Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stavi


Stavi
tag

gratula. szepen felvazoltal egy lehetseges jovokepet. elso olvasatra kicsit (nagyon) futurisztikusnak tunt, de egy kicsit utannaolvasva tenyleg leteznek ezek a technologiak. lehet h nem 10 ev lesz mire ezeket egybegyurjak, de az biztos h mondjuk 3-4 ev mulva ha vki elolvassa ezt a cikket mar nem fog rajta csodalkozni...

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#2) Peet210


Peet210
őstag

Ez aztán tényleg futurisztikus egy kicsit.
Egy mai csúcskategóriás pc-t csomagolnál egy pda+gsm kombóba kiegészyítve egyéb nyalánkságokal.Nem mondom, nem semi.
Bár a kivetítőnek én is örülnék. :)
De az, hogy szükséges lenne-e ilyen brutális teljesítmény egy ilen ''kis'' készülékben hááát...
Aztán ott van a üzemidő amit egy napnak jósolsz.Manapság is probléma a kis üzemidő, ezért én ezt úgy képzelem el, hogy az üzemidő fog nőni(remélem) és nem csökkenni.
Én a jövőben inkább a vezetéknélküli kommunikáció minél egyszerűbb és gördülékenyebb elérését szeretném látni.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#3) waverider válasza Peet210 (#2) üzenetére


waverider
senior tag

a kivetíthető billentyűzet még mindig olcsóbb, mint az optimus maximus :D

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#4) orbano


orbano
félisten

1000 cd/m2 fényerősség. Na én itt dobtam egy hátast. Akkor ezzel a géppel barnulni is lehet. 10ghz-es ultramobil proci meg 1ghz-es dx10-es mag 2010-re nemigen lesz a jelenlegi gyártástechnológiai ütemtervet nézve. Jó ha 1015-re lesznek olyan újszerű megoldások (felületi plazmonok, optikai chipek, nanocsövek) tömegtermelésre készen, ami a mostaniakat leváltja.
Kicsit földhözragadtabb és reálisabb jövőképet élvezettel olvastam volna ;)
Egyébként egy asztali pécének még nem ártana tudnia:
-hangot, írást felismerni
-képet felismerni, képen figurákat (pl beírod a keresőbe hogy autó, és kikeresi a fotóid közül az autókat tartalmazókat, vagy éppen beírod a barátnőd nevét és kikeresi az ő képeit)
-ezen felül még van egy rakat MI probléma ami a hétköznapi életünket kényelmeebbé tehetné egy asztali PCn, de még iszonyat messze vagyunk :)
A belinkelt képek viszont faxák... :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) Bici


Bici
félisten

Azért kiváncsi lennék egy olyan összehasonlításara, ahol három világot vizsgálnának meg:
1 - 100%-ban a technikai fejlődések diktálják a felhasználók igényeit
2 - 100%-ban a felhasználók igényei diktálják a technika fejlődését
3 - a mi világunk.

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a mi világunk melyikhez áll közelebb.

Lehet, hogy egy ősember vagyok, de én még a ma kapható legegyszerűbb mobiltelefon funkcióinak is csak a pár százalékát használom. (telefonálás, telefonkönyv, nagy ritkán SMS) Ami számomra örvendetes lenne arra esély sincs a mai trendeket figyelembe véve: 2db kártya együttes használata, valamint nagyon hosszú üzemidő, igazi ütés/víz porállóság normál méret és szép külső mellett. Akár lehetne fekete-fehér is a kijelző, és sima csipogós a csengőhang. De ezt nyilván ''nem lehetne eladni''... (csak nekem. :D)

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) John Fowler válasza Bici (#5) üzenetére


John Fowler
tag

Bici, tudod-e, hogy lefestetted álmaim telefonját? :DDD

Jelenleg egy 6310i-t nyúzok -a lehetőségei felét kihasználva kb- de már előre rettegek attól hogy esetleg egyszer beadja a kulcsot. Nekem egy telefon legyen masszív, csörögjön, rezegjen, fogadjon sms-t, legyen benne pár apró feature (stopper, számológép, naptár, diktafon, kihangosítás) és bírja jó sokáig. (1 hét mondjuk). De semmi több.

Pedig nem vagyok ősember, van PDA-m is, asztali gépem is jópár, és sosem lépek ki az utcára anélkül hogy legalább 2 gigányi üres adathordozó ne lenne nálam :D
De én mindent a maga céljára szeretek hasznosítani.

