Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Aztarohadt...:Y Hát tényleg nem tudom, hogy LG Optimus 2X vagy ez...Mondjuk ha időközben befutna egy hasonló ajánlat, javított WP7-tel, arra tuti rábuknék.:P:)

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#2) KFChicken


KFChicken
tag

de azt még mindig nem tudjuk hogy teszem azt pendriveot kezel-e. mert mondjuk a 3 usb portból arra lehetne következtetni, ugyebár egy az egérnek egy a billentyűzetnek és akkor a harmadik felesleges, vagy esetleg az megy egy usb-s hangfalnak? mert az nem lenne túl logikus.

(#3) 64b0r


64b0r
aktív tag

Aztadurva! Nem semmi, bár az ötlet erősen emlékeztet a Modu-ra. Dehát ahogy Picasso is megmondta: A rossz művész imitál, a jó művész lop. :D

OFF: Ez a Banksy odatesz még egy lapáttal. :DDD

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#4) utomi


utomi
senior tag

Akárhogy is de a Motorola ezzel messze túlmutat az eddig ismert mobil felhasználási lehetőségeinken. Ezzel tényleg akár egy kis munkás mindenes lehet a teló. Hiszen simán meglehet írni rajta egy doksit vagy pedig megnézni rajta valamit a neten. Prezentációra is tökéletes. Mindezt "nagy" képernyőn, teljes méretű billencsel.

(#5) AkosL


AkosL
aktív tag

Jó kis cucc, kiváncsi vagyok, hogy mit hoznak még ki belőle okos emberkék :)
Pl normál ubuntut telepíteni rá, stb.

(#6) Straw válasza KFChicken (#2) üzenetére


Straw
senior tag

Szerintem ha már notivá alakítható alap dolog hogy egy pendrie-ot rá lehessen dugni.

(#4) utomi: +1 teljesen egyetértek veled. Nem is értem hogy erre eddig miért nem gondolt senki, de mindeképp hatalmas ötlet, és örömteli hogy végre nem az 1400-1500mAh-s aksikkal küzdenek, nyilván ez sem fog többet bírni 2-3 napnál, a megnövekedett teljesítményű soc miatt, de azért ez már valami.

Lehet erre cserélem majd a Dézit.

42

(#7) Dare2Live válasza Davidoff91 (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem baromira nem kérdés, hogy ez. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8) Dare2Live válasza Straw (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

videon amikor beledugják a dokkoloba abból legalább 2-3usb lóg ki.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Rickazoid válasza KFChicken (#2) üzenetére


Rickazoid
addikt

Igen súlyos hiba lenne, ha nem támogatna pendrive-ot. Ha jól értettem, az állomásokon külön fut egy Linux alapú rendszer, aminek az adatait és mentett állapotát tartalmazza a telefon, majd ehhez lehet hozzáférni bármelyikről, illetve a hardvert is maga a telefon adja alá. Ilyen értelemben szándékos butítás lenne, ha pendrive-okat, sőt ha bármilyen külsős háttértár meghajtót nem kezelne.
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy mi történik bejövő híváskor. Lekapcsolódik-e a telefon a dokkról, vagy kihangosítja a hívást? Egyáltalán mi lesz a közben futó szoftverrel? Előfordul, hogy egy-egy program bejövő híváskor szimplán bezáródik (nem feltétlen az Android hibájából), vajon ezzel itt is számolni kell? Sőt tovább megyek, az Android hívás közben letiltja az internet hozzáférést (kivéve ha nincs épp aktív letöltés, akkor a befejezésével tiltja le), vajon ezt a "funkciót" kikapcsolták? Kár, hogy ezekre a videózók nem kíváncsiak...

(#8) Dare2Live: szerintem van ott egy töltő, egy mini/micro-HDMI, két USB, valamint még egy kábel, szerintem egy három/négy pólusú jack.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#10) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Na most esett le az állam. Nem semmi ez a gyártó, a semmiből visszatérve, sorra olyan újdonságokat mutatnak be, amitől tátott szájjal néz mindenki.(Mintha előre így tervezték volna:D)
És talán ez már normális üzemidővel fog kecsegtetni, megfelelő méretű akksi, és elvileg kevesebbet fogyasztó SoC. Ez tényleg üthet, főleg ha nem lehet majd 1 nap alatt lenyesni az akksit.

