Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Leslie_K. válasza Enszuke (#42) üzenetére

Valaki szeret tuningolni, valaki nem.

(#53) Leslie_K. válasza Enszuke (#52) üzenetére

Én nem versenyzem, nem azért préselem ki a maximumot az eszközeimből, hogy másokkal összehasonlíthassam magam. Másfél hónapomba telt ezeket az értékeket megtalálni és örülök neki, hogy sikerült. Te szemmel láthatóan nem akarsz osztozni örömömön, amit nem bánok, mindannyian mások vagyunk. Az írás pedig nem hencegésből készült, hanem segítő céllal azok számára, akik hasonló vagy ugyanilyen hardvereket szemeltek ki maguknak és szintén szeretnék megtalálni a bennük rejlő pluszt.

(#54) craine12 válasza Enszuke (#52) üzenetére


craine12
tag

Van, akinek az a célja, hogy egy adott típusú alkatrészből a maximumot hozza ki, és ezáltal a világon a legjobb legyen. Több lépcsős kompresszoros hűtés, szárazjég, LN2 stb. Van, akit csak az hajt, hogy egy olcsóbb alkatrészből kihozza az esetleg 3x annyiba kerülő teljesítményét, ezáltal pénzt spórol, illetve kiéli "bütykölési" hajlamát. Engem is örömmel tölt el, hogy az 1.8-as processzoromat (ami 25e Ft volt "csak") akár 3.2 GHz-en is járathatom, ami felveszi a versenyt a 60-70e Ft-ba kerülő nagytestvéreivel. Persze van olyan eset, amikor szükség is lehet rá, de itt inkább az az idő és energiaráfordítás az, ami miatt az ember próbálkozik. Lehet, hogy kivülről ez nem így csapódik le (megy az anyázás, hogy lefagy a gép, hibázik a teszt stb.), de attól még így van. Mást biztos az hoz lázba, hogy a kocsija 280-nal tud menni a 250 helyett, igaz, lehetősége nincs a kihasználására. De ugyanezt el lehet mondani az optikai tuningra is, valaki mégis örömét leli benne. Ha te nem, akkor más hobbit keresel. Nincs harag :)

No woman. No cry. No kidding.

(#55) Cefet


Cefet
aktív tag

Gratula a cikkedhez, nagyon tanulságos, sokat segít az esetleges gépvásárlás előtt állóknak. A konklúzió olvasásakor fura érzés fogott el, mert mintha az én gondolataimat irtad volna le szóról-szóra. Nekem is hasonló gépem volt, nem bírta az 1080p-t és én is a RAM vásárlással baltáztam el a dolgot. A G0-ás procik kívánják az 1066-os ramokat. Én nem teszteltem olyan kitartóan, mint Te, de 3,9GHz órajelen teljesen stabil volt a gép, a superPi 1M kb 13s alatt futott le. Nekem E6750-es procim van, de a Tied is menne följebb, ha adnál még neki egy kis feszt. Én a teszt erejéig 1,55V-ot toltam neki, ami kicsit soknak tűnhet, de még így sem melegszik, és külföldi oldalakon (persze nagyon jó hűtéssel-LN2) 1,8V-ot is láttam. Most 3,7GHz-en járatom, 1,48V corefesz mellett idle 28C°, load 45C°-os.
Hankártyát én is "külsőt" használok, egy 5.1-es Live-ot. Így jól szól... :)
Az alaplappal kapcsolatban egyetlen negatívumot tudok mondani az általad leírtakon felül, hogy nincs rajta SATA RAID. Vennem kellett egy PCI-os raid vezérlőt (3000Ft), de még így olcsóbb volt, mintha a P5K Deluxe-ot vettem volna meg.
Ennyi... Mégegyszer grat és további sikeres tuningot.

