Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borisz76


Borisz76
veterán

Soha nem volt külső merevlemezkeretem. Ha annó vittem is a vinyót valahová akkor két réteg pulóver közzé csavartam és úgy bele a táskába. Célnál kicsomagol és gépbe rak.

Nem azt mondom hogy felesleges mert biztosan akad olyan ember aki úgy gondolja ,hogy hasznos.......de nekem tuti nem kell. Nagyon ritkán hozok-viszek adatokat. Arra meg elég szokott lenni a 16Gb-os pendrive-om.

Miért nem dobtátok le 2.1 méterről is......."beszari" banda :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ez olyanoknak van aki szarik a gépre csak az adat a lényeg. Én ha nagy nehezen megveszek egy hardwaret azt óvom amennyire csak lehet. Persze balesetek előfordulnak, de ez akkor is szerintem rétegtermék lesz. Meg alapból se nagyon szeretem a külső vinyót, dupla ár ugyanazért. A jó öreg mobilrack vagy ha sata akkor meg ugyis csak egykét dugi aztán kész.
Csatlakozom az előttem szólóhoz: beszari banda :P :)) Én kipróbáltam volna magasabbról is. Most az a pár bad sektor ide vagy oda :DDD
Csak vicc volt... :R

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#3) Zanik


Zanik
addikt

Hú, nagyon tetszett a teszt, főleg a dobások utáni ellenőrzés. Anno Thrawn Armor A10-es cikkénél valahogy nem hiányoltam, pedig abszolút jogos és célszerű ilyen esetben, mert azért a "működőképes maradt" és a "sérült sectorok keletkeztek" nem ugyanaz. Az egyedüli dolog ami nem tetszik ebben az eGo-ban az a tükröződő, ujjlenyomatgyűjtő felület. Igazán leszokhatnának róla a gyártók!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4) Yaye


Yaye
őstag

Az olvasófej ilyenkor nincs parkolóállásban? Akkor hogy karmolhatja össze a lemezt? Mert mást hirtelen nem tudok elképzelni, ami hibás szektorokat okozhatna.

Ami meg a terméket illeti, nem világos, hogyan kaphat 'tetszett' plecsnit valami, ami nem teljesíti az ígéreteit. Megbadsectorosodott a leejtéstől, ergo _nem_ bírja ki sérülés nélkül még az ígért 130 centit se, ami pedig eleve egy szánalmas magasság. Ha kézből kiejtem, az is magasabb.

(#5) lapa válasza Yaye (#4) üzenetére


lapa
veterán

pont ugyanezt gondoltam, semmi köze nem lehetett szerintem a két dolognak egymáshoz.

honnan ismert, hogy ez jóval kevesebb 1000g-nél? ahhoz ugye tudni kéne mennyi idő alatt lassul le esési sebességről 0-ra. valami nagy sebességű kamerával ez megoldható, gondolom.

(#6) demagóg


demagóg
aktív tag

Elöljáróban megjegyzem, hogy korrekt, körültekintő teszt. Egy apróság van csak amit megemlítenék, ezt máshol mások is hibásan szokták értelmezni. Idézet:
Ami viszont elgondolkodtatott, hogy hol volt ilyenkor a Seagate Momentus HDD 1000g-t is kibíró tudása. Legalábbis, ha nekifutásból, erőből vágtuk volna földhöz az Iomegát, akkor sem értünk volna a közelébe se egy ilyen mértékű gyorsulási erőnek.
Nézzük pontosan a gyártó által megadott vizsgálati környezet (az adatlapból):

Shock (Gs)
Operating 2 ms: 350
Nonoperating 1 ms: 1000

Tehát esetünkben a földet érés pillanatát követően 1 ms múlva szinte ugyanazzal a sebességgel kellene folytatnia útját az eszköznek, ami a gyakorlatban nem jellemző szituáció. A rázópados tesztek adnak ilyen eredményeket mely alapján a különböző gyártmányok összehasonlíthatóak. A rázópadon egyebek mellett pl. frekvenciát és amplitudót állítanak be és ezeket az értékeket viszonyítják, számolják át. Ez a paraméter is hasonló a hangfalak PMPO értékéhez, önmagában nem hazugság, de közérthető, gyakorlati haszna nem sok illetve nem úgy van ahogy gondolnánk.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#7) Alchemist válasza Yaye (#4) üzenetére


