Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

"mielőtt kattintunk, gondolkodjunk el a link forrásán"
Na ez az ami a legnehezebb az egészben és nem nagyon megy az átlagnak.

A Slime draws near! Command?

(#2) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Bitdefender-nek van egy olyan funkciója ahol szűri az ilyeneket, ajánlott. (webes dashboardon keresztül elérhető, raadasul szoktak ingyér adni 180-360 napos Bitdefender kulcsokat idonkent) [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) saelin


saelin
veterán

Már nem csak az ember gépe lehet vírusos, hanem a netes profiljai is. A Google+ androidos alkalmazásai is tudnak vajon ilyet produkálni?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Nekem eredeti Nortom-om van, az lesi a fb-t is...
Eleg jol el vagyok vele.. Sokszor en is erzem a kenyszert, hogy meglessem... Nem is azert, mert kivancsi vagyok mi tortenik, hanem azert mert olyan cimet adnak neki, hogy en mar azert is megnezem, ki az a hulye aki igy tesz fel valamit.. Na azt onnan elkezdene atiranyitgatni mindenfele, de mar alapbol blokkolja az oldalakat a norton, ami olyan. Mellesleg nezi folyamatosan a falat.
Az, meg hogy mindenki neveben posztol minden likevadasz oldal, az az emberek hulyesege..
like-ol mindent, azt utana csodalkozik, ha tele veri neki a gepet virussal, meg 86 posztot produkal neki 1-1 oldal naponta.. Nekem 4 oldal van a *tetszik kozt, es az 99,9999% hogy nem kuldozget a nevemben semmit.
Igaz en csak nezegetni jarok fel oda masokat.. Ha evente 5x ha megosztok valamit, akkor mar marha aktiv voltam megosztasilag.

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ennél sokkal egyszerűbb a megoldás.

(#6) kymco válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


kymco
veterán

No comment...

www.refujvaros.hu

(#7) tecsu válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


tecsu
addikt

:C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) tecsu


tecsu
addikt

Rengeteg ember nem törődik vele ill. fingja sincs ezekről a veszélyekről.
De sokan azt gondolják, hogy bár vannak ilyenek, a népszerű alkalmazások, mint pl. a Hold'em Poker biztos nem csinál ilyet, mert akkor nem lehetne ilyen népszerű. Persze tévednek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Az a baj ezzel a cikkel, hogy akik ide jarnak, mindezt azert nagy szazalekban mar tudjak. Akik meg csak a power gombot ismerik a gepen, azokhoz ez a cikk az eletben nem jut el, vagy ha megis valami csoda folytan, akkor semmit nem fog erteni belole.
De remeljuk azert 1-2 embert ezzel sikerult helyes utra terelni. :D

(#10) rudi válasza hemaka (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

De legalább valamennyire fogékony ismerősöknek lehet linkelni. Elteszem én is a hoax, lánclevél, facepalm variációk és egyéb linkek mellé :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) kali válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


kali
legenda

ésszel is lehet használni, akinek viszont nagyon nem megy, annak tényleg jó lehet a linkelt megoldás, ráadásul sok ismerősének is élvezhetőbb lenne azt követően a közösségi oldal...

(#12) FoxiestFox válasza kali (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet. De teljesen hiába, amikor a többség eszetlenül használja nem csak a Facebookot, de az internetet is.
Egy dolog, hogy nem engedélyezi az ember az alkalmazásokat, de az ismerősei ugyanúgy megadják azoknak a hozzáférést az ő adataihoz is. Pl az üzenetküldési jogosultságot :U

(#13) #56573440


#56573440
törölt tag

Kedvenceim azok az oldalak, amik automatikusan likeoltatjak a tartalmat... Hiaba x-re klikkelsz hiaba a megse... Mondjuk eleve le kene zárni az ilyen automata külső lehetőségeket szerintem.

(#14) asdf_


asdf_
veterán

En beleraknam, hogy ha gyanus a link, akkor jobbgomb, megnyitas privat fulon. Aztan lehet csodalkozni, hogy amikor elinditja a megnyilt oldalon a "youtube" videot, akkor felbukkan a facebook login ablak, merthogy normal esetben epp most like-olta volna az adott oldalt, csak a privat mod miatt nem tudta.

