Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Szép! Csak a kijelző...

Erről a szinprofilról van e tudástár bejegyzés, hogy mijez, vagy ha nem akkor tudna valaki linkelni egy nem wikipediás elmagyarázó oldalt?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Már kezdtem kora reggel rámozdulni erre a notira, mikor megláttam a kijelző felbontását... Azt hiszem marad a tervben a 8560/70-es P/W széria..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Vikthor válasza alevan (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

HP...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) XuChi


XuChi
addikt

Hp.... Kijelző.... HD4000 ???? ENNYI PÉNZÉRT!!!!! :W :W :W

(#5) Narasim


Narasim
aktív tag

én is csak addig olvastam, hogy a milyen a kijelző, ott abbahagytam. tiszta gáz... :(

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#6) Loretto válasza XuChi (#4) üzenetére


Loretto
veterán

A vga még talán elmenne, mivel elég sok UB is ezzel operál.

Soirée...

(#7) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

A HD4000 még elmegy, üzleti, vagy munkagépbe szerintem már az is tökéletesen megfelel, legalább a fogyasztás alacsonyan marad. Na de ez a hardver egy 440 ezres gépben egy hatalmas vicc a kijelzővel az élen.

Az egyik ismerősöm 4 éves Sony Vaio-jában olyan fullhd panel van, hogy még ma is megszólal, gyönyörű kép, jó betekintési szögek. És anno 250 ezerbe került. Manapság meg a Sony is ratyi panelekkel dobálja már a Vaio-kat is. Fel nem fogom, hogy miért ragadt be az átlag notebook kijelzők felbontása ennél a mihaszna értéknél, szerintem a kijelző lenne a legfontosabb, azt kell nézni egész nap.

(#8) franc0


franc0
őstag

Miért drágábbak itthon a HP üzleti gépek, mint a konkurencia?

#1 A kijelző valóban csalódás, ideje lenne elfelejteni már ezeket a szar paneleket. Persze meló közben nem érdekel a színhűség, meg jó ha mellettem az ügyfél/bankár nem látja mit nézek, de legalább opcióban legyen.
#2 Ugyanmár, totál más a két gép célcsoportja. Tudod te mit akarsz, vagy akarsz-e valamit?
#3 Felnőtt emberek csak Intel HD notit vesznek. És HD4000-en is annyi pénzt csinálnak egy év alatt, mint amit te valaha összehazudozol. És közben nem üvölt a gép, van akkuidő, és nem sül meg a tojásuk.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#9) xmaas


xmaas
őstag

Jo gep erre elcseszik azzal a sz@r kijelzovel nem igaz hogy nem fert volna bele 440 ezer jo magyar forintba egy normalis kijelzo is

(#10) hallador válasza franc0 (#8) üzenetére


hallador
addikt

Nagyker?

(#9) xmaas:

Nyugodtan levehetsz belőle 150 000 Ft-ot, az, hogy Magyarországon a HP fekete bárány, vajon ki tehet? (Költői volt a kérdés)

(#4) XuChi:

Mutatsz bármilyen Business UB-t amibe más van? Köszi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Más:

ProHardver-nek nagy respekt, hogy nem keverték bele a konkurenciába a konzumer vonalat. Tisztességes teszt, tisztességes pozicionálás.

Köszönöm, objektív, nagyszerű teszt.

(#2) Duliee:

Nekem pont megfelelne,

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) Bird


Bird
addikt

A HP cuccok legendásak a kiváló ár/érték arányukról... ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#12) #95590400


#95590400
törölt tag

igazán áttérhetnének már a 3 gomb + trackpoint megoldásra.

(#13) hallador válasza Bird (#11) üzenetére


hallador
addikt

!!!MAGYARORSZAGON!!!

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Kijelzőben lehetne már valami pozitív áttörés! Ez a felbontás lassan már mobiltelefonon is ,,gáz"!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#15) tntmax


tntmax
aktív tag

Nekem totál fapados minimum konfignak tűnik legalja kijelzővel és mindezt 400 ezerért? LOL.
200 körül talán lenne piaca.. bár ilyen kijelzővel inkább 150 körül max.

