Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) róland válasza moonman (#149) üzenetére


róland
veterán

Ajjaj, pedig nagyon jó portál volt. Rengeteg hasznos infóval.

De megértem, hogy MS MVP-ként nincs időd rá. :DDD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#152) Lenry válasza edward2 (#144) üzenetére


Lenry
félisten

ad1: megszoktad... éppen hogy csak... mutass még egy szoftvert, amit többé kevésbé változatlan alakban 7 éve használsz... az XP öreg... ez van

ad2: nem kötelező váltani... használd az XP-t ha akarod, senki nem kényszerít

ad3: "már legszívesebben megvenném, erre jön az új" - nehogymár sajnáljunk... :(((

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#153) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nekem tetszik a Vista, már a megjelenéskor megvettem - akkor egy 32-bites Home Premium-ot, majd később váltottam 64-bites Ultimate-re a 4GB RAM miatt -, ezért valószínűleg a Windows 7-et is meg fogom venni, amint kijön. :K ;)

Szeretem az új dolgokat kipróbálni, tesztelni, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Ami pedig a hardverkövetelményeket illeti, szerintem ezen nincs mit csodálkozni. A technológia fejlődik, egyre több funkciót tartalmaznak az operációs rendszerek, több process-t futtatnak egy időben, és ezt valahol el is kell tárolni. Csak azt nem értem, hogy ezzel mi a probléma? Ha a rendszer kihasználja az erőforrásokat? Azért van a RAM, hogy használja, nem? :DDD Az jobb lenne, ha állandóan kerregtetné a vinyót, miközben a RAM tök üres? Nekem így sokkal jobb. Egyszer betölti a cuccokat, és utána már csend van.

Természetes, hogy aki nem tud lépést tartani a fejlődéssel, annak kellemetlen tapasztalatai vannak/lesznek minden új dologgal.

Ui.: Ha már szóba került: Per pillanat, ahogy ezeket írom, már fél napja megy a gép, játéktól kezdve netezésen át a munkáig mindent csináltam vele folyamatosan, és a 64-bites Ultimate a 4GB RAM-ból 1511MB-ot használ. És meg sem moccan a vinyó miközben használom a gépet. Szerintem ez fair.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#154) #06658560 válasza Lenry (#136) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért céges téren nem szeretnek csak úgy vásárolgatni plusz memóriákat a gördülékeny működés érdekében.
Pláne már meglevő gépekbe, és ha még supportért fizetnek is, nem biztos, hogy megodlható egy memcsere, bővítés.Pláne sokezres gépparkoknál, és ha még az XP tökéletesen működőképes és funkcionálisan megfelelelő is. Minden használt program elfut rajta pl, hibáktól mentesen.

(#155) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Csak nekem tűnik úgy, hogy a legtöbb "újítás" már piacon van több éve egy konkurens operációs rendszerben?

"A futó alkalmazásokat eddig a tálcán szöveges leírás jelezte, a Windows 7-ben ezt ikonok váltják fel, melyekre ha rákattintunk az egér jobb gombjával, akkor megjelenik egy helyi menü, egy „jumplist”, ahol a megnyitott dokumentumokat, weboldalakat stb. láthatjuk, illetve ez a menü néhány gyakori parancsot is tartalmaz."

OSX - Dock

=========

"Újdonság az is, hogy ha egy új eszközt csatlakoztatunk menet közben a számítógéphez, akkor a már megszokott Autoplay ablak helyett egy ikon jelenik meg a tálcán, mely az adott eszközt jelzi."

OSX alatt ugyanez történik, csak nem a Dokk-on/tálcán, hanem a Desktop-on jelenik meg a csatlakoztatott eszköz ikonja.

=========

"A Vistából már ismerős bélyegképes előnézet annyival bővült, hogy ha az egeret a bélyegkép fölé húzzuk, akkor teljes képernyős képet kapunk"

OSX - QuickLook

=========

"ha a tálca jobb szélére húzzuk az egeret, akkor az összes megnyitott ablak átlátszóvá válik."

OSX - Active Screen Corners - Show Desktop

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#156) fordfairlane válasza Ulkesh (#155) üzenetére


fordfairlane
veterán

És a sidebar is eltűnik, helyette a widgeteket az egész asztalra lehet helyezni. Bár ez csak félig hasonlít a Dashboardra, mert nem csinál a widgeteknek egy külön félig-átlátszó felületet.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#157) Ulkesh válasza fordfairlane (#156) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ez csak félig hasonlít a Dashboardra, mert nem csinál a widgeteknek egy külön félig-átlátszó felületet."

