Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hack3er


Hack3er
őstag

Komoly kis hűtése van :C de biztos hogy meg is lesz az ára.

(#2) macilaci78 válasza Hack3er (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És van értelme ennek a hűtésnek? Annyi hatásfoka lehet a hűtés teljesítményén belül a víznek, mintha a szobádat radiátor helyett egy szem colos csövön közlekedő forró vízzel fűtenéd. Nem látok rá reális esélyt, hogy ez a hűtés érezhetően, mondjuk 5°Cákal többet érne. Marketing. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) plömplöm


plömplöm
őstag

annyiban nem hüjeség, hogy még egy meleget kihozol a házból, ergó kevésbbé kell magát a házat szellőztetni

szerintem érdekesebb kérdés, hogy a blokkot mi fogja oda a memóhoz?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4) Ősember válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Ősember
őstag

no azért azt ne mondd, hogy a viz itt cask 5 fokot jelent, mert ennél biztosan többre lehet számitani, föleg ha tuningolsz és 2.4V-on akarod járatni a memokat éjjel nappal :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#5) Hack3er


Hack3er
őstag

Hát igen tuningnál is sokat számít a viz.

(#6) macilaci78 válasza Ősember (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A memórián a vízhűtő gyakorlatilag egy vízcsővel hűtött sima OCZ borda. A vízcsőben a víz csak úgy keresztülszalad, nincs benne semmi, ami arra késztetné, hogy a víz töb időt töltsön el a hűtőblokkban, hogy legyen esélye elvonni a hőt. akkor lenne értelme, ha a memória két oldalán lévő bordafelület is üreges lenne és lennének a bordában a víz áramlását szabályzó terelők. Ketté kéne fűrészelni egy ilyen blokkot, hogy meggyőzz ennek ígylétéről.
Mindazonáltam az OCZ ugye, mint tudjuk, az 1200MHz körüli modulján vezette ezt be, melyik gyártó az, amelyik ettől nem egész 10MHz-el eltérő frekin dolgozó memóriáját hűti passzívban csak levegővel? Ebből gondolom, hogy rengeteget nem jelenthet.
A másik dolog, hogy kötödbe a vízhűtésbe? Legyen kétkörös, akkor a VGA(k), vagy a CPU(k) körébe kötöd, esetleg a vinyók, vagy a NB,SB mellé? Ez így ebben a formájában szvsz parasztvakítás és felesleges is!

plömplöm: Egyszerű: mint a satupofa, két oldalról gyengéden rászorul. :)

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Én feleslegesnek tartom erre a memóriára a vízhűtést... :U

"Csak úgy mondom"

(#8) Hack3er válasza macilaci78 (#6) üzenetére


Hack3er
őstag

Szerintem ebbe a bordába is csináltak kis csöveket amin keresztűl megy a víz,
Meg a proci blokkoknál is keresztűl megy a víz és még is hatékonyabb mint egy léghűtő.

Csapi007 A tuningmániákusok erre buknak :) biztos megveszik már akinek van rá pénze :)

[Szerkesztve]

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez egy vicc. OCZ helyében nem járatnám le magam ilyennel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) plömplöm válasza macilaci78 (#6) üzenetére


plömplöm
őstag

jaja, ezen már látszik: [link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11) Hack3er


Hack3er
őstag

Bár rob210 kolega is mondta hogy felesleges memokra vizet rakni, mert neki is 1000Mhz-s A-DATA-ja van és még kicsi tuningnál se melegedik fel vészesen.

Maga a hűtés tetszik nekem ezen a ramon.

(#12) #72042496 válasza Hack3er (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, de ha magas feszültséggel küldöd a memóriákat egy ventilátor nélküli gépben, akkor azért nem árt ha valami elszállítja a RAM-okról a hőt.
(Ez elég szélsőséges eset, de így látom értelmét a cuccnak - egyébként nem.)

(#13) Hack3er válasza #72042496 (#12) üzenetére


Hack3er
őstag

Van ennek értelme azért fesz téren, valyon mennyi feszt képes elbírni. :F

Azért érdekes, valakinek a procija nem megy alapból 800-1000Mhz-t (az egyik haverom még 800Mhz-s procival kűdi :) ) Másnak meg már 1000Mhz-s ramja van. Ez azért teljesítmény :D

(#14) Raymond


Raymond
félisten

Mekkora baromsag ez az a hutomania....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) cOxeR


cOxeR
Ármester

Akinek már van egy komplett, még bővíthető vízhűtése, és az ára nem oly drasztikus mértékben különbözik, egy hasonló teljesítményű nem vízhűtő blokkal szerelt ramétól, annak szerintem ez jó vétel lehet.

