Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Ha meg nem kap légáramlatot a termék, akkor csak még melegebb lesz a bordától.

(#2) erer1000 válasza #65675776 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

nem hinném :D

a borda legalább nagyobb felületen adja le mint 1-2 chip, akár mozog a levegő, akár nem

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#3) GIJoe válasza #65675776 (#1) üzenetére


GIJoe
addikt

Pont ezen gondolkodtam én is hogy tegyek a T440 m2 portájában lévő SSDre vmi gappadet, + van egy lapom amin soknak találom a 75fokot a mosfetnek, akkor nem igen bohóckodom a bordákkal... :B

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Ha ezek a vacakok ennyire melegszenek akkor mi a francnak a processzor és a videokártya közé rakták azt az átkozott foglalatot? :W

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#5) #65675776 válasza erer1000 (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ad még egy hőlépcsőt, viszont csökkenti az amúgy is kevés áramlást, akadályozza a chipek természetes hőleadását, és a borda alatt meg is reked a levegő. Tisztára, mint régebben a RAM-ok esetén. A bordával ellátottak tipikusan melegebbek voltak, mint a borda nélküliek.

Tyrel: Eleve ott vannak a PCI-E vezetékek, felesleges vezetékhosszok nélkül beköthetőek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

A homemade megmaradt vram süniktől ez mennyivel hatékonyabb topflow cpu hűtés esetén? Nincs több kérdésem, köszönöm. :DD

[iTX-or-GtfO!]

(#7) Bounti válasza #65675776 (#5) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nem értek hozzá, tehát csak laikusként kérdezem, hogy bár ad még egy hőlépcsőt, de lehet az átadó közeg hatékonyabb vagy közel olyan hatékony (csak a nagyobb felülettel több pluszt ad) mint anélkül?

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#8) Rayyy


Rayyy
senior tag

...és az lehetséges, hogy csináltak egy hűtést az SSD-hez, megmérték, rájöttek, hogy szar, de azért rajta marad és így árulják? Csak működik, ha már rárakták.

Minden a legnagyobb render!

(#9) IgnisFatuus válasza Nirvanus (#6) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem hatékonyabb, viszont nem szedi le az SSD címkéjét, a ragacs így nem veszik el a garancia! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#10) IgnisFatuus válasza Tyrel (#4) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A puccosabbján kettő M.2 van és az egyik általában egész értelmes helyre kerül.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#11) beef válasza erer1000 (#2) üzenetére


beef
őstag

Mondjuk a képből nem igazán jön le, hogy ez borda lenne, inkább csak egy plusz lap. A 10 fok csökkenés ettől azért elég hihetetlen.
Én egy déli hídra raktam a gyáritól kb. 5x akkora felületet, az tudott passzívan ennyit hozni.

(#12) CPT.Pirk válasza Bounti (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem szellőző helyre zársz be egy hűtőbordát, akkor az addig fog némi előnyt jelenteni, amíg a fém szépen át nem melegszik, de az meg viszonylag gyorsan megtörténik. (feltételezve, hogy jó a hővezető paszta / lap minősége az IC és a fém között és nem megy át hőszigetelőbe)

Ez a hűtőborda meg nem is különösebben értelmes kialakítású hőleadás szempontjából, csak dizájnos.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) bazsi83vp válasza Bounti (#7) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ezeknek a ragacsos anyagoknak amivel rögzítik, nem túl jó a hővezetési tényezőjük. Most egy jó minőségű pasztához hasonlítjuk. (A paszta és a ragacs is hőlépcső, ez a közös pont)

Matematikailag a borda képes (lenne) a nagyobb felület és a termodinamikailag jobb anyagminőség miatt többször annyi hőt átadni a környezetének, mint a pucéran hagyott chip. De mivel kissé gagyi a közvetítő anyag (a ragacs), ott lelassul a hőáram.
Így végül simán előfordulhat, hogy adott légáramlat mellett magasabb hőt ér el a chip.