(#11) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ilyenkor csap a homlokára az ember hogy "vazze, ez nekem is eszembe juthatott volna..." Mindenesetre nagyon jó kis cuccnak tűnik, csak a kiegészítőket valszeg senki nem fogja tudni megfizetni....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#12) Probber


Probber
őstag

Ez nagyon nem semmi, csúnyán tarolni fog vele a Motorola a csúcskészülékek között, az árába pedig bele sem merek gondolni. Mondjuk ha már ennyi technikai újdonságot bevetettek ennél a "telefonnál", igazán kaphatott volna valami különlegesen elegáns dizájnt is, hogy kilógjon egy kicsit a sorból.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#13) KFChicken


KFChicken
tag

Én is ezt remélem. Illetve hogy vajon az hogy a dokkolón van usb host jelenti-e azt is, hogy a készülék USB OTG támogatással is rendelkezik mint pl az S^3-as nokiák. ha igen akkor számomra megjött a tökéletes telefon, már csak meg kell várni hogy megérkezzen, ellenkező esetben csak majdnem tökéletes.

(#14) keIdor


keIdor
titán

Na eddig ugy nezem, hogy erre cserelem a Galaxy S-t.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) skajwa


skajwa
senior tag

Csatlakozom :Y :Y :Y
Nagggyon komoly! Így értelmet nyer a Chrome OS fejlesztése (mert hogy valami hasonló a kivettett felület). Igazából egyetlen egy eszközre van szükség, ami elfér a zsebedben, haza mész és tudod asztali gépként használni és dolgozni vele. Nincs usb-re adatmentés, dvd, ...Mindenképpen ez a jövő!

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#16) Arthuro_Adam válasza skajwa (#15) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A laptopos felület nem a Motorola saját Linuxos rendszere?

(#17) Dare2Live válasza hülyegyerek (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha megnyugtat nekem már évekkel korábban eszembe jutott, de sokra nem mente vele. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) Dare2Live válasza skajwa (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amúgy sincs. Felhő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) skajwa válasza Arthuro_Adam (#16) üzenetére


skajwa
senior tag

Az igen. Bár akkor lehet az asztali is az.... De a jövőben változhat ez a dolog és így értettem, hogy a Google tudatosan kezdet bele a Chrome OS fejlesztésébe. Teljes integráció...

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#20) szőröscica


szőröscica
addikt

Na ez nem semmi!
Szinte teljes értékű otthoni gépet lehet belőle faragni.

Első gondolatom az volt, hogy az adathálózat lassúsága miatt nem lehet hibátlan a böngészés élménye, mert hiába gyors a hsdpa, a ping nagy. De rájöttem, hogy wifi routerrel használhatok 120-as upc-t is.

Ha tudna külső winchestert használni, akkor én a laptopomat és a milestone telefonomat le is cserélném. És egy kicsit a full screen gördülékenységen kellene még javítani.

Csak nem fut az androidon sem az inpa, sem a ddt2000, így se az asszony, se a saját autómat nem tudnám diagnosztizálni vele.

[ Szerkesztve ]

(#21) g3d


g3d
tag

Még egyetem alatt többször beszéltük egymást közt a haverokkal, hogy a mobiliparnak ebbe az irányba kellene elmozdulni. Jó dolog, hogy ez elindulni látszik :)

(#22) Gengi


Gengi
senior tag

Érdekes a NOKIA is mutogatott hasonlókat anno az N8-al . Mikor elővett egy billt meg egy egeret ,de közel sem volt ennyire "Jó". Így már értelmet nyer minden pletyka ,ami az elmúlt évben a Motorola-tól származott.

1; Év végén már kétmagos erőgépeket fogunk piacra dobni :: Ez ugye késett ,de el nem veszett
2; A MOTOROLA saját mobil OS fejlesztését tervezi :: Az meg ezek szerint ez a megoldásra lenne.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#23) g3d válasza Dare2Live (#17) üzenetére


g3d
tag

detto ;)

(#24) g3d válasza szőröscica (#20) üzenetére


g3d
tag

Remélhetőleg külső vinyókat kezelni fog. Célszerű lenne, már csak az archiválás szempontjából is.

[ Szerkesztve ]

(#25) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Hát ez durva nagyon!

Szerintem androidnak ebből "univerzális" szabványt kéne csinálnia, bevezetni mondjuk a 3.5ös verzióban, és külsős gyártókkal univerzális dokkolókat és ilyen laptopszerűségeket csináltatnia, hogy minden telót rá lehessen kapcsolni.
Ez hatalmas előrelépés lenne, illetve a konkurencia elbújhatna jó mélyen!
Bár az is igaz, hogy ezzel a tableteknek és a chromenak állítana versenyt házon belül..