Igaz hogy egyre inkább összemosódnak a különböző készülékek közti határok, de azért csodát nem lehet tenni az egymásnak ellentmondó követelményekkel. Egy PDA-nál pl nem hátrány a minél nagyobb kijelző, mobilban ugye egy szint felett nem cél a méret további növelése; van ahol a numerikus, van ahol a qwerty, és van ahol az érintőkijelző a legpraktikusabb; igazán jó fényképezéshez megintcsak elengedhetetlen volna a méret olyan szintű növelése, ami miatt pár másik funkciója értelmét veszítené a készüléknek.

És ugye minél ügyesebb-gyorsabb-satöbbibb a cucc, annál jobban szívja az aksit a kismillió tranzisztor, az akár több kijelző és CCD, vezetéknélküli interface.... és e téren sem várható belátható időn belüli áttörés -pl gyufásdoboznyi 400Ah-s akku, vagy 1mW fogyasztású általános célú processzor. Mellesleg mára a gyufásdoboz is egy kész hangár :D

Szeretném látni hogy a meglévő szolgáltatások stabilizálása illetve használhatóbbá tétele volna a jövő, de sajnos nem ez irányba haladunk.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#7) John Fowler


John Fowler
tag

Egyébként a fentebb felvázolt jövőkép valóban kicsit túl futurisztikus.
A technika bár hallatlan léptekkel halad előre, de pl. 10GHz-es proci asztali gépben se nagyon lesz 2010-ig (csupán 2,5 év van addig!) csak hogy egy példát említsek. Talán 5-6 ezelőtti roadmap-ekben volt hasonló, de a maiak már sokkal visszafogotabbak e téren.



Az előző hozzászólásomban írott anomáliákon elgondolkodva (beviteli-, illetve megjelenítőeszközök kompromisszuma) eszembe jutott, hogy a jövő akkor fog igazán elérkezni, amikor a gépen a gondolataiddal navigálsz, és a retinádra vetíti a szemedben lévő receptorok felbontásával megegyező képet...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#8) #53246592


#53246592
törölt tag

10 font sulyu mobiltelefon? :Y Ilyen kb 20 evvel ezelött volt :D

Mindenfele dologba eleg batran belenyultal, egyedul az akkumulator fejlödesevel kapcsolatban nem vagy tul optimista. pedig 10 font sulyba eleg nagy aksi beleferne ;]

Bici: ez nem lehet kerdes, termeszetesen a technikai fejlödes vagy meg inkabb a marketing kelti a felhasznaloi igenyeket.

[Szerkesztve]

(#9) zalchi válasza John Fowler (#7) üzenetére


zalchi
csendes tag

az a 10 GHz nem más, mint 4x2,5 GHz, ilyen már most is van, csak a 10 jobban passzol a cikkbe. az egy nap pedig a folyamatos üzemelés esetén értendő, mindjárt pontosítom.

(#10) Peet210 válasza zalchi (#9) üzenetére


Peet210
őstag

Olyan mintha egy Quad procit gyömöszölnél egy pici masinába. :U
Egy PDA+GSM+WLAN+GPS+anyámkínja is egész nap üzemel nincs kikapcsolva(ez telefon mivoltából eredően érthető is) és így se bírják sokáig.
Biztos lesz 1-2 extrém dolog a jövőben, de én úgy gondolom hogy előbb a felhasználók igényeit kellene kielégíteni.
Én arra is gonodoltam hogy egy ilyen viszonylag kicsi gépbe ennyi minden nagytudású dolog kerülne akkor mennyi hőt termelne.Ha már tényleg minden egybe készülékben gondolkozunk.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#11) Bici válasza #53246592 (#8) üzenetére


Bici
félisten

Igen a marketing kelti az igényeket, csak azt nem tudom, hogy mitől működik másokon?
Nem evvel akarok hencegni, de nekem se pendrive-om nincs, se mp3 lejátszóm, de még DiskMan-em sem volt soha. (najó 12 éves koromban kaptam egy walkmant, de nem használtam.) És őszintén szólva egyáltalán nem hiányzik. PDA-t akartam venni jópár éve, mert azt hittem, hogy van rá olyan progi, amivel lehet jó minőségben rajzolni, de ilyennel azóta sem találkoztam.
Elsősorban az a bajom ezekkel a mobil eszközökkel, hogy a szabadidőmbe a pokolba kívánok mindent, ami elektromos, és kijelzője van, vagy hangot ad ki magából, mivel képpel és hanggal dolgozom a munkám során.
A legjobb mobil dolog, amit a marketing feladata lenne népszerűsíteni az egy jó minőségű, és alacsony árú bicikli. :D Én tuti ezt venném a gps-es, hologrammos, 3 trillió megapixeles, 300 terrabájtos, 10 grammos kötyük helyett. :))

ui.: Ne értséteg félre nem vetem meg ezeket a cuccokat, csak véleményem szerint túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítanak nekik nagyon sokan.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kár volt a számszerűsítésekért. Illett volna az elmúlt pár év trendjét figyelembe véve, hogy nem mindig a nagyobb szám jelent gyorsabb működést. Ahogyan az 1,6GHz-es Pentium M földbe döngölte a 2,8-as P4-eket, és most a C2D procik 1,8-on már ennek is a dupláját tudják, egyáltalán nem biztos, hogy a minél több GHz a jövő.

