Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanatic


fanatic
aktív tag

Na az nagyszerű... DVD szabvány jut eszembe! :(

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#2) Adi


Adi
senior tag

AMR = Audio/Modem Riser? :DDD

ldm start-reconf primary

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

És akkor a via mint chipkészlet eltünt az alaplapokról ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) csiga997 válasza Adi (#2) üzenetére


csiga997
őstag

Adaptive Multi-Rate :)

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Ezt varhato volt, hogy a 2 foszereplo szepen egymas ala tesz.
Majd bolondok lesznek egymastol licenszelni a dolgokat.
Inkabb kihoznak egy masik megoldast ami szerintuk sokkal jobb mint a konkurense.

En csak arra vagyok kivancsi, hogy az ATI megoldas mennyivel dragitja meg az alaplap atlagos eloallitasi koltseget.

(#6) Obi-1


Obi-1
őstag

Az a szép, hogy így az alaplap vásárlásánál már VGA kompatibilitást és bővíthetőséget is nézni kell. Lassan nVidia alaplapba nem lesz érdemes Radeont rakni, és viszont.

Only a Sith deals in absolutes.

(#7) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Szerencsére ez a probléma csak azokat a keveseket érintheti a jövőben, akik mindenáron SLI-ben kívánnak használni egynél több videokártyát.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#8) Neck válasza twollah (#5) üzenetére


Neck
veterán

''En csak arra vagyok kivancsi, hogy az ATI megoldas mennyivel dragitja meg az alaplap atlagos eloallitasi koltseget.''

Szerintem nem sokkal, mert az NVnek is adnia kell hídnyákot, szvsz nem lesz vészes. Az ATI lapjai ha jól tévedek alapból is óccsóbb kategóriásak lesznek, mint az NForce.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9) Neck


Neck
veterán

Csak jönne már az az R5ös Radi széria, és esne lefele a karik ára... Monjuk az X800XL-é :))

Tényleg, az nem furcsa h pl X800XLről meg X800ról nem láttam tesztet? Nem tudja valaki egyet így offba mondani nekem?


[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10) twollah válasza Obi-1 (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Pont ez a cel.
Egy alaplap vasarlas lassan olyan lesz mint egy husegnyilatkozat.

(#11) Dassler


Dassler
őstag

Aszem veszek egy Realizm 800-ast :D

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#12) Neck válasza twollah (#10) üzenetére


Neck
veterán

Ez viszont igaz :C

Basszus...

Két nagy pártra fog szakadni az infós társadalom...

Nem mintha már most nem, de maj később még jobban...
Na ezt jólmegaszontam... :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13) Neck válasza Dassler (#11) üzenetére


Neck
veterán

Sztem is. Attól biztos nincs jobb. 512bites memóbusz meg 32 pipeline 4ever :C:C

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

Egyébként a via nem csinál valami hasonlót ? Kedvenc chipkészletem nehogy kihaljon már.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) VladimirR válasza Neck (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ketooo???
fooog???

intel vs amd
ati vs nvidia
abit vs asus vs msi ...
windoze vs linux
ezek kombinacioi tobb, mint ket tabor jon azert ossze es a flamehaborukat nezve, a taborok mar most jo erosen kiepultek

(#16) ciao


ciao
senior tag

nem is tudom miért várt valaki mást kompatibilitás terén.. :(

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#17) Neck válasza VladimirR (#15) üzenetére


Neck
veterán

Na igen. Csak én azt mondtam h két nagy felé esik szét.
Amik ezekből a kisebb táborokból épülnek fel.
Énis tudom amiket mondtál, csak nem akartam belemenni a 600 vs -be:D

Viszont a két nagy tábor akkor is ATI vs NV lesz.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18) csudri


csudri
őstag

Na innem már csak egy köpésre van, amiről már tavaly is károgott is valaki, hogy megéljük még azt, hogy bizonyos játékok csak NV ill. csak Ati kártyákon fognak futni! Gratula! Ez az! Idióta hw gyártók, ziláljátok csak szét mégjobban a piacot, az egyszerű júzer már így sem tudja, hogy milyen cuccot vegyen!

[Szerkesztve]

(#19) Hory


Hory
aktív tag

Ott fogja megszopni az ATI, hogy elobb-utobb ugyis tobb pci express busz lesz a lapokon, mert ez a normalis, marpedig amikor majd az intel, via es nvidia chipsetekben mind megy az SLI, mig az ati-fele megoldas meg csak az ati-eban, akkor egyertelmu versenyhatranyban lesz.
Mind1, meglatjuk, lehet, hogy a tobbi lapkagyarto meg beleintegralja az ati-fele megoldast a chipsetjeibe (nemi penzmag elleneben ofcoz), es akkor megint az nv lesz a rut kiskacsa.

