Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] OCZ P4 Eliminator (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ketama


Ketama
aktív tag

Utoljára ilyet 486-on, meg PI-en láttam. Ott bevált mert nem sok hő termelődött. Ennél halkabb hűtés nincs az biztos, és nem is romlik el, mert nincs benne mozgó alkatrész.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#2) arn


arn
félisten

dehogynem... van hatekonyabb: heatpipe. az sem hangosabb... de ennel azert lenyegesen jobban hut.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) Tompo válasza arn (#2) üzenetére


Tompo
aktív tag

Teszt mikor lesz róla?

(#4) dshk válasza Tompo (#3) üzenetére


dshk
aktív tag

még érdekesebb kérdés, hogy behozza-e valaki...

(#5) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

A Cooler Master L71-es hűtője is hasonló, igaz azon van egy 2500 rpm-es venti (25dB), de cserébe egy 2,8 Ghz-s procit is elbír...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Manta


Manta
tag

Nem vágom teljesen: mi ebben az újítás? Full réz borda jól megtervezve, de a cikk olyan, mintha valami hihetetlen teljesítményre képes forradalmi vívmány lenne. (nem kötekedni akarok) Vagy másképp megközelítve a dolgot: miért képes más gyártó bordája hasonló hűtést csak mondjuk egy 5400-as ventivel elérni?

(#7) HEBI


HEBI
senior tag

Valaki behozza, mi meg vihetjük a MÉH-be. Fél kiló tiszta vörösréz... :)
Ezt nem kell felcsavarozni a lapra? Egyes ''gyengébb'' lapokba nem ajánlott.
Lassan ott lesz a lapok technikai paraméterei között, hogy teherbírás.
Ki kellett valamit találni az újabb P4eknek, hát kitaláltak. Szerintem nem az igazi.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#8) GeorgeTerror válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Esetleg rá lehet aplikálni egy 80-as ventit, aztán azt lassítani. Esetleg szűkítővel egy 120-asat, és azt lassítani. Elég kemény lenne :DDD

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#9) biker válasza Manta (#6) üzenetére


biker
nagyúr

mert a venti csak egy minimális tényező

a legfontossabak (sorban)
1 anyaga
2 felület mérete, hűtőtönk mérete
3 borda kialakítása
4 levegőáramlása (magától)
5 venti

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Mikor jelenik meg az AMDs verzió?
Bár a Quantum 3.1esemtől (kegyetlenül visít) úgy sem hallom a ventit. :)

(#11) Manta válasza biker (#9) üzenetére


Manta
tag

Vágom a hűtőket, én csak azt mondtam, hogy semmi újat nem tartalmaz.

(#12) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Egy másik oldalon olvasható, hogy a gyárilag hozzű adott halk ventilátorral egy 3 GHz-es P4-et is elbír.... Szerintem venti nélkül azért sok aza 2 GHz... Semmi nem viszi ki a bordák közül a levegőt, meg semmi nem kavarja a házban. Szal majd teszt...

Plumpy - A kultúrbölény

(#13) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Neje ... Ehun róla egy kép ventillátorral együtt... Hát.... Jó hatalmas....
[L]http://www.ocztechnology.com/images/cooling_fan_1.jpg[/L]

Plumpy - A kultúrbölény

(#14) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Jajaj! Elcseszerintettem!!!! Az nem az! ez az:
[L]http://www.ocztechnology.com/images/Eliminator-Whisper-web.jpg[L]

Bocsesz. Ja és két változata van, egy kis kék venti, meg egy nagy 80mm-es normál fekete.....

Plumpy - A kultúrbölény

(#15) Don Vittorio válasza Manta (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

1. a cikk olyan, mintha valami hihetetlen teljesítményre képes forradalmi vívmány lenne.
A cikkek azért kerülnek föl, hogy megismerjük a különböző újdonságokat. :)

2. miért képes más gyártó bordája hasonló hűtést csak mondjuk egy 5400-as ventivel elérni?
Nyilván jól eltalálták az ötvözetet, a mag és a bordák, azaz a hűtőfelület nagyságát és egymáshoz viszonyított arányát.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#16) Don Vittorio válasza biker (#9) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ezt nem láttam, amikor írtam, de pontosan így van. Erre gondoltam.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#17) biker válasza Plumpy (#12) üzenetére


biker
nagyúr

a levegő megy magától is, ha a bordairány függőleges. akkor a kéményhatár miatt elég rendesen beindul a légáramlat.

csak a házból kell kivinni, azt meg a táp lerendezi...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Genialis válasza Manta (#6) üzenetére


Genialis
aktív tag

Azért mert fél kiló réz az fél kiló réz... Ha rátennél a procidra egy nyolcvan kilós vasradiátort, akkor az is lehűtené.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#19) twollah válasza Genialis (#18) üzenetére


twollah
nagyúr

Mókás lenne :).

De hidd el, hogy a réznek jobb a hővezető képessége.

(#20) esteban


esteban
senior tag

[L]http://www.enlightcorp.com/ewebsite/product/show_product_pre.asp?SN=79[/L]


no comment ...

iBook + RedBull :)

(#21) laja válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


laja
tag

A Coolermaster IHC-L71-ese egyáltalán nem hasonlit erre. Sokkal kevesebb és sokkal vastagabb bordája van, és nincs középen bolhasétány.

