Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

Ígéretes, de kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy miként állja majd a sarat az esetleges (?) Dothan származékokkal szemben. :U

(Mondjuk a Sheldont azért csak leveri... :D)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) #90996736


#90996736
törölt tag

hali, ezek a VIA procik mennek AMD vagy intel lapokba? milyen socketezésűek? (jó magyarsággal). lehet, hogy láma a kérdésem de erről lemaradtam.

(#3) Male válasza #90996736 (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Régen Socket370-esek voltak (Intel alaplapokban mentek ha volt hozzájuk megfelelő BIOS frissítés), de a 800-as FSB miatt már biztos nem, talán Socket478-asok lehetnek belőlük, legalábbis a 800-as FSB alapján elég valószínű.

(#4) Male válasza Male (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Na megnéztem, a sima C3 van Socket370-ben még mindig, és EBGA tokozással is (alaplapra integrálható verzió). A többi mind EBGA tokozású, az Eden-N pedig nanoBGA tokozású, szóval ezekhez nem lehet alaplapot venni, csak integrálva árulják.

(#5) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

:F

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#6) Szalma válasza anaqer (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Mindegy: 3.5W-nál minden más x86 kompatibilis eszköz többet fogyaszt 1GHz-en (legyen csak egy 800MHz-es P3 teljesítménye az eszköznek, már jó). Transmeta borzasztók is.)

Szeretettel:
Szalma

(#7) polika


polika
senior tag

hát én pl szivesen használnék egy ilyen alaplapra integrált c7-esel legyártott epia-t vmi szép dobozba beletéve mint otthoni multimedia center (nem vagyok audiofil stb) lehtne róla dvd-t nézni meg az én botfülemmel zenét hallgatni...a 3w meg nem azért kell mert az összes x86 periféria többet eszik 1ghz körül hanem azér mer egy ilyen rencerbe az ember NEM AKARJA a ventillátorok búgását hallani, egy jó kis paszív hűtéssel simán el lehet vezetni egy 3w-os proci által termelt hőt és akkor nem zavar film nézés közben még a 20db se

(#8) eddie303 válasza polika (#7) üzenetére


eddie303
őstag

Ezen filózok én is, de egy baj van: Az ár. Az nem elhanyagolható. Meg netezgetni is bõven elég...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) Taltosparipa


Taltosparipa
tag

Szerintem meg eleg jo ar. Gondoljunk bele, CPU, VGA, kiveve hdd, cd-dvd, tap, haz nincs hozza azt kulon kell venni. Ha mas gyarto integralt cucat nezem ott a CPU kulon tetel. A legtobbet ado Via eden meg meg olyan cumokkal is el van latva amit ha pc-be szeretnenk igen szep tetelek volanak ha lehetne kapni olyan periferia kartyakat.

(#10) polika válasza eddie303 (#8) üzenetére


polika
senior tag

árban ezek pont a legolcsóbbak, egyik haverom pont most mondta hogy náluk a cégnél 20eft-ért kb vett magának kedvezményesen..minden integrált csak 1 pci slot van neki és via c3-as proci van benne de teljesen csak a vas van semmi ház meg táp meg ilyen, az a baj igazából hogy ha vki egy úgymond kész terméket csinál belőle amibe belerak még mondjuk tvtuner, mpegdecoder stb stb a végén vmi iszonyú árú home multimedia cucc jön ki belőle sajnos mer ugye szoftver, meg saját fejlesztési sáp is van benne

(#11) fifi_addict


fifi_addict
tag

Nekem C3 zörög a ECS-G320 laptopomban... bár látni még nem láttam ;], nem is szeretném. Ha nem kell sokat tömöríteni, egész jól megy, filmet nézni lehet (a frissitőcsomagok időnként húzósak :)). Le kell állítani a ventijét alacsonyra, akko csendes is...

...........................???

(#12) Male válasza polika (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Az a gond, hogy ha passzív tápot akarsz hozzá (hogy tényleg hangtalan legyen), azt 20k alatt nem nagyon úszod meg (10 maga a táp és kb 10 az adapter hozzá, legalábis amikor én néztem, akkor ennyi volt).

Mpeg2 decoder kártya meg nem kell hozzá, mert az alaplapi VGA-ban van ilyen (féligmeddig hardveres mpeg2 decoder).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.