(#16) Bird


Bird
addikt

Némi trollkodással mondhatnám azt is amíg a "fészkük" az Office Garden Parkban van, addig nincs is min csodálkozni! ;]
Viccet félretéve ahhoz képest, hogy majdhogynem csak "összeszerelnek" meglehetősen elborultak az áraik. Az EU-n belül sincs ez másképp... :F
És akkor még nem is beszéltünk a kiváló garanciális ügyintézésükről.... :C

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) kromatika


kromatika
veterán

egy jó notit,elcseszni egy ilyen kijelzővel bűn,és ostobaság.

(#18) satz18


satz18
őstag

Ennyi pénzért jó pár IPS FHD kijelzős ultrabook létezik. Még dupla FHD IPS kijelzős is. Szóval ez így nem túl meggyőző. A 2.5 col SATA és mSATA páros szimpi. Jó lenne, ha általánossá válna és nem kéne az ODD helyére tenni az SSD-t.
Azt lehet tudni, hogy kb mennyivel kerül többe akár a fejlesztés, akár a végeleges ár egy plusz mSATA-ért?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Lassan üzleti vonalon kénytelen lesz mozdulni a három nagy gyártó, mert ezek a kijelzők egyre cikibbek. Én nem vagyok egy nagy "tegyünk mindenbe FHD kijelzőt" párti, de 14"-on a 1600x900 felbontás már bőven elférne. De ha csak 1366x768 van, akkor legalább egy jobb minőségű panelt raknának bele :(.

Laci

(#20) Graphics válasza Bird (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezért vettem én külföldön a gépet, de a garancia idehaza is érvényesíthető :)

@Bird: Gariztatásról: megfelelő partnerszervízbe kell bevinni: komplett burkolatcsere 4 napon belül megvolt :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Igényes csomagolásban egy kb 100e forintos belső + kijelző. A kurv@ anyját a gyártóknak, meg az egész üzleti hype-nak. Folyton drágállottam a MacBook-okat, de azoknak legalább a kijelzője szép és jó. Egy ilyenért, mint ez a HP, a minimum büntetés az lenne, hogy akik döntöttek a megjelenéséről, azoknak a fején verjék szét szépen. Ez nem ultrabook, hanem ultrafos. :W :W :W :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#22) Bird válasza Graphics (#20) üzenetére


Bird
addikt

Igen érvényesíthető... Az már más kérdés, hogy az esetek többségében ráülnek az ügyre, és szinte mindent országunkon kívül javítanak. A kormányhivatalokban sok HP cucc (vajon miért ;]) belülről ismerem a rendszerüket...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) Graphics válasza Bird (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, érdekes, én levittem Szegedre, és ott kezdték el előttem szerelni, persze lehet nagyobb tételt elviszik máshova, de leszerződött szerviz nem hiszem , hogy el fogja küldözgetni a laptopot, ha ott van rá szakember :)

Se ráülés, se elhúzódás nem volt.
Legalább nekem ez volt a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Bird válasza Graphics (#23) üzenetére


Bird
addikt

Nálunk a desktop cuccokkal van a legtöbb probléma.... Szinte havonta előfordul alaplapi probléma (főleg a 3-5 éves gépeiknél --> elszáradt kondik), arról nem is beszélve, hogy a RAM bővítések is kész rémálom.

Duliee: Szakrendelőbe (is), velük van szerződésük.... Ja és a gari kiterjesztett 5 évre szól... Valaki jól járt megint, mint mindig.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#25) Graphics válasza Bird (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"főleg a 3-5 éves gépeiknél" - ez még garis story? vagy csak "szakrendelőbe" van küldve?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) rudi válasza Bird (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Mint az összes többi, felső kategóriás business class gépeket is kínáló cég, a HP is máshol és máshogyan szervizelteti az egyes termékcsaládjait. Vehetsz olyan csomagot (jellemzően az EliteBookokhoz), hogy hozzád kijönnek javítani, de az alapcsomag (gyakran a komolyabb gépekre is), az, hogy bekerülsz egy központi, gyakran külföldi szerviz futószalagba alacsony prioritással. Egyébként az, hogy külföldön vagy belföldön javíttatnak iszonyatosan irreleváns, az a lényeg, hogy milyen logisztika áll mögötte.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) hunmyke válasza franc0 (#8) üzenetére


hunmyke
aktív tag

"Felnőtt emberek csak Intel HD notit vesznek."
Quadro-t meg csak gyerekeknek találták ki...
Létezik olyan is, hogy váltható grafikusrendszer. Nem kell mindig tojást sütni. :)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#28) Bird válasza rudi (#26) üzenetére


