyen film készül. színházban sokkal népszerűbb, mivelhogy alapjában színpadi műfaj.
jó pont viszont, h. múltkor megemlítetted a Játsz/ma-t, amire ma már alig emlékszik vki, nekem meg egyik kedvenc filmem.


[Szerkesztve]

(#4) cousin333 válasza gregorik (#3) üzenetére


cousin333
addikt

Valóban nem vagyok egészen tisztában a kamaradráma pontos definíciójával, de azt tudom, hogy alapvetően szinpadi. Azért is adtam meg a saját értelmezésemet. Négy fal között, vagy egy egész házban vagy telefonfülkében,... ne kukacoskodjunk már :). Szűk helyen, sokáig, kevesen.. ennyi :DDD

"We spared no expense"

(#5) lewton


lewton
csendes tag

A 12 dühös ember is illene ebbe a listába, hiszen az tényleg, a szó szoros értelmében kamaradarab. És mellesleg nagyszerű! :)

(#6) PazsitZ válasza lewton (#5) üzenetére


PazsitZ
addikt

12 dühös ember [link], az is nagy film. Pedig elég régi, 57-es. Mégis ma is megállja a helyét akármelyik mai filmmel szemben. Az egész film egy szobában játszódik és mégis nem unatkozik a néző a film alatt szerintem.
Még talán ide sorolhanánk a Dogville és Manderlay c. filmeket is, mivel itt is egy kb 15X15m-es térben játszódik az egész film. Komoly szinészi munkával.
Bár nem tudom mennyire tartjátok ide illőnek a Resevrvoir Dogs- Kutyaszorítóban c. filmet, de a film lényegi része egy garázsszerű hangárban játszódik. Az ezen kívüli jelenetek végülis csak visszaemlékezésként jelennek meg. Tarantino egyik első igazi sikerfilmje.

- http://pazsitz.hu -

(#7) lewton


lewton
csendes tag

Még van egy film, csak a címe sehogysem jut eszembe... Ez is elég régi, és a film nagyrésze a Trójai faló belsejében játszódik. Hasonló klasszikus. Csak az fránya cím...

(#8) cousin333 válasza PazsitZ (#6) üzenetére


cousin333
addikt

Megnéztem az IMDB-s linket is, és kíváncsivá tettetek...:):

"We spared no expense"

(#9) PazsitZ válasza cousin333 (#8) üzenetére


PazsitZ
addikt

Up a topicnak, UP a cikknek ;)
Bepótoltad már hiányosságodat? Remélem tetszett, szerintem egy nagyon jó film.

- http://pazsitz.hu -

(#10) cousin333 válasza PazsitZ (#9) üzenetére


cousin333
addikt

Áááá! Nincs nekem most ilyenre időm :). Amint látod, a blogom is sűrűn frissül mostanában :U.

Dogville-t láttam korábban, pontosabban nem az egészet, csak jeleneteket. Meg a végét. Az: :R.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.