Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) atus33 válasza Den (#10) üzenetére


atus33
tag

Kedves Den: először is furcsa egy moderátortól a flame-csalik használata: pl. ''teljesen rosszul látod'', ''nagyon el vagy tájolva''. Az én életemet megkönnyítené a mozgó alkatrészek nélküli, nem felejtő rendszermemóriát tartalmazó számítógép, és évente több cikket olvasok új fejlesztésekről, amelyek ezt célozzák meg. Fejlesztő vagyok, és közelről látom, mit kell szenvednie egy adatbázisprogramozónak, vagy hogy egy fájlrendszernek milyen tiszteletköröket kell futnia csak azért, hogy közömbösítsék a HD-k 10ms nagyságrendű seek time-ját. Ha neked ez nem jelent semmit, akkor sem kéne kioktató vagy lekicsinylő hangvételű megjegyzéseket írni.

Már az elején megírtam, hogy nem a flash-t állítom szembe a miniwinyókkal. Sebesség tekintetében igenis áll, amit a winyók és a memóriák közötti különbségről írtam. De még méret tekintetében sincs nagy differencia: számold ki, hogy pl. 100 GByte-nyi 1Gbites memóriacsip elfér-e egy winchester térfogatában. Lehet, hogy meg fogsz lepődni! (Mielőtt a fogyasztással jössz, a nem felejtő memóriák esetében vond le a frissítésre szánt áramot -> a fogyasztás ott inaktív állapotban ~0 lesz!) Ha egy éven belül lesznek 1 terabyte-os winyók, még akkor sem lesz egy nagyságrendet meghaladó méretkülönbség, elérési sebesség tekintetében viszont a memória nyer legalább ~1000x-es előnnyel (a ma kaphapható leglassabb memóriát alapul véve), de a sávszélesség közötti különbség is legalább ~40x-es.

Ha a prohardver nem ad helyt az alternatív hardver technológiáknak, akkor ki fog?

A merevlemezt nem a processzorhoz kéne hasonlítani :) A winyókerregés (folyamatos fejmozgás) jelentős teljesítménycsökkentő tényező, akár hallható, akár nem. Főleg a többmagos processzorok eljövetelével, amikor a programszálak egyre inkább versengenek majd az I/O vezérelt eszközökért. Ezt még az NCQ sem oldja meg, csak valamelyest csökkenti.

[Szerkesztve]

. o O o .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.