Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#358) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

- Ha nem indul a w10, és javítással újra kell telepíteni, akkor nem lehet beállítani semmit, de szinte az összes biztonsági beállítást visszateszi "megengedőre". Tehát telepítés után azonnal fel kell keresni az Adatvédelmet. Viszont ilyenkor élő net kapcsolat van, tehát elvileg lehetőség van a személyes adatok kiküldésére.

- Telepítés után mindent tiltottam az Adatbiztonságban. Ezután megadtam a Wifi jelszót, elindult a Net, és ezt követően újabb alkalmazások jelentek meg az Adatbiztonságban. (Például a Mikrofont nem célszerű globálisan tiltani, hanem csak azokat az alkalmazásokat, amelyeket nem szeretnénk használni. A Netre kapcsolódás után megjelent bekapcsolt állapotban a Diktáló, ami a netes leírások szerint egy potenciális lehallgató szoftver is lehet.)

- A Home változatokban nincs Group Policy Editor, ezért sokkal nehezebb parancssorból és registryből letiltani mindent. (A Pro változatból kiemelt gpedit.msc használata a M$ szerint illegális.)

- Úgy tűnik, hogy a Cortana, a Bing és a Keresés nagyon össze van drótozva. Amikor a Keresésbe gépelni kezdtem, azonnal két csatornát nyitott a Net felé a Cortana mappából a SearchUI.exe.

- Az alternatív Tűzfalak win10 kompatibilitása azt jelenti, hogy alapértelmezett beállításokkal nem korlátozzák a win folyamatokat. Vagyis mindent át kell állítani, hogy a paranoiát is szűrjék.

- A Win Tűzfalban hiába szedem ki az összes alkalmazás elől a pipát, mégis vannak olyan alkalmazások, amelyek hozzáférnek a Nethez. Például a reklámozós csempék frissülnek.

- Jobb a tiszta telepítés, mert az átvitt progikkal akadnak gondok. Nem mindegyiket lehet eltávolítani. Vagy pl. a Synaptics drivere mellé a w10 feltette a Lenovo Synaptics drivert is.

- Láttam egy olyan beállítást, ami engedélyezi, hogy drivert ne csak az M$ szerveréről tudjon letölteni, hanem másik w10 eszköz is átadhassa. Ez vírusok szempontjából egészséges megoldás :F

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.