(#58) Leslie_K. válasza Cefet (#55) üzenetére

Köszönöm, örülök, hogy tetszett! A te prociddal már többre lehet menni, sokat számít a magasabb szorzó! A feszültségekkel jobb szeretek óvatosan bánni, de nálam függ attól is, mit szavatol a gyártó. :) Jómagam a RAID funkciót az előző lapjaimon sem használtam ki, mert elég volt egyszer átélnem egy RAID 0 megbomlását... Mindenesetre 4 SATA csatlakozó édeskevés, bezzeg USB-t adnak annyit, hogy akár bérbe is lehet őket adni. :D

(#59) Leslie_K. válasza Enszuke (#56) üzenetére

22 ezer forintért vettem a párt, élettartam garanciával, amiből 5 évet a kiskereskedés áll. GeIL modulokban gondolkodtam, mert nálam bizonyítottak még a Value sorozat tagjai is, de pont belebotlottam ebbe az ajánlatba, pár órát olvasgattam utána és mindenhol az 1-es revízió moduljairól írtak, amik röhögve mentek 1100MHz-n. Ezért esett a választásom a Corsairre, de csőbe húztam magam azzal, hogy nem voltam eléggé körültekintő.
Nekem a Kingmaxszal semmi bajom, de ettől függetlenül nem vennék, mert az évek során kialakult bennem egy bizonyos márkahűség. Alaplapból csak ASUS-t, VGA-ból csak Sapphire-t vagy ASUS-t, hűtésből, legyen szó bármiről, csak és kizárólag Zalmant vásárolok.
Másrészt, amikor ezt a párost vettem, 2x1GB 1066+ Kingmax 24 ezer forint volt. Nem volt plusz kétezer forintom.

(#60) craine12 válasza Enszuke (#57) üzenetére


craine12
tag

Értem, mit mondasz, de konkrétan nálam a 2.7-en járatott processzornál a Ninja ventilátora alig pörög. Amíg nem indítok pl. játékot el, van, hogy be sem kapcsol (gondolom olyan kicsi áramot juttat neki a lap, hogy nem tud tőle felpörögni a venti), de utána is 600-as fordulat körül marad. Ebből következtetem, hogy alig melegedhet jobban, mint alapon, viszont visszanézve a terhelést, modernebb játékok alatt van, hogy mindkét mag 100% körül terhelt. Tehát jól jön neki a tuning. Persze lehetne vele szórakozni, hogy nem BIOS-ból húzza az ember, sőt downclockolja (nem tudom, lehet-e, a notebookon már sikerült ilyen), és bekapcsolja az EIST+C1E párost, és pl. nálam a gyári 1200 MHz-es energiatakarékos mód alá megy, mikor meg játszik, akkor meg Windows alól szoftveresen tuningolja 2.7-re, de nem biztos, hogy ér annyit a dolog. Elnézve a teszteket, lehet, hogy egy teljes rendszer esetén nyerne 5-10 watt fogyasztáscsökkenést, és spórolna havi pár száz Ft-ot. De ennyi erővel a TV-t is lekapcsolhatnán standby-ból teljesen, és ugyanott lennék...
Nálam marad a tuning, még ha az esetek felében nincs is rá szükségem, és szerintem e többség ezzel így van ;)

No woman. No cry. No kidding.

(#61) Macka válasza Enszuke (#57) üzenetére


Macka
veterán

Alapfeszes tuningnál miért fogyasztana többet a cpu????
Látom, Te fogyasztás-mániás vagy....

(#62) craine12 válasza Leslie_K. (#58) üzenetére


craine12
tag

Én is átéltem ilyent, de ha okosan csinálja az ember, nincs gond. Nekem két 160-as Hitachim van kettéosztva 100-50 gigára, és a két 50 gigás van szoftveresen RAID0-ba téve a Windows saját lemezkezelőjében. A két meghajtó 100G-s particióján gond nélkül tárolom a fontos adatokat (akár tükörbe is vonhatnám a két 100-ast, ha a Windows támogatná a RAID1-et, de sajna nem), míg a sebességet igénylő, de nem fontos dolgaim (pl. installált játékok) a RAID0-s partición kapnak helyet. Tesztekben kimutatták, hogy az alaplapi RAID-ek sebessége nagyjából megegyezik a szotfveresével (és messze elmaradnak a RAID kártyák nyujtotta sebességtől és biztonságtól), ráadásul HW gond/hiba esetén a SW-es bármelyik másik gépben kapásból működni fog, míg az alaplapira ez nem feltétlenül igaz. A sebességnövekedést kimértem, a fizikai lemez 60MB/s olvasása, és a logikai lemez 50MB/s olvasása mellett 90 mega körül olvasott a SW-es RAID logikai lemezről. ez +80% sebességnövekedés. Az más kérdés, hogy az új PMR-es Seagate-em egyedül képes erre, azaz két olyan RAID0-ban már csodákra lenne képes, de most maradnak a Hitachi-k :)