Mondjuk erősen remélem, hogy ezt a moto a lehető legjobban levédette, mielőtt még idén nyáron Steve Jobs előadná, mint "amazing, revolutionary, stb" funkció az iphone 5-re.. :U ;] ;]

Mondjuk egy fontos dolog kimaradt: a kiegészítők árai..
Biztos nem két fillér!

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26) hülyegyerek válasza Dare2Live (#17) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Be kellett volna dobni mondjuk a samsungnak...Lehet hogy már milliomos lennél.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#27) AS


AS
félisten

Ez nem moto találmánya a Lenovo már kitalált hasonlót::
Csak ez 7 es Tablet amit ugyan úgy egy keretbe kel rakni, de keretben + van nagyobb aksi és winyo is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) sippet válasza AS (#27) üzenetére


sippet
senior tag

ja, "csak" annyi a különbség, hogy telefon helyett ők egy tabletet használnak, ami csak a saját tokjába csatlakoztatható. ez tényleg majdnem ugyanaz. :P

[ Szerkesztve ]

(#29) Gengi válasza AS (#27) üzenetére


Gengi
senior tag

Ez nem ugyan az. A Motorola megoldása teljesen más. A Lenovo esetében (Megjegyzem a Lenovo telefonok is hasonló módon lehettek QWERTY-vé alakíthatóak) ez csak egy bill és egy aksi. Miközben a Motorola gyakorlatilag külön oprendszert kínál erre. Méghozzá egy tök jó kis Linux-ot. Teljes értékű PC-vé válhat (Bár a rendszere korlátai még nem ismertek). Illetve a Lenovo előtt is volt már nem kevés ilyen hülye kiegészítő. Szinte visszavezethető minden 2008-ra a MODU-ra.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#30) Straw válasza AS (#27) üzenetére


Straw
senior tag

És a 2 külön cuccon két külön op rendszer van, a tableten linux, a teljes gépen meg WIN7 fut.

http://www.youtube.com/watch?v=-5DYuVN6nuY

[ Szerkesztve ]

42

(#31) Gengi válasza Straw (#30) üzenetére


Gengi
senior tag

Hoppá tényleg ,akkor bocsi :D.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#32) g3d válasza hülyegyerek (#26) üzenetére


g3d
tag

Ő nem, de a Samsung biztosan :)

(#33) AkosL válasza Zirowe (#25) üzenetére


AkosL
aktív tag

az iphone 5 már nagy valószínűség szerint végleges, így ha valami benne is lesz ezek közül, azt nem innen lopta. :) (úgy értve, hogy új funkciót nem nagyon fog kapni, nem lesz radikális változás)

[ Szerkesztve ]

(#34) Steven


Steven
addikt

röviden : ez beteg... lassan az agyunkba lesz egy chip integrálva ami kommunikál meg lejátszik mindent ;]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#35) Dare2Live válasza AkosL (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igazából ezt nem kellett lopni sehonnan. Én (is) "kitaláltam" és még sokan mások. Még az egyik hirtelen blogbejegyzésembe is írtam róla !2008!ban.... csak akkor azt tippeltem, hogy egy év múlva már akár a boltokban is lehet egy ilyen készülék. :) Ehez képest az első "nagy" ahol valójában látszott az írány az a Nokia N8a volt 2010ben.

"Lényegében minden adott ahoz, hogy jövő ilyenkorra a boltokban legyen az álom telefon-notebookom." (2008)

Tegra fele jött az ötlet látható volt, hogy az igazi power alkalmazásokon kívül minden szépen futhat egy mobiprocin, a power alkalmazásokra meg ott a cloud. Innentől a mobil gyakorlatilg mindenre képes amire a PCd. Mi az akadálya, hogy billt, egeret, monitort köss rá?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) Gengi válasza Dare2Live (#35) üzenetére


Gengi
senior tag

Ezek a kitalálások jók ,mert számos nagy ötlet születhet fejben ,de azért azokat meg is kell valósítani :(. sajna...

Én kb 1 éve elkezdtem készíteni egy kütyüt ami Wi-Fi-n keresztül fogadja és alakítja át a video jeleket(Digitális) analóg jelekké. Még most is néha szórakozok vele ,bár már egy jó ideje totyogok ,de mikor láttam ,hogy a HTC kiadodta a Directet. Úgy voltam vele ,hogy a fene egye meg :). Pedig már majdnem :D.Az alma az új Apple TV-t

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#37) Rickazoid válasza skajwa (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

A videóban azt mondják, hogy egy Linux (tehát valószínűleg saját), és láthatóan ugyan az fut a notebookon, az asztalin és a multimédiáson is, utóbbi esetben kiegészítve egy multimédiás felülettel.

