Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guriga1234


guriga1234
addikt

Kedves cikkíró!

"A hőcső felületét jelentősen megnövelték, a Samsung Galaxy S9 95 mm3-éhez képest a Note9 hőelvezető rendszere 350 mm3 felületen dolgozik" - a mm3 térfogatra utal, nem felületre. A felülethez mm2 illene.

(#2) AliceWake válasza guriga1234 (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ezzel én tisztában vagyok, de a sajtóközlemény köbmétert ír. A cső méretére vonatkozik, aminek így nagyobb a felülete is. Elég idétlenül van megfogalmazva a forrásban is.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ugyan úgy melegedik mint bármi más.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Fantasztikus. Szépek a számok. De ez mit jelent fokokban? Vagy erőben? Mennyivel később szabályoz le a proci....?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5) Viktor0610 válasza 7Heads Drago (#4) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

4 fokkal hűvösebb, a proci 24563 ponttal többet dob Antutuban, a processzor 20 perc 4,345645633 másodperccel később szabályoz le.

Remélem, minden kérdésed sikerült megválaszolnom. :P

Viccet félretéve: ezt senki nem tudja, mivel nincs hőcső nélküli verzió.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6) #24536576


#24536576
törölt tag

Hol késnek a robbanós poénok?

(#7) tovgab válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


tovgab
aktív tag

Sőt, sokkal jobban melegszik, mint pl a Oneplus 5T-m előtte. :O

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#8) Viktor0610 válasza tovgab (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem akarok belegondolni, mi lenne, ha kisebb felületű/térfogatú/akármilyen lenne benne a hőelvezető rendszer. :))

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#9) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hát nemtom, van-e ennek így értelme, hogy mondjuk a telefon közepétől elvezetik a hőt egészen a tetejéig...

(#10) Plazmacucci válasza K0vasz (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem csak egy helyen sárgul be a kijelző hanem végig :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) remete73 válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


remete73
csendes tag

+1

(#12) Viktor0610 válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tévedés.
Ez AMOLED. Ez beég. :P
:))

Az az IPS, ami sárgul! És az is csak a Xiaomikban! ;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#13) Plazmacucci válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja csak is ott :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Az új Xiaomi-ban (pocophone vagy micsoda..) ott nagyon jól működik az új hűtés.
Remélem az Apple is lép majd valamit ez ügyben , mert nem tudtam még szétszedni olyan Apple tabletet / telefont , amiben lenne valami normális hűtés , ha esetleg nonstop pubg-zik valaki stb..

(#15) jacis válasza K0vasz (#9) üzenetére


jacis
nagyúr

Én sem látom sok értelmét, hogy a hőt a telefon egyik feléről a másikra vezetik át :U
Nem sok értelme van így.
Az LG V30-nál úgy van megoldva, hogy az oldalkeret benyúlik a telefon belseljébe és arra van rárakva a hővezető pipetta. Így érezhető módon a kereten keresztűl távozik a plusz hőmennyiség.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Csak engem riazst meg a gőz szó egy elektronikai cucc belsejében? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17) #24536576 válasza jacis (#15) üzenetére


#24536576
törölt tag

Olvasd el a cikket, ne csak a képeket nézegesd.

(#12) Viktor0610: Föld is lapos, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18) aelod válasza jacis (#15) üzenetére


aelod
veterán

Jerry szétkapta elvileg ott látni a hűtést.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#19) mg1992mg válasza aelod (#18) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Jó lesz az Zack-nek is.

(#20) aelod válasza mg1992mg (#19) üzenetére


aelod
veterán

Tényleg :DDD nem tökmindegy? Jerryrig vagy Zack úgyis tudja mindenki ;)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) ollie válasza tovgab (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az OP5T csak fHD-s kijelzőjű, így kb feleannyi pixelt kell mozgatnia, még szép, hogy kevésbé melegszik. Na meg eltérések vannak a SoC-ok között is, a Snapdragon 835 kevésbé melegszik, mint az Exynos-os készülékek, sóval eleve 2 dolog miatt nem lehet összehasonlítani.

***

(#22) guriga1234 válasza AliceWake (#2) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ezzel én tisztában vagyok, de a sajtóközlemény köbmétert ír" - nem köbmillimétert? Köbméternek durva lenne :D

(#23) ollie válasza guriga1234 (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köbmilliméter ja, elírta. De a lényeg, hogy a hűtőrendszer térfogatáról van szó.

[ Szerkesztve ]

***

(#24) guriga1234 válasza ollie (#23) üzenetére


guriga1234
addikt

Az egyértelmű, hogy elírta. Viszont, ha már hűtésről van szó, ott a hűtőfelület a lényegesebb adat (lásd hűtőbordák), nem pedig a hűtőrendszerben lévő folyadék térfogata. Mivel itt a felület és a térfogat elég rendesen keveredett (mértékegység szintjén mindenképp), így nem árt tisztába tenni a dolgokat.

(#25) jacis válasza #24536576 (#17) üzenetére


jacis
nagyúr

Természtesen elolvastam mikor leírtam az észrevételem. Mi az amit rosszul látok? A készülék házon belül leadott hőnek mi az értelme?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#26) ollie válasza jacis (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem egy helyen melegszik belül a telefon.

***

(#27) jacis válasza ollie (#26) üzenetére


jacis
nagyúr

Hanem melegszik a többi komponens is pl akksi aminek pont nem segít.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#28) Snowy_owl válasza jacis (#27) üzenetére


Snowy_owl
őstag

bordát és ventilátort a telefonokba!!!!

amúgy megvan a piaci rés: ha van laptophűtő, akkor kell otg usbs telefontöltő is. vagy már van?!

szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#29) tovgab válasza ollie (#21) üzenetére


tovgab
aktív tag

Elfogadom az érvelésed, viszont mint végfelhasználó, én úgy tekintek erre a helyzetre, hogy az új telefonom, ami ráadásul hiper-szuper folyadékhűtést is kapott, sokkal jobban melegszik mint az előző. Nem közel ugyanúgy, nem kicsit jobban, hanem sokkal durvábban. De szerencsére gyorsan megoldottam, elálltam a vásárlástól és visszakértem a pénzem.
Ezzel senkit nem akarok lebeszélni a telefonról, csak elmondom a saját tapasztalataimat.

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#30) Y72


Y72
aktív tag

Ha a keretre vezetik el a hőt, akkor az user eldobja :P.
Amúgy mennyire melegszik?
Mi8-nál külső hűtéssel lehetett csak elérni a top pontszámokat, ennek így mi értelme?

(#31) ollie válasza Y72 (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Többnyire langyos, de még Fortnite alatt sem volt határozottan meleg.

***

(#32) Reggie0 válasza tovgab (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Meglepo modon pont az a lenyege a hoelvezetonek, hogy belulrol kivulre vezesse a hot.

(#33) tovgab válasza Reggie0 (#32) üzenetére


tovgab
aktív tag

Meglepő módon nem volt ilyen kérdés. :F

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#34) ollie válasza tovgab (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Arra célzott, hogy pont azért érzed melegebbnek a Note9-et, mert teríti a meleget, nem marad a CPU/GPU környékén. A tesztekben amúgy terhelés alatt melegebb az OP6 SoC-ja mint a Note9-é.

***

(#35) raymii22


raymii22
újonc

Sziasztok! Valamelyik kedves note 9-el rendelkező tag megcsinálná nekem a galaxy skint fortniteba?Ha lenne jelentkező, szívesen elmagyarázom neki, ha tudja hogyan csinálja meg a részemre.

(#36) kpal


kpal
veterán

nekem a note 8 se melegszik pedig nyúzom rendesen ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.