No woman. No cry. No kidding.

(#63) craine12 válasza Macka (#61) üzenetére


craine12
tag

Én nem vagyok az, de azt én is aláírom, hogy többet fogyaszt. Különben miért venné vissza az órajelet is, a feszültség mellett energiatakarékos módban? De ha ez nem elég bizonyíték, akkor nézz szét pH-s tesztek közt, azonos architekturáju procik, azonos alapfesz, és mégis más a fogyasztás az órajel miatt.

No woman. No cry. No kidding.

(#65) Macka válasza Enszuke (#64) üzenetére


Macka
veterán

Helyettem sem fizeti ki senki. De többet spórolsz, ha nem megy gépezés közben tv-rádió-fölösleges villanyégő......

(#66) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

(Jó ez az asztalbaépítős dolog, csak kár, hogy neobarokkban kicsit drága lenne egy ilyet kivitelezni :D)

Egyébként grat a tuninghoz, mindig kell egy ilyen hipertürelmes ember, aki utat mutat, hogy másoknak ne kelljen napokat szenvednie vele :D

(#67) craine12 válasza Crystalheart (#66) üzenetére


craine12
tag

Kár, hogy nincs két egyforma hardver, és még ha lenne is, más környezetben tuti másként viselkednének. Innentől kezdve csak iránymutatók az itt közölt beállítások/eredmények, azoknak viszont kiválóak. Szóval másnak marad a "szenvedés", már akinek a tuning az :DD

No woman. No cry. No kidding.

(#68) Crystalheart válasza craine12 (#67) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért egy hasonló környezetben ált. nem szokott vele baj lenni, nameg vannak jól kipróbált konfigok is, amiket el lehet kezdeni összevadászni. :) Az már egy más dolog, hogy az én gépem 5 éves. :DDD

Mivel sok, nagyon sok idő megy rá, ami alatt én nem tudnék gépezni, hacsak nem alternatív gépként kéne, ezért nekem szenvedés lenne. Hiába, rohan a világ... ;)

(#69) Crystalheart válasza craine12 (#67) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Már másodjára csinált olyat, hogy kétszer küldte el egy klikk után... :((( Vagy bug, vagy cserélhetem az egerem.)

(#70) craine12 válasza Crystalheart (#68) üzenetére


craine12
tag

Azért írtam iránymutatást. Ami nála 920-on ment, az lehet, másnál csak 915-öt jelentene, ergo ha rátolja 920-ra, nem fog elindulni a gépe, vagy legalább is fagy. De az is lehet, hogy picivel több feszt ad neki a lap, és megy 925-ön is. Ugyanez igaz a többi alkatrészre is, ezért kell hozzá türelem, kitartás. :K
Abban viszont igazad van, hogyha az emberek 95%-a azt mondja, hogy neki a 6550-es 3.2GHz-en megy pici feszemeléssel, akkor válogatás nélkül megveheti az ember a sajátját, és az is menni fog nagy valószínűséggel annyit. Garancia persze nem lesz rá, de ez egy ilyen játék...
Az tényleg nyomasztó, hogy órákat áldoz az ember egy-egy beállításra, aztán akkor derül ki, hogy mégsem stabil a gép. Mondjuk addig, míg nem a határt akarja az ember feszegetni, megoldás, hogy magasabb órajeleket tesztel, mint a megcélzott, és ha ott rövidebb idő alatt nincs gond (betölt a Windows, lefut pár teszt), akkor a kisebb órajelen hosszabb távon sem lesz (nekem pl. lefut a 3DMark06 3240 MHz-en, de csak 2700-on használom). Remélem érthető :)

No woman. No cry. No kidding.