Gondolom ezt már nem merték meglépni, bár eléggé érdekesek ezek a fejlesztések még így is.
Bár, hogyha a motorház alatt is elkezdenék másolni az OSX-et, akkor én azt mondom hajrá. :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#158) FTeR válasza Ulkesh (#157) üzenetére


FTeR
addikt

halkan megjegyezzük, h osx widgetek 1,5 évvel azután jöttek, h bemutatták a longhorn alpha-t...
a felsorolt csoda fícsörök meg már xp-re is voltak...

(#159) zordmorc


zordmorc
csendes tag

Mindenesetre ez a csupaszitot verzio elfog futni 1gb-n elégé kiábránditó szerintem is....én laptopomon most ubuntu és xp van, 1gb rammal de vistával adták anno...már első inditásnál használt az is a lapozofájlt :D ubuntu alatt még sose használt pedig volt hogy firefox nyitva volt 20 lappal futot zenelejatszo mplayer kopete skype....es nem kellett neki virtuális memória....az új windows nem csinál sok mindent még és már megis ette a ramot...érdekes :S :D

(#160) Eszleny válasza cucka (#26) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Lekicsinyített ablakok esetén nem tud a Vista előnézeti képet generálni. A többi ablak esetén működik.

(#161) dajkopali válasza Ulkesh (#155) üzenetére


dajkopali
addikt

igazságod van :), de erre nem akartam kitérni, úgyis szóba kerül ez majd még számtalanszor a jövőben...
ezt több helyen megemlítették, a PC Pro tesztelője többször is kitér rá: nem félnek, hogy az erre különösen érzékeny Apple pereket indít bizonyos megoldások miatt?
The Taskbar has been completely redesigned, with the text descriptions of open windows replaced with large icons of the open applications. It’s an idea that has clearly gleaned more than a little inspiration from the Mac OS X Dock, but it goes further than the Apple concept.

És: (Incidentally, PC Pro’s Jon Honeyball asked Microsoft if it was confident of avoiding legal action from Apple over the use of such touch controls; the question was elegantly sidestepped). :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#162) PuMbA válasza zordmorc (#159) üzenetére


PuMbA
titán

Azért eszi meg a RAM-ot ,mert be vannak neki cache-elve a gyakran használt programok ,hogy gyorsan induljanak.

[ Szerkesztve ]

(#163) Ulkesh válasza FTeR (#158) üzenetére


Ulkesh
őstag

"halkan megjegyezzük, h osx widgetek 1,5 évvel azután jöttek, h bemutatták a longhorn alpha-t..."

Ezt a megoldást mindkét cég nyúlta egy már évekkel előttük piacon lévő Dashboard alkalmazástól :)
A különbség annyi, hogy az Apple fizetett a programozónak ezért, a MS meg nem.

"a felsorolt csoda fícsörök meg már xp-re is voltak..."

Ez így ebben a formában nem igaz, mert a rendszer nem tudja. Viszont okos kis alkalmazásokkal megtanítható. (Az más kérdés, hogy eléggé nyögvenyelősen működnek ezek a megoldások XP-n.)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#164) zordmorc válasza PuMbA (#162) üzenetére


zordmorc
csendes tag

Lehet, de nekem ne cachelgesen feleslegesen =) Meg szerinten annak úgy lenne értelme, hogy én mondjam meg neki mik azok a programok amiket leginkább használok és cacheljen....persze lehet hogy van valami nyilvántartás hogy melyiket használom leggyakrabban és azokat cacheli....de nemtom én nem érzékeltem sose számottevő gyorsabb programinditást =)

(#165) PuMbA válasza zordmorc (#164) üzenetére


PuMbA
titán

Igen van nyilvántartás és nem feleseleges,mivel azokat cache-eli be amiket a leggyakrabban használsz.

[ Szerkesztve ]

(#166) FTeR válasza Ulkesh (#163) üzenetére


FTeR
addikt

egyébként a vérfanokat leszámítva ez kit hat meg?

gadgetes mókát meg sokan magukénak mondják. pl w95 már volt active desktop, ami nem szólt másról, mint az asztalon megjelenő aktív html tartalmak. a side-os része meg egyesek 80 évek közepére datálják, szal...

(#167) Inv1sus válasza venember83 (#1) üzenetére


Inv1sus
addikt

Látom már többen megelőztek ezzel. Hát jah no comment. ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#168) fordfairlane válasza FTeR (#166) üzenetére


fordfairlane
veterán

egyébként a vérfanokat leszámítva ez kit hat meg?

Te hoztad fel.

