Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petie


Petie
veterán

érdekes elgondolás.
hd-dvd-t ugye lejátszák a mostani lejátszók is csak nem annyira szépen mint egy hd-dvd player:F

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#2) macilaci78 válasza Petie (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A sima DVD-lejátszók nem boldogulnak el a HD-DVD-vel semmilyen szinten sem. Aztán ott a HD-DVD-olvasó, ha filmet akarsz nézni, legyen hdcp-d is, sok egyéb mellett... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) L3zl13 válasza macilaci78 (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem kell HDCP egyenlőre. Mert a kiadók még évekig nem akarják alkalmazni az eljárást, amíg az ezt támogató eszközök kellőképp el nem terjednek.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nekem az a problémám a hírrel, hogy még kétrétegű DVD-t se tudnak gyártani normálisan, akkor ezt hogy?
Vagy miért nem esik le akkor a DL-DVD-k ára?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) zsulboy


zsulboy
senior tag

Hát tényleg érdekes! :F
Akkor még ott van a BR,lesz még itt kavalkád! ;]

(#6) Renwick válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Renwick
őstag

Itt nem írható lemezről van szó, hanem gyári, műsoros korongokról...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) zsiga667 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem itt műsoros lemezekről van szó, abból meg már elég régóta a kétrétegű az elterjedtebb.

Már megint lassú voltam...

[Szerkesztve]

(#8) zsulboy válasza L3zl13 (#4) üzenetére


zsulboy
senior tag

Igen ez jó kérdés,a DL-DVD-k még mindig drágák, és hát nem túl megbizhatók. :(
Mennyibe fog akkor kerülni majd egy HD-DVD vagy DR lemez az íróról nem is beszélve?


Én is....

[Szerkesztve]

(#9) L3zl13 válasza Renwick (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igaz. Erre nem gondoltam...

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Petie válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Petie
veterán

na akkor viszont tényleg jó lehet ez hogy fenn van hd-dvd-n és dvd-ként is ezért nem kell azonnal lecserélni a dvd-playereket. ha van cash hd-dvd-sre akkor nem kell új filmet megvenni hiszen ott van rajta a hd-s :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11) REDeath


REDeath
őstag

Ez akkor ara jó hogy ugyanazt kétszer tegyék rá és mind a HD-DVD mind a mostani DVD lejátszók olvasni tudják? tehát nem kell kétfajta változat a filmből a tékákba hanem ugyanazon a lemezen van a HD felbontású anyag és a sima DVD is?
Ha igen akor sztem ez egy nagyszerű ötlet!!!!!!

(Még kéne rátenni egy Blu ray réteget is :P :P :P :P :P )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#12) L3zl13 válasza REDeath (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Annyiban jó lehet, hogy segíthet a HD-DVD elterjedésében (a BR-rel szemben!), mert megkönnyíti az átállást.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Loha válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Loha
veterán

Kivéve akkor, ha jelentős felárat fognak kérni a DVD-hez képest, mert akkor inkább megveszik DVD-n, aztán késöbb HD-DVD-n addigra úgy is olcsóbb lesz a film is...

(#14) szab.tam válasza L3zl13 (#4) üzenetére


szab.tam
nagyúr

''Vagy miért nem esik le akkor a DL-DVD-k ára?''

Már van 500-ért is. A drága előállítás miatt, (+ker. haszon ugyi), már szerintem nem lesz olcsóbb.
Meg igazából nem látom az összefűggést, a hibrid és a DL ára között.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Ilyen erővel feltalálhatnák a hibrid párizsit is: 10 deka szalámi lenne a másik oldalán. :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) #95561216


#95561216
törölt tag

''nagyságrendileg 34''

Ez így nem igen értelmes, Palik kezdte elterjeszteni ezt a nagyságrendezős baromságot, nagyságrendből 10-es, 100-as, 1000-es stb van, és nem azonos, még csak nem is hasonló jelentésű a nagyjából/körülbelül szavakkal. És nem, nem mentség, hogy az emberek nagy része hibásan tudja.

(#17) Márton


Márton
nagyúr

Volt már hasonló próbálkozás, csak az CD/DVD réteget tartalmazott.
Nem terjedt el..
Azért ennek sok sikert! (de félek, mire elterjedne, már többeknek megfizethető lesz a hd technológia)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.