Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klaya86


klaya86
senior tag

Azért az a multicore teljesítmény nem túl acélos. Nyilván elég bármire, de az annyira marketingelt procitól én legalább egy snapdragon 888 szintet vártam volna. Egy tavalyi 865-től is azért bőven elmarad.

(#2) szabi__memo válasza klaya86 (#1) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ráadásul mindjárt kint vannak a jóval erősebb utódok

(#3) joey04 válasza klaya86 (#1) üzenetére


joey04
titán

én is többet vártam a hype után.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Tewe013 válasza klaya86 (#1) üzenetére


Tewe013
őstag

Senki sem a CPU teljesítmény miatt volt izgatott és még csak nem is a GPU miatt (pedig abban minimum egyszinten van), hanem a szoftveres támogatás és a Google-féle AI okosságok miatt, azok meg úgy néz ki, hogy hozzák az elvártat.

(#5) fateless válasza Tewe013 (#4) üzenetére


fateless
veterán

Pontosan. A proci teljesítménye biztosan hatásos az izgalmi állapot fokozásában, de a napi használatban a felhasználók jelentős része számára sokadlagos adat csupán.
Én is komoly érdeklődéssel várom ezt a készüléket, ideális utódnak tűnik, ha kamerák terén jól domborít. A fotókat többet fogom nézegetni, mint a benchmark eredményeket.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) Plazmacucci válasza Tewe013 (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg a kamera miatt, ami hiába új hardver, semmivel sem jobb mint az előző szériáé. SAD.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem tudom elképzelni, hogy normál használat esetén kevés lenne az erő bármire.
Ez teljesítménymérés 2021-ben ebben a kategóriában számomra kb annyi, mint amikor az arabok bejelentik, hogy hány arany Rolls áll nekik a garázsban.

(#8) Mr.Side válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


Mr.Side
csendes tag

Igen, Dave2D videója jól összefoglalja. [link]

(#9) Balzak83 válasza klaya86 (#1) üzenetére


Balzak83
senior tag

Azt se felentsük el azért, hogy a 888 azért komolyabban melegszik. Lehet hogy a peak teljesitménye 15-20%al magasabb, de kérdés hogy mennyi ideig tudja tartani, mielőtt visszaveszi magát. Arra lennék kiváncsi ehhez képest mit tudnak az új Pixelek.

(#10) #16820480 válasza klaya86 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

"Szar ez a 888, túlmelegszik, eszi az akkut, különben is kinek kell ekkora teljesítmény, egy 865 mai napig bőven elég"
vs.
"Szar ez a Tensor, miért nem hozza a 888 teljesítményét, mindjárt kint vannak az utódok még nagyobb teljesítménnyel"

Úgy látszik senki sem tudja mit akar, de azt nagyon akarja mindenki.

(#11) szabi__memo válasza #16820480 (#10) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én egy Pixelt amerikai áron :DD

(#12) janeszgol válasza Tewe013 (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Több dedikált végrehajtás, ami leveszi a terhet a CPU-ról, és máris elég lesz. Az árához képest jó. (Ugye nem csak a hardvert fizetjük.)
Ami nagyobb gond, az a kamera. Kíváncsi leszek a többi tesztre, mit fognak mondani rá.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) janeszgol válasza Mr.Side (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Úgy látszik ebben a videóban, hogy a Pixel 5 fotózásban jobb. És az iPhone 13 is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Linkin1994 válasza janeszgol (#13) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Így már kezd érthetővé válni,hogy miért volt okt 25-ig embargo a kamerára. :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#15) 7Heads Drago válasza Tewe013 (#4) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nah ez így érdekes lehet ha igaz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) Ádám16


Ádám16
addikt

Mizu a Pixel eladásokkal egyébként? 1-2 éve mintha azt olvastam, hogy nagyon gyér mennyiség fogy. Változott ez esetleg a 4a/5 érkezésével?

(#17) ghiottone válasza Ádám16 (#16) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Most elvileg 7 millió Pixel 6 került berendelésre, ami duplája a múlt évi 4a 5g / 5- példányszámainak. A Német Storeban a Prok mind várólistásak, hamar elkapkodták őket. A sima 6-osból csak fekete van, a többi jelenleg nem elérhető. Nagy volt a hype és sok lehetett az előrendelés a leszállított darabokhoz képest.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#18) Ádám16 válasza ghiottone (#17) üzenetére


Ádám16
addikt

Not bad.
Életképesebb szériának is tűnnek a piacon, mint anno az első Pixelek, az tuti. :)

Már csak annyi kéne, hogy legyen opció arra, hogy besétáljak a helyi MM-ba, és vegyek egyet. Ez a külföldi rendelősdi nekem annyira nem gyerebe.