Ugyanígy nincs értelme 1ms válaszidőnek és sokezer az egyhez kontrasztnak, meg az exxtrém fényerőnek - ahogyan a 10 megapixeles kamera és a mozgó alkatrész nélküli tízsszeres optikai zúm is valóságalap nélküli gyerekes ábránd.

Viszont sokkal nagyobb jelentősége lesz szerintem mobil eszközökben a mozgó alkatrész nélküli adattárolásnak és a fogyasztás inimalizálásának.

Semmi bajom az álmodozással, de olyan jól indult a cikk, kár volt ezekkel elrontani.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) dabadab


dabadab
titán

A billentyuzet halalara azert befizetnek :)
Nem veletlenul olyan nepszeru olyan hosszu ideje: a kez viszonylag normalis, hosszu tavon is elviselheto pozicioban van, nagyon kis mozgasokkal eleg sokfele jelet lehet beadni es eleg egyszeru a betanitas is, gepirni baromi gyorsan meg lehet tanulni.

Ezzel szemben mi lenne?

A sci-fik virtualis 3D-ben hadonaszo alakjai jol neznek ki, a valos eletben viszont egy negyed ora utan elfaradna az ember keze.

A hangfelismeres remek, egeszen addig, amig az ember megmarad a ''komputer, fenyt!'' szinten, viszont az egesz napos diktalas mar nem lenne olyan vidam, raadasul tessek elkepzleni, hogy mennyi ideig tarthat elmagyarazni mondjuk azt, hogy ''if ( ( ( x == y ) && ( strcmp( a, b ) ) || func1(z) ) { func2(); }''. Ha ez megvan, akkor mondjuk probaljuk meg elkepzelni azt, hogy hangvezerlessel kell torolni ebbol a felesleges zarojeleket :)

Ami valamennyire eletkepesnek tunik, az az agyhullamok kozvetlen letapogatasa, csak ott meg kerdeses, hogy mikorra valik eleg jova a technologia ahhoz, hogy normalisan hasznalhatova valjon na meg hogy a felhasznalok reszerol ez milyen betanulasi folyamatot fog igenyelni.

DRM is theft

(#14) Bici válasza dabadab (#13) üzenetére


Bici
félisten

És mit fog szólni a számítógép a szőke nők agyhullámaihoz... :DD
Szőke nő agyhullámai + windóz = a számítstechnika vége

ON

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) moma válasza Bici (#14) üzenetére


moma
őstag

Náluk a hajhullámot tapogatja le ;]

Egyébként ha már ilyen hi tech a téma: a kézírás felismerés az milyen szinten van jelenleg? Elvileg a tablet pc-knél ez már valami feature lenne. Angolul van már jó minőségben? Magyarul nem is reménykedem :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#16) wiggen123 válasza Bici (#5) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Tévedsz! Vannak még ilyen emberek például Én :))

A cikkhez kapcsolódva: Szerintem is elképzelhetők ehhez hasonló kütyük kb 2010-re, de semmiképp nem kereskedelmi forgalomba, hanem szigorúan csak a fejlesztők kis laborkáiban :DDD

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#17) John Fowler válasza dabadab (#13) üzenetére


John Fowler
tag

Igen, sok elvileg jónak tűnő megoldás nem állja ki az idő próbáját, tegyük hozzá hálistennek, mert ez azt jelenti hogy azért az ésszerúség ha csak utólag is, de győz(het).

Ettől függetlenül rengeteg technológiai újítást nyomnak le az ember torkán.
Istenem, csak egyszer jönne már az igényesség divatba...