ChromeOS viszont nem lesz ilyen gépeken, kizárólag előre telepítve lesz elérhető, mint független OS, mármint más OS-től függetlenül. Esetleg ChromiumOS, bár nem nagyon lenne értelme, itt pont az a lényeg, hogy a telefon erőforrásait használja a gép, felesleges lenne még a felhőt is belekeverni, akkor már kihagyható a telefon.

(#25) Edenyke: a videóban említik az árát, $5000 alatt lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) amigazoli válasza utomi (#4) üzenetére


amigazoli
csendes tag

Éppen a napokban beszélgettünk az ismerőseimmel, a jövő mobil technológiájáról és mondtam nekik, hogy nem lesz szükség a jövőben külön pc-laptop-tablet stb. kütyükre, mert mindezt megkapjuk a mobilunkban 1-2 éven belül. Nem is veszek számítógépet többet! :P

(#39) sippet válasza Rickazoid (#37) üzenetére


sippet
senior tag

"itt pont az a lényeg, hogy a telefon erőforrásait használja a gép, felesleges lenne még a felhőt is belekeverni, akkor már kihagyható a telefon"

ezzel nem értek egyet. a felhőben tárolt adatoknak és akalmazásoknak két előnye van:
1. minden adat mindig hozzáférhető
2. nem kell bivaly hardver

egyszerűen arról van szó, hogy dolgozni, meg sok más egyebet is csinálni jobb egy desktop vagy notebook előtt ülve, asztali operációs rendszeren, mint telefonon. ebben jó az atrix, hogy a megfelelő kiegészítőkkel ezt is tudja nyújtani. azért a webtop azzal, hogy a demók szerint a full desktop firefox a fő feature, inkább a chromera hajaz, mint egy ubuntura, de ez talán nem is baj. ebből a szempontból szerintem is az lenne a legjobb, ha dokkolva chrome futna rajta, így házon (google ökoszisztéma) belül maradna az egész.

(#40) Zirowe válasza Rickazoid (#37) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megnyugtató :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#41) janos1988 válasza Gengi (#29) üzenetére


janos1988
addikt

Azert a "teljes erteku pc"-t kizart, hogy ez fogja kivaltani, attol meg nagyon messze van.

Amiota bemutattak az Asus Eee Pad Transformert, en inkabb azt valasztanam + telo kombot, mint ezt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#42) Gengi válasza janos1988 (#41) üzenetére


Gengi
senior tag

Akár + "Teljes értékű PC-vé válhat (Bár a rendszere korlátai még nem ismertek)"
Hogy mikor lesz? Majd egyszer.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#43) janos1988 válasza Gengi (#42) üzenetére


janos1988
addikt

Azert nincs mar olyan messze a kov. Windows :) De igy legalabb minden evben elo tudnak rukkolni valamivel, ami miatt kvazi feleslegesse valik egy eszkoz.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#44) tevegelek


tevegelek
csendes tag

ki tudja, lehet hogy 5 év múlva akkora sláger lesz az ilyen, mint most az android...

(#45) Duree


Duree
veterán

Ha ez bejön a Motorolának lehet akkora sikere mint annak idején a pengének

duree54

(#46) plus44


plus44
veterán

Elképesztő ez a telefon, minden szempontból! Jó árat, pls! :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47) r4z


r4z
nagyúr

Megvan a következő telefonom :DD
A Motorola a Milestone-nal elindult egy jó úton, itt az eredmény: az Atrix :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#48) KonzolKartel

Torolheto, sry.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49) KonzolKartel

Startrek? Ugyan mar...2011.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#50) rdi


rdi
veterán

Azért moduláris rendszerek sokkal régebben vannak, mint a modu, vagy mint ez. Hirtelen most két megoldás jut az eszembe, az egyik egy magyar ipari vezérlő, aminek kivehető, hordozható részei voltak (ezek önálló működésre képesek) igaz ez nem tudom, végül megvalósult-e.
De egy másikat viszont magam is láttam: ez egy adatgyűjtő egység volt, amibe bevitte a mérnök az adatokat a helyszínen, majd a központban csatlakoztatták a központi géphez, ahol az adatfeldolgozást végezték. Itt nem lehetett hálózatot felépíteni és a helyszínek között volt több tíz kilométer távolság.
Mára erre nyilván már nincs szükség a 3g mellett.

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.