Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Jöhet minnél hamarabb a teljes wireless környezet. Pár hete a kutyám lerángatta a tabletet mikor elkezdett játszani a töltőkábellel.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Lehet tudni hogy mennyire lesz ez -a divattermékeken kívül- kötelező irány?
kényelmi szempontokon kívül nem látok más előnyt, sőt...

(#3) 7time


7time
senior tag

Megint meg akarják magyarázni mi lesz nekünk a jó.

(#4) t72killer válasza alevan (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD - bocsi, de nem tudtam megállni:)

Komolyabban: igen, sima FullHD-s kijelzőknél esetleg elképzelhetőnek tartom, magas bitrátájú 4k/4k3D anyag átviteléhez viszont vmi trükk kell, pl optikai adatátvitel. Apropó optika: mindenképp dícséretes lenne, ha nem összeakadó rádiójelekkel bombáznánk a szomszédságot, hanem a lakáson/szobán belül maradna a jel. De én is támogatom a kábelsaláta kinyírását...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) Dare2Live válasza 7time (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a méricskélés engem se érdekel de...

nekem speciel jó ha csökken a kábeldzsungel, ha nem kell jelszavaznom vagy az ajánlott/kötelező kétlépcsős azonosításhoz nem kell a mobilt elővenni, hogy radikálisan nő az aku élettartalma vagy könnyebb lesz az adott eszköz, hogy ha szar helyre ment a fokusz késöbb is beállítható, hogy.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) joghurt válasza t72killer (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Sajnos az optikához rálátás kell, amit némileg zavar, ha elé ülsz, vagy ha van közben egy fal.
A WiFi átmegy a szomszéd szobába is - igaz, a szomszéd utcába is.

Az arcfelismeréshez pedig... Ezek még sosem hallottak egypetéjű ikrekről? Illetve azért lettek divatosak a HD-s beépített kamerák, mert sokaknak akkora az arcmérete?

A tej élet, erő, egészség.

(#7) töltelék


töltelék
csendes tag

A vezetéknélküliség igen jónak tűnik első blikkre.
Az arcfelismerősdi annyira nekem nem. Remélem, ha ez is lesz pár éven belül a divat, attól még opcionálisan lehet majd jelszavazni (vagy ez kb. annyi lesz, hogy jelszómegjegyzés+automatikuskiegészítés, ha stimmel a fizimiskám?)
én szeretem fejben tartani a jelszavaimat -és van egypár...-, ugyanúgy, ahogy a fontosabb telefonszámok sincsenek elmentve a telómban, mindig fejból kell tárcsázom őket, így vészhelyzetben is tudom
Egy ilyen arcfelismerőt mennyire ver át egy fénykép, vagy 3D mold? Ikertestvérem/dopplegangerem (mondjuk nekem pont nincs) ezután minden x*romba beléphet grátisz (kezdve a netbankommal)?

"Nem zavarsz, ellenkezőleg; zavarsz."

(#8) Abu85 válasza #16939776 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az irány sosem kötelező. De ezek a mozgásfelismeréses, arcfelismeréses, vagy mérős dolgok nem újdonságok. Az IDF2012 óta minden évben feltűnik, ami a probléma ezekkel, hogy bár valóban jó ötletek, de szétzabálja az akkut. Ezért van 2014-ben még mindig csak bemutató róla és nem termékbejelentés. Be lehet holnap is építeni, minden adott hozzá, csak felére-negyedére csökken az üzemidő. Mozgásfelismerés irányával mostohán is bánnak az Intelnél, mert az állandó megfigyelést igényel. Az arcfelismeréshez például elég csak ideiglenesen bekapcsolni a funkciót, tehát nem kell az üzemidőtől.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Dare2Live válasza töltelék (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

legtöbben jelszó mellé rakják.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) töltelék válasza Dare2Live (#9) üzenetére


töltelék
csendes tag

Akkor viszont nem értem, mitől innovatív. Eddig is volt többlépcsős azonosítás, volt köztük biometrikus is. Nekem úgy jött le a cikkből, hogy ez majd kiváltja az eddigi online beléptetést önmagában. Azt nem értettem, hogy továbbra is mindenhová jelszó (vagy adott helyre jellemző akármi) lesz, és ez csak elküldi automatán, ha jó arcot lát, avagy lesz egy szabvány(szerűség), amit majd használ mindenki a beléptetéshez. Mert ez lenne kényelmes (lustizós), csak a biztonsági kockázatai tűnnek nagynak. (Nem azt mondom, hogy egy jelszót feltörni hejj, de nagy dolog, ha valaki igazán azt akarja, csak azzal legalább munka van, ha arcot másolsz, tudod előre, hogy milyen kell)

"Nem zavarsz, ellenkezőleg; zavarsz."

