Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Ma vettem 32 bites sempront... Milyen funkciót vezessek be ? Veszek egy venicet és másnap lejjebb viszik az árát. Na ? Valaki ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) Achill3uS válasza Esmein (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

ok :D

amúgy a 64bites sempron az nem u.a. mint a s754 A64?
na nem dumálok, inkább cikket olvasok :)

ok megvan a kül :) ''..rendszerbuszuk 533 MHz-es, másodszintű gyorsítótáruk mérete pedig 256 kB..''

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3) ch.peter válasza Achill3uS (#2) üzenetére


ch.peter
aktív tag

ok megvan a kül ''..rendszerbuszuk 533 MHz-es, másodszintű gyorsítótáruk mérete pedig 256 kB..

ez a Celeronokra vonatkozó cikkrészben van, nem? :)

(#4) Jim Tonic válasza Esmein (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

LOL.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Achill3uS válasza ch.peter (#3) üzenetére


Achill3uS
veterán

Bakker télleg :D de lámer vok, aludni kéne :D

amúgy már vágom, nincs CnQ, nem lehet szorzótállítani.. meg talán az L2 is kevesebb ..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6) ftc


ftc
nagyúr

Csak L2-ben különböznek... semmi másban de cserébe huzhato mint gyorsvonat :)

(#7) Achill3uS válasza ftc (#6) üzenetére


Achill3uS
veterán

:( nem csak.. 1-2 extra nincs benne, de ezért sempron..
árára kiváncsi leszek :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8) _cirmos_ válasza ftc (#6) üzenetére


_cirmos_
őstag

én is így emléxem. kérdés ez mennyit számít. barton és thorton között sem volt olyan egetverő különbség.

(#9) ftc


ftc
nagyúr

Bővebben: link
A 32 bit-es Sempron test.....és a 64 bites is hasonlo lesz..

(#10) Esmein válasza ftc (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Itt is van egy:
Bővebben: link

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

ollé 64bit sempron :DD OC király.

(#12) ftc válasza Esmein (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Jah igem :) Itt választ adnak az L2 méret sebességkülre....és egy 2,5Ghz-ig huzott Sempron-t is tesztelnek :)

(#13) Esmein válasza ftc (#12) üzenetére


Esmein
nagyúr

Gyorsan vettem is egy 2600+-ost, CBBID a steppingje, ha ez mond valamit :) (3200+,3500+ winchesterekben használják, átlag tuning 2400 és afölött)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) X@b3e


X@b3e
addikt

64bit kilőve minden téren.. Jöhet a 128bit:DD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#15) strike-force válasza Esmein (#13) üzenetére


strike-force
őstag

hát Esmein el kell, hogy ''keserítselek'', de a CBBID széria pont a rosszabbik eresztésből való,mondjuk a cbbhd és cbbfd-hez képest. tudom, mert átnéztem én is egy csomó külföldi fórumot, amikor megjött az enyém 3000+Winchester CBBID 0503 és azokat a tuningokat amiket a cbbid 1.5-1.55 körül visz (2400) azokat a -fd és -hd alpfesz körül vagy minimális plusz fesszel tudja.
az enyémet 2300 ig próbáltam 1,475-el és stabilan ment, de nem kell ekkora powah, úgyhogy most 1,375ön megy 1800on. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#16) Achill3uS válasza X@b3e (#14) üzenetére


Achill3uS
veterán

:C

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#17) Esmein válasza strike-force (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Még jó hogy xar stepping és csak 8*281-et megy alapfeszen :) Nemtom. nekem tetszik :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Esmein


Esmein
nagyúr

Érdekes olvasnivaló. Állítólag engedélyezhető lesz a 64 bit a 32 bites sempiken is :
Bővebben: link

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) desiato


desiato
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdeni, hogy megérné -e nekem majd lecserélnem a mostani P4 -em egy 64 bites Celeronra? Mert ha jönnek a 64bites alkalmazások gondolom meg leszek lőve....amúgy sokat játszom. Vajon mennyit számít hogy a játékoknál, hogy negyedannyi a cache?

Szerk: deszkát is kellene cserélnem ehhez?

[Szerkesztve]

(#20) Esmein válasza desiato (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Le ne cseréld a p4-esed semmilyen cerkára. Nagyon nem jó ötlet. Ráadásul a 64 bites windows egyelőre hulladék driverek terén linux alatt még veszít is a teljesítményből 64 vs 32 bit a cucc, játékra pedig vehetsz 4.5 ghzes celeron D-t az egálban lesz a mostani prociddal.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#21) desiato válasza Esmein (#20) üzenetére


desiato
csendes tag

Huhh, ennyire gáz a cerka? nem is hittem volna! De kössz a segítséget, akkor marad a P4 (vszínű még jó sokáig)....

(#22) Esmein válasza desiato (#21) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ennyire gáz a cerka :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) desiato válasza Esmein (#22) üzenetére


desiato
csendes tag

És szted kb mikorra lesz szüksége egy átlag júzernek 64 bites rendszerre?

[Szerkesztve]

(#24) Esmein válasza desiato (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha egy időpontot mondanék, akkor valószínűleg felelőtlenül jósolgatnék, az informatikában semmit nem lehet előre látni. Majd. Valamikor bisztosan lesz...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) desiato válasza Esmein (#24) üzenetére


desiato
csendes tag

Okok kössz....

(#26) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Egy kérdés: látott már vki boltban 64 bites S754es Sempront?
Mer' haverteve szeretne gépet, én meg egy NF3-S754es 64bites Sempit raknék össze neki - ha lehet vhol kapni...

Infó vkinek?

thx

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27) bolondember válasza bolondember (#26) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

up?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.