Bird
addikt

Sajnos a háttér logisztika kis országunkban nem igazán működik. Gondolom nem éri meg ezt is "fejleszteni"... Az viszont tényleg érdekes, hogy a közigazgatásban a gépek többsége mind mind HP, régebben IBM volt. Tegyük hozzá azokkal nem is volt ennyi probléma...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#29) satz18 válasza hunmyke (#27) üzenetére


satz18
őstag

Én például felnőttnek tartom magam, és még is úgy érzem, hogy szükségem van az nvidia GTX 660m-re. És hát ja, az optimust nem véletlenül találták ki. Láttunk már olyat, hogy NV 640-et tettek ultrabookba, ez csak akarat kérdése.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#30) hunmyke válasza satz18 (#29) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Nálam dettó, vagyis Intel HD + HD Radeon 5650M van az Acer (TimeLineX) laptopomban. Manuálisan váltható csak, de teljesen jó. Intel-re kapcsolva, hűvös, csendes a gép és elmegy még most is majdnem 3 évesen 5 órát akksiról wifivel.
Igazából arra akartam előbb felvilágosítást adni, hogy videokártya nem csak játékra kellhet...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#31) Cassi


Cassi
senior tag

Fos notebook röhejes kijelzővel dupla áron. Ez kell az öltönyös köcsögöknek, akik más PP prezentációját kattintgatják végig, ebből áll a "munkájuk".

Miért nem adta még el a HP a PC-üzletágát? Miért nyújtják a végtelenségig az agóniáját? Ha már egyszer nincs rajta nyereségük, miért szenvednek vele ennyit?

Lapozzunk.

(#32) hallador válasza hunmyke (#27) üzenetére


hallador
addikt

Igen de UB-ban azért szeretnék olyat látni, hogy dedikált Quadro.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) SentryGun


SentryGun
aktív tag

"...felbontása 1366x768 pixel [...] TN+film panelből sem valami fényeset építettek be"
Nem is olvastam tovább. Pedig az, hogy szinte minden cserélhető, mSATA, két memóriahely, fémváz és 3G modem is van hatalmas piros pont, de úgy látszik ez a kijelző csak nem akar kifogyni a raktárról.

(#34) hunmyke válasza hallador (#32) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Nyilván macera a hűtése, UB-ban a dedikált VGA is már nagy szám.
De én elsődlegesen erre a kijelentésre reagáltam: "Felnőtt emberek csak Intel HD notit vesznek."

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#35) hallador válasza hunmyke (#34) üzenetére


hallador
addikt

Abban viszont igazad van

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) Ati1979


Ati1979
veterán

Nem értem, hogy lehet egy ilyen király kis gépet elcseszni ezzel a kijelzővel... :W

Pedig még tetszett is volna. Csak odalapoztam a specifikációhoz és megláttam ezt a f*s-t...

Ennek fényében az árat át kéne gondolniuk még egyszer.

(#37) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem vagyok egy nagy képernyőfasiszta, de ennyi pénzért ez tényleg gáz.

Az msata csati viszont pozitív, mivel az Elitebook-ok eddig nem nagyon kezelték az msata ssd-ket!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) spyduck


spyduck
nagyúr

Kemény hsz-ek ;]

(#39) Graphics válasza spyduck (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D
Én többet vártam a HP-től, ez bukta így :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Inzl


Inzl
csendes tag

Ez nagyon drámaian fos. Egy S400 negyedáron nem rosszabb sokkal.

