Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) polika


polika
senior tag

mibe kerül ez a kispénzűeknek szánt modell?

(#2) HERR Z


HERR Z
veterán

egy gond van a lappal, azért nem cserélek....ALC655:O:OMért ez a truttyot tudták csak rárakni:((
Jah és a firewire hiánya:((erről majdnem elfelejtkeztem.....kellene egy Platinum vagy Diamond kiadás:DD

[Szerkesztve]

(#3) anulu


anulu
félisten

MSI-ék is tudnak pdf-et összerakni. vki megnézte a linkelt doksit? 3. oszlop ''VGA chip''. idézek:! ''GeForce 4 FX 5900 U'' :O LOL! mintha egy ''c'' kategóriás számítástechnikai részleg vmely árlistáját látnám egy hipermarketben!

amúgy az ötlet nem rossz, igazán jöhetnének az nF4 S754 lapok! RAM-ot és procit nem akarok cserélni!

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) HERR Z válasza anulu (#3) üzenetére


HERR Z
veterán

hát igen, vannak érdekes dolgok benne de ahogy néztem a dx7 vagy újabb kártyák nagyrészt mennek benne

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Pozitívum: Ha olcsó is lesz, akkor kiváló termék.
Negatívum: Firewire (bár nekem is van, de sosem használtam), a tápcsati borzalmas helyen van. Ha valami szép nagy hűtőd va, és a táp északon helyezkedik el, akkor problémás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) anulu válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


anulu
félisten

szerintem olcsó lesz. relatíve. szvsz ~20k körül lenne az értelmes ára.

szerintem tökéletesen felesleges egy ilyen lapra a FW. akinek olyan cucca van, az meg tudja a drágább lapokat és a teljes átállást is fizetni.

a tápcsatinak nem is lehetne jobb helye! nem kell végigvezetni az egész házon a ''szokásos'', IDE channelek melletti helyéhez! útálom, ha a tápkábeltől nem férek hozzá a RAM-hoz!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) Jim Tonic válasza anulu (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Képzel el a jobb felső sarokban a tápcsatit. Egyébként ennél a lapnál még a levegőáramlást is akardályozná a tápkábel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Én sem értem mi a baj a tápcsatival... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Jim Tonic válasza anulu (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még annyit. Semmilyen feature nem tökéletesen felesleges, maximum nem feltétlenül szükséges. Én azért rosszul lennék, ha lenne egy firewire eszközöm, és emiatt PCI kártyát kellene beledobni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Jim Tonic válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Alapesetben a tápkábelek kb az alaplap jobb sarka felett jönnek ki a tápból. Onnan kell elvinned körbefonva vele a hűtőt. Pontosan a hátsó ventilátor és a processzorhűtő közé vezeted.
Próbálj meg egy kisebb házban egy 7000-es zalman megkerülni vele.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) L3zl13 válasza HERR Z (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mennek, de ami pirossal van, ott csak 4X AGP-vel. Szóval azok már problémásak...

Aki hülye, haljon meg!

(#12) L3zl13 válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem csak 2 dimenzióban kell gondolkodni. Egy összefogott ATC kábelköteg pár centiméterre a ventitől már semmit nem korlátoz a légmozgáson szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Guruka


Guruka
senior tag

Tetszik a lap, csak jobban tetszene, ha kiadnának belőle valami jó kis 915+ICH6 csipkészletű lapot PCIE és AGP-vel. :)

(#14) L3zl13 válasza Guruka (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

K8N Neoból? :U

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Jim Tonic válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ehhehe. Te sem tapasztalatból beszélsz, én viszont igen. A 7000-es körül semmi nem fér el. Ráadásul összefogott tápkábelem van, elég vastag ez így is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) L3zl13 válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Céges gépemben pontosan ugyanúgy van a tápcsati, és nincs gond vele. Pedig a kodegány táphoz nem összefogott ATX csati jár, és nem is olyan hosszú a kábel.
Igaz itt nem Zalman hűtő van rajta, hanem gagyi Titán.