(#15) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Miért kell megváltoztatni a facebook jelszót ilyen esetben?

x gon' give it to ya

(#16) ldave válasza asdf_ (#14) üzenetére


ldave
félisten

Én is így szoktam, ami elsőre gyanús, azt mind így nyitom meg. 99%-ban kéri is a lájkot az adott oldal, mielőtt megmutatná a tartalmat...

A Slime draws near! Command?

(#17) fRooStzzZ válasza #56573440 (#13) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Sokszor, ha raviszed a kurzort az x-re, akkor bal alul (chromban legalabbis) mutatja hogy epp hova fog iranyitani, vagy mire nyomsz eppen...
Sokszor nem a bezar lesz belole, hanem xy.hbh/like..
Mellesleg jo otlet az a inkognito mod-os megoldas is.

[ Szerkesztve ]

(#18) Armagedown válasza ldave (#16) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha képet ígérnek, azt általában könnyen meg lehet találni az oldal forráskódjában, Shift + U, aztán ctrl +f, jpg kulcsszóra általában az első találat

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19) stratova válasza hemaka (#9) üzenetére


stratova
veterán

Sebaj, azért én elküldöm pár rokonnak ismerősnek a cikket. Mert itt más összeszedte helyettem a teendőket (mivel igen passzív FB-felhasználó vagyok, kevesebbet foglalkozom is FB-kal + nem kattintok mindenre orrba-szájba). FB-ot kb.eseményszervezésre és kommunikációra használom.

[ Szerkesztve ]

(#20) #81999360


#81999360
törölt tag

Google+ alatt csak én nem találkoztam még ilyesmivel? Facebooknak kellene ezeket valahogy blokkolni... A lájk gyűjtő oldalakkal együtt. Miért lájkolnék valamit, mielőtt megnézem?... Az se volt normális aki ezt kitalálta.

(#21) kali válasza FoxiestFox (#12) üzenetére


kali
legenda

a magam részéről mindent szűkre állítok, akivel pedig problémám van, azt is korlátozom a szükséges szinten, végszükség esetén akár annyira is, hogy bár ismerősöm marad, de nem tud írni az idővonalamra...stb.
az tényleg probléma, hogy akár észrevétlenül is beágyazható a képek, videók...stb megnézésébe a like és a share, ezt kellene valahogy a fejlesztői oldalon korlátozni, de nem biztos, hogy érdekük...
ahogy előttem is írták, bizonyos esetekben már a linkből látható, hogy problémás, mert benne a like és a share a hivatkozásban, de olyannal is találkoztam már, ahol látszatra nem volt gond, és a háttérben mégis megtörtént akaratlanul mind a kettő. :(((

[ Szerkesztve ]

(#22) FoxiestFox válasza kali (#21) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk én nem nyitogatok meg semmit, illetve a falamra sem tud írni senki.
Inkább az aggaszt, hogy ki tudja, milyen adatbázisokba kerül be az ember a képével együtt, mert valamelyik félnótás full accesst adott az ismerőseihez valami alkalmazásnak.

(#23) zoli62


zoli62
addikt

Nem reklám, de ebben van do not trak is. [link] Amúgy az egy ilyen lájkolóltatós oldal a nol.hu.

(#24) .mf


.mf
veterán

"Vajon olyan típusú link, amelyet az ismerőseink általában megosztanak?"

Nem tudom, milyen ideális világban él a tanulmány és a cikk írója, de a fb-os ismerettségi körömben még a diplomások is elég sokan linkelnek minden szart, lájkvadász fosoktól kezdve totál gyanús url-ekig.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) daninet


daninet
veterán

Ezt még az átlagfelhasználók is tudják. Ellenben a Chromeba települő bővítmény reklám adware-k lepik a gépeket, és azokat nem lehet egy kattintással eltávolítani. Nagyon sok helyen találkoztam velük, és az emberek simán azt hiszik ennyivel több reklám lett a weboldalakon.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#26) zoli62 válasza daninet (#25) üzenetére


zoli62
addikt

Arrról már nem is beszélve, hogy maguk a telepített böngésző bővítnmények nem is mindig működnek megfelelően.

(#27) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Úgy tűnik nem csak én használom a privát üzemmódot kétes tartalomnál. Elég unalmas azt látni, hogy Kolompár Szándokán Nintendo épp most osztotta meg családjának 35 tagjával a napi horoszkópot, egy rajtakapott párocskát, egy olyan párocskát, akik kizuhantak az emeletről, és hasonlók...

Nyugodj békében Integra!

