Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Hát ez elég gyászos lett :( Pont azt reméltem, hogy legalább ez halkabb lesz és kevesebbet fogyaszt... erre meg :F Azthiszem nálam tuti kimarad ez a széria... Radeonok árai meg mennek felfelé még mindig :( Fél éve kellett volna megvennem, amikor még volt rá zs, és még olcsóbb is volt (!)

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"Az NVIDIA valószínűleg erre is készül, mivel az első Fermi architektúrára épülő lapka három helyett csak egy év garanciával van árulva, így a kereskedelmi forgalmazást eleve rövid időre tervezte a cég."

Fermi = totális bukás... Ugyanolyan nagy étvágyú lett ez a kártya is, mint a nagytestvérei.

(#3) Воланд


Воланд
titán

Galaxy GeForce GTX 465 GC teszt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Hurrá, most már nyugodtan alszom!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) Ren Hoek válasza Воланд (#3) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Fgyasztásban mint egy 5870 (HIS még kevesebbet is eszik)... hát grat nekik... Plusz még ugye hűvösebb is mint a 470, ami miatt még hangosabbnak kell lennie sajna.

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nvidia hullócsillaga, a fermi....

a grilles poénképek után várjuk a Bukás borítóból PS-elt képeket :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) mephi666 válasza Воланд (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem lenne ez rossz kártya, ha:
-nem melegedne ennyire
-nem lenne ennyire hangos
-nem zabálna ennyit
-fele ennyibe kerülne

"csupán" ezek nem tetszenek benne, a teljesítménye nem lenne rossz... el tudnék azért vele szórakozni :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Egész jó lett ez a kari, és az ára kezd az elfogadhatóhoz közelíteni, bár még nem az igazi.

Viszont ez végre lenyomhatja a gtx280/285-ök árát, főleg a használtakét. 38K-ért is volt már fent oem 280-as és az OC-sek hozzák a tudását is. Azok elég jó vételek, és el lehet velük lenni míg lejebb mennek az új szériák árai mindkét oldalon.

(#9) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ez várható volt. :((( Csak egy jó menthetné meg amit kétlek, hogy lesz. De minek is mert a "gémer Fermi" csak melléktermék az igazi HPC miatt

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) Mr.Csizmás válasza antikomcsi (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Egész jó lett ez a kari, és az ára kezd az elfogadhatóhoz közelíteni, bár még nem az igazi.

az ára mellett még a melegedése, fogyasztása zajszintje közelíthetne valami reálisabb irányba.

a 2. felével egyetértek, legalább (kicsit) leveri az árakat.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

A GTX490-re kíváncsi leszek. 5970-et überelheti. Csak azt nem tudom, hogy fog bele férni a 300W-os határba. :F Gondolom órajelet, és feszültséget is csökkenteni kell majd a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#12) lenox


lenox
veterán

A kártya jövője azonban bizonytalan, hiszen egyre több adat lát napvilágot a GF104-es GPU-ról, ami várhatóan GeForce GTX 460 néven fog debütálni valamikor a nyár folyamán. A pletykák szerint a lapka 16 darab streaming multiprocesszort fog tartalmazni, melyek egyenként 24 CUDA magot használnak, a memóriabusz szélessége pedig 256 bites lesz. A GTX 460 várhatóan 336 CUDA maggal jön, amihez 56 textúrázó csatorna társul. A további részletek egyelőre nem ismertek, de valószínűsíthető a 768 MB-os GDDR5 szabványú memória, amihez természetesen 192 bites szélességű busz fog tartozni.

Most nem ertem, 256 bites a lapka, de csak 192-t hasznalnak belole?

(#13) nkmedve válasza antikomcsi (#8) üzenetére


nkmedve
őstag

Szerintem inkább jobb megvárni a 460-at, specifikációk alapján nem lesz sokkal lassabb (sőt a több textúrázó jót fog tenni) fogyasztásban és hangban pedig inkább közelebb fog állni az elvárásokhoz. Én nagyon kiváncsi leszek rá, ez a 465 olyan lett amilyenre számithattunk (gyenge selejt, mint az 5830).

