Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Solten


Solten
addikt

Lehetne mondjuk smart TV platform. Panasonicnak van mar par keszuleke vele.

Saor Alba

(#2) #82729984


#82729984
törölt tag

Mondjuk szamomra elso pillanattol kezdve nyilvanvalo volt hogy nincs ertelme ennek az os-nek.

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Na végre. Most már a fanoknak is el kell ismerniük.

Thanos was right.

(#4) Dhampir


Dhampir
félisten

:O

Nagyon sajnálom, pedig tetszett a köréje tervezett okostelefonok némelyike.

(#5) Fecogame válasza Solten (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Naja, ott azért arathatnának a kis "gépigénnyel" és a jól működő funkciókkal. Ráadásul nem is olyan összetett és bonyolult, mint egy okostelefonra fejleszteni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) Hieronymus válasza #82729984 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gondolom, tisztában voltak vele, hogy minimális az esély ezen a piacon új operációs rendszert bevezetni.
De nem lehetetlen. Az Android is egy, egyszereplős piacon indult és mégis befutott.
Tipikus kockázati befektetés. Olyan pénzel kell csinálni, ami nem hiányzik máshonnan. Ha mégis befut a rendszer, nagyot lehet kaszálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Thome válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Thome
addikt

Azért egy telítetlen piacon induló androidot összehasonlítani egy telített piacon induló firefox os-sel bődületes hiba. Ott a WP, kicsit előbb kezdte, pumpálják bele a pénzt, marketinget és mégis döglődik, süllyed. Mondom ez WP userként.

De ez már off és nem is flamegenerálás a cél, csak megigazítottam a mondatod. :)

(#8) Trevize1987 válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

...

[ Szerkesztve ]

(#9) quailstorm válasza Fecogame (#5) üzenetére


quailstorm
nagyúr

de nem volt se kis gépigény, se jól működő funkció
MSM7227A-n egy droid körbehugyozta 3-szor a Firefoxot, és közben szakadt a röhögéstől
ami gáz, nagyon gáz

sikerült megfejelniük az android eszetlenségét is, mert androidos MSM7227A kernelt és forrásokat felhasználva futtattak egy böngészőt, hogy majd abban mindent megoldanak

de egy Jolla vagy RIM se ment sokra az android runtime integrálásával egy remek OS-be
azok is buktak... pedig sokkal innovatívabb UI, életképes és használható

[ Szerkesztve ]

(#10) hemaka válasza Narxis (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Voltak olyanok? :DDD

(#11) Hieronymus válasza Thome (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az Android egy olyan piacon indult, amit egy másik cég már teljesen lefedett. Hatalmas app kínálattal, amit sokáig nem tudott utolérni a Google.
Nyilván nagyobb erőforrások álltak rendelkezésre, mint ami a Firefox OS mögött állt, de nem volt garancia az Android elterjedésére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Cathulhu válasza #20749568 (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem, szerintem az volt az oka, hogy ez volt es kesz. Ott volt a nagy okostelefon bumm es egyedul az iOS volt hasznalhato, de azt meg nem adta az apple. Az osszes tobbi konkurens rendszer fenyevekkel elmaradva, sajat rendszert fejleszteni sok-sok ev, igy a gyartok egyedul az androidba kapaszkodhattak. Ami egy kicsit kar is, sose volt jo rendszer, inkabb csak kevesbe rossz mint a tobbi.
Bar az FFOS a html+javascript kombinaciojaval a leheto legrosszabb, igy meg csak nem is kar erte, szvsz

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) #67656192


#67656192
törölt tag

Megy a levesbe, ahogy a symbian a bb is ment és ahogy a wp is fog. Egyszerűen a gyengék nem tudják a lépést tartani a túlságosan megerősödött ios/androiddal. A világ két legtöbbet érő biridalma van ezek mögött.

(#15) attilav2


attilav2
őstag

Az Ubuntu Touch még áll, kérdés megmarad e, szurkolok nekik, most hogy a FFOS kidőlt talán több esélyük lesz a terjeszkedésre, mégiscsak értelmesebb rendszer. Most jelent meg egy Ubuntu Touch tablet: [link]

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#16) xmaas


xmaas
őstag

Jo lett volna ha sikerul nekik csinalni egy rendes elenfelet a tobbi op rendszernek de latszik az eredmenyen nem adtak bele mindent ahogy kellett volna igy nem is csoda enny konkurens rendszer mellett nem jott ossze nekik .

