Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az a videofal nagyon ott van. VR sisak helyett jó lenne. Persze ahhoz egy félgömb felületet kellene kitapétázni ilyenekkel, ami még arrébb van. Elfogadnák belőle pár négyzetmétert.

Az idei B szériás OLED tévék megjelenéséről van valami info?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Rayyy


Rayyy
senior tag

Nekem a nanocellás kijelző bemutatása tetszett a legjobban... az már kézzelfogható. A többi csak show-nak jó, persze egy show-n show kell :)
Kíváncsi lennék egy szemészek, optikusok, nemtommik' által készített tanulmányra, hogy mi az a felbontás TV-nél (natív tartalommal), ahonnan már lehet 128K is, a szem nem tesz különbséget. Persze egy standard környezetet meghatározva (mittomén' 6x6-os szoba, 80"-os TV...).

Minden a legnagyobb render!

(#3) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A feltekeredő TV állványán tükröződik a kép. Baromi zavaró.

Eleve nem értem, hogy ha a képfelület alja ennyire közel van a dobozhoz, az miért merőleges a képre, miért nem lehetett egy picit lefelé dönteni? Kifejezetten rossz kompozíciós hatást ad, hogy felül az üres térben van a kép teteje, alul pedig beszorítva az alja.

(#4) xyvalaki válasza Rayyy (#2) üzenetére


xyvalaki
aktív tag

Ugye optimális esetben az ember 20-tól 20k-ig hall. (Persze nem 60 évesen) De ha csak 17k-ig hallasz is, a magasabb frekvencia akkor is érezhetően hiányzik ha azt a rendszered nem tudja. Pedig elvileg nem is hallod. Ez igaz a felbontásra is. Az összkép valahogy jobb magasabb felbontáson.

https://www.twitch.tv/hnh_neutrale/

(#5) atus72 válasza xyvalaki (#4) üzenetére


atus72
senior tag

hogyne, tehát ha jól értem már a 8K sem elég neked :)
Egyébként mi lesz jövöre? 2030-ban? 512K?

(#6) Rayyy válasza xyvalaki (#4) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a látásra ugyanúgy alkalmazható, ahogy írod. A hangoknál (mondjuk zenénél) nem olyan egyszerű a dolog... pont ahogy írod, minden frekvencia hat az összképre, tehát egy tartomány hiányával nagyon más végeredményt is kaphatunk. A te hangos példád inkább a színérzékelésre passzol, nem a felbontásra.
Biztos vagyok benne, hogy senki nem tudná megállapítani, hogy 64K-s vagy 128K-s képet néz-e 4 méterről egy 80"-os TV-n. És senki nem is érezné jobbnak a 128K-s képet, mert minden érzékelési határon túlmegy (szerintem... de pont erre lennék kíváncsi).

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#7) QwErTy42 válasza Rayyy (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem a K számít hanem a szem felbontóképessége, ami x ívperc. Onnan kezdve meg már csak a nézési távolság számít.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) Rayyy válasza QwErTy42 (#7) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem értem, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#9) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért az a videofal elég komolydi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) #72042496 válasza ROBOTER (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem ez beépíthető formában tetszene igazán. Kb. mint egy mosogatógép vagy hűtőszekrény. :D
(Jó, ezt az első R9-et is be lehetne építeni, de szerintem nem ilyen célzattal készült.)

[ Szerkesztve ]

(#11) tibaimp válasza Synthwave (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az! Szívesen megnéznék ilyet vagy hasonlót személyen is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) xyvalaki válasza atus72 (#5) üzenetére


xyvalaki
aktív tag

Hol olvastál olyat hogy nem elég?

https://www.twitch.tv/hnh_neutrale/

(#13) atus72 válasza xyvalaki (#12) üzenetére


atus72
senior tag

"Az összkép valahogy jobb magasabb felbontáson."
ebből nem az következik hogy minél magasabb annál jobb? :D

(#14) xyvalaki válasza atus72 (#13) üzenetére


xyvalaki
aktív tag

Nekem elég a 328i, pedig egy 340i jobb.
Nem arról van szó hogy 32"-os tévén nem elég az 1080p, hanem hogy 80"-on mit mutat. Azért ezek a 8k-s tévék nem kisképernyős mobilok.

https://www.twitch.tv/hnh_neutrale/

(#15) Akula


Akula
őstag

nem semmi! odatették magukat rendesen :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) Márton válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

Azért a VR sisak még mindig más.
Hogy mást ne mondjak, valódi 3D-360.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) QwErTy42 válasza Rayyy (#8) üzenetére


QwErTy42
addikt

http://oktel.hu/szolgaltatas/kamerarendszer/a-kepalkotas-alapjai/az-emberi-szem-es-a-latas/

Nem az a fix hogy hány ppi-t láccc, hanem hogy távolságtól függetlenül milyen szögben tudsz megkölönöztetni két pontot.
Ha kétszer távolabbról nézel valamit, akkor fele alkora részletesség is elég, mert többet nem tudsz megkülönböztetni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#18) Rayyy válasza QwErTy42 (#17) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi, nyugodt perceimben megpróbálom majd értelmezni.

