Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joseph


Joseph
tag

Szerintem ez megbukik a foglalkoztatói oldalról.

A munkáltatóknak is kötelezővé kéne tenni hogy e-bevallást küldjenek.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#2) KEndre válasza Joseph (#1) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Úgy gondolom, hogy a nagyobb cégek belevágnak ebbe a módszerbe, ugyanis elég sok macera van a magánnyugdíj bevallások területén. Egy nagyobb cégnél csak a postaköltség tekintetében kimutatható (érzékelhető) megtakarítást lehet elérni.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3) Joseph válasza KEndre (#2) üzenetére


Joseph
tag

Igen, a nagyobb cégek biztosan belevágnak, akik köztudomásul a nagyobb Nyp-knál szerződtek. De mi lesz a kis pénztárakkal, ahol a Partnerek nagyobbik része egyéni vállalkozó? Ők még egy bankszámlát sem képesek nyitni, hogy a tagdíjat onnan utalják, mert az is költség számukra, (Pl: számlavezetési díj).
A kisebb cégeknél pedig „Piri néni” azt sem tudja mi az az e-bevallás!!!

Ez talán majd csak 2-3-4 év múlva lesz igazán elterjedve, mikor is nem jár olyan költségekkel mint most.
Itt van pl az apeh! Ők készítettek egy olyan internetes oldalt, ahol az adóbevallásodat kitöltheted és elküldheted. Az legalább mindenki számára ingyenes! De maradjunk a témánál!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#4) csabika25 válasza Joseph (#3) üzenetére


csabika25
aktív tag

Nekem volt szerencsém látni azt a programot, amit a PSZÁF-nál fejlesztettek ki a bevallásokhoz. Szerintem viszonylag egyszerűen kezelhető. A fő gondot abban látom, hogy hogyan jut el az elektronikus aláírás tudatos használata az érintettekhez. A legjobb az lenne, ha ingyenes oktatásokat szerveznének a bevallóknak.

''Isten fut Windows alatt''

(#5) Joseph válasza csabika25 (#4) üzenetére


Joseph
tag

Én sajnos minden nap látom!!! :O

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.