Viszont ez pont olyannak néz ki, mint a Globalwin univerzális rézhűtője a venti nélkül. A Mistralban kapható.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#22) laja válasza laja (#21) üzenetére


laja
tag

Ja, és én sem hiszem, hogy a P4-esekhez elég a passzív hűtés. (Tudom, mert nekem is az van, és 3-at is kipróbáltam.)

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#23) emvy válasza Manta (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Mérjétek be lécci:)

while (!sleep) sheep++;

(#24) Plumpy


Plumpy
aktív tag

AZ ok, hogy kéményhatás, nade szerintem nem elég gyorsan távozik... Na mindegy, lehet, hogy ez már azért túlzás, de nemtom... Majd a tesztek kiderítik a dolgokat... Az viszont simán hihető, hog yegy írtó halk ventivel, kis légszállítással bazijó eredményt lehet elérni...

Plumpy - A kultúrbölény

(#25) atus


atus
senior tag

Azért egy P4es passzív hűtés ötlete egy ekkora bordával tényleg erős egy kicsit. Nekem nem 500g-nyi, hanem 1200g-nyi réz figyel a PIII 450-esemen, és passzívan fél óra után már gázos a dolog, egy óra után pedig csontra fagy. Vki említette, hogy az a nagy rakás réz lehűti a procit. Nem hűti le, csak sok hőt tud felvenni, és jobban elszállítja(a réz, nem a radiátor) mint mondjuk egy alu borda. Az én esetemben ''swiftech/alpha jellegű'' a borda kialakítása, tehát nem csak egy kocka réz, ráadásul a házamban is elég szép huzat van, a belső hőmérséklet általában egy fokkal magasabb a külsőnél. Ventivel viszont figyelemreméltó hűtést biztosít a borda, szóval nem azzal van a baj. A passzív hűtés marad a VIAsok kiváltsága, egy P4, de főleg egy Athlon túl sok hőt termel ahhoz, h venti nélkül lehetséges legyen elégségesen lehűteni. (heatpipeot procira hiszem ha látom)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#26) GeorgeTerror válasza atus (#25) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Pedig van ijen, asszem az egyik prohardver!-es (tehát az előző dizájn) coolertestben láttam. Asszem untánlövés 2

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#27) emvy válasza atus (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ilyen borda szvsz arra jó, hogy nagyon halk ventit lehessen rárakni, a no-venti és a pl. 1000rmp-es venti között is rengeteg a különbség.

while (!sleep) sheep++;

(#28) Male válasza laja (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Kipróbáltam: P4 2.0A, gyári hűtővel, venillátor fordulatszáma: 0 rpm (a SpeedFan-nal állítottam le), internetezés közben tartósan (kb egy fél órát ment így, és már nem emelkedett tovább a hőmérséklete) 38 fokos Win XP Prof. alatt (85-90% idle). A szobában 20-22 fok volt, a gépen rajta volt a burkolat, csak a tápegységventi ment (semmi extra ventit nem raktam be). Persze ha feljebb menne a prociterhelés, akkor melegebb lenne, gondolom játszani így nem lehetne rajta, viszont internetezéskor ha a vinyót is lekapcsolná a win (amire valamiért most nem hajlandó), akkor szinte hangtalan lenne a gép (mivel a videokártyán passzív hűtés van, a tápventim meg elég halk).

(#29) atus válasza Male (#28) üzenetére


atus
senior tag

Ez igen szép eredmény, én is ki akarom próbálni! Jah, elfelejtettem, hogy nincs P4em! :)
Tényleg ütős eredmény lett, főleg a gyári intel bordával. Ahogy te is írtad, ez idle hőmérséklet, és ez WinXPnél sokat számít a HLT mód miatt, valószínűleg terhelés alatt nem lenne elég a hűtés. Ez persze csak találgatás... Egy módja van, h megbizonyosodjunk, teszteld le :D zárt házban mondjuk két órán keresztül SiSoft-al a cuccodat, és nézd a hőmérsékletet! P4 mondjuk szeret visszavenni a sebességből ha melege van, szóval kárt nem fox tenni.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#30) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Visszatérve az Eliminatorhoz, azért kíváncsi leszek, hogy mikor lehet kapni majd itthon. (Kipróbálnám, hogy mit zúz egy 80-as ventivel)
A gyártónál ajánlott online boltok közül egyiknél sem lehet még kapni. (Legalábbis én nem találtam)

(#31) Male válasza atus (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Teljesen biztos, hogy nem bírná teljes terheléssel, mert alapon 2700 körül pörög a venti a procin, ilyenkor 32 fok körül van, viszont teljes terheléskor felmelegszik 50 fokosra (ennél tovább sohasem megy) és ilyenkor már a venti 3600 körül megy (ebben a 3600-ban most nem vagyok biztos, majd holnap megnézem). Esetleg ha visszavenném a feszt, de inkébb nem próbálkozom, mert túl sokba került a gép (amilyen szerencsém mostanában van, biztosan nálam nem működne a P4 hővédelme).

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  [Re:] OCZ P4 Eliminator (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.