Minden a legnagyobb render!

(#19) 19ati93 válasza Rayyy (#2) üzenetére


19ati93
senior tag

Nanocellás nekem is tetszett. :))

(#20) Silenzio


Silenzio
addikt

Farokverés a semmire, level egymillió. A világ kétharmadában meg éheznek, és nincs víz. Csak idő kérdése.
Soon... :P
Sooooooon... ;]

(#1) Tigerclaw: Hacsak nem ülsz bele egy kijelzőgömb közepébe, ez sose lesz VR, de még köszönőviszonyban se.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#21) Cooper911 válasza Silenzio (#20) üzenetére


Cooper911
senior tag

"A világ kétharmadában meg éheznek, és nincs víz. "
De az egymilliárd forintos limitált Lambo összes példánya elfogyott...

"(#1) Tigerclaw: Hacsak nem ülsz bele egy kijelzőgömb közepébe, ez sose lesz VR, de még köszönőviszonyban se."
Pont azt mondta, hogy egy félgömb közepébe állna.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#22) Márton válasza Cooper911 (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

vagyis nem teljes gömb, amit a VR nyújt..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Azért a feltekerhető lcd képernyő legalább akkora innováció, mint egykor az érintőképernyő volt. Idő kérdése és a jövő szerintem olyan "lcd" mozgó képmegjelenítő lesz ami alap állapotban átlólátszó mint az üveg és arra rá is kasírozható lesz....

"in medias res"

(#24) Taxon válasza Csabroncka (#23) üzenetére


Taxon
csendes tag

Esetleg valami iylesmire gondolsz? [link]

(#25) Akula válasza Silenzio (#20) üzenetére


Akula
őstag

én még emlékszek rá, mikor a szocializmusban néztük a hét című műsort vasárnap este és sajnáltuk szegény kommunista testvéreinket, akik kínában térdig gyalogoltak a vízben és fáradságos munkával ültették a rizst. még segélyt is küldött a jó KGST tábor a megsegítésükre, hogy ne éhezzen az az egymilliárd ember.
most a fél pest az övék és nincs multi aki ne szarná össze magát miattuk. kilóra megveszik a világot. szóval egy kicsit hadd csorgassuk már a nyálacskánkat ezeken a tévéken, nemsokára úgyis nekünk gyűjtenek majd mások segélyt, ha van vizünk, ha nincs.
peace :R

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#26) Csabroncka válasza Taxon (#24) üzenetére


Csabroncka
addikt

igen, csak még nagyon gyerekcipőben jár!

"in medias res"

(#27) battisti


battisti
tag

40" OLED-et gyártson az LG, 144 Hz-es G-Sync kompatibilitással léccike... :N :K

batt

(#28) Silenzio válasza Akula (#25) üzenetére


Silenzio
addikt

Hja, de ebben a "vízben" együtt csücsülünk, igaz, ezt is az elmaradottabb országok fogják érezni először. Aztán majd mi is. Indiában például épp most maradt egy 10 milliós város víz nélkül. És elég sok környezetvédő, klímakutató, de még energiaügyi szakember is azt állítja, hogy ezt anyáink-apáink generációja pacsálta el alig 40 év alatt, előtte még tizedekkora galibát se okoztunk. Sem tízmillió ember vízhiányába, sem az utóbbiba nem vagyok elég bátor belegondolni, de abban teljesen biztos vagyok, hogy a kapitalizmust és a fenntartható fejlődésbe vetett hitet szét kell robbantani. Fenntartható leépítés, olyan talán létezik...

A másik megoldás Philip K. Dick, William Gibson, a Portal meg a Mátrix világa. Eljátsszuk a világunkat, teremtünk magunknak másikat, míg odakint minden elrohad. Aztán mikor azt is élhetetlenné tettük, azon belül létrehozunk egy másikat. Ha az első verzióra apellálok, kései luddita módjára elmennék egy ilyen kiállításra, és szétverném az összes masinát. Ha a másodikra, akkor viszont üdvözlendő fejlesztések ezek, léptünk előre egy jó nagy, keserédes lépést a totális VR világ felé.
:U
Ez a legjobb emotikon kifejezni azt, ahogy most nézek, de ez se adja át.

Minden esetre elég naiv az, aki úgy gondolja, hogy ennek a hihetetlen technológiai fejlődésnek nincs ára. Ötletből, energiából, kreativitásból sosincs hiány, egyik fejlesztés a másikra épül, míg elérjük a technológiai szingularitást. A közben a bilibe lógó kezünket úgy hívják, energia. Abból véges van, és alig forgatunk vissza valamit a nagy közösbe.

Persze ezt bármely cikkbe, bármely topikba írhattam volna, csak ez a vanitas vanitatum, ez a csillió fölösleges holmi hozta ki belőlem.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) Akula válasza Silenzio (#28) üzenetére


Akula
őstag

:R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#30) logitech1


logitech1
tag

Nanocellás nekem is tetszik. :DD

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.