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#41) korion


korion
senior tag

úgy érzem elfogultak voltatok a cikk írása közben! :F
csúcsgép! :W :W :W
ennél még az Albacompnak is jobb gépei voltak! :DD
külsőre tetszik azé,és az árát is elfogadnám!
de,ha összeeresztjük a 250 ezres kategóriával,még ott is elvérezne!(szerintem!)
szép napot!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#42) hallador válasza Inzl (#40) üzenetére


hallador
addikt

Hát ja, csak felét sem tudja de nem rosszabb kinézetre. A HP köröket ver arra a lenovo-ra.

(#41) korion:

Nem nem voltak elfogultak ez egy korrekt cikk.

ennél még az Albacompnak is jobb gépei voltak! :DD

Fasza kis Gerycom valóban, na ne viccelődjél már.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) Ati1979 válasza Graphics (#39) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagy bukta...

A tetszett is nagyon túlzás ennyi pénzért. Ha valaki egy csúcs ultrabookot vesz 400+ ezer forintért az nem ezt a 3 éve is elavult kijelzőt kívánja bámulni naphosszat.
Ráadásul csak 4gb ram van benne...

Nem értem hova tart tulajdonképpen a Hp...
Gagyi tabletek gyártása helyett foglalkozhatna talán azzal, hogy normális kijelzőkkel szereli fel legalább az elitebook szériát, mert az ultrabookjait.
LOL kategória sajnos ez a laptop.
Pedig k*rva jó, instant get is lehetett volna. :((( +4gb ram + normális kijelző. Csak ennyi kellett volna...

[ Szerkesztve ]

(#44) Graphics válasza Ati1979 (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh , akkor se, Workstation Elitebook-ot lehet kapni ennyiért, olyat, hogy leáll veled diskurálni a nőkről... De ez? Nokedli...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Ati1979 válasza Graphics (#44) üzenetére


Ati1979
veterán

Tudom nekem is az van, csak régebbi (ips-sel meg a régi jó fajta billentyűzettel)
Sajnos ott is csak 15"-ös és a 17''-es változat kapja meg opcionálisan az ips-t. A 14''-es nem...

Ez köszönőviszonyban sincs azokkal. Csak egy jó kis hordozható gép lehetett volna...

[ Szerkesztve ]

(#46) wody21 válasza spyduck (#38) üzenetére


wody21
tag

:D igen, nagyon kemények!
Biztos van benne igazság, én is nagyon csodálkoztam, mikor olvastam, hogy 1366*768 a max elérhető felbontású kijelző ennél a gépnél. Sok a 400e Ft, de UB (most az a divat?!) és EB is egyszerre, nem gondolhatták komolyan itt a hőbörgők, hogy majd aprópénzért fogják nyomni ezt a gépet.

Az üzleti "hype-on" viszont felnevettem :)
Azért én örülök, hiszen emiatt maradhatok még egy darabig a jó öreg 1440*900-as 6930p-nél :)

(#47) Gusztáv válasza Ati1979 (#43) üzenetére


Gusztáv
addikt

Viszont egy nagyvállalatnál, ahol fixen (Dell, HP, Lenovo) az összes IT eszköz, pont lényegtelen, hogy hasonló pénzért milyen fasza ultrabook-ot gyárt a Asus, Acer stb.. Oda ultrabook-ból max ezek az eszközök kerülhetnek be. Igény meg biztos van rá, szerintem az össze öltönyös értékesítő ilyenért rinyál.

Laci

(#48) hallador válasza Gusztáv (#47) üzenetére


hallador
addikt

Na igen de az asus, acer mennyi üzleti ub-t gyárt? egyet sem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) korion válasza hallador (#42) üzenetére


korion
senior tag

csak annyira túloztam,mint a cikk!
ilyet nem adhat ki egy gyártó se csúcsgépnek,vagy zászlóshajónak,főleg úgy,h előtte már az 1440:900 alap volt!és a felbontás a legkevesebb!(TN abból is egy kaki!)
a gyártónál már csak az hülyébb aki megveszi!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#50) hallador válasza korion (#49) üzenetére


hallador
addikt

Akkor a világon sok cég hülye lesz, és nem magyar cégek, ahol a pénzmosas a lenyeg, hanem iparvallalatok akik termelnek is

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.