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A nvidia mikor kukázza már ezt a selejtes szériát? Mikor jön a következő normális nvidia sorozat?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A 384 bit széles busz csökkent 256 bitesre. Emiatt nem kell mégiscsak áttervezni némileg a nyomtatott áramkört, legalábbis a memórialapkák elektromos csatlakoztatása szempontjából? Nem mellesleg így egyszerűbb is lehet a felépítése és olcsóbb is, szal nehéz elhinni, hogy a gyártók mégsem alakították át némileg a NYÁK-okat. Aztán lehet, hogy én gondolom rosszul, de persze ettől még külsőre tökre megegyezhetnek.

<-ƘƘ->

(#16) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Azt hiszem nem mostanában fogok 35 körűl elfogadható vga-t venni nvidiától 2-3 évre.....
(2.éves msi 8800 gt oc kártyám még ma sem vall szégyent persze nem full felbontásban max részletesség melett. 33 ért vettem annó)

Az a bajom,hogy fermire válltás esetén sajnos tápcsere is lenne és ha valóban 70 körűl lesz a 465+ 10-15 ezer egy táp(Nem hiszem,hogy a mostani 400 as tápom elég lenne neki) az számomra irreálisan sok.
Azt hiszem elkezedk nézelődni Ati oldalon.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#17) Jester01


Jester01
veterán

van árulva
Jajj :N

Jester

(#18) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

GTX 465 SLI review [link]

(#19) XoZ válasza Kendek (#15) üzenetére


XoZ
aktív tag

Egyelőre egyszerűen oldották meg a dolgot, a GTX470-hez szükséges plusz két memóriachip hiányzik a nyákról: [link]. De valóban adja magát a dolog, hogy érdemes lehet új nyákot tervezni.
A Guru3D tesztben azt írják, hogy GTX470 BIOS-sal is működött a kártya, de hogy ezzel sikerült-e a letiltott részeket aktiválni, az nem derül ki. A hiányzó memóriachipek miatt ez technikailag érdekes lehet, én úgy tippelem, hogy emiatt nem működhet a dolog.

(#20) antikomcsi válasza Mr.Csizmás (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezek szubjektív szempontok, tehát van olyan felhasználói réteg akiknek számít, és van olyan akiknek nem.

Én teszek rá mennyire melegszik, ha nem lesz semmi baja, nem igazán izgat, hogy amikor játszok 80 vagy 100 fokos a gpu-m. Üresjáratban nem eszik sokat, terhelve pedig nem ez a szempont, mint ahogy háborúban is a gazdaságosság az utolsó elvárás. Csak a hatékonyság számít. Van rengeteg venti a gépemben, még egy elfér, mégha zajos is. Bár netezés közben nem hiszem, hogy porszívó üzemmódba kapcsolna, ha pedig játszok fejhalgató van rajtam, és egyáltalán nem zavar. Mint, ahogy a 4850-nél sem zavart, pedig sokan szídták, én mégsem cseréltem a gyári hűtőt, felesleges volt.

Ha egy más felhasználási területet nézel, mint a játék, igényes/megszállott szinten, nevezze ki, hogy szeretné, akkor természetesen igazad van. Letöltő, mozis gépbe nem való egy ilyen vga, sőt én semilyet nem tennék bele, egy integrált sideport-os deszkát választanék és kész.

Mielőtt temetünk egy terméket, nem árt megnézni, hátha másoknak mégis megfelel.
Szerintem sokaknak jó lenne ez és örülnének neki, ha lenne rá pénzük.

(#13) nkmedve

Gyakorlatilag mára minden alsóbb kategóriás termék selejt.

[ Szerkesztve ]

(#21) Mkiss válasza tzsolesz (#11) üzenetére


Mkiss
csendes tag

Az a baj, hogy mire kijonne a gtx490, addigra kidobjak a HD6000es szeriat a konkurencianal. Szerintem mar meg is van, mert tul nagy a csend az ATI oldalon, csak varnak a megfelelo pillanatra.

(#22) Nordic válasza tzsolesz (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Szerintem mire eljutnak addig, addigra az ati előjön a 6xxx-es sorozattal. Most ők vannak előnyben, így addig fogják püfölni az 5xxx sorozatot amíg csak tudják. Amint jön a dupla-magos zöld ők is lépni fognak. :K

Ez a kártya meg egy szánalom. Egy darabig még megmarad a 88GT-m :) .

