Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t-shirt


t-shirt
veterán

Remélem ezek az új írók meghozzák végre a sata csatolást is.

Egyébként meg mit is kezdjünk egy íróval amihez nincs nyersanyag, persze dvd-t meg cd-t végülis lehet vele írni.

(#2) nemtommi


nemtommi
senior tag

Azért arra kiváncsi leszek, a nyersanyagok mikor lesznek kaphatóak kishazánkban (nomeg milyen áron).
Kb. erre szeretném majd megoldani fájljaim archiválását. Amúgy régóta vártam a Blu-ray-t mivel ki akartam hagyni a DVD-re való mentéseket, nehogy úgy járjak, mint a CD-immel (egy külön szekrény van szentelve a tárolásukra).

Szerk: Amikor elkezdtem megfogalmazni hozzászólásom, még kezdőnek indult :B

[Szerkesztve]

(#3) Stavi


Stavi
tag

én inkább az irható médiumok árára leszek kivancsi... bár az biztos h se az üres lemez, se az író nem olcsó...

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#4) t-shirt válasza nemtommi (#2) üzenetére


t-shirt
veterán

Ha a CD gyüjteményt átírod BR lemezekre a szekrényt ki is dobhatod mert a fiókban is elfog férni :))

(#5) ody42 válasza t-shirt (#4) üzenetére


ody42
senior tag

ja, 10 év múlva meg a Blueray-es szekrény előtt fog állni, és várja az új szabványt :)

(#6) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

700 forintig megéri venni BR lemezt..de nemhiszem, hogy épp ennyiért hoznák ki:))
azért az vicces, hogy az első PC -s író -t a TSST dobja piacra :E

Nos Omnes Una Manet

(#7) Komplikato válasza t-shirt (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

''Remélem ezek az új írók meghozzák végre a sata csatolást is.''
Nem tudom, mert nem jártam utána, de anno már 2004 májusára ígért anno SATA DVD írót többek között a Samsung és a NEC is az aktuális típúsaiból. Azért biztos kapni, csak itthon max. nincs rá kereslet. (Mint a SCSI DVD írókra ...)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) Komplikato


Komplikato
veterán

Amúgy ismerve a Toshiba-Samsung konszern által gyártott optikai meghajtók és írók minőségét, nem vagyok meggyőzve, hogy akár féláron megkéne pont EZT vennem ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) Krix


Krix
őstag

Ajaj, jön az ötödik elem BR lemezen. Ez a film a gyenge pontom. :D Nagyon gyorsan be kell szereznem egy olvasót...

If it is not broken then don't fix it!

(#10) fifi_addict válasza Krix (#9) üzenetére


fifi_addict
tag

miért, van HDTV-d? ;]
Na jó, csak gonoszkodtam...

...........................???

(#11) snick válasza Komplikato (#8) üzenetére


snick
csendes tag

Hát igen, A tsh552es ironal rosszabbat eletemben nem lattam, remelem fejlodtek azota:)

(#12) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Reméljük PPéter errejár és mond valamit róla.
Ő mindíg képbe van ezekkel az optiai cuccokkal.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#13) erdoke válasza t-shirt (#1) üzenetére


erdoke
titán

BRD későbbi adatátviteli sebességéhez nem ártana az eSATA szabvány gyorsabb terjedése sem. Így megszűnne minden korlát a külső írók előtt, a SATA szinte minden gépen hasonló sebességet bír. Ezután már csak a noti vinyók sebességét kell pariba hozni.

A legjobb aláírás a héten

(#14) XanD3R válasza Komplikato (#7) üzenetére


XanD3R
aktív tag

kereslet az lenne rá sztem :)

(#15) Krix válasza fifi_addict (#10) üzenetére


Krix
őstag

nincs még sajna az sem :(

If it is not broken then don't fix it!

(#16) Hequila


Hequila
őstag

Csak nekem szúr szemet, hogy a ~100.000 Ft alatti TV-k (mérettől függően) még a DVD felbontását sem tudják megjeleníteni. Nem tudom, hogy ezeken a filmeket milyen felbontást fognak kapni, de én egy kicsit parasztvakításnak tartom ezeken a filmek kiadását. Tudom, vannak nagy felbontású kivetítők, de akkor is.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17) Loha válasza Hequila (#16) üzenetére


Loha
veterán

Én 21'' CRT-n 1152*864-ben is jelentős különbséget látok egy DVD film és egy 1920*1080-as HDTV felvétel között. Igaz hogy ez egy játékfilmnél teljesen lényegtelen, de a természetfilmek, teljesen más élményt nyújtanak :) Szóval 30k-ért lehet venni olyan CRT-t ami tud 85Hz-et 1920*1440-ben persze az 1600*1200 100Hz-en is bőven elég...

