Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balint


Balint
tag

És a 2 PCI-on kívül mit szed még le az ember? Mert én azon a részen mintha chipeket is látnék.
Mellesleg szerintem nem tesz jót az utolsó 2 PCI késleltetéseinek az a plusz érintkezéses csatlakozás...
Meg egyébként is az ember többnyire előre tudja, hogy normál vagy micro ATX lap kell neki. És ha microATXes kell neki akkor nem fog szédszedhetőset venni, mert a lap lecsatolható részét úgyse tudja majd használni, tehát pénzkidobás.

(#2) Obi-1


Obi-1
őstag

Na, ez nem semmi! Éljen a Lego! Még jobb lenne, ha két alaplapot össze lehetne így csatolni, és kapnánk egy duálproc, egyedi házigényű lapot :DD

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) LordX


LordX
veterán

:DD:DD:DD

Hát ez nagyon kész van...

De mondjuk elgondolkoznék egy ilyen rögzíthetőségén is...
Nem látok megnyugtatóan elegendő lyukat csavaroknak a PCI slotok közelében!

(#4) hungeek


hungeek
senior tag

5letes, ámbár szerintem felesleges!

lehetne a neve mondjuk: QDI Canterwood LEGO P4

(#5) hungeek válasza Obi-1 (#2) üzenetére


hungeek
senior tag

megelőztél a legoval :(((

(#6) ColDFirE


ColDFirE
csendes tag

Ha lenne hozzá hosszabító lehetne belőle valami:)
2 PCI amit gyakran cserélsz, ki a gép mellé:D

...nem mindegy hogy tibi megy szabira vagy szabi megy tibire...

(#7) klumbik


klumbik
tag

egyszerűbben gyárthatják így a lapokat: elég egyfajta lapot nyomatni, nem kell elosztani a kapacitást, hogy mennyi atx és matx lap legyen legyártva
okos

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#8) karib


karib
addikt

Talán a selejtet akarják csökkenteni - a bonyolult szerverlapokat már régóta több darabból rakják össze.

Department of Redundancy Department

(#9) Male válasza klumbik (#7) üzenetére


Male
nagyúr

És még úgy adják el, hogy ez nekünk jó, pedig csak a cégük költségeit csökkentik. Marketing már megint...

(#10) Male válasza Balint (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Az egyik chip, ami lekerül, azon mintha egy SiliconImage logó lenne. Ez alapján valószínüleg a SerialATA (vagy RAID) funkció is elveszik, ha leszedi valaki az alját a lapnak.

(#11) -boyscout-


-boyscout-
tag

a végén nekünk kell össze LEGOzni az egészet... de így legalább megússzuk az új sockettel járó teljes cserét :))

(#12) Pistok


Pistok
csendes tag

A DELL-es gépekben az alaplapot hasonló módon csinálják meg, úgy hogy van a végén egy pci csatlakozóra emlékeztető kialakítás, amit egy speciális lapba tudsz bedugni, s (ha jól tudom) 4 gépet lehet alapban így összepakolni...

(Nem láttam még működés közben ilyet :))

A tehén bonyolult állat.... De én megfejtem!

(#13) Yutani válasza Male (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is Serial ATA-ra gondoltam, mivel felismerni vélem két SATA csatlakozót a chip mellett, alul.

#tarcsad

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Egyet értek. Szerintem egyetlen előnye az lenne, ha:
1. Valamilyen módon rugalmasan csatolható volna. (Pl szalagkábel vagy hasonló.)
2. Különböző modulokkal lehetne kapni.
Pl Lenne ISA-s, PCI-os... különböző kombinációkban.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ez a szín nem jön be :D
A szétszedhetőség meg szvsz tök felesleges.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#16) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Szerintem inkább csak jópofa, mint hasznos. Egyetértek az előttem szólókkal, nincs értelme legózni az alaplappal. Akinek microatx háza van vegyen olyan lapot.
Akinek meg normál, az vegyen normál lapot. Plusz érintkező -> plusz hibalehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.