Alchemist
addikt

Jogos felvetések, nekem is ellentmondásos a teszt... működés közben esik le, kikapcsolva esik le, működés közben, de gyorsulásmérős fajvédelemmel esik le... annyiféle lehetőség (és meghibásodás) van.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) demagóg válasza Yaye (#4) üzenetére


demagóg
aktív tag

Az olvasófej ilyenkor nincs parkolóállásban? Akkor hogy karmolhatja össze a lemezt?
Hiába van parkoló villán a fej, szerencsétlen irányú landoláskor a fej rászaladhat a felületre és karmolhat. Ha működés közben esik le, akkor meg a vibráló, rezgő felületbe belekaphat a megbicsakló fej, szintén hibás szektorokat generálva.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#9) Yaye válasza lapa (#5) üzenetére


Yaye
őstag

A lassulása kis ügyeskedéssel szerintem kiszámítható pár mérés után (egy pontosabb konyhamérleggel meg lehet mérni a gumi benyomódásáank függvényében a rugóerejét, majd az ebből rajzolt görbéből kijön hogy hol maximum a lassulás), a hdd specifikációban meg benne van hogy kikapcsolt állapotban hány g-t kell kibírnia. Ez volna a minimum egy ilyen jellegű tesztnél :DDD

szerk.: Demagóg: működés közben egyértelmű a dolog rizikója, de én azt gondoltam volna, hogy parkolóállásban a fej valahogy rögzülve van. Ezek szerint elég nagy ütéstől bemozoghat a tányérra. Akkor viszont az ilyen tesztek nem sokat érnek, kétesélyesek, előfordulhat hogy 6000 g-től sem történik ez meg és akkor azt mondja a tesztelő hogy "hú hát ez mindent kibír", de lehet hogy következő ejtésre már sokkal kisebb ütésre is megesik a baj. Nagyon sokszor kéne különböző módokon földhöz csapni, hogy statisztikailag nagy valószínűséggel bekövetkezzen a lehető legszerencsétlenebb irányú lassulás, és annak az eredménye már jelenthetne valamit.

alchemist: "gyorsulásmérős fajvédelem" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyszerű a megoldás, ne hajigáljuk a vinyót, ennyi csak. :D

(#11) Sir Psycho


Sir Psycho
aktív tag

Érdekes teszt.
Az adatmezőt én átálítottam volna decimálisra a könnyebb átláthatóság miatt.

(#12) demagóg válasza Yaye (#9) üzenetére


demagóg
aktív tag

Sajnos tényleg nincs (valódi, hatékony) mechanikus rögzítés. Sokszor nem is kell nagy ütés ahhoz, hogy a fej a felületre szaladjon. A többi elvárásod is jogos, sajnos a gyártók másképpen súlyoznak mint a normál felhasználók.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#13) lapa válasza demagóg (#12) üzenetére


lapa
veterán

én nem vagyok biztos benne, hogy a libikókának a fej felé eső része a nehezebb, hiszen csak akkor történhet ilyesmi.

asszem régebben volt valami hír tán spéci thinkpadek kapcsán fizikailag parkoltatott fejről.

a gyakorlatban egy földreejtés megfelel a leírtaknak, hiszen 0 g --> x g negatív gyorsulás --> x- <hővé alakult> g gyorsulás --> 1 g felfele mozgás.

gyakorlatilag kétszer történik meg a gyorsulás egymás után, közötte garantáltan van egy pont, ahol abbamarad. nagyon picike pont.

[ Szerkesztve ]

(#14) Yaye válasza lapa (#13) üzenetére


Yaye
őstag

Ha a libikóka másik vége a nehezebb, akkor is történhet, csak akkor ellenkező irányú gyorsulás kell neki ahhoz hogy baj történjen (nem a fej oldala lendül nagy erővel a tányér fölé, hanem az ellenkező vége lendül a tányértól elfelé, az eredmény ugyanaz).
Csak így kutyafuttában belegondolva, ha a kar ki volna egyensúlyozva, akkor semmilyen irányú gyorsulástól nem akarna elfordulni semerre.

[ Szerkesztve ]

(#15) bsh


bsh
őstag

ahoz képest, hogy a gyártó szerint ez bírja a strapát, mégis elég jól becsomagolták abba a nagy dobozba... :) elvileg egy celofán is elég lett volna rá, ha annyira jól bírnááá .)

(#16) lajthabalazs válasza Borisz76 (#1) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Hát, ez az elmélet, aztán a gyakorlat, hogy az embernek lesodorják a nyitott laptoptáskáját az asztalról, és fejjel lefelé landol. Szerencsére nem márványon. Jó pont a DELL Inspiron -nak, hogy utána boldogan indult újra, és a tokja sem repedt meg.