(#71) Leslie_K. válasza craine12 (#70) üzenetére

Hát igen, 7 óra 55 perc futás után fagyott be az Orthos 470MHz-s FSB-vel... Sokan 40 perc futás után "stabilnak merik nevezni" a beállításukat. Nálam a 15 óra bizonyított, de ki tudja, lehet, hogy 16 óra után ez is fagyna? Nem tudom, mindenesetre egy RAM-csere gondolata motoszkál bennem... :B

(#72) craine12 válasza Leslie_K. (#71) üzenetére


craine12
tag

Nekem a 10+ óra Orthos elég, annál többet úgysem használom egy nap, meg annyi ideig, amíg a teszt "lefut", nehéz is nélkülözni :DD
A RAM cserére nem buzdítalak, nehogy a párod berágjon rám. ;) Amúgy próbáltad alacsony FSB-vel és magas szorzóval is a RAM-ot, mit bír? Mondjuk 4x-ezve 200-at, és onnan felfele? 333 MHz-ig a proci downclockolva menne, ami RAM-nál 1333-at jelentene, úgyhogy elég széles a skála a teszthez. Ha már így is lehal 235-nél kb. 8 óra alatt, akkor nem a proci a limites (mondjuk szerintem így sem az a hunyó, hanem a memória, ahogy te is írtad).

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#73) y@no


y@no
tag

craine12 : szépen ellentmondtál magadnak, 1 nap 24óra, abból 10 teszt és nem tod nélkülözni úgy hogy 10 óránál nem használod többet ? wtf :D
Leslie_K. : (#34) y@no

[ Szerkesztve ]

www.UNICEF.hu

(#74) craine12 válasza y@no (#73) üzenetére


craine12
tag

Nincs ebben semmi különös. Éjjel nem menesztem a gépet, pláne nem tesztjelleggel (mi van, ha lefekvés után 1 órával befagy az egész?). Marad mondjuk 16 (max. ennyit kéne kibírnia). Tehát ha 10-nél többet nem használom egy nap a gépet, akkor részemről elég tesztelni is kb. annyi ideig. Minek teszteljem 20 órát, ha addig úgysem használom? Ennyi erőből akármeddig is tesztelhetném, hátha pont akkor fog előjönni a hiba. Úgyis a való életben dől el, bírja-e a fokozott tempót. Ezért írtam feljebb, hogy megnéztem magasabb órajelen, ott ment rövid ideig, akkor jóval alacsonyabbon is mennie kell. Nélkülözni meg úgy nem tudom, hogyha 9-10-es prioritással futna az Orthos, akkor sok mindent már nem tudnék mellette csinálni.
Tehát hol itt az ellentmondás? :P

No woman. No cry. No kidding.

(#75) y@no válasza craine12 (#74) üzenetére


y@no
tag

engem meggyőztél :)

www.UNICEF.hu

(#76) himi007


himi007
csendes tag

Szia! Ezt az alaplapot és ezt a procit néztem ki magamnak én is. Érdekelne, hogy a E6550 gyári ventije mennyire hangos. Ha nagyon, akkor mit lenne érdemes rárakni 10ezer alatt? köszi

himi007

(#77) ollie válasza himi007 (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hyper TX olcsó és jó. :)

***

(#78) Leslie_K. válasza himi007 (#76) üzenetére

Nem tudom, hogy milyen a gyári hűtő, ki sem vettem a dobozból, mert vízhűtés került rá, mindenesetre, ha halk és hatékony megoldás kell, akkor mindenképp Zalman, méghozzá Zalman CNPS9500 AT. Több helyen is kapni 10 ezer forint alatt.