(#18) #16741888 válasza ody42 (#5) üzenetére


#16741888
törölt tag

10?!:D
5, szerintem.:)

(#19) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Vazz én már bőgtem hogy májusig kell várni,de most megnyugodtam :U

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#20) pschio válasza AMD!4ever (#19) üzenetére


pschio
őstag

sztem vegyunk felesben 100as zsepit :D

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#21) x_o_n válasza AMD!4ever (#19) üzenetére


x_o_n
veterán

azé az áraitól gyomorideg várható:)

(#22) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Light Scribe-os slim verzió lesz belőle? Csakhoyg legyen értelme ezen túl notit venni... :U ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23) Jocy


Jocy
aktív tag

Én úgy tudom,hogy a nagyfelbontású filmeket csak HDCP csatlakozóval felszerelt kijelzőn lehet nézni,ha a monitorodon nincs ilyen legfeljebb DVD minőségben tudod nézni a filmet!!!Ha egyáltalán elindul,még az sem biztos! Személy szerint én nem fogom lecserélni - még jó darabig - a DVI-s tft-met,csakazért mert a filmkiadók azt akarják.....

[Szerkesztve]

(#24) pschio válasza Jocy (#23) üzenetére


pschio
őstag

nem hiszem hogy erre kenyszeritenek majd a jonepet... kulonben is gyanus. hogy fugg ossze a csatolo tipusa azzal hogy mit jelenitek meg a kepernyon? a hdtv rippeket sem dvd minosegben nezem pedig dsub-om van.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#25) TeeJay válasza ^Bundi^ (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom hogy a Pioneer BD írója már hónapok óta kész van és már szerintem japcsiknál venni is lehet belőle jó drágán :D
szóval a Pioneer hamarabb adta ki :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) PPeter válasza pschio (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Márpedig a műsoros HD DVD és Blu-Ray kiadványok esetén valóban függ a csatolástól, hogy a nagyfelbontású HD képet látod, vagy a DVD-minőségre lebutított SD felbontású képet, ugyanis ha a lejátszód/megjelenítőd nem rendelkezik HDCP kompatibilitással, akkor ez a helyzet. Sőt, a PC-s lejátszás feltételeként jelen pillanatban egyik létező VGA kártya sem képes a kódolt HDCP stream továbbítására, így vélhetően ennek hiányában a jelenlegi hardverek többségén a védett kiadványok HD felbontása nem lesz kihasználható. Olvass utána, egy rakás cikk és rakás topik rengeteg hozzászólása taglalja ezt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) Jocy


Jocy
aktív tag

Én is így tudom,csak akkor lehet nézni nagyfelbontásban,ha az összes hardware -elemed támogatja az új másolásvédelemet! Enélkül max. dvd minőségben nézheted,ha egyáltalán el fog indulni....Ez egy nagy szemétség,rá akarják kényszeríteni az embereket,hogy új vga-t;ill. kijelzőt vegyenek.Remélem belebuknak majd,vagy enyhítenek a védelmen.Már most nagy a felháborodás emiatt,amerikában is tiltakoznak a felhasználók.Remélem kiforrja magát ez az egész,addig is jó nekem a dvd.

[Szerkesztve]

(#28) Bgs válasza Loha (#17) üzenetére


Bgs
senior tag

1152-n nyilvan latsz kulonbseget, ha egy kisebb 720-as felbontasrol egy 1920-asra valtasz. Itt arrol van szo, hogy mondjuk egy 640-et tudo kijelzon jatszol le 720-as es 1920-as felveteleket, akkor mar nem fogsz latni kulonbseget...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#29) Loha válasza Jocy (#23) üzenetére


Loha
veterán

Csak ezekhez a korongokhoz kell ez a sok hülyeség, én már nézem a HDTV felvételeket :)
Az írható változat jöjjön ki minél hamarabb a többi meg kit érdekel :)

BgsPersze, hogy sima tv-n semmi értelme, de nem hiszem, hogy akinek sima TV-je van az majd pont ilyet fog venni :)

[Szerkesztve]

(#30) Bgs válasza Loha (#29) üzenetére


Bgs
senior tag

Csak nekem szúr szemet, hogy a ~100.000 Ft alatti TV-k (mérettől függően) még a DVD felbontását sem tudják megjeleníteni.

Erre reagaltal, azert irtam en is a fenti kaliberu felbontast :)

Viszont BR engem is adathordozokent erdekel es szerencsere a file-ok kiolvasasahoz nem kell Hollywood kulon engedelye :))

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#31) Loha válasza Bgs (#30) üzenetére


Loha
veterán

Jó hát amire reagáltam az eleve hülyeség, mert a DVD-k felbontása nem nagyobb a PAL szabványnál magyarul minden TV meg tudja jeleníteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.