(#19) ghiottone válasza Ádám16 (#18) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy sima online GStore is jó lenne, mint az OnePlus esetében és nem kellene itt trüközgetni. Nem hiszem, hogy olyan nagy gondot jelenten nekik egy magyar oldal összepakolása és a Dublini Google raktárból elküldeni Magyarországra, mint ahogy teszik a Francia, vagy a Német rendelésekkel. De ugye még most is csak 8 országba rendelhető a 6-os a 30 GStore-hoz képest...

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#20) Linkin1994 válasza ghiottone (#19) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ez az ha több helyen lenne elérhető lehet nem 7 milliót adnának el hanem mondjuk 10-et :W

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#21) ghiottone válasza Linkin1994 (#20) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha ez lenne a fő profiluk, de ugye csak minimális a telefonos részlegük.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#22) Drakmusz válasza Linkin1994 (#14) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nézel három másik tesztet, és teljesen más végeredményt kapsz.
Nincs jelentősége.
Az eddigiekkel is lehetett jókat fotózni, ez sem lesz kivétel.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#23) saabonline válasza szabi__memo (#11) üzenetére


saabonline
csendes tag

Az nettó ár, helyi szabályozás, mennyi az áfa. Megjött a sima, ha este hazaértem, megnézem azt a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#24) szabi__memo válasza saabonline (#23) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mintha komolyan változtatna az árán a kinti áfa. Már amikor egyáltalán van

[ Szerkesztve ]

(#25) kalimist válasza Tewe013 (#4) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az A13 GPU-val esetleg egy szinten van igen. És legfeljebb teljesítményben mert energiahatékonyságban (CPU oldalon is) nincs konkurenciája az Apple-nek. P6 Pro-t is 2-3 órával üti a 13PM kisebb akkuval. Ez már azért többeket izgalomba hoz. :)

(#26) Tewe013 válasza kalimist (#25) üzenetére


Tewe013
őstag

Snapdragon 888-ról volt szó, szóval most kár volt az Apple istenítés.

(#27) #16820480 válasza kalimist (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egy első generációs SoC, azért azt nem érdemes elvárni, hogy elsőre pariban lesz a 10 generációt megélt Apple chippel.

(#28) weblords válasza klaya86 (#1) üzenetére


weblords
csendes tag

Én arra lennék kivancsi, hogy usb kábellel támogatja-e a Desktop mode-ot pl külső 4K monitoron.

[ Szerkesztve ]

LINUX Rulez

(#29) dilajoska1 válasza kalimist (#25) üzenetére


dilajoska1
őstag

Max benchmark tesztekeben 😉. Nézz pár videót pl. a Genshin Impact-ről hogy hosszabb játék során hogy viselkedik, de még az új A15 is 🙂!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#30) subset


subset
senior tag

Nem rossz ez, aki meg cpu/gpu erőre hajt az vehet benchmark flagshipet.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#31) Ricardo


Ricardo
félisten

Én már szívesen olvasnék egy részletes magyar tesztet. Ahol kivesézik a kamerát, a teljesítményt, és az üzemidőt (sajnos erről elég lesújtó véleményeket olvastam).

(#32) Gubu0101 válasza Ádám16 (#18) üzenetére


Gubu0101
veterán

Itt kaphato lesz majd a helyi mm-ben :D Lehet beugrok majd megnezem,ha lesz itt keszleten.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#33) swayze válasza #16820480 (#10) üzenetére


swayze
tag

De úgy hívják A15 Bionic 😅!

(#34) dilajoska1 válasza swayze (#33) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát ha fognak hozzá készíteni pl. olyan játékot ami ki is használja az erejét (nem csak tiktok, facebook, instagram.....-ra használják) és valahogy készítesz vagy szerzel hozzá egy nitrogén hűtésű tokot akkor nagyon jó lesz 😁. Hasonlóan mint az S888 vagy az Exynos 2100 ami szintén throttling király de úgy néz ki a Google soc-ja is az. Ha nem találnak ki normális hűtésrendszert ami ekkora helyre elfér akkor addig szerintem fölösleges minden 1-2 évben a brutál erős új soc.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.