(#28) VIC20


VIC20
őstag

,,Hogyan távolíthatjuk el a káros alkalmazásokat a Facebook-fiókunkból?"

Hogyan távolítsuk el a kórokozót a HIV vírusból? :DDD

(#29) FoxiestFox válasza VIC20 (#28) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A HIV mint vírus, maga a kórokozó :P

(#30) daninet válasza Szatyor95 (#27) üzenetére


daninet
veterán

Nálunk néhány tanár spammelés miatt felveszi minden diákját, ők szoktak ezeken a likeolós megosztós oldalakon beszívni kemény cikkeket, azokon röhögünk. Hasonló volt: "Nézd meg mit csinál a melleivel a 16 éves lány" ;]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) edward2 válasza #81999360 (#20) üzenetére


edward2
addikt

Lehet ekézni a g+-t, de pontosan ezért szeretem mert nincs tele ilyen szarokkal. A felület letisztultságát már inkább fel sem hozom a további előnyeivel együtt.

(amúgy ha véletlenül tényleg bezárják g+t akkor nem használok többet social networköt)

(#32) dsg012 válasza #81999360 (#20) üzenetére


dsg012
csendes tag

pénz, pénz, pénz... ne gondold, hogy szórakozásból csinálják

A Facebook egyik nagy húzása volt, hogy egy komplett alkalmazásplatformot épített ki és így fejlesztők ezrei ontoják magukból a különböző játékokat és egyéb alkalmazásokat amelyek bevételt generálnak nekik és a Facebooknak is. Farmville és társai. A Google plus a Szahara ehhez képest (leginkább az aktív userek tekintetében), a fejlesztők tesznek is rá nagy ívben.

A FB egyébként nemrég adott ki közleményt, hogy keményen fel fog lépni az ilyen lájkvadász oldalak ellen. Gondolom rontja az üzletet a sok kamu.

(#33) tecsu válasza dsg012 (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Ezek a Facebook-játékok mégis mintha egy amatőr csapat készítené az összeset, hasonlítanak egymásra és túl bugyuták. Ún. stratégia és hasonlók nevetségesek. A pókerrel meg csak játékpénzben lehet játszani...
Ha profi fejlesztések lennének, pl. COD 1-2-hoz hasonló FPS diablo szintű karaketrfejlesztéssel meg igazi pókerkliens lenne komoly bajnoksággal, a használók 80%-a függő lenne és behozhatatlan előnye lenne a cégnek!
3D-s piactéren lehetne ismerkedni, ahol különböző épületekbe járkálhatna a Facebook karakter, csatlakozva fanclubokhoz, hobbikörökhöz. Durván lekapcsolná az embereket a valóságról. A sok degenerált fiatal, akiket már amúgy sem a szüleik neveltek, mint lógnának az oldalon, mint valami drogon.
Zuckerberg helyében én effelé mennék, ha már vallásból adódóan is csak a több profit számít.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) ldave válasza tecsu (#33) üzenetére


ldave
félisten

Egy kis rejtett zsidózást bele kellett vinni, mi? :F

A Slime draws near! Command?

(#35) .tnm válasza FoxiestFox (#29) üzenetére


.tnm
addikt

gratulálok, Te is értetted a viccet, csak nem ismerted fel...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#36) dsg012 válasza tecsu (#33) üzenetére


dsg012
csendes tag

kit érdekel ha bugyuták és mintha egy kaptafára készülnének (mellesleg ez így van de ennek következtében a fejlesztési költségek is a béka fenek alatt vannak)? A Zynga szarrá kereste magát ezekkel a játékokkal ([link]). Ha a Facebookon kívül csinálnak ilyen játékokat soha nem érik el, hogy több száz millióan játszanak velük. Na ez az előnyük.

(#37) #09819904


#09819904
törölt tag

Hiánypótló cikk... :U

(#38) #56573440 válasza tecsu (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

"COD 1-2-hoz hasonló FPS"

bár nem fb-n találtam anno, de elvben oda készült és ott is játszható. contact wars a neve, egészen vállalható, persze egy szint után unalmas, meg a fegyverek kb 50%-a lockolt és csak pénzért unlockolható...

(#39) Hintalow válasza edward2 (#31) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azért nincs tele a G+, mert kevesen vannak rajta. Ha felfutna, akkor ott is megjelenne ez a "hozadék"

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#40) kymco válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


kymco
veterán

Mégis csak kommentálom...
Lózungnak jó, amit írtál, de reális megoldásnak csapnivaló...
Hogyan akadályozzuk meg a munkahelyi balesetet? Úgy, hogy nem megyünk dolgozni.... kb ennyire működőképes a megoldásod.