(#79) y@no válasza himi007 (#76) üzenetére


y@no
tag

5eFt akkor CM TX2 (mert ugye sima TX-et má nem lehet kapni)
10eFt akkor Scythe Ninja Rev. B
15eFt akkor Thermalright Ultra-120 eXtreme

www.UNICEF.hu

(#80) himi007


himi007
csendes tag

köszi mindenkinek ;)

himi007

(#81) Harti


Harti
senior tag

Köszönet az írásért, pont egy ilyen konfigot tervezek venni a hónapban,csak a RAM lesz más!

Én nem szeretném ennyire feltuningolni a rendszert, csak a proci FSB-t fogom emelni 400-ra, hogy 1:1-ben menjen a RAM-al!

Véleményed szerint bírni fogja fesz emelés nélkül?

Az általam elképzelt beállítás szted mennyire jó/rossz?

[ Szerkesztve ]

(#82) Leslie_K. válasza Harti (#81) üzenetére

Szerintem bírni fogja alapfeszen is a proci, most, hogy az időm javában csak netezek, visszaálltam energiatakarékos üzemmódra, ami azt takarja, hogy nálam is 1:1-en mennek, 400MHz-s FSB-n.
CPU core voltage: 1,2000V
CPU Voltage Reference: Auto
CPU Voltage Damper: Enabled
CPU PLL voltage: 1,50V
DRAM voltage: 1,95V
FSB termination voltage: 1,20V
North Bridge voltage: 1,40V
North Bridge Voltage Reference: Auto

Sok plusz feszültséget meg lehet spórolni így, támogatom az elképzelésedet! :)

(#83) Harti válasza Leslie_K. (#82) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi szépen a megerősítést, sokkal nyugodtabb vagyok így, hogy nálad tökéletesen beválik ez az elképzelés a gyakorlatban is!:)

(#84) y@no válasza Harti (#83) üzenetére


y@no
tag

nem is kell a határon járatni, nekem 400x7-et 1.165V-on viszi bios, valós 1.142v

www.UNICEF.hu

(#85) robekri válasza Leslie_K. (#1) üzenetére


robekri
addikt

Van még tartalék a procidban! Gratula a cikkhez! Én 6320am 7x495ig megy! :D

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#86) Maxxe30 válasza Leslie_K. (#1) üzenetére


Maxxe30
csendes tag

Sziasztok!

Kedves Leslie /Mester:))

A cikked alapján elkezdtem probálkozni az uj vasamon, mivel te elég sokmindent kitapasztaltál a beállitásokon, nekem nem kellett annyira széles körü tesztet nyomni, igy relativ hamar 4 nap alatt meglett az egyenlőre végleges eredmény, melyet gyári!!! hütéssel értem el, komolyabb hütő nélkül egyenlőre nem megyek tovább.
Ime az elért eredmény:

Az alapgép:
ASUS P5B-E v1601 bios
INTEL E6550@2330MHz
1GB/800MHz KingmaxMars x2db
ASUS GEF 8600GTS

Amire jutottam:
CPU: INTEL E6550@3142MHz(7*450) 1,3v vcore
RAMOK: 1GB*/900MHz 5-6-6-15

CPU-Z Validation: Link
Kiváncsi wok a véleményedre, VGA-t még nem volt időm tartosan tesztelni, az még hátravan.

Pumu

(#87) Leslie_K. válasza Maxxe30 (#86) üzenetére

Maxxe30! Gratulálok az eredményekhez, nagyon szépek, főleg ilyen RAM-okkal! Legalábbis ezekből a 800MHz-s Kingmaxokból nem tudtunk sokat kihozni Dobozossör kolléga gépében, ahol egy Q6600 procit szerettünk volna jobban feltornázni, de "csak" 333MHz-s FSB-ig jutottunk. Az E6550-re 1,35V-ig vállal garanciát az Intel, addig nyugodtan elmehetsz, még a gyári léghűtéssel sem fog túlzottan melegedni és lehet, hogy te is kihúzod röhögve a 460MHz-s FSB-t belőle! Ha a RAM-ok is kapnak plusz feszültséget (nem írtad, most mennyit kapnak), adj nekik aktív hűtést! Sok sikert és oszd meg velünk a további eredményeidet (VGA-t is)!