Egy centinyi gumiboritás mindig jól jön. Egy nagyon specifikus esettől eltekintve ;)

"elvileg egy celofán is elég lett volna rá" Hát, ha láttál már betört Samsonite merev-müanyag böröndöt repétren, akkor megérted, hogy miért nem biznak meg abban, hogy a rakodómunkások betartják a 130cm-t.

[ Szerkesztve ]

(#17) lajthabalazs válasza Yaye (#14) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ez azért kicsit sántit :) Lineáris gyorsuls esetén igazad van, de mi van, ha szöggyorsulást kap szegény (egyik sarok előbb ér le, és visszapattan). Gondolatban gyorsitsd a földet a libikóka tengelye körül. A libikóka tehetetlenségi nyomatéka miatt az egyik vége meg fog támaszkodni, hogy átvegye a perdületet.

[ Szerkesztve ]

(#18) Geree


Geree
senior tag

Nekem a kb 4éves fujitsu 60gigás 2,5"os vinyóm már megélt kb ennyit. 2évig laptopban volt, abban is esett 50-60centiről, most egy gagyi spire tokban van, esett le asztalról (az több mint 1 m volt), ágyról, ültem már rá és a hdsentinel igy is csak 3 gyenge szektort (98%) jelez.. Nem kell hozzá semmi tok meg miegymás...(koppkopp :) )

a friend in need is a friend indeed

(#19) demagóg válasza lapa (#13) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ha nem "lapjával" esik (tehát sík párhuzamosan síkra), mindig létrejön valamilyen jellegű forgó mozgás is. Az ellen meg nem véd a tökéletesen kiegyensúlyozott, de tömeggel rendelkező fejszerelvény. Külön reteszelni nagyon kevesen szoktak álló helyzetben, jobb esetben az állandómágnes terét használják rögzítésre is. A fizikai rögzítés jó lenne a használónak, csak drága a gyártónak.
A leejtéssel az a gond, hogy a tömeggel rendelkező alkatrészeknek követve a házat, szintén nulla idő alatt kellene megállni, de ezt a tehetetlenség nem engedi, az alkatrészek, főleg a csapágy nem bírja a fejnek meg pl. van ideje leszaladni a parkoló villáról. A pillanatnyi megállás ideje és az elmozdulás mértéke csak akkora lehet, hogy az alkatrészek csak rugalmasan deformálódhassanak. Az 1000g a becsapódás pillanatára max 1ms-ig állhat fenn. Utána az eszköznek folytatnia kellene az útját a betonon keresztül. Ugyanabban az irányban ugyanazzal a sebességgel mint a becsapódást megelőzően. Visszapattanás, azaz irányváltás nélkül.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#20) llax


llax
senior tag

Az a "védőburok" csak akkor érhet valamit, ha sík felületre esik a HDD...

Más USB-s HDD tesztje után írtam már, hogy tesztgépet kellene cserélni... Nálam többféle olcsó perifériaházzal is megy 32-34MB/s (ICH7 és ICH9R SB-kel, PATA és SATA házakkal is)

#1 Borisz76

Tároláshoz, pakolászáshoz, szállításhoz ott a samu HDD tok... Ha nagyobb esésnél nem is véd sokat, de legalább mozgatás közben az elektronikát védi mind mechanikai, mind ESD behatásoktól...

A képen látható Caviar-t már sikerült egy "ejtőtesztnek" kitenni működés közben, mindenféle burkolat nélkül. Csak egy USB-s HDD ház elektronikája volt rádugva, a kábeleknél fogva sikerült lerántani a gépház tetejéről. Így fél métert esett szőnyegre (még így is nagyot koppant)... Többszöri ellenőrzés után sem jelentkezett hibás, vagy áthelyezett szektor. Ezek szerint megúszta :)

(#21) lapa válasza demagóg (#19) üzenetére


lapa
veterán

a fej bemozgását megértem, erre nem gondoltam.

viszont továbbra is fenntartom, hogy a leesés megfelel a speceknek. annyit mindenképp pontosítanom kell, hogy nem oda-vissza hat a nagy g, hanem csak egy irányba.

megy lefelé mittomén 20 m/s sebességgel, a tokra 1 g, a belsőre a tokhoz képest 0 g hat. hirtelen alulról belerúg a padló, tehát egyszer kap egy ütést, ami 20-ról -20 m/s-ra (vegyük ezt irányvektornak) gyorsítja. amint elvált a padlótól megint csak a szokásos 1 g hat a dobozra, belülre 0 g.

persze a 0 g is csak kb, mert közegellenáll a levegő. meg a -20 m/s is kisebb, mert hővé alakult egy kis energia.

