Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hogy őszinte legyek, én nem igazán örülök ennek. Gyakorlati haszna nem sok van, viszont jó sok bonyodalmat okozta. Igaz, még nincs gond, mivel csak úgy lehet ezt kérni, ha megvan az ékezet nélküli domain, de majd később, amikor ez a szigorítás nem lesz...:U

(#2) Matr x


Matr x
aktív tag

Jajj de jó....

lehet örülni, de eddig milyen jó volt, hogy a rádióban és tévében ékezet nélkül mondták be a címet...

bár enélkül is vannak kavarok, ez még megbolondítja a helyzetet.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#3) engusz


engusz
veterán

Ez egyik barátom mostoha anyja egyszer úgy gépelte be a Matáv címét, hogy www.matáv.hu. Neki biztos, hogy jól jönne. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) anulu


anulu
félisten

vévévé.ájbíem.kom :O

Mekkora kavarok lesznek ebből. Előre félek...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) WN31RD


WN31RD
addikt

Mennyivel problémamentesebb lenne, ha egyszerűen csak a kliensprogramokat (pl. böngésző) módosítanák úgy, hogy minden ékezetes URL-t ékezetnélkülivé alakítson, mielőtt megpróbálja használni, de a felhasználó által begépelt szöveget meghagyja eredeti formájában ékezetesnek.
Így az átlag júzernek meglenne az az illúziója, hogy ékezetes domainneveket használ. A latin betűs nyelveknél ez egy ésszerű megoldás lenne. A nem latin betűseknél pedig úgyis Unicode kell, ha meg már Unicode, akkor legyen teljes Unicode, olyan idióta korlátozások nélkül, hogy pl. csak a magyar ábécé kisbetűi lehetnek egy domainnévben.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) WN31RD válasza WN31RD (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Ehhh... használjunk IP(v6) címeket! ;]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

:)

(#8) Polesz válasza hungeek (#7) üzenetére


Polesz
addikt

www.árvíztűrő-tükörfúrógép.hu

Ezt már védetem is le :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

vévévé.májkroszoft.kom

vévévé.intel.kom

vévévé.áemdé.kom

nekem ennyi elég is lenne

(#10) Cathfaern válasza Polesz (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aki elolvasta a cikket, az tudja, hogy csak akkor lehet levédetni, ha az ékezet nélküli már a birtokodban van :P

(#11) Polesz válasza Cathfaern (#10) üzenetére


Polesz
addikt

Faaaaaaxom ki van ! Van ilyen domain ékezetek nélkül. Mindjárt megőrülök :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) WuDu


WuDu
tag

Akkor ezekszerint levédethetem a wúdú.hú címet is :C

(#13) _Volkovy_ válasza Cathfaern (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

és ki mondta hogy az ékezet nélküli verziók nem az én tulajdonomat képezik?:D

(#14) hungeek válasza Cathfaern (#10) üzenetére


hungeek
senior tag

és az ö,ő,ó betüknek az ékezet nélküli alakja ugyan az? az o? mert mondjuk öl=>ol =! ól=>ol.....

[Szerkesztve]

(#15) aer válasza Cathfaern (#10) üzenetére


aer
tag

És most kétszer annyit kell fizetnie?
Szar lehet az ekezetes nevu cegeknek. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.