Az active desktopot nem venném ide, ezzel az erővel már ikonok is voltak a desktopon ezelőtt.

x gon' give it to ya

(#169) moonman válasza fordfairlane (#168) üzenetére


moonman
titán

pedig az elv 100%-ban megegyezik, aktív webtartalom (javascript, stb.) megjelenítése közvetlenül a desktop-on. amúgy win98-ban volt először activedesktop.

ez a másolgatós, lopós dolog annyira fárasztó és nevetséges, komolyan nem unja még senki? felhasználói igények vannak, és arra reagál minden fejlesztő cég. ja hogy hasonlók az igények és a megoldások is... most aki a büdös életben nem látott még OS X-et az ne is használhassa, mer ők fosták a passzátszelet is? röhej.

[ Szerkesztve ]

(#170) fordfairlane válasza moonman (#169) üzenetére


fordfairlane
veterán

100%-ban, oké :)

Ilyen kérdésekben csak a legritkábban vitatkozok windowsokkal, macesekkel, linuxosokkal, csakis olyanokkal, akik komolyan képesek venni az összehasonlítást. Ennek pedig az a legjobb jele, ha komoly kritikát képesek kifejteni mindegyik rendszerrel szemben. :P

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#171) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Na mindegy, játszani ez is jó lesz :D
Registry? pipa
dll-ek? pipa
megalol tálca? pipa
bőrözött szürke felület? pipa (borítékolom a széteső grafikus felületet is)
szvsz zavaróan csicsás színkavalkád? pipa
valószínű nem lesz teljes értékű terminál? pipa
szekvenciális Flip3D marad? pipa (szoftverergonómiai epic fail)
továbbra sincs rendes drag and drop? pipa

Enézést ha nagyon rosszmájúnak hat, de eddig nagyon nem győzött meg. Remélem legalább a HDD-t nem darálja majd annyira és nem kell majd egy sor dolgot ki-be kapcsolgatni, hogy egyáltalán ne menjen a felhasználó idegeire.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#172) moonman válasza M@trixfan (#171) üzenetére


moonman
titán

mesélj már egy kicsit a registry-ről, meg a dll-ekről, olyan kiváncsivá tettél...

(#173) Dale válasza M@trixfan (#171) üzenetére


Dale
aktív tag

Az 1993-as Slackware Linux a te választásod, abban ilyen hibák nincsenek. Kell link?

https://enginedesigns.net

(#174) Dale válasza moonman (#172) üzenetére


Dale
aktív tag

Kérlek ne hergeld, a végén még mesél aztán mi lesz velünk...

https://enginedesigns.net

(#175) fordfairlane válasza M@trixfan (#171) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez egy korai béta látványdemonstrációja. A látványelemeket leszámítva nincs túl sok infó arról, mi változik még, egy-két dolgot leszámítva (bitlocker hordozható drivre-ra, kernel nagyjából ua. mint a Vista és a 2008 szerveré, stb)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#176) zdanee


zdanee
őstag

Most mondjam azt, h a widgetek meg mar 1988-ban megvoltak a NeXT Step-ben? Ahogy a nagyikonos "talca" vagy "dock" is? Sot, gyakorlatilag az OSX GUI-ja 99%-ban a NeXT leszarmazottja? Jo, persze, a NeXTet rovid uton megvette az Apple Steve hazateresevel, uh hazon belul van.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#177) Dale


Dale
aktív tag

Tetszik ez az új taskbar, remélem virtual desktop kezelés is lesz alapból szépen.

Az még érdekes információ lehet hogy a Windows 7 feljettebb rendszermaggal kerül kiadásra, amiben hatékonyabb lett (a jelenleg se kutya) feladat ütemező, és mivel már nem bitmezőkön tárolják a processzor állapotokat, a rendszer mostmár 256 processzormagot képes kezelni egyidejűleg. A DX10 (illetve Mark Russinovich már DX11-et említett) lekerül 2D megjelenítő szintre is, látszik majd a videón a dátum kiválasztóban.

A filekezelő is jelentős fejlesztéseken ment keresztül, összeszedettebb a dokumentumok, zenék, videók rendszerezésére, megadhatóak más lemezeken található dokumentum stb könyvtárak hogy azokat is csapja hozzá a nagy listához stb, érdemes megnézni az alábbi videót, akár angol nyelvtudás nélkül is.

Filekezelő bemutató - többféle video formátumban

A nagyfelbontású WMV

https://enginedesigns.net

(#178) #06658560 válasza Ulkesh (#163) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A különbség annyi, hogy az Apple fizetett a programozónak ezért, a MS meg nem."

Mesélj már részleteket, a közelgő perről is, ha kérhetlek.