Mkiss: Nem akartalak ismételni:DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) proci985 válasza Dark KillerX (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

anand féle.

a guru3d szerint a kártya nem eszik sokat, nem meleg és nem hangos. anand szerint mindháromban elveri a 465 a 470et, sőt hangban beékelődik a 480 és a 295 közé. na akkor most mi van?

biosra: pár napja volt egy 470OC, ami 465nek gondolta magát (teljesen random, vantage pont sem stimmelt), a felsőbb szintű bios valszeg el volt rontva. mindenesetre elvileg a 470-480asok átjárhatóak voltak bios szempontból, előfordulhat, hogy megint ez állt elő.

olcsóbb PCB szerintem kizárt, hogy lesz. az pénz (meg idő), ahhoz meg több bevételt kéne termelni, mint az áttervezési költség. elvileg a gyártás már leállt, jelen pillanatban gőzerővel szórják ki a készletet.

a helyzet az, hogy jelen pillanatban el van csúszva az egész lineup lefelé egyel (a 480nak nem az 5870et kéne püfölnie, hanem az 5970et, oda szánták eredetileg)... viszont vannak olyan pletykák, hogy a 460már oda érkezik, ahova kéne neki, tehát a jelenlegi 465 fölé/környékére, csak éppen sokkal de sokkal gazdaságosabban gyárthatóan. erre enged következtetni a szokatlan sietség a hard launchal.

2900pro/gt szagot érzek... azok is jó vételek voltak három hétig:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) bsh


bsh
őstag

"200 wattos átlagos TDP fogyasztást adott meg, ám a maximális TDP tekintetében"
nincs ilyen. tdp csak egy van, a maximálisan leadott hőmennyiség, amire a hűtést tervezni kell (thermal design power). nincs átlagos tdp meg maximális tdp. átlagos fogyasztás meg maximális fogyasztás van.

(#25) zuchy válasza proci985 (#23) üzenetére


zuchy
őstag

Az van hogy a Guru Nv "barát". ;]

PC-STYLE.hu

(#26) megint én válasza antikomcsi (#20) üzenetére


megint én
őstag

Egyet értek veled, de szerintem ne válaszolj neki, mert nem ez az első NV topic ahova bepofátlankodik a semmitsem mondó szövegével...
Amúgy a hangja az... LETOLOM VASTAGON!
Gépház hűtő veni Scythe Slip Stream 120mm PWM Adjustable
ez majdnem 40 dBA. Szóval, nálam a leges leg utolsó szempont... Olyan 50 dBA fölött talán picit zavarna... Azt már talán hallanám a Logitech G35ön keresztül.

(#27) Abu85 válasza bsh (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt magyarázd el az NV-nek is. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) XoZ válasza proci985 (#23) üzenetére


XoZ
aktív tag

Arra tippelek, hogy mivel a GTX4xx kártyáknál a feszültségek nem fixek egy egész sorozatra mint az ATI-nál, hanem minden egyes példánynál egyedileg határozzák meg (néhány választható értékből), ezért erősen példányfüggő a fogyasztás, melegedés és a zaj. Ráadásul még azonos feszültség mellett működő chipeknél is elképzelhető eltérő fogyasztás. Ezen kívül még a hőmérő diódák pontatlansága is közbeszólhat.

[ Szerkesztve ]

(#29) Abu85 válasza proci985 (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Guru3D meg van fogva. Ha nem ezt írja legközelebb nem kap kártyát. A Hardware Secrets pont ki lett utálva, mert nem akartak hazudni az olvasóiknak. [link]
Az Anand kivételes helyzetben van. Velük nem lehet packázni, mert ők az Anand. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Tálydi


Tálydi
senior tag

Csalódás ez is :O G92 óta hol van az nV? :O

Eeeeh, what’s up, doc?

(#31) Tomate


Tomate
veterán

Kíváncsi leszek a magyar árak hova szállnak el. 5830-sztem nem nagy vétel. 4890-szintjén van kb. 4890-hez elég olcsón hozzá lehet jutni. 50e körül reális lenne a kártya. Efölött meg hülyeség. Kis teljesítménykülönbségek között hatalmas az árrés, ez itt a gond.

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez sem képvisel jobb fogyasztás / teljesítmény arányt, mint a 470 és a 480, pedig ebben a kategóriában már illene erre is figyelni - hiába, hogy igazából csak a nem jól sikerült chipek értékesítésére szolgál...
Nem egy nagy szám...

