Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

''Érdekesség, hogy az nVidia az új déli hídakba már nem implementálja az agyon dícsért hangrendszerét.''

Rajottek, hogy felesleges a vasarlokra eroltetni a hangrendszert.

Egy valahol olvasott teszt tanulsaga szerint az ilyen beepitett hangkeltok kelloen lelassitjak a jatekokat.

(#2) Ketama válasza twollah (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

Én azt olvastam, hogy az nvidia féle hangkeltő jóval kevésbé terhelik a procit, mint egyes hangkártyák.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#3) hobizoli válasza twollah (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hmmm...en eddig ugy tudtam, hogy ez a SoundStorm igenyli legkisebb CPU eroforrast...


hobizoli

több drón kell ;P

(#4) Break válasza hobizoli (#3) üzenetére


Break
aktív tag

Az Audigy2 után.....

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#5) engusz válasza Break (#4) üzenetére


engusz
veterán

És az Audigy? Ő hol áll?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) -Devil-


-Devil-
aktív tag

''Addig az alaplapgyártóknak továbbra is más, külső megoldások után kell nézniük, így például a Silicon Image Serial-ATA vezérlői vagy gigabites LAN chipjei jöhetnek szóba.''

Engem ez nem sűrűn érint, amúgysem szerettem soha az ''agyonintegrált'' alaplapokat. Bár van akinek biztos jó. Nekem spec. ADSL-hez nem kell Gigabites LAN. A Serial-ATA sem izgat túlságosan, amióta SCSI winyóm van, a 2 CD-meghajtómnak meg elég 1 normál IDE port is.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#7) hobizoli válasza Break (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nahat...mar integralt Audigy2 is van? Mikrol maradok le...

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#8) -Devil- válasza hobizoli (#7) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Tetszene mi? Nekem is(kivételesen)! :DD :DD :DD

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#9) anulu


anulu
félisten

Nekem spec teljesen elég a sima MCP déli híd. Nagyjából mindent ki is használok az integrált cuccokból. Csak a hangchip 5.1 részét nem :) Azt nem értem, hogy miért kell mindenképpen a S-ATA vezérlőt a déli hídba beleerőltetni. OK, hogy költségcsökkentés, de ilyen eladás mellett szerintem beleférne, hogy nem kísérleteznek új hidakkal, hanem az nForce3 Pro 250-re kéne koncentrálniuk...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) simonzé


simonzé
addikt

Emléxem, hogy anno a Lágymányosi is sokat késett. :))

I don't fit in. I fit out.

(#11) L3zl13 válasza anulu (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azért, mert a PCI buszra tett SATA vezérlőnek és Gigabit LAN-nak semmi értelme.
Mert mindkettő teljesítményét korlátozza a PCI busz sávszélessége.
Tehát vagy PCI-X, vagy integrált cucc kell.

A SoundStormos hang kihagyását meg sajnálom magam részéről.
Integrált hang így is úgy is lesz a lapon. Akkor pedig már inkább jó legyen, mint szar. És a SoundStormmal tudtommal kevesebb driver gond is volt mint az Audigy-vel.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) -Devil- válasza L3zl13 (#11) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Ez most nekem magas... :F

Elméletileg a déli hídba integrált eszközök ugyanúgy PCI eszközöknek számítanak... vagy nem? :F

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#13) hobizoli válasza -Devil- (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem, az ahhoz csatlakozo kulso IC-k (ALC650, HPT3xx RAID, Promise RAID) szamitanak PCI eszkozoknek.


hobizoli

több drón kell ;P

(#14) -Devil- válasza hobizoli (#13) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Tehát akkor amelyik eszköz a déli hídban van, arra nem vonatkozik a PCI busz 133MB/sec -es átviteli sebességkorlátja igaz (mivel a déli híd közvetlen összeköttetésben van az északi híddal)?

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#15) L3zl13 válasza -Devil- (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az adatok a procihoz/memóriához és vissza utaznak, amelyek az északi hídra kötődnek.
Mivel az északi és a déli híd között újabban speckó gyors összeköttetés van a chipkészletekben, ezért ez nem korlátozó tényező.
Ellenben a külső chipes megoldások a PCI buszra kapcsolódnak. (Mint egy PCI-os kártya.) Aminek viszon mostanság kezd szűkössé válni a keresztmetszete. Ez 133 MegaByte/sec.
A Gbites LAN sávszélessége: 125 MByte/s (full duplexben 250?)
A külső IDE/RAID vezérlőkre kötött IDE meghajtóké max 133MByte/s/csatorna.
A SATA-é 150MByte/s/csatorna.
SCSI 320MByte/s/csatorna

Plusz még ide jöhet hangkártya és egyebek is.

Minderre együtt már régen kevés a PCI busz.
Ezért vagy integrálni kell (nem a PCI buszon keresztül kapcsolódni), vagy nagyobb sávszélességű buszt kell használni. Pl 64 bites PCI vagy PCI-X

Aki hülye, haljon meg!

(#16) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Az eredeti Inq-s cikkben nem látok utalást, hogy ki akarnák hagyni a SoundStormot. Tud ezzel kapcsolatban valaki valamilyen forrást említeni?

Aki hülye, haljon meg!

(#17) -Devil- válasza L3zl13 (#15) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Aha! Köszi szépen! :) Most már értem.

''SCSI 320MByte/s/csatorna''

Az már egy hangyányit drága! Igaz nekem csak Ultra160-as van (a 320-ashoz vennem kéne minimum egy Asus A7M266-D alaplapot), de ez sem volt valami olcsó. :DD Egy ideig nem kell másik winyót vennem az tuti, és ráköthetek még pár cuccot. :D

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#18) hobizoli válasza -Devil- (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ezt igazabol egy 64bites 66MHz-s PCI-ba kene tolni, nemigaz? Annak a savszelessege 533MB/sec, ha jol szamolom.


hobizoli

több drón kell ;P

(#19) -Devil- válasza hobizoli (#18) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Ez az Adaptec 19160-as csak 32 bites. A 29160-as már 64. Mind a két kártya Ultra160 SCSI felületű (160 MB/sec). Az Lehet, hogy nem használom ki 100%-osan, de nem sok embert láttam, aki az ATA133-ast 100%-ig kihasználná. Viszont érezhető a különbség elég rendesen. Az Ultra320-ashoz már tényleg 64 bit kell, 32 bites változatban nem láttam Ultra320-as kártyát. Tény, hogy működne 32 bites slotban is, de nincs értelme.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.