Egy játékban ne a poligonok számával hencengjenek, hanem hogy van értelme. Egy új chipnél eseteg lehetne az is szempont hogyha bekapcsolom a gépet, ne halványodjon el egy pillanatra a közvilágítás -na jó, túloztam- és egy oprendszernek ne kelljen már 2 giga RAM, de esetleg az egérklikkelésre, taszk- vagy képernyőváltásra reagálhatna a másodperces nagyságrend alatt is. Több gigahertzes hardveren futtatott programoknál számomra megdöbbentő azt látni amikor 3-4 másodperces meditáció után történik valami -nem, nem a vinyó tölt addig, és nem videót tömörítek... Könyörgöm, ezalatt ciklusok milliárdjai futnak le, hát valóban olyan nagy kunszt egy ablakot kirajzolni???? Ha már az ''ablakok''-nál tartunk, remek hogy már átlátszó, 3D-s és hullámzó is, de hogy 2007ben még mindig nem lehet egy requester méretet és pozícióját elmenteni, az szintén megmagyarázhatatlan...

Sokszor olyan érzésem van, hogy bizonyos hardvert/szoftvert csak elkészítenek, de az égegyadta világon senki sem próbálta ki őket...

De nagyon elkalandoztam.
Visszatérve a piac visszahatására, anno amikor megjelentek az első VGA kijelzős PDA-k azt hittem, hogy a következő évben robbanásszerűen elterjednek. Ezzel szemben most sem igazán hódít, nagyobb felbontású pedig nem is igen van a piacon. Nemrég megvettem az első (persze VGA :) ) PDA-mat és megértettem, hogy már ez is olyan felbontású amit a méret növelése nélkül nem érdemes tovább fokozni.
Ettől függetlenül szerintem még ésszerű dolog, de szemlátomást a piac nem nagyon igényli.

Lényeg a lényeg, manapság egyre több a ''fícsör'', de hogy a való életben használható-e, vagy egyáltalán van-e értelme, az úgy tűnik egyre kevésbé számít.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#18) zalchi válasza parandroid (#12) üzenetére


zalchi
csendes tag

a számok a móka, a hecc kedvéért lettek itt-ott felkerekítve, bár az OLED kijelzők már most 1 ms alatti és 10000 : 1 feletti értékeket produkálnak. no az 1000 cd/m2 valóban extrém és fölösleges, pláne, hogy az OLED kijelző élettarrtalma nagyban lecsökken a fényerő növekedésével. az értékeket mindenki kezelje mindenki fikciónak megfelelően! :)

(#19) zalchi


zalchi
csendes tag

nem is tudom... több mint 1000 látogatás egy nap alatt sok? mindenesetre több mint 4 hónapja írtam első cikkemet, és annak a látogatottságát egy nap alatt felülmúlta a második. igaz az utóbbi kiemelt cikk lett.

de egyet biztosan rögzíthetünk:

dinamikusan nő a logout.hu látogatóinak száma, csak így tovább !!! :C



[Szerkesztve]

(#20) #53246592 válasza zalchi (#18) üzenetére


#53246592
törölt tag

Igy mar ertem miert 4-5 kilo a sulya.

(#21) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

vegul is minden elkepzelheto, hatha eljonnek 2010-ig a Szaturnusz-lakok, de azert a mechanika nelkuli optikai zoomot hogy gondoltad? erdekelne...

(#22) zalchi válasza #53246592 (#20) üzenetére


zalchi
csendes tag

elrontottam!!! 10 uncia, nem 10 font! javítva... :D

(#23) zalchi


zalchi
csendes tag

tudjátok mit, legyen 100 gram!

(#24) John Fowler válasza Dr. Oid (#21) üzenetére


John Fowler
tag

Gél alapú lencsével, ami elektromosság hatására változtatja a domborulatát...
Más tippem nincs.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#25) intelfan


intelfan
aktív tag

nagyon pöpec cikk :C
talán az egyik legjobb amit olvastam, részletes, tagolt, érthető, és mégis lényegretörő, képekkel :) és nagyjából igazat is adok neked a jövővel kapcsolatban, bár én ennyire nem merültem bele a szerteszét ágazó műszaki lehetőségekbe :)
de azt már most tudom hogy akár sima felhasználó akár irodai munkás, sőt még egy designer(én) vagy 3d tervező illető már most tud venni magának nem túl nagy költségvetéssel olyan gépet amit ha NEM játékra akar használni akkor 5-8 évig szerintem bőven használhat.
A munkaprogramok nem fejlődnek annyira erősen hogy a gépigényük nagyon hirtelen nőjön..
C2D+2-4gbram+közkatvideó+tartós lap és táp (designernek és 3dsnek alsófelsőkat monitor)

szóval a cikk pöpec mégegyszer
:R :R :R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#26) stangli


stangli
senior tag

ééés mire képes a technolóóógia :D :C
jó cikk, jó telefonok... ez azt jeletni, hogy nemsokára itt a Star Trek technólogia :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.