(#17) kymera válasza #67656192 (#14) üzenetére


kymera
senior tag

Mondjuk én szerettem a symbiant ...... :U

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#18) Skynet258


Skynet258
veterán

Emlékszem mikor ez beindult, a Speedshopban melóztam, még hostess csaj is jött promózni... Én már akkor sem értettem minek létezik ez a rendszer egyáltalán. :DDD

https://geekpulse.hu

(#19) Dhampir válasza Skynet258 (#18) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán azért, mert nem mindenki szeret vírusirtót futtatni még az okostelefonján is. :)

(#20) RVR400 válasza Dhampir (#19) üzenetére


RVR400
veterán

Nyomós érv. :)

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

RIP! Pedig volt idő, hegy fenntartottam alternatívának, mert nem akarok Se Androidot, se iOSt.. :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kár érte, kellett volna még egy openszósz rendszer a piacra amit viszonylag kevesen használnak. Illetve kell is, remélem visszatér még valamilyen más formában a dolog.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) Savos


Savos
csendes újonc

Emlékeim szerint hónapok óta nem volt róla semmi hír és amennyire jól tudom nem volt egy akkora project, hogy a nagy hallgatás, egy nagy dobás ígéretét hordozza magában. Sose volt lehetőségem kipróbálni a rendszert, de ha így bedobták a törülközőt, nem is sajnálom. Vártam a pillanatot amikor nem fog döcögni, hörögni a legapróbb dolgoktól mint valami alsó kategóriás droidos eszköz, de erre már hiába várok.
Pedig szeretek új rendszeretek kipróbálni, élve az újdonság varázsával, meg amúgy is jó néha mást nyomkodni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Thome válasza Savos (#23) üzenetére


Thome
addikt

"amúgy is jó néha mást nyomkodni"

Ezzel a legtöbben így vagyunk. :DDD Bocs, off vége!

(#25) Baggins86 válasza Hieronymus (#11) üzenetére


Baggins86
aktív tag

És melyik volt az a cég? Mert volt kb. egy Apple 1-2 készülékkel és kész. Ezen kívül a gyártók egy használhatatlan WM 6.0 majd 6.5-el próbáltak vitézkedni elég kevés sikerrel...

(#26) #56573440 válasza Apollyon (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj, hogy ökoszisztéma és masszív alkalmazásbolt nélkül egy mobil os se maradhat fent, azok meg durva beruházások. amit kevesen használnak arra kevés app lesz, lassú fejlesztés, stb... én személy szerint az ubuntus történeteket várnám már, ahogy az első demóban mutatták desktop dokkolás, teljes értékű felülettel és társaival, de valahogy az az érzésem hogy az a koncepció az nem ma fog megvalósulni. meg nem 2016-ban...

(#27) Thome válasza #56573440 (#26) üzenetére


Thome
addikt

Ebbe a dokkolósdiba kis híján az MS is beletörik, nem hogy egy Ubuntu (Canonical).

(#28) proradeon


proradeon
őstag

Már az első Firefox OS-ről szóló hír olvasásakor lehetett tudni, hogy halott ötlet. Egyáltalán nem lepődtem meg.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29) vadtehen


vadtehen
csendes tag

GNU IceCat OS valaki? :))

(#30) #56573440 válasza Thome (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah hát persze. de azért a cano-nak amennyire belelátok több tapasztalata van az x86-on túli világban, illetve ők kezdték el ezt a demót, aztán hátráltak ki persze. már akkor is láttam hogy ez irdatlan meló lenne, és 99% hogy nem fog nekik menni, de valahol az az 1% még mindig motoszkál bennem hogy dejólennemána :B

(#31) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Az Oprendszernek aztán édes mindegy milyen felbontáson használod, a dokkolással ott a gond, hogy a Mobilos alkalmazások funkcionalitása és produktivitása annyira alacsony, hogy asztali környezetben értelmezhetetlenek.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#32) Cathfaern válasza Hieronymus (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amikor Android piacra lépett, akkor a piac nagyon messze volt a telítettől. Egyetlen gyártó volt jelen, ő is kizárólag felsőkategóriás telefonnal. Teljesen mindegy hány app van egy ~200ezer Ft-os telefonra, ha csak 50ezer Ft-od van. Az Android (főleg tableten) gyakorlatilag ennek köszönhette a sikerét: el tudta hozni az "okostelefon érzést" olcsón.