(#11) Dare2Live válasza töltelék (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

attól innovatiív, hogy sokkal nehezebb lesz átverni.
arcot(fejet!) sokkal nehezebb másolni mint egy fotót.

Hogy kiváltja e az biztonsági igény kérdése volt mindig is. Valakinek a slide is elég biztonságos vkinek meg kell a kétlépcsős és itt a második lépcsőfokot ha kiváltja nekem áldás lesz.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) dabadab válasza alevan (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Jöhet minnél hamarabb a teljes wireless környezet. Pár hete a kutyám lerángatta a tabletet mikor elkezdett játszani a töltőkábellel."

Nem biztos, hogy az túl sokat segítene rajtad.

Drótos környezet: jön a kutya, megrántja a tablet töltőzsinórját, tablet a földre esik.
Drótnélküli környezet: jön a kutya, megrántja a drótnélküli töltőpad tápzsinórját, töltőpad a földre esik, a rajta lévő tablettel együtt.

Persze, látszik a fejlődés, de azért... :)

DRM is theft

(#13) töltelék válasza Dare2Live (#11) üzenetére


töltelék
csendes tag

Jogos, minden a felhasználói igény függvénye. Mindettől függően a kérdésem még mindig áll, ez egyszerűen (hm...) csak egy meta-jelszó (illetve arcfelismerés) lesz, ami az előzőleg mentett jelszavakhoz ad hozzáférést/egészíti ki őket automatikusan, mint egy normál jelszókezelő, csak ez nem masterpassworddel, hanem biometrikusan?

"Nem zavarsz, ellenkezőleg; zavarsz."

(#14) Abu85 válasza töltelék (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Új dolognak biztos nem új. Sőt, az arcfelismerés majdnem másfél éve elérhető a kiválasztott AMD termékekben, ahogy a mozgásfelismerés is. Ezek ez egyes ARM telókban is használhatók.

Két lehetőség van ezen a terepen: az eyeSight és a SoftKinetic. A piac zöme az eyeSight megoldását használja, és azért tudnak kész termékeket gyártani ma, mert az eyeSight terv szerint halad, nagyon kíméletes az akkuval (GPGPU+”SAD” ahol elérhető), és nem igényel speckó kamerát. Az Intel a SoftKinetic partnere, és … a SoftKinetic lassan dolgozik, a szoftver speciális, nagyméretű kamerát igényel, és zabálja is az akkut. Az eredeti tervek szerint 2013 óta ennek kész termékekben kellene lennie. Valszeg idén már lesz ilyen termék, de nem minden funkcióra. Például állandó mozgásérzékelésre nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Dare2Live válasza töltelék (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mint elöző hszben igény kérdése. Ha neked nem tetszik akármiért maradsz a régi begépelemnél. ha tetszik akkor bekapcsolod. ha meg nagyon biztonságost akarsz akkor bekapcsolod mindkettőt. Ha meg akkor lehet 3lépcsőst is csinálni és avval megvalósul a tudás, tulajdon, biometria szentháromság.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Szerinten a vezetékek még egy jó pár év(tized)ig velünk maradnak :U
Az arcfelismerés nekem sose lesz egy olyan hétköznapi dolog, amit hiányolnék... Maximum a vénaszkenneres azonosítást látom legnagyobb biztonságot nyújtó technológiának... :)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#17) Sobriety


Sobriety
tag

A vezeték-nélküliség élettani hatásait elfelejtettétek felemlegetni! Az a jelenség nincs már meg a fejekben, hogy amiről ti beszéltek levegőbeni kisebb jelkavalkádnál is már, ha útjukba helyezünk egy LED diódát, hát az nem általl nekikezdeni világítani? Biztosan urban legend.. Ki-ki szűrje le a jelenségből a szerinte leszűrhetőeket. Én ahol lehet árnyékolt vezetékest használok, már csak a latency miatt is, ez van, akinél ez nem szemont, nálam igen, az elektroszmog keltette általános nyugtalanságról nem is szólva. Jó az újítás, a haladás, de fonódik össze a marketinggel, a birkatömegekkel, ezek pedig egy nem szerencsés elegyet alkotnak már így. Mindegy, úgyis egy bulvárjelenségre reagálunk. :) Pár év múlva kíváncsi leszek mit tesz magáévá a nép az akkori lehetőségekből és hogyan.