Persze a maiak már lehet valamelyest jobbak és ezek itt jó eséllyel nem 1-1,2 mm vastagok mint amit régen a ram és a borda közé raktak, részben a hely kitöltéseként. Egyébként simán ki lehetne mérni, hogy mennyi annak a ragacsanyagnak a lambda (hővezetési) tényezője.
(persze kellenek a hőátadási tényezők is, de azért ennyire ne menjünk bele). Ha rendes paszta lenne ott és csavarosan lenne a borda odaszorítva, ennél a megoldásnál tuti hatékonyabb... és drágább megoldáshoz jutunk.

Végül pedig, ha bezárod a bordás és a bordamentes változatot egy zárt dobozba és ugyanannyi teljesítményt kergetsz át rajta, akkor ugyanarra a hőmérsékletre fog a végén beállni a chip. Csak a borda hőkapacitása miatt az előbbi ezt később, grafikusan ábrázolva egy laposabb függvénnyel éri el. Tehát a szellőzés mindig fontos.

[ Szerkesztve ]

(#14) Pipó


Pipó
őstag

"The ADATA XPG GAMMIX S11 SSD is backed by a five year warranty and will be available soon with a price set at $139.99 for the 240GB, $259.99 for the 480GB, and $309.99 for the 960GB model, which is pretty much the same as the XPG SX8200 SSD lineup." Fudzilla [link]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#15) Bounti válasza bazsi83vp (#13) üzenetére


Bounti
aktív tag

Köszi!

CPT.Pirk: Neked is!

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#16) #65675776 válasza Bounti (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor én már nem írom le.

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ha már borda, akkor vártam volna egy borda felületet rá, nem csak egy sima lapkát.

(#18) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Vízhűtéshez blokk és ismét 10 rugó lehúzás létezik már hozzá, vagy még levédethetem a jogot? xDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#19) TeeJay


TeeJay
félisten

M2 SSD-nél a vezérlő melegszik fel a gyors művelettől ugye?
a NAND chip-ek miért melegednének?
tehát egy sün kellene a vezérlőre és csá
vagy csinálhatnák úgy hogy az egyik oldalon csak NAND legyen a másikon meg csak a vezérlő egy full 2280-as méretű bordával és süni tüskékkel aztán csá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) sb válasza Bounti (#15) üzenetére


sb
veterán

Nálam gyakorlati példa:
Van a notiban kb. 2mm az SSD és a műanyag, perforált fedlap között. Ha berakok vmi vékony gap pad-et és rá egy fémlapot akkor ki is töltöttem a helyet: gyk zéró légmozgás. Tök jól átveszi a hőt de aztán vége a dalnak. Jobb ha az a 2mm "üres" és mozog némi levegő körülötte.

(#21) Reggie0 válasza TeeJay (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a tobbi is, de legjobban az. Ilyen linearis olvasas kozben:

* 5-10 fok pozitiv offszetje van a hokameranak.

[ Szerkesztve ]

(#22) TeeJay válasza Reggie0 (#21) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem még csak SATA3-as SSD-m van
kettő darab 850Pro 128GB de azok asztali gépben és frankó hűtést kapnak
egy 850Evo 500GB laptopomban de az sem meleg
meg egy 830-as 64GB-os a régi laptopban az sem meleg

gondolom majd kisebb csíkszélességen gyártják a vezérlőt aztán elbírja a terhelést
mondjuk sok jót nem vetít előre a jövő
amikor jön majd a PCIe 4 meg 5 aztán M2 portban 4sávon már 8GB-ot is el lehet majd érni
ahhoz megint bika vezérlő kell az meg megint melegedni fog

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) mzso


mzso
veterán

Jaj de jó, hogy feltalálták az SSD rezsót is. Nem is tudtam mi hiányzik a cpu és gpu rezsó mellé...

(#24) Reggie0 válasza mzso (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Alig par wattot fogyaszt, nincs itt semmilyen rezso. Szar hoelvezetessel pedig barmilyen kis teljesitmennyel el lehet magas hofokokat erni.

(#25) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Hát ez olyan bazári cuccnak néz ki.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.