A facebook ott van az életünkben akár akarjuk, akár nem. Szülőként úgy jutok iskolai (elmaradt lecke, kosármeccs időpont változás, nyári tábori előzetes, szmk hírek stb) információhoz stb, ha van accountom. A gyerekem dolgait úgy tudom részben nyomon követni, ha van accountom. Úgy kapok információkat, esetenként kizárólagosan ha valamelyik facebook csoport tagja vagyok. Van, akivel csak a facebook-on keresztül tudom tartani a kapcsolatot...
Nem mondom, hogy nem lehet nélküle élni, de nem realitás azt mondani, hogy delete account jó megoldás a felvetett problémára. Poénnak jó, de akkor ezt annak is kell tekinteni...
Évek óta hezitálok a delete account-on, de eddig mindig "nem" volt a válasz... épp a fent említettek miatt...

www.refujvaros.hu

(#41) dsg012 válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


dsg012
csendes tag

igen tényleg, ahelyett, hogy megtanulnánk ésszel használni a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#42) .tnm


.tnm
addikt

mondjuk azon a ponton, ahol egy zárt rendszerben nem tud a facebook rendet tartani, tényleg lehet az lenne a legjobb, ha leszoknánk a FB használatáról. van egy cikk FB feed-ben, amit látszólag egy ismerős osztott meg, rákattintok és erre megosztja, lájkolja az én nevemben is? ez már messze nem normális. twitteren valahogy nincs ilyen, pedig ott is próbálkoznak spam-eléssel. de itt ph-n sincs olyan, hogy rákattintasz egy linkre és a nevedben elkezd spam-elni a fórumba...

vagy a FB API-val van valami nagy (koncepcionális) baj, vagy egyből törölni kéne azokat az app-okat, amelyek ilyet csinálnak (egyből=5-10 percen belül felfüggesztenék az app-ot, egy napon belül eldöntenék, hogy törlendő-e, vagy félreértés volt). mondjuk annyira nem zavar, hogy a FB maga alatt vágja a fát.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#43) BiP


BiP
nagyúr

Engem az érdekelne, hogyan lehetne eltűntetni/kikapcsolni az oldalsó javaslatok hasábot. (Kit ismerhetek, javasolt csoportok, javasolt alkalmazások, stb.) Nem kell.

A like-old, hogy lásd a tartalmat oldalak meg elég ocsmányak. Főleg, mióta az X, meg a Cancel is a like-ot jelenti már. Undorítóak.
Én kibírom ezek nélkül, csak bosszant, hogy sok embert megszivatnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#44) dsg012 válasza .tnm (#42) üzenetére


dsg012
csendes tag

Szerintem túlzás zárt rendszernek nevezni. Ha a Facebook csak olyan tartalmat osztana meg amit feltöltöttek hozzá akkor egyetértenék. Itt viszont rengeteg megosztás átvisz az adott weboldalra és a hekkelés ott kezdődik. Ott írják meg úgy az oldalt, hogy pl. látszólaga videó lejátszására kattintasz miközben az egy facebook like-ot vagy megosztást aktivál. Ezt azért annyira nem könnyű felügyelni. S ha csak magyar oldalakból van ilyen több ezer el se merem képzelni mi folyhat pl. az Egyesül Államokban vagy más népesebb országokban.

Mellesleg ez még nem app. Egy alkalmazásnak minden esetben a facebookon keresztül kell engedélyt kérnie, hogy bizonyos dolgokat csinálhasson a nevedben. Az más kérdés, hogy sokan ész nélkül adják meg ezeket az engedélyeket. Az internetre az utóbbi években rengeteg olyan ember "szabadult" rá akik tényleg csak annyit értenek az egészhez, hogy meg tudják nyitni a böngészőt és mondjuk a kezdőoldalon megadott mezőbe beírják, hogy facebook vagy youtube és úgy jutnak el a kívánt oldalra (igen, a Google keresőjét használják a böngésző címsora helyett mert azt sem tudják mi az, hogy url meg mire való a fenti sáv). Ez szerintem nem az ő hibájuk. Szerintem pont egy olyan korszakot élünk amikor egyrészt az internet lassan közművé válik másrészt van egy-két olyan nemzedék (40-70 évesek) akiknek a számítástechnika és internet nem olyan természetes mint mondjuk a mai 30 alatti korosztálynak. Meg jó mondjuk van egy életkortól függetlenül is agyatlan réteg de velük a mindennapokban is találkozhatsz max. elsétálsz mellettük az utcán meg az aluljárókban itt meg mivel a világháló eltünteti a fizikai távolságokat egyszerre nagyobb adagban kapod őket.