(#33) Pug válasza Tálydi (#30) üzenetére


Pug
veterán

szerinted? hát egy óriási, drága és jól "hangosított" grill partyn ;] ;] :(

[ Szerkesztve ]

(#34) csaabz


csaabz
őstag

Erdekes dolgokat csinal mostanaban az nvidia.
Nem hiszem, h hosszu tavon jol jar...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#35) Abu85 válasza Tálydi (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyan piacokba fektet ahonnan a pénze visszajön. Méghozzá nagy nyereséggel. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Bluegene válasza Abu85 (#29) üzenetére


Bluegene
addikt

itt az anandtech

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37) #06658560 válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem rendben van a Fermi. Bár nekemnem gémerszemszögböl kell. AMúgy talán gémer szemszgböl sem rossz teljesítményre.

(#38) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Remélhetőleg sokat tanultak a gf100ból, és a 104 már egy használhatóbb széria lesz.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39) antikomcsi válasza JoolsNOS (#38) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ugyan az lesz, csak csonkolva.

(#40) Zerdal


Zerdal
tag

Hát asszem nem cserélem le a jól bevált 8800GT-m et! Esetleg egy ATI ra!
Bár világ életembe NV-s voltam! De lehet átállok a sötét oldalra! :D

Azt lehet veszek egyet kv-főzőnek! :D

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#41) Tomate


Tomate
veterán

Olyan ez a fermi mint az atinál a HD2xxx-es széria. Nagy volt, meleg volt, sokat evett, volt benne erő de még sem az volt a tuti. De jó sínen indult el az ATi aminek itt a gyümölcse.

Zerdal: ATi a világos oldal :D

[ Szerkesztve ]

(#42) megint én


megint én
őstag

Én ezt a szériát inkább kihagyom, de hogy nem veszek ATI-t az is tuti...

(#43) Bici válasza megint én (#42) üzenetére


Bici
félisten

És ha a következő is ilyen lesz? Elég valószínű, hogy az nV nem fog gémer kártyába komolyabb pénzt ölni... :U
Ja, tudom, akkor konzol... :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) #95561216 válasza Abu85 (#35) üzenetére


#95561216
törölt tag

A gf104 mennyire fog hasonlítani gf100-ra? Ha arra kéne egy kari viszonylag olcsón, hogy gpgpu progikat optimalizáljak teslara, akkor szaladjak egy 465-ért, amíg még gyártják?

(#45) megint én válasza Bici (#43) üzenetére


megint én
őstag

Isten ments... Akkor inkább ATI Radeon, nem leszek retardált konzolos b..zigyerek.

(#46) nkmedve válasza antikomcsi (#20) üzenetére


nkmedve
őstag

Szerintem azért sokaknak számit, hogy mennyit eszik a kártya, ez nem az abszolút csúcskategória ahol a fogyasztás nem szempont.

Tudom, hogy manapság minden selejt (4830-am is) de nem mindegy hogy mennyire van letiltva a chip és hogy azzal együtt is mennyit eszik és milyen teljesitménye van.
Ha egy chip 25%-a le van tiltva csak hogy el lehessen adni, és amellett még annyit is eszik mint a nagyobb tesó akkor ott valami nagyon nincs rendben.

(#47) Abu85 válasza #95561216 (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínű, hogy a legújabb CUDA platform korlátozottan lesz támogatva. Ezzel is tranyót spórolnak. GPGPU szempontjából a GF100-at érdemes venni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) #16939776


#16939776
törölt tag

:(

(#49) Thom!


Thom!
veterán

játékra gyenge a konkurenciához...de én nem játszom :D

(#50) #65675776 válasza bsh (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Úgy, ahogy az AMD az Opteronokra megad ACP-t és TDP-t. Itt is erről van szó, csak az nV ugyan úgy nevezi a kettőt.

antikomcsi: Mondjuk a hőmérséklet témát én sem értem. Maximum akkor, ha az erősen összefügg az adott eszköz fogyasztásával. Mint jelen esetben is. Nem azért melegszik nagyon, mert alulméretezett a hűtő, hanem mert sokat fogyaszt.

Háborúban pedig a megbízhatóság az elsődleges, minden ez után jön. A hatékonyság is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.