Arc- és mozgásazonosítás: kicsit elkanyargok, de nekem erről prog.hu-n kérdező 14 éves kölkök jutnak eszembe, hogy ők akarnak keresőszoftvert írni - párdon; íratni - legyen hangja, legyen arca, kelljen mondani a gép 3D-s fejének, hogy mit keresünk, az meg szóban válaszoljon, vagy mi - mert látta egy filmben.. Ugyanígy a levegőben kalimpálás, de még a tableteken való csuszmatolás is, a hangoskodásról már nem is beszélve sokkal fárasztóbb, mint egerészni, gépelni és itt most nem nyúlfarknyi utasításokra gondolok. De hát ki gondol ebbe bele, a népnek a cirkusz kell.. Én is hibrid módban alkalmaznám, ha ugyan, ábrázatom/ujjlenyomatom/a megfelelő funky tánclépéssorozat transzi szerelésben+biztonságos, begépelt jelszó és lőn.

(#18) joghurt válasza Sobriety (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Ha a 14 éves kölköket, (vagy akár egyetemistákat) kérdezel, akkor azok inkább farokfelismerős beléptetőt szeretnének, amibe beledughatják, ha már nőbe nem tudják.

A tej élet, erő, egészség.

(#19) #25954560 válasza Abu85 (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

engem csak az zavar h az arc maga csak az azonosito (kene legyen) es nem pedig a jelszo.

(#20) kromatika


kromatika
veterán

Bizalom keltő jövő kép.

(#21) ]Phobos[ válasza Sobriety (#17) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Igen, az élettani hatásokra azért kíváncsi lennék, főleg töltésnél.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#22) Sobriety válasza ]Phobos[ (#21) üzenetére


Sobriety
tag

Gyakorlatilag az áram útjában áll az ember ilyenkor. Persze elosztva a térben, nem olyan, mintha egy vezetéket markolna meg. Ha a modern korba már annyira beleszoktunk, hogy feltűnni nem is akar e jelenség, akkor gondoljunk a rádiózás aranykorára - az AM sávon adó Petőfit - ma is ad ott is - passzív eszközzel bőven meg lehet szólaltatni: az éterből jön nem csak a jel, a nafta is hozzá. Számszerűsíthető mVoltok csatolhatók ki a légtérből. És akkor ez korunk egyik leggyengébb jele. Hol vannak a 2.4-5GHz-ek, mobiltávközlési hullámok. Nem démonizálni akarom mindezt, csak mint érdekesség.

(#23) Sobriety válasza #25954560 (#19) üzenetére


Sobriety
tag

Anno, az Index fórumain volt egy barom, azzal riogatta a résztvevőket, hogy lefényképezi őket a monitoruk!! Akkoriban képcsöves moncsicsik voltak, webkamera meg nagyon elvétve. Egymás mellé téve azt a technikai szintet és a technika behatoltságát az emberek otthonaiba és a mait, azért van kontraszt. Nézzük azt is meg, egy ilyen riogatás MA hogyan hatna és mit jelent és mit jelenthetne, ha elterjedne az arcazonosítás..
Bennem nem kelt kifejezett nyugalmat.

(#24) dabadab válasza Sobriety (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Ki-ki szűrje le a jelenségből a szerinte leszűrhetőeket."

Ennek a mondatnak a magyar fordítása: nem tudok a dologról semmit, de mindenki pánikoljon, MOST!

Egyébként a LED az valami félreértés lehet, neoncsövek tudnak olyat, hogy kellően erős elektromágneses mezőben világítanak, de ott tényleg komoly teljesítmény kell, mondjuk megawattos teljesítményű rádiótornyok közelében. Ha LED-et akarsz elektromágneses sugárzással hajtani, arra a legegyszerűbb megoldás egy napelem. Ó, jaj, fény, mindmeghalunk!!!!

DRM is theft

(#25) Sobriety válasza dabadab (#24) üzenetére


Sobriety
tag

Cső esetében igaz, LED terén meg folly bele a témába és akkor. Nem a facebookon vagyunk, nem cél az ellenőrizetlen infók eszetlen terjesztése. Írtam is, hogy nem démonizálás; lenne értelme? Mindenki éldegéljen lehetőségeihez képest legnyugodtabban, próbáltam beszélgetni, ennyi.

(#26) #16939776 válasza dabadab (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

A ledes dolog nem mese, én is tapasztaltam ilyet (Cree q5), ha a védő-földre kötöd vagy megfogod az egyik kivezetését simán felvillan/világat persze csak halványan.

És igen, mind meghalunk! Egyszer.

Én sem értek egyet azzal hogy mindent rádióval keljen átvinni, főleg úgy hogy az egyik fele a kezedben/fejeden van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.