(#45) kicsipapucs válasza .tnm (#42) üzenetére


kicsipapucs
őstag

"mondjuk annyira nem zavar, hogy a FB maga alatt vágja a fát." A probléma mindössze annyi, hogy a FB ezzel sem vágja maga alatt a fát. :(

Azok a felhasználók, akik miatt az ilyen mocsadék spam alkalmazások teret tudnak nyerni, nem gondolnak ebbe így bele. Ez a logikai gondolatmenet nincs meg náluk (rákattintok, mert érdekel-> erre lájkol pedig nem akartam-> megoszt, kommentál és olyat tesz, amire én nem adtam engedélyt-> akkor ez rossz és ezt vagy ki kell javítani, vagy szankciót - például absztinenciát - érdemel).

Koromból (21) és az ismerősi köröm összeállítottságából adódóan elég jól belelátok különböző korcsoportok netezési szokásaiba. És meg kell mondjam, hogy még akár a műszaki beállítottságú, értelmiségi 30-as ismerős sem tudatos internetező. Az emberek NEM gondolkozva jönnek fel a netre, mint te, én, vagy még páran innen.
Lazítani akar. A szabadidejében nem akar, nem tud olyan "bonyolult" dolgokra figyelni, hogy ha valami nem tetszik neki a hálón, akkor az ellen valamilyen módon tegyen (mondjuk azzal az egyszerű lépéssel, hogy figyel és nem használja ezeket a spam linkeket). A FB népszerűsége nem fog csökkenni ezáltal, csak tényleg elhanyagolható mértékben.

Sokat vársz. Észt/eszet, befektetett energiát, odafigyelést, igényt a jóra. Sokat vársz/várunk... :F

u.i.: mellesleg a negatív reklám is reklám, azzal, hogy beszélünk a fészről, mint nagy mumusról, ellenségről, ugyanúgy növeljük a hírét. :U

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#46) .tnm válasza dsg012 (#44) üzenetére


.tnm
addikt

a tartalom nem zárt, de annak, hogy kinek van jog a nevedben lájkolni, megosztani annak zártnak kéne lennie. és technikailag sem megoldhatatlan, csak vagy a lájkolást/megosztást kéne kétlépésessé tenné, vagy szűrni kéne azokat az oldalakat, amelyekről kiderül, hogy visszaélnek a funkcióval.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#47) daninet válasza .tnm (#46) üzenetére


daninet
veterán

az összes ilyen "napi vicc" oldalt törölni kellene, hányingerem van tőlük, undorító amit csinálnak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48) BiP válasza dsg012 (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

"Az internetre az utóbbi években rengeteg olyan ember "szabadult" rá akik tényleg csak annyit értenek az egészhez,"
"egyrészt az internet lassan közművé válik másrészt van egy-két olyan nemzedék (40-70 évesek) akiknek a számítástechnika és internet nem olyan természetes mint mondjuk a mai 30 alatti korosztálynak."

Szerintem a 30 alatti korosztálynak, főleg inkább a 20 alattiaknak meg már annyira természetes az internet (ők lényegében már ebbe születtek bele), hogy ők meg ezért elővigyázatlanok, és ugyanúgy tök hülyék hozzá. Mert ők még kimaradtak abból az időszakból, amikor már volt net, de még nem volt annyira természetes.

(#49) #09819904 válasza BiP (#48) üzenetére


#09819904
törölt tag

Egyetértek, bár én egy best of-ot vágnék össze, mint az én magánvéleményem:

"Szerintem a 30 alatti korosztálynak, főleg inkább a 20 alattiaknak meg...tök hülyék hozzá." :)

(#50) kymco válasza dsg012 (#44) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem a legnagyobb gond pont a 30 év alattiakkal van a facebook-on. Én a 45 évemmel még nem estem olyan hibába, amit a 15-25 éves korosztálytól látok rendszeresen a face-n.
Tanács: Ne nézd le az idősebb nemzedéket. Van lenézhető ember a fiatalabbak között is...

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.