(#88) y@no válasza Maxxe30 (#86) üzenetére


y@no
tag

Orthos vagy Prime95 is stabil 6-12órát akkor tényleg jó eredmény P5B lappal

[ Szerkesztve ]

www.UNICEF.hu

(#89) Maxxe30 válasza Leslie_K. (#87) üzenetére


Maxxe30
csendes tag

Nos Orthos 14,5 óra után untam meg hogy nem fagy;), 3Dmark 06 meg 6x lefutott, ramok plusz feszültséget nem kaptak, egyenlőre passziv CoolerMaster hűtő van rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Pumu

(#90) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

nekem nem jött be a c2d
tuningolni jó lehet de akkor se

tavasszal visszatérek AMD x4-re és többet soha intel ezelött p90-esem volt ami intel azzal az 1el meg voltam elégedve de ezzel nem

(#91) robekri válasza MaSzKa (#90) üzenetére


robekri
addikt

oka? :F

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#92) MaSzKa válasza robekri (#91) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ip35 hibái

és ennél gépnél a régi gépem ami most olcsó gyorsabb volt 15%-al x2 3800+

abit ip35 topicba leírtam

(#93) juliabrilke válasza MaSzKa (#92) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mondjuk nem egy E2140 procival kellett volna kezdeni az áttérést. Mondjuk jobb lett volna egy E6550 megoldás. :U Meg egy kis tuning. :K

(#94) Vandit. válasza MaSzKa (#90) üzenetére


Vandit.
addikt

Mondjuk próbál ki egy P35-ös Gigát és minimum egy 6550-es procit.Lehet meggondolnád magad.Vagy tudok neked egy durva 2140-est a tied helyett,ami 3.2-t megy alapfeszen.

#92:
Azért egy 2140-től ne várj csodát. ;)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#95) himi007


himi007
csendes tag

Asus p5k-nál van biosos venti állítás?

himi007

(#96) Leslie_K. válasza himi007 (#95) üzenetére

Elvileg 2 venti (CPU és 1db chassis) állítható Q-Fan üzemmódra (performance, silent, stb).

(#97) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

jó a cikk
de feszekkel jobban nem játszottál?

(#98) Leslie_K. válasza MaSzKa (#97) üzenetére

Köszi! Nem játszottam velük, mert olyan beállítások felkutatása volt célom, amik még a garanciába is beleférnek, hiszen 24 órás üzemre használom a gépemet. Intel 1,35V-ig, Corsair 2,1V-ig vállal garanciát. :(( Engem az bosszant egy kicsit, hogy az alaplapot nagyon meg kell kínálni extra feszültséggel a stabil eredményekhez... Vízhűtés ide vagy oda. :(((

(#99) Pubszon


Pubszon
veterán

Nekem nagyon jól jött ez a teszt mert pont ilyet akarok venni, márminta E6550-es procit és P35-ös alaplapot. Csak miven anyagi okok miatt nem tudok Corsair ramot venni ezért néztem magamnak 1066-os Kingmax ramokat ami ha elmegy 1150-en nekem már elég is.
És a prociból ha ki tudok hozni 3000-3100 Mhz-et akkor nekem az is elég.
Amit én néztem lapot az a Gigabyte P35 DS3, ez tudja a 1066-os ramot kezelni, van rajta elég sata és 16x-os PCI-Express, stb..

Végül KÖSZI a teszteket. :C :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#100) piocas


piocas
csendes tag

Szasztok.
Szeretnék egy kis segitséget tuninghoz.
E 6550-em van giga P35dsr3 lap+2x 1gb geil ultra 800 ram.
Ebből szeretnék valami plusz energiát kihozni.
Aki tud légszi segitsen,hogy mit és hol kell állitanom,és hogy mivel tudom tesztelni...
Sajna tök kezdő vagyok ebben a témában.
Nagyon nem akarom fesziteni a hurt,csak ami még tök stabil.
Kösz mindenkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.