(#33) Wesder válasza Dhampir (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Vírusírtó mobilon? Viccelsz?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) Narxis válasza Wesder (#33) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nézz be vírusirtó topikba, megmondják majd ott a szakik, hogy kell. :D

Thanos was right.

(#35) Wesder válasza Narxis (#34) üzenetére


Wesder
félisten

5 év alatt egy vírusírtó sem volt a mobiljaimon, és egy vírust sem kaptam még. (Kop kop)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) quailstorm válasza Cathfaern (#32) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miközben sem az MS sem a Nokia nem szaladt újítani. Mert a WinMO 6.5-öt meg az S60v5-öt sokmindennek lehet nevezni, csak korszerűnek nem. Pláne, hogy S60v5-ben a Nokia kivette az FPU-t és GPU-t is, ezzel messze a top S60v3 alá butítva a platformot. Mert jó az úgy is alapon.

Volt egy HTC Sense ami korrekt volt, Samsung touchwiz WinMO-n nem nevezhető értelmes megoldásnak, gyárinál jobbnak. Symbi meg a Belléig ragaszkodott a kőkori felület tákolásához, akkor meg már késő volt, hiába lett jó.

Mondjuk azért kellett a droidnak pár év, 2.3 előtti droid helyett inkább választottam volna anno a Symbit, de ez gyorsan fordult utána.

Amit nekem a Symbian Belle, vagy a Nokia N9 jelentett, azt most velem együtt sokaknak a BB OS 10 adja meg. Ubuntu touch as valóban egy értelmes project. FFOS viszont alapjaiban el lett rontva, szóval nem tudom sajnálni picit sem. Végkiárusításnál gondolkodtam, hogy veszek, de 5k-ért se volt értelme.

(#37) cami][us


cami][us
senior tag

"A nem kevés marketingszöveggel megtűzdelt bejelentés arra is kitér, hogy erőforrásaikat az IoT-eszközökre koncentrálják a jövőben, de hogy ez pontosan mit is jelent, az ma még nem világos."

Amit előtte is tudtunk. Beépülő rendszerekbe kerül az, aminek sikerült kétszer is "meghalnia".

(#38) Hieronymus válasza Cathfaern (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én nem azt írtam, hogy telített volt a piac. Azt, hogy lefedte a piacot az iPhone.
A Nokia későn reagált. A BB csak nagyon jó telefon akart lenni. De mind a két cég nagyobb eséllyel számíthatott a piacon maradásra, mint a gyerek betegségekkel küzdő Android.
Nyilván az Android tudta szélesíteni a piacot, az olcsó árával.
A Nokia különösen rosszul reagált.
Tömegével nyomta ki a drága, de buta telefonokat. Véletlenszerűen kiválasztott de haszontalan fejlesztésekkel felvértezve.
(Vélhetően) Az első selfie telefon, a Nokia 1680c2 volt. Az egyetlen kameráját a hátoldalra helyezték és raktak mellé agy domború, tükörszerű felületet. Ebben látta magát, nagyjából a képnek megfelelően, a fotó készítője.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) quailstorm válasza Hieronymus (#38) üzenetére


quailstorm
nagyúr

SonyE évekkel azelőtt rakott tükröt a kamera mellé, nem 2008-as találmány az. Pláne, hogy addigra már előlapi kamerás 3G-s okostelefonok rohangáltak.

Tyű a BB is nagyon későn eszmélt, a multimédia és a netes funkciók elmaradása miatt rühelltem őket, meg az ár miatt. Pedig haver 9800 Torch-ja prémium érzetet keltett, de még a kamera se volt egy nagy eresztés, nemhogy a böngésző. Appbővítésre meg J2ME. Annyi pénzért :U
Nem véletlen váltottak a cégek csúcsdoridra meg szifonra...

(#40) cami][us válasza Hieronymus (#38) üzenetére


cami][us
senior tag

"Ebben látta magát, nagyjából a képnek megfelelően, a fotó készítője."

Az lett volna érdekes, ha mást lát a hangya tükörben. :D

(#41) -Skylake- válasza Dhampir (#19) üzenetére


-Skylake-
addikt

Kifejtsem egyetlen egy arva mondatban , hogy miert nincs virus ffosre , vagy tudod magadtol is ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.