(#20) Hory válasza csudri (#18) üzenetére


Hory
aktív tag

Mondjuk pontosan az ilyen dolgok fognak kedvezni az opengl-nek, mert az olyan magasszintu api, hogy nem igazan szamit, hogy mi a rak is van alatta. Az meg jo. Mert ipari szabvany.

(#22) Neck válasza Hory (#19) üzenetére


Neck
veterán

Attól függ, hogy sikerül az R520 :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#23) Neck válasza Kalandor (#21) üzenetére


Neck
veterán

Pontosan ezért nem az ATI fog szívni. ATIéban minden VGA fog menni, az NVében meg csak NV.
Szerk: Ha így lenne te melyiket vennéd? :D
De mondom attól függ,hogy hogy sikerül az R520 :D

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#24) ody42


ody42
senior tag

bar varhato volt,hogy az ati nem fog befekudni az nvidianak,azert igazan osszeulhetnenek, amikor valami uj ''szabvanyt'' akarnak bevezetni, pont a kompatibilitas miatt...

(#25) Dassler válasza Neck (#13) üzenetére


Dassler
őstag

Már csak valahogy a midi házamba kell bele gyömöszölni :D bár ha futja egyre, akkor épp egy új ház is belefér :C ill. egy új gép.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#26) rocket


rocket
nagyúr

''A 2004. év egyik legérdekesebb technológia vívmányának alighanem az NVIDIA által kifejlesztett, két videokártya összekötését lehetővé tevő SLI technológiát tekinthetjük.''

NV orokolte az SLI-t a 3dfx-el, jo lenne ezt javitani nehogy sok emberben ez maradjon meg, aztan majd jonnek a flamek hogy az ATI lemasolta az NV hatalmas technikai vivmanyat :)


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#27) MUŁĐER válasza Neck (#23) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Pontosan ezért nem az ATI fog szívni. ATIéban minden VGA fog menni, az NVében meg csak NV

ezt gondold át még egyszer

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#28) csudri válasza rocket (#26) üzenetére


csudri
őstag

A mostani SLI-nek semmi köze az anno a 3dfx által kifejlesztett technológiához. Csak a neve ugyanaz, hogy legalább azzal ne kelljen szívni. :C

(#29) csudri válasza Neck (#23) üzenetére


csudri
őstag

Na az megnézem, hogy egy Ati lapban te ráveszel hidnyák nélkül két NV karit az SLI-re! LOÁL!!!!!

(#30) rocket válasza csudri (#28) üzenetére


rocket
nagyúr

Az alapkoncepcio teljesen ugyanaz, ket vga osszekotesere szolgal :)
Ezen felul meg a neve is ugyanaz :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31) Neck válasza csudri (#29) üzenetére


Neck
veterán

Egy szóval nem mondtam h hídnyák nélkül, persze h nemmenne úgy :D
Hídnyákkal.Szvsz a lapgyártók adnak majd mellé olyant is... :D
Legalábbis remélem :P

Mindenesetre, ha az ATI ATIval, NV NVvel fog csak menni, akkor meg télleg attól fog függni. Hogy hogy sikerül az R520 :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#32) Dassler válasza MUŁĐER (#27) üzenetére


Dassler
őstag

Sztem singliben mindegyikben fog menni minden kari, csak ha két kareszt akarsz egyszerre hajtani, akkor a házon belüli megoldásokat preferálja majd mindkettő, mert végülis ''csak'' ebben nem lesznek kompatibilisek. Ergo ATI chip nem ismeri az SLI-t az Nv meg nem ismeri az AMR-t, aztán majd jön a Via, ami mindkettőt ismeri majd :C

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#33) Neck válasza MUŁĐER (#27) üzenetére


Neck
veterán

Mit gondoljak át? :D
Nemértem mi baj ezzel :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#34) Neck válasza Dassler (#32) üzenetére


Neck
veterán

Mi is erről beszélünk. Az trivi hogy singleben fog menni. Mi most a dualos témát tárgyaljuk ki, szvsz elég érdekes lesz, hogy kinek mibe hogy fog menni.