Egyébként tudtommal nagy ikonok már a Win 3,11 óta vannak, esetleg még régebbrő leredeztetve a Unix rendszerekből. Azok nem kicsik.

(#179) fordfairlane válasza zdanee (#176) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Next Step azért hasonlít az OS X-re, mert Jobs ott volt főnök egy jó darabig. :)
Szerintem érződik az OS X hatása a Windows 7 újításain. Sok olyan ötlet van, ami a GUI-ra új elemet, vagy új megközelítést hoz, de nem mindegy, hogy rizikót vállalva ki az, aki default felületi elemként beépíti a saját termékbe, ezzel soksok felhasználót kényszerítve az újhoz való hozzászokáshoz. Az OS X ebben azért kicsit könnyebb helyzetben van, a Microsoft a Windowssal óriási bázisnak kell hogy megfeleljen, ez olykor túlzott óvatosságra is kényszeríti őket, aztán mikor kicsit merészebben nyúltak a GUI-hoz kaptak is rengeteg, kis részben jogos, nagy részben inkább csak piszkálódó kritikát.

Én azért örülök, hogy nyúlnak egymástól, sokszor tovább is fejlesztve azt, mint ahogy most a taskbar fog változni. A Windows 7-be kerülő újítások kifejezetten szimpatikusak, persze úgyis csak használat közben derülnek ki, mennyire kézreállóak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#180) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Úgy érzem, mintha pár ember egy talicska sz**t állna körbe és masszívan védené. :I Fizetett emberei vagytok a microsoftnak vagy csak szimplán buták?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#181) Dale válasza Inv1sus (#180) üzenetére


Dale
aktív tag

Hogy el ne lopd? :)

https://enginedesigns.net

(#182) Inv1sus válasza Dale (#181) üzenetére


Inv1sus
addikt

haha most visszakaptam ;)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#183) zdanee válasza fordfairlane (#179) üzenetére


zdanee
őstag

Marmint az OSX hasonlit a NeXTStepre. Igen, tudom, de Jobs != Apple, plusz ha megnezed, van egy jo 5 eves idougras Jobs visszaterese es a kozott, amikor az OS8/9-rol OSX-re atalltak, szoval nem evidens, hogy a jooreg NeXTet elobanyasztak az uj projekthez. Kb olyan, mintha a Win7 hirtelen a Warp4 GUI-jat kapna. Vagy a Microsoft BOB-et :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#184) Draken


Draken
őstag

Egyesek úgy viselkednek, mintha 512mb rammal rendelkeznének..még kb 3/4év, mire kijön a w7, addig szépen mindenki be tud újítani 1gb ramra. Mint már mondtam most 6k körül van 1gb ram, 3/4év múlva valószínűleg még kevesebb lesz. De megint jönnek a cégek..te nem egy ismeretlen (vagy akár) ismert cégtől függesz, neked fog menni. A cégek meg majd a w7 kijövetelétől számítva 1éven belül újítani fognak, ha érdemes.

(#185) fordfairlane válasza zdanee (#183) üzenetére


fordfairlane
veterán

Marmint az OSX hasonlit a NeXTStepre.

Igen, így oké.

de Jobs != Apple

Dehogyisnem. :D

plusz ha megnezed, van egy jo 5 eves idougras Jobs visszaterese es a kozott, amikor az OS8/9-rol OSX-re atalltak

Hát, most lehet, hogy nem jók az emlékeim, de 97-ben ment vissza az Applehoz, és 2001-ben jött ki az OS X 10.0, de már 2000-ben demózta az új felületet, ha jól emlékszem.

[link]

Itt is írják, hogy: Eventually, NeXT's OS—then called OPENSTEP—was selected to be the basis for Apple's next OS, and Apple purchased NeXT outright. , szóval szerintem egyértelmű az összefüggés.
[link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#186) Heartka


Heartka
csendes tag

És már lehet is tölteni..

(#187) gV válasza Heartka (#186) üzenetére


gV
őstag

csak nem azt a buildet amit itt a videokon látni, mert az 6933-as, ami felkerült az meg 6801-es

[ Szerkesztve ]

(#188) No-kia válasza Draken (#184) üzenetére


No-kia
őstag

annyiért már akár 2gb-ot is kapsz :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#189) tyaty1 válasza Polesz (#44) üzenetére


tyaty1
tag

A Calssic-nal nagyobb a hely az aztalon es nem bazinagyik az ikonok.