[ Szerkesztve ]

(#22) Zsolto


Zsolto
őstag

A fizikai okfejtéseket sokkal nagyobb élmény olvasni, mint a tesztet :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#23) demagóg válasza lapa (#21) üzenetére


demagóg
aktív tag

Maximum 1 ms-al a becsapódás után (amelynek valódi értéke max. 1000g lehet) ismét a becsapódás elötti sebességgel és irányváltás nélkül kell a vizsgált eszköznek haladni. Köznapi nyelven ezt akarja leírni a speckó. Lehet másképpen is értelmezni, de az nem felel meg a rázópados vizsgálatnak és a műszaki életben definiáltnak.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#24) lorenzen válasza demagóg (#23) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ezek a g értékek nagyon egyszerűen értelmezhetők.

Az esés közben szerzett mozgási energia 100%-t, lassulás közben le kell adnia a merevlemeznek.

Ha 1 méter + 1mm magasságból esik le a merevlemez, ami a földet érés pillanatában 1mm-es úton tud lelassulni nulla sebességre, akkor pontosan 1000g a lassulása.
Ha 1 méter + 1 cm magasságból esik le, ami a földet érés pillanatában 1cm-es úton tud lelassulni nulla sebességre, akkor pontosan 100g a lassulása.

Ezért tudják megvédeni a préselt-habos csomagolások a bennük szállított árut, mert jelentősen lecsökkentik a lassuláskor elszenvedett g terhelést, azzal, hogy összerop a szerkezetük.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#25) demagóg válasza lorenzen (#24) üzenetére


demagóg
aktív tag

:R

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#26) exx


exx
tag

Jó kis teszt. :C

(#27) brd


brd
nagyúr

Én nem mertem ilyen teszteket végezni soha, de valahogy biztos voltam benne, hogy az "1000g-s", "2 méteres leejtés, sérülés nélkül" adatok, parasztvakítás kategória. Köszönöm, hogy bebizonyítottátok. :R

The only real valuable thing is intuition.

(#28) Yaye válasza lorenzen (#24) üzenetére


Yaye
őstag

Amiből az is látszik, hogy nem egészséges vinyót betonra ejteni (potenciálisan századmilliméteres nagyságrend körüli úton lassulás) :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Végre eljutottunk oda, h a sentinellel tesztelünk! :U

(#30) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon sok mindentől függ, hogy sérül-e a HDD, példa erre a sík vagy nem sík felületre történő landolás. Köszi a tesztet, számomra egy nagy tanulsága van: ha nagyon fontos az adat, akkor strapabíró pendrive/SSD, két példányban :)

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hát, ez szívás. Magyarán megmondva: nem jó arra, amire kitalálták. De ha őszinték vagyunk, a merevlemez nem jó arra, amit az IOmega akart csinálni belőle.

Amúgy nem teljesen értem a tesztet: ha a fáj parkolóállásban van, mitől sérült a szektor?

szerk.: látom, a #8-ban van erre egy válasz, de valahogy ezt én nem akarom elhinni. Hiszem a fej mozgásával közel párhuzamos vektorú energia kell, amitől ez elindulhat, de akkor meg nem a tányérok felé mozog. Ha mégis ez okozza, akkor nagyon speciális, több fázisú esés kellhet egy ilyen sérüléshez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) zeg


zeg
senior tag

Jobb lett volna arról a dobozról lehagyni az ejtésállóságot, elhagyni a ronda gumibugyit, és egyszerű külső merevlemezként árulni, amíg nem sikerül valami masszívabbat alkotni...

Megj.: Háromezerötszázért kapok vastag műanyag noname tokot mégvastagabb gumiborítással, 13500-ért meg 320-as WD notivinyót. Kijön 17 ezresből, és van olyan béna mint az iomega csodája. Én többet vártam volna egy ilyen névtől, nem filléres gumiruhás noname vackot iomega plecsnivel.
Adják többért, de akkor valós helyzetben is állja meg a helyét..
(mint minden normális ember, én is lóbálom a karjaimat miközben járkálok. Ha véletlenül valaki nekemjön/nekimegyek, kiesik a kezemből és repül két métert, akkor kezdhetek aggódni az adataim miatt?)

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#33) banhammer


banhammer
veterán

Egyszerűen rossz volt nézni ahogy a földön koppant a meghajtó.
Hiába teszt, akkor is rossz látvány volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#34) lapa válasza lorenzen (#24) üzenetére


lapa
veterán

először is :R

ez így eléggé józan paraszti eszes megoldás volt, bár el kellett olvasnom kétszer, mire lejött a miért.

másodszor pedig eszerint a vinyó 1000g-nél kevesebbett kapott, hiszen a gumi feltételezem 1 mm-nél nagyobb mélységben nyomódott be.