Mindenesetre az NV-ében az ATI tuti nem, mert az NV nem fogja beleinegrálni az ATI cuccát az NForce-okba, és ha jól sikerül az R520, akkor olyant fogunk venni, meg veszünk hozzá ATIs lapot is, amivel megy dualba.Akkor no problem :D Akkor lesz csak érdekes ha nem lesz átütő erejű az R520... :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#35) nap


nap
addikt

Szerintem eltelik fel ev es minden csipszet tamogatni fogja mindket megoldast.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#36) Neck válasza nap (#35) üzenetére


Neck
veterán

Mindenesetre számunkra ez lenne a legjobb :C

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37) csudri válasza rocket (#30) üzenetére


csudri
őstag

Pfff, ugyan az az alapkoncepció, hát persze, de tök más a megvalósítás! Ez olyan hogy az ókorban még kőből és fából csinálták a kereket, ma pedig acél/alu és abroncs kell hozzá. Mind a kettő kerék, de megnézném, ahogy Montoya beül egy sziklakerekes McLaren-be és kihúzatja 350-ig. :C

(#38) Neck válasza csudri (#37) üzenetére


Neck
veterán

Ja. és a 350 még kevés is :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39) Dassler válasza csudri (#37) üzenetére


Dassler
őstag

:C :C LOL ötvözött tufa-gránit könnyűsziklafelni, hárs abroncsokkal

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#40) faster válasza rocket (#30) üzenetére


faster
nagyúr

Még a neve sem ugyanaz, csak a rövidítése.

(#41) Neck válasza faster (#40) üzenetére


Neck
veterán

Hogy is van?

Scan Line Interleaving = 3dfx módszer

És Scalable Link Interface = NV módszer
Szerk: ezt a rövidet is képes voltam elírni :D
:D


[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42) Dassler válasza Neck (#34) üzenetére


Dassler
őstag

Okok, csak összegeztem :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#43) Neck válasza Dassler (#42) üzenetére


Neck
veterán

Okok, no problem, peace :D

Egyébként meg arra lennék kiváncsi, nem tudja valamelyik jól értesült, hogy az ATI Split Frame Renderinget, vagy Alternate Frame renderinget fog használni? Én az előbbire tippelek :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#45) faster válasza Neck (#41) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, a jól csengő SLI-t átvették a 3dfx-től, mást nem, ebbe viszont elég nehéz belemagyarázni, hogy ''örökölték'' a 3dfx-től a technikát.

[Szerkesztve]

(#46) Male


Male
nagyúr

Mintha lett volna egy hír arról, hogy az Intel licencelte az nVidia-tól többek között az SLI-t is. Szóval az Intel lapok valószínüleg támogatni fogják az nVidia megoldását, márpedig ez nem kevés alaplap... Már csak a VIA és SiS kérdéses, de szerintem ők mindkettőt támogatni fogják, mert ők nem tehetnek mást (hacsak a SiS nem talál ki egy másik megoldást, és csak XGI cuccal fog menni :) ). Az még lehet, hogy az Intel később támogatni fogja az ATI féle megoldást is, de lehet, hogy csak jóval később, mint az nVidia félét. Ráadásul az nVidia megoldásának mennie kell az ATI lapokban is, hacsak az ATI ezt valahogy direkt le nem tiltja (ami elég tisztességtelen megoldás lenne, és ha kiderül... hát nem fogják kímélni az ATI-t az újságírók).

(#47) Neck válasza Kalandor (#44) üzenetére


Neck
veterán

Áhhh. Rájöttem Hülyén fogalmaztam.
Nem minden VGA, csak SLI meg AMRről akartam beszélni.

Egyébként mivel én még nem tartok PCIEnél de arra (és valami dualGPUs megoldásra) akarok váltani, ezért kiváncsian várom a fejleményeket :D

Mondjuk úgy képzelem el, hogy vagy f0sok az AMRre, és veszek egy X800XLt, vagy veszek egy középkatis R520as karit, aztán majd újítok mellé mégegy valamilyet amikor kevés lesz :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48) Neck válasza Male (#46) üzenetére


Neck
veterán

Már van olyan ami támogatja, pont most volt egy hír, be is linkelem neked.
Bővebben: link
De az derült ki ez nem olyan hatékony, mint az NForce5ös lesz majd, Intel alá...

valami 30%os teljesítménytöbblet, asszem...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#49) LordX válasza rocket (#30) üzenetére


LordX
veterán

Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy ''a helikopterés a (nem sugárhajtású) repülő ugyanaz a technológia, minkettőben van egy motor, meg légcsavarok..''

A 3Dfx-SLI és az nV-SLI semmiben nem egyezik, csak a nevében.

(#50) Neck válasza LordX (#49) üzenetére


Neck
veterán

Jaja :D

Mondjuk annyiban egyezik, hogy a 3dfxes módszer is Alternate Frame Renderinget használt, meg az NV is olyankor, amikor a szoftver nem támogatja a Split Frame Renderinget.

De ezzel, meg azzal, hogy össze kell kötni a két karit, ki is fújt a hasonlóság...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.