[Szerkesztve]

(#16) lorcsi


lorcsi
veterán

Mekkora baromság :Y
nem hiszem hogy aki tuningol olyan nagyon hosszú ideig tenné hogy a memókról nem távozna el a hú. aki letöltögépet épít annak fölösleges tuningolni, aki pedig játékgépez az nem éjjel-nappal járatja hogy felforrjon benne minden

(#17) Ste


Ste
addikt

jól látom, hogy csak a modul egyik oldalára fekszik fel a hűtő blokk?

(#18) #72042496 válasza Hack3er (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom milyen chipek vannak rajtuk, le kellene venni róla azt a blokkot és megnézni. :) Vagy jól megküldeni valami durva feszültségen, s ha nem ég szénné akkor valószínű D9. :)

Hát igen...melóhelyen nem régen cseréltük ki a ~400 MHz-es PII-eseket, itthon pedig az a téma, hogy vajon tudok-e 1600 MH-et húzni a Core 2-n. :D Ez már csak ilyen...

lorcsi: Ezt a hosszú ideig tartó tuningolást nem értem...

''...aki pedig játékgépez az nem éjjel-nappal járatja hogy felforrjon benne minden''
Három-négy óra játék után azért már eléggé be tudnak fűteni az alkatrészek - főleg tuningnál -, ráadásul a memóriák mindenképpen megkapják a beállított feszültséget, így azok az igénybevételtől függetlenül melegszenek - tehát mondjuk netezés közben is. (Valaki szóljon, ha nem így van!) A tuning nem arról szól, hogy pár óráig stabil aztán utána meg úgyis mindegy... :U


Ste: A #6-ból és a #10-ből kiderül: [link] ;)
Ha jól megnézed a képet, látszik a blokk modul túloldalát is fedő része.

[Szerkesztve]

(#19) shteer válasza Ste (#17) üzenetére


shteer
titán

felfekszik mind2 oldalára

és éppenséggel nem nevezném hülyeségnek a dolgot. a vízhűtés topikban már több ember is írta, hogy tűzforró a memója és kellene rá blokk - készült is, valamint lehet kapni gyári blokkot is
én most késztem az enyémet :B, mivel a memóim hőmérséklete tuning nélkül is melegebbek a ''kellemes'' szintnél

az OCZ ezzel pedig olyat csinált, amit más cég még nem, ergó elsőként dobott piacra készre szerelt vízhűtéses memót - ez pedig jelentős piaci előnynek számít

..szerintem jónak tűnik

(#20) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szánalmas már. Ramra vihűtés, ugyan...

(#21) Hack3er válasza (Kolombusz) (#20) üzenetére


Hack3er
őstag

Ne legyélmár kiakadva :D
Ugyse veszel ilyet :)
Ez vonatkozik mindenkire aki ellene van :D
Jóóó ez. :DDD


[Szerkesztve]

(#22) #72042496 válasza (Kolombusz) (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

A nagy többségnek valóban nincs szüksége rá, de olyanok is vannak, akiknek jól jön ez a memória...ettől még nem nevezném szánalmasnak! :U

(#23) (Kolombusz) válasza #72042496 (#22) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az a szánalmas, hogy már mindenből csinálnak limitált, meg extrém szériát, mindenből hasznot akarnak húzni.
Majd akkor hiszem el, hogy ér valamit a vizhűtés a memórián, ha látom egy tesztben. :U

(#24) #72042496 válasza (Kolombusz) (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

A piacgazdaság már csak ilyen. :)

Inkább keress rá a témára a vízhűtés topicban, az ottani tapasztalatok sok-sok teszttel felérnek!

(#25) G.I.JOE válasza (Kolombusz) (#23) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Ha vízhűtés miatt nincs légáram a gépben (max a tápnál), akkor jön jól sztem és nem kell beraknod egy külön vetit a memókhoz ha tuningnál melegszik.

A limitált meg extreme-mel mondhatni egyetértek. De erre azért legalább lesz kereslet sztem.

(#26) Cicero


Cicero
őstag

az ocz bekaphatja ;(

(#27) deter válasza macilaci78 (#6) üzenetére


deter
aktív tag

A Corsair, a Kingston és a Patriot is 1200Mhz vagy a felett jár. De ez csak lábjegyzetben. Ha ezt a jó áron hozzák ki, tehát átszámítva ~80K akkor igenis van reális létjogosultásga a piacon. Sőt akár top termék is lehet

(#28) ace a merész


ace a merész
csendes tag

szerintem cool dolog.
nekem személy szerint tetszik...2 elég is lenne :))
moddolt gépben is jól mutatna

Egy dakota közmondás szerint: ''egyszerű, mint taposó aknára lépni''....

