Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nem szeretem, ha egy gyártó a ramon spórol. Azt sem, ha direkt csinál két verziót különböző mennyiségű ram-mal. És úgy állítja be mintha 1 GB RAM olyan nagy luxus lenne.
Persze ha sokkal olcsóbb mint az p akkor jó vétel lehet.

(#2) #86973952 válasza ctvagyok (#1) üzenetére


#86973952
törölt tag

Fordítva nézed (a cikk említi fordítva), nem spórol. Lesz egy alap verzió, meg egy "extrább". 3/16 és 4/64. Inkább a belső tárhelyet lehetett volna növelni, de az árazásnál vélhetően ez is szempont. Bár ott van az SD bővítés, felhő, wifi (-ingyen).

Azt sem venném biztosra, hogy az utóbbi nálunk kapható lesz. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#3) ctvagyok válasza #86973952 (#2) üzenetére


ctvagyok
őstag

LG is ezt csinálta a g2 vel. Nem tetszett akkor sem.
Ez olyan mintha a 16 GB os iphoneba kevesebb ram került volna .
Drágább a nagyobb tárhely. Ezt értem. De a ramon szándékosan spórolnak. Azért hogy a nagyobbat vegyem. Na ez a gondom. Mert az a deluxe.
Ha meg nem is lehet majd kapni nálunk á meg egy feketepont.

[ Szerkesztve ]

(#4) #86973952 válasza ctvagyok (#3) üzenetére


#86973952
törölt tag

Minden az árazáson fog múlni, ahogy ezt te is írtad. Szerintem ezzel nem is lesz "gond". Amúgy sokan csinálják ezt.

EMUI alatt azért 3 gigával jól el lehet lenni. Semmi nem zabálja fel a RAM -ot.

Bár néhány FB -hez hasonló alkalmazás meg tudja oldani, hogy kevesebb RAM -od legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5) dzsi23 válasza ctvagyok (#3) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor már csak azt gondold végig, hogy ha a 16 GB-osban is 4 GB RAM lenne, akkor ki venné a 64-est? Az iPhone-nál a nagyobb tárhelyet adják drágábban, de az iPhone nem bővíthető, a Honor 7 meg (valszeg) igen.

(#6) #86973952 válasza dzsi23 (#5) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sanszos, bár dual verzióban az is kényelmetlen a "fiókok elrendezése" miatt. Ez az, amit már nagyon elfelejthetne a Huawei/Honor. 2 SIM vagy 1 SIM és 1 SD felállás.

Van aki megoldotta úgy, hogy a második fiók SIM -et és SD -t is tud egyszerre kezelni. A normálisabb megoldás még mindig az lenne, ha 3 fiókot (vagy helyet) szerelnének. Így nem kell kicsúsztatni a második SIM -mel együtt.

Szerk.:
Feltéve ha fiókos lesz, szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#7) sz.balazs.95 válasza dzsi23 (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Aki nem akar külön microSD-t venni?
Árban ugyanott van vele az ember, akkor meg miért ne venne gyárilag nagyobbat?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) #86973952 válasza sz.balazs.95 (#7) üzenetére


#86973952
törölt tag

Árban biztos több lesz a különbség, mint egy 64 gigás kártya. Az meg már 16 gigával több.

[ Szerkesztve ]

(#9) sz.balazs.95 válasza #86973952 (#8) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát, ha a legkisebb sebességűt veszed, akkor biztos, de az meg már teljesítményben is visszalépés, hiába olcsóbb.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10) #86973952 válasza sz.balazs.95 (#9) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem gondolok ilyen kicsi különbségre, biztos több lesz mint 2o.ooo HUF a két verzió között. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11) sz.balazs.95 válasza #86973952 (#10) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Majd kiderül.

De mondjuk ha csak kicsivel lesz drágább, mintha külső SD lenne, még úgy is megéri, mert egyrészt az eMMC mindenképpen gyorsabb, mint egy SD, másrészt akkor az alaptárhely nagyobb, amit még tovább lehet bővíteni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12) #86973952 válasza sz.balazs.95 (#11) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor egyértelmű, de nem hiszem. Meg ugye azzal még a RAM -ot nem növeled. Én 20% -os ár növekedésre tippelek a tavalyi modellekhez képest. ÉS a két verzió között is (minimum, talán...). Ez persze csak tipp, nincs semmi hivatalos mögötte. Még nem is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#13) dzsi23 válasza sz.balazs.95 (#11) üzenetére


dzsi23
addikt

"Majd kiderül."
Nem, nem fog kiderülni, mivel az egész eszmecsere úgy indult, hogy "ha a 16 GB-osban is 4 GB RAM lenne...", de ilyen nem lesz, így sosem fogjuk megtudni. De még ha lenne is, az emberek nagyobb része inkább venne meg olcsóbban egy microSD-t, még akkor is, ha az lassabb valamivel, mint az eMMC. Akiknek meg annyira számít a sebesség, hogy ne elégedjenek meg a microSD-vel, azok vennék nagyobb tárhellyel, de nem hiszem, hogy olyan sokan vannak, hogy megérje a gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#14) #86973952 válasza dzsi23 (#13) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az árkülönbségre gondolt a két verzió között. Hogy majd az derül ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) dzsi23 válasza #86973952 (#14) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor meg nincs miről beszélni, mert ez triviális. :D

(#16) #86973952 válasza dzsi23 (#15) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem inkább dual SIM -nél jön elő ez a probléma a fenti dolgok (esetleges elrendezés) miatt. Ott is inkább a belső tárhely miatt.

(#17) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Meglátjuk majd az árát, akár kedvező is lehet

(#18) #65577472 válasza #86973952 (#2) üzenetére


#65577472
törölt tag

De akkor milyen lesz a H7 Plus? Gondolom ez a hír mese habbal, gondolok itt a Kirin 930-ra és a 3 GB RAM-ra. Vagy ebből is két verzió lesz? Az már sok egy kicsit, nem? :B

(#19) #86973952 válasza #65577472 (#18) üzenetére


#86973952
törölt tag

Inkább találgatás.

Lehet nem lesz akkora különönbség. Szerintem már ez eleve 935 -tel indul mindkét verzióban. Így kizártnak tartom a 930 -at a Plus verzióban. Még akkor is, ha csak apró a különbség.

Vagy lehet jóval később fogják kiadni a Plus -t, és már az új SoC -val. Az meg már óriási különbség lenne a két modell között. Így ez nem lenne teljesen logikus.

Vagy még azt is el tudom képzelni, hogy a 64 gigás a Plus lesz. Ez sem lenne igazán logikus.

DE szerintem szimplán később fog megjelenni.

Szerk.:
Volt ilyen pletyka, ami szerint nem nagyon lesz idén ("valódi") különbség a P, Mate és Honor zászlós között. Ebben lehet némi realitás az időpontok miatt. Mate 8 meg szerintem ősz elején várható. IFA, vagy annak környékén.

[ Szerkesztve ]

(#20) #65577472 válasza #86973952 (#19) üzenetére


#65577472
törölt tag

Pedig a H7 Plus igazán jöhetne Kirin 940-nel, 4 GB RAM-mal (na jó, elég a 3 GB is), én azt sem bánnám, ha csak Q4-ben érkezne. Ez lenne igazán nagy durranás, és részemről instant get.

A 3/16 H7 engem H6 tulajként nem hat meg, 4/64 már annál inkább. De Kirin 940 alatt nem szívesen váltanék.

Így H7 Plus maradt az utolsó reményem (nem mintha ragaszkodnék a gyártóhoz..)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.