Otthon Zalmanom van de a lapon máshol van a csati. Na hát ott elég nehéz hozzáférni az ide csatikhoz, floppy csatihoz meg a ramokhoz a tápcsatitól...

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Hm..ezen is 24 pin-es tápcsati van. Remélem lefelé kompatibilis. :D
Amúgy az ötlet jó bár tesztadatok nélkül nehéz eldönteni mennyire jól passzolnak így a dolgok.
A hang meg épp elégséges egy ilyen laphoz. Integrált Audigy-t szeretnél mi? :DDD;)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) anulu válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


anulu
félisten

tudom, K8NS-en ''jobb felső'' sarokban van. anyázok is időnként miatta, de ez van. NF7-en volt nagyon jó helyen (nekem...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Guruka válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Guruka
senior tag

Nem arra gondoltam, hanem MSI alaplap PCIE + AGP-vel. :)

(#20) Apicius


Apicius
tag

Nem lennék meglepve, ha pár hét múlva valamelyik gyártó kiadna egy socket 939-es AGP-s, PCI-E-s NF4-es lapot. (El is tolom az alaplapcserét egy időre és még nem ugrom bele a K8N Neo2-be)

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#21) aer válasza anulu (#3) üzenetére


aer
tag

''Alvatron'' - hát jah.

(#22) sh4d0w válasza anulu (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ne lepődj meg ilyeneken, a Vendi nevű csákó a fix.tv-n állandóan ilyen baromságokat mond...

https://www.coreinfinity.tech

(#23) aer válasza sh4d0w (#22) üzenetére


aer
tag

Egyszer véletlenül odakapcsoltam. Fájt.

(#24) karib


karib
addikt

Akkor ez is valami tákolt kvázi-AGP megoldás? Oké, hogy bele lehet dugni, de működik is értékelhető módon? Nem az AGP 4X a gond, hanem hogy pl. milyen eredményeket fut hétköznapi tesztekben. Eddig ritkán volt az AGP interfész a problémás a VGA kártyák teljesítményében - ha itt bármilyen módon belejátszik, akkor nagyon nagy gányolásról beszélünk, ami ippeghogy működik.

Department of Redundancy Department

(#25) L3zl13 válasza karib (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem véletlenül hívják AGR-nek.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Zse'La


Zse'La
csendes tag

Azért érdekelne, hogy oldották meg az AGP illesztését. Van külön vezérlő hozzá, vagy sima PCI-ként kezelik, mint a korábbi hasonló kombó alaplapokon? Mert PCI-ként nem sok értelme van, mert nem lesz ''túl gyors'' :U
Amúgy a táblázatot nézne mindegy a kártyához rendelt szín. A piros kártyák nagy része (ha nem az összes) olyan kártya ami alapból nem tudja a 8x-os AGPt, így ebben a lapban sem fogja tudni. Szerintem ezek a kártyák mind átmentek a teszten, és fognak működni.

Türelem rozsdát terem...

(#27) hool válasza Apicius (#20) üzenetére


hool
aktív tag

En is pont k8n neo2 platinumot szeretnek venni egy ideje, de 1 max 2 hetig tudom huzni mar csak.
Szerinted mennyi az eselye ennek?:U

MOD: Ennek, marmint a hozzaszolasodnak.

[Szerkesztve]

(#28) Ken-Shi_Kun


Ken-Shi_Kun
csendes tag

Amennyire én kivettem ezt az AGR-portot egy külön emu-chip generálja, ami a PCI-express X16-hoz csatlakozik, de nem használja ki teljesen (tulajdonképpen egy natív PCI-e -> AGP port) és gondolom emiatt van, hogy azért túl lassú kártyákat nem is hajlandó bevenni... Nekem is 754-es procim van,de a lehető legroszabb alaplapot sikerült kiválasztanom hozzá. Remélem ezzel jobban járok majd (csak érkezne már meg) :).
Valaki tud esetleg valami infót mikor lenne hajlandó megjelenni a polcokon?