(#190) gV válasza tyaty1 (#189) üzenetére


gV
őstag

ez az aeroval is müködik: asztal->/jobb klikk/->nézet->klasszikus ikonok

(#191) #72042496 válasza tyaty1 (#189) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kattints az Asztalra, tartsd lenyomva a Ctrl-t, s görgess az egérrel. Jééé... ;] ;)

(#192) FTeR


FTeR
addikt

érdekes, h mindenki az ikonokkal jön, holott az h ugyanazzal gombbal lehet új appot indítani és futóra átváltani sokkal nagyobb koncepcionális hasonlóság.

egyébként sztem ms elég jól csinálja, h egy meglévő alapötletet tovább gondolva épít új megoldásokat. jó példa erre a .net is, ami alap ötletében ugyan az mint a java, de itt ki is múlt a hasonlóság, részleteiben nézve szinte alig akad egyezés.

ms egyszerűen nem teheti meg, h vad ötletekkel bombázza a felhasználói bázisát.
alma és a pingvin felhasználó többségben fogékony fanok, bármi is történik, nem hagyják el tömegesen a platformot, így újításokkal csak nyerni lehet, vesztenivaló nem nagyon van.
pont ettől folyamatos fenyegetést jelentenek, így a piaci verseny hajtó ereje is kellőképpen érvényesül. (látjuk mi történhet ha ms elhanyagol egy terméket)

(#193) #72042496 válasza #72042496 (#191) üzenetére


#72042496
törölt tag

Illetve ennek kapcsán megjegyzem, hogy kb. ennyit kellene beírni a keresőbe, s meg is van a megoldás.

Kicsit más:

Ahogy látom, a fikázások jó része is vagy alaptalan, vagy olyan, hogy hasonlóan komplex kutatómunka után egyszerű megoldást lehetne találni adott problémára. Az időt rá kell szánni, azt pedig sokan nem hajlandóak megtenni. Nem is kell, de lássuk be, ez nem az operációs rendszer hibája. :)
Tökéletesnek persze a Vista sem tökéletes, a Windows 7 sem lesz az, a felhasználói igények is eltérnek, nem lehet mindenkinek kedvére valót készíteni. Nekem speciel sokkal jobban tetszik a Vista, mint az Xp. Bár a SlideShow képernyővédőt megcsinálhatták volna olyanra, hogy általában működjön is. ;]

Kérdesem, hogy a Windows 7 egy az egyben a Vista magjára épül? Korábban olvastam olyat, hogy a kernel jó része Windows Server 2008-on alapul. A UAC változik majd? Mert a jelenlegi formájában igencsak tolakodó, ráadásul ha letiltja az ember, akkor jelez a biztonsági központ. Vagy ilyet még nem lehet tudni az új rendszerről?

(#194) moonman válasza #72042496 (#193) üzenetére


moonman
titán

első kérdésedre: Vista SP1 = Server 2008

UAC változik - megjegyzem sajnos - ugyanis úgy tudom, már lehet bizonyos programokat kivétellistára tenni.

(#195) leviske válasza Draken (#184) üzenetére


leviske
veterán

Milyen 3év??? :Y Az eddigi legbiztosabb infók szerint 2009 Októberében adják ki... Az 1, azaz EGY év. Nem tudom, honnan szedted azt a 3/4évet... Én értelek félre? :F

(#196) Draken válasza leviske (#195) üzenetére


Draken
őstag

az háromnegyed szeretne lenni :)

(#197) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Mi ez az értetlenkedés az érintőképernyővel?!

Ti nem hallotatok még a Tablet Pc-kről

A PDA-d is érintőképernyős!

Az MS biztos nem (csak) otthonra szánta, hanem pont a mobil eszközökbe ahol mondjuk nincs bill. meg egér.

EEEPC-ből jövöre jön az érintőképernyős.
A HP-nek (gondolom más gyártónak is) már van 12"-os érintőképernyős laptopja aminek ki lehet fordítani az lcd-jét és olyan mint egy jegyzetfüzet és ipennel lehet rá írni.

Egyébként már a Vistában is van érintőképernyő (táblaszámítógép beállításai).

Sőt XP-re telepítettem érintőképernyős 17" LG monitort.

Szóval egyáltalán nem szalad előre az MS ez már a jelen!

[ Szerkesztve ]

(#198) leviske válasza Draken (#196) üzenetére


leviske
veterán

Akkor elnézést. :B

(#199) infectedmann


infectedmann
őstag

Ez az új tálca egy butított Mac -es dokk+exposé kombó akar lenni. Aranyos ;)
Azért butított mert mindkettőből egy-egy funkciót dobáltak bele.

(#200) shteer válasza infectedmann (#199) üzenetére


shteer
titán

mert csak ikonok vannak?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.