(#35) lapa válasza demagóg (#23) üzenetére


lapa
veterán

olyat nem tudsz csinálni, hogy felgyorsítod akárhova 1000g-vel és utána mintha mise történt volna visszalassul / gyorsul az eredeti sebességre szerintem. hiszen az a gyorsulás lényege, hogy változik a sebessége. és aláhúzás nélkül is megértem, ha emberi módon leírod.

(#36) Jim Tonic válasza lorenzen (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szép értékek ezek. Baromira nem mond semmit, hogy 1000g negatív gyorsulást visel el 1ms-ig. Az emberi koponya is 400g-t visel el ennyi ideig. Az ember azt hinné, ilyen értékkel törhetetlen a feje, aztán baromira nem. Szóval...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) demagóg válasza lapa (#35) üzenetére


demagóg
aktív tag

Rezgőmozgás. Már írtam, többször is (linket már nem adok, mert megint megsértődsz). Így is mérik. Meglepő, de a harddiszket is. De tényleg ennyire nehéz? Szerintem ne menjünk bele tudományos előadásba, sokan így is unják már, jogosan. :F

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#38) lorenzen válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"Amúgy nem teljesen értem a tesztet: ha a fáj parkolóállásban van, mitől sérült a szektor?"

Mert nagyobb erők hatnak a fejre, mint a parkoló állás rögzítő ereje. Egyszerűen kiugrik a park pozícióból.

Mechanikusan nem szabad rögzíteni a fejet. A legkisebb eséstől is sérülne. A lemez kismértékű károsodása árán lehet fenntartani a működőkepésséget.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#39) Jim Tonic válasza lorenzen (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Teljesen nem értem az utolsó bekezdésed.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) gantum


gantum
aktív tag

én úgy gondoltam, nem lesz semmi baja, de a cikk vége elég kiábrándító, nem gondolom úgy, hogy megérné. :N

(#41) lapa válasza demagóg (#37) üzenetére


lapa
veterán

nem azon sértődök meg, hogy megpróbálod elmagyarázni. azon sértődök meg, ha azt hiszed a szavak aláhúzása előrelendíti a folyamatot.

ha valakit nem érdekel akkor vagy megszán és leírja úgy, hogy megértsem vagy hümmögve elhagyja a topikot.

mindemellett még mindig nem fejtetted ki, hogyan mozoghat egy tárgy eredeti irányba és sebességgel úgy, hogy közben 1 ms-ig 1000g-vel gyorsítottad valamerre. abból, hogy "rezgőmozgás" nem értettem meg. szerintem a rezgőmozgásnál:

megy valamerre --> gyorsítják másik irányba --> megy másik irányba --> gyorsítják erdeti irányba --> goto 1

ez nekem semennyire se tűnik olyannak, mint amit leírsz.

(#42) tibi842


tibi842
csendes tag

úha...........

nem is láttam még ilyet.....

és mivan ha nem a sarkára hanem az élire ejtjük például ? ?

Sony Ericsson w810i __ Mercedes-Benz

(#43) jgyorgy


jgyorgy
csendes tag

Hát nem tudom, én inkább maradok egy Pennél vagy ha nagyon muszáj óvatosan szállítom a vinyót, mert ha egyszer leesik és megsérül (jó ez kibírja) de tapasztalatom szerint ahol már van egy bad ott lesz több is.

Lehet hülyeség,ne kövezzetek meg, de az nem lehet,hogy sérül a felület és leválik a lemezről egy kevés majd az ugye zárt rendszerben "kavarog" és tovább sérti a lemezt?
:R :R

(#44) Cathfaern válasza lapa (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerk: hülyeséget írtam, törlöm inkább :)

[ Szerkesztve ]

(#45) RpPRO


RpPRO
őstag

Rossz nezni, ahogy szandekosan ledobjatok. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#46) izriot


izriot
tag

Először azt hittem elkezdték forgalmazni a 3do-t, de úgy néz ki ez csak sima gumi : )

(#48) kariad


kariad
senior tag

Hol maradt a törésteszt?! :DD

(#49) Findzs


Findzs
addikt

lassan már légzsákok lesznek a winyó házakban :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50) The Bachelor


The Bachelor
tag

"A dobozon feltüntetett 2,1 méteres ejtést viszont már inkább nem próbáltuk ki az Iomegán."
De miért nem? Pont ez lett volna a lényeg, letesztelni, hogy mennyit bír! Sőt ha még azt is kibírta volna, akkor Mithbusters-módra addig kellett volna emelni a magasságot, amíg tényleg tönkre nem megy a winyó! Szerintem...

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.