(#29) Hack3er válasza ace a merész (#28) üzenetére


Hack3er
őstag

Akkor már nem vagyok egyedűl :C

(#30) Hack3er válasza ace a merész (#28) üzenetére


Hack3er
őstag

megint kétszer sikerült :B

[Szerkesztve]

(#31) D.Orion


D.Orion
veterán

Hát ez akkora marketing, hogy már a 4méteres plafon is alacsony neki. Szerintetek mennyivel lehet jobb ez az OCZ hűtés ennél ár/teljesítmény arányban:[link]

(#32) waterman_


waterman_
aktív tag

ha nem csóró egyetemista lennék, akkor vennék egy ilyet. elég sokat programozok a gépen, meg ott élem az életem a monitor előtt, szóval nekem megérné, ha azt a pár légkavarót is kikaphatnám a gépből ami most van, mert nem szeretem, hogy duruzsol a gép egész nap.
különben vízhűtésre vagy az extrém tuningosok hajtanak, ahol magát a vízhűtést is hatalmas ventik hűtik, vagy azok akik azt akarják, hogy teljesen csendben legyen a gépük és egy passzív rendszer is bőven hűvösen tartja a masinát. szerintem mindkét csoportnak megéri egy ilyen.:)
legnagyobb bánatomra most a 400wattos chieftek tápom csapja a legnagyobb zajt a gépben..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#33) ace a merész válasza Hack3er (#30) üzenetére


ace a merész
csendes tag

hehe
:DD :DD :DD

[Szerkesztve]

Egy dakota közmondás szerint: ''egyszerű, mint taposó aknára lépni''....

(#34) venember83


venember83
nagyúr

Amennyibe kerul ez a vizhuteses memo, abbol veszel jobb minosegut, .ami gyarilag veri a tuningolt vizhuteseset, szvsz, akkor mi is ennek az ertelme?

(#35) #72042496 válasza D.Orion (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyenem van, sajnos nem éri végig a DDR2-es modulokat...remélem sikerül valahogy épkézláb módon kiküszöbölni a ''csorbát''...

waterman_: 300 W-os FSP Zen? Esetleg egy 330-as Seasonic? Előbbi passzív, utóbbi talán a leghalkabb aktív hűtésű táp...
A passzív rendszer és a durva tuning nem zárja ki egymást...két 10-es sor a ház egy-egy oldalára a Cora radiátorokból, elvisz az mindent! :D [link]
(Az árát viszont inkább hagyjuk. :) )

(#36) szélerőmű válasza venember83 (#34) üzenetére


szélerőmű
tag

Egyetértek, Kingston HyperX [link] kemény ellenfél.

(#37) szélerőmű válasza macilaci78 (#6) üzenetére


szélerőmű
tag

Igazad van. A hűtőközegnek minél nagyobb felületen kellene érintkezni a hőforrással, jobb lenne az üreges borda. Az a kis cső a modul felett nem érhet túl sokat.

(#38) waterman_ válasza szélerőmű (#37) üzenetére


waterman_
aktív tag

az hogy mennyire üreges, egy ekkorka hőforrásnál nem jelent túl sokat. az jelentene sokat, ha rézből lenne ez a borda, mivel a chip melegszik a borda alatt, de a réz kétszer jobban vezetné a hőt a víz felé - túl messze van a folyadék a hőforrástól és igen vékonyka a hővezető réteg. ha a chip előtt menne el a víz, akkor lenne tökéletes, de akkor nem lehetne párban használni a memória modulokat..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#39) macilaci78 válasza plömplöm (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na, erre mondtam, hogy a borda oldalaiban nincs víz, a tetjén meg csak keresztülszalad. Úgyhogy nem hülyeség az érvelésem, de nem járok utánna, milyen sebességgel megy a víz benne, milyen együtthatójú a borda anyaga, mennyi ideig kéne a víznek a bordában lennie ahhoz, hogy atékony legyen a hűtés.

Illetve hatékony lehet ez a hűtés, csak azon a memóriahőmérsékleten már nem sok értelme van: 20ˇ°C-os bordánál lenne értelme...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40) macilaci78 válasza Hack3er (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ez víz nélkül csak az üres blokkal mennyit mehet?

deter: Ezekre céloztam, nekik sem kell víz a szilárd halmazállapothoz... :o

szélerőmű: Normális vagyok, a hangok is megmondták! :R

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41) macilaci78 válasza D.Orion (#31) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ár/teljesítményért arányért veszek olcsóé használt DDR, vagy netán SD-modult, teljesítménye nincs, viszont ára se nagyon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.