Okos pilóta alagútban nem katapultál...

(#29) Thom!


Thom!
veterán

van vkinek ilyen??

[Szerkesztve]

(#30) aXXon válasza Guruka (#19) üzenetére


aXXon
senior tag

megsugom tobb ilyen lap is letezik p4re amilyet kerdezel, soooot par hettel ezelott itt a PH-n is volt rola teszt

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#31) aXXon válasza aXXon (#30) üzenetére


aXXon
senior tag

megkovetem magam, teszt nem volt, csak egy rovid cikk (bar lehet teszt is volt....) :R

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#32) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel az alaplapok közt nem találtam témát az MSI-féle Core Centerről, úgy voltam vele, ide írhatok.
Más topikba már írtam, egyelőre kevés sikerrel...

Volna egy apró idegesítő gondom...
A probléma az, h. néha, mikor bekapcsolom a gépet, a Core Center nem indul el (benn van az Indítópultban), hanem hibaüzenettel leáll (pl.: Failed to load bla-bla-bla, Core Center doesn't support your mainboard, stb., stb.), aztán manuális futtatás után működik rendesen.

Konfig és op. rendszer:
MSI K8N Neo3-Athlon64 3000+ és Win XP SP2

Sem a gépet, sem a videókártyát nem húzzom.

A dologhoz hozzátartozik, h. mikor megvettük a gépet, lefuttatuk az MSI alaplap BIOS-frissítőjét, de miután ez megvolt, u.azt a BIOS verziószámot írta ki, tehát v.színű nem csinált semmit...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#33) kovsol


kovsol
titán

Elég régi egy topic de azért megpróbálom ;]
Van valakinek ilyen alaplapja ? Mert valahogy nincs kedvem és pénzem lecserélni az egész gépemet egy VGA kártya miatt.
Jelenleg egy 6600GT VGA kártyám van és le akarom majd cserélni egy x800gto2 re vagy hasonló VGA karira de nem tudom hogy amig a csere megröténik megy-e ebben a lapban a 66gt agp 8x ? előre is köszi

May the Force be with you!

(#34) Bass válasza kovsol (#33) üzenetére


Bass
addikt

Nekem van igaz nem 6600gt van benne , kipróbáltam volna de eladtam az 5900XT-met és most egy kölcsön 9200SE van benne de az hibátlanul müxik gondolom a 6600GT is hasonló módon viselkedne.Amúgy jó kis lap

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35) HERR Z válasza Bass (#34) üzenetére


HERR Z
veterán

meg tudnád nézni mi az a LEGNAGYOBB FESZ amit a procinak le tud adni stabilan neked a lap?
1.65V-1.7v?

(#36) amdni


amdni
aktív tag

Heló!

Van egy MSI K8N neo3-as alaplapom, 1.4-es bios, 2800+ sempron processzor.
Az fsb-t 234-ig tudtam húzni, így a memória ment 195-ön.
De ha följebb vettem az órajelet, a gép úgy indult el hogy a monitoron nem volt kép. Szóval a windows bebootolt, de a monitor sötét volt.

Találkozott már valaki ezzel? Nem bírja a videokártya a magasabb fsb-?

(#37) amdni


amdni
aktív tag

Senki?:(

(#38) amdni


amdni
aktív tag

Légyszi ha valakinek van ilyen alaplapja akkor segítsen hogy mit állítsak át hogy a vga működjön. PCI expressz 100Mhz-n megy. Ha emelem az fsb-t akkor nő a PCIe sebessége is? Ettől lehet hogy 234FSB fölött a vga nem működik?

(#39) HERR Z válasza amdni (#38) üzenetére


HERR Z
veterán

szerintem csak kellene adni feszt a procinak chipsetnek és a ht-t is vissza kellene venni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.