Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) venember83


venember83
nagyúr

Vegre valaki megszanja a mezei, kispenzu usereket! :R :R :R

(#2) LeC


LeC
addikt

AGP rulz ;]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3) Ribi


Ribi
nagyúr

800Mhz 128 bit ? Ez most vicc ?

(#4) venember83 válasza Ribi (#3) üzenetére


venember83
nagyúr

a pci-expresses valtozat is ugyanezekkel az adatokkal bir, mi ebben a vicc?

(#5) macilaci78 válasza venember83 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez az! Mi a rákért nem lehet megcsinálni a csúcskategóriás VGA-kat AGP-ben is, ha csak alacsonyabb darabszámon, hogy biztos elfogyjon? Igény lenne például 7600 AGP-re, meg X1900AGP-re is épp a kispénzű júzerek körében, akik nem akarnak mindent kihajigálni a gépből, ami az alaplapi tálcára van csavarozva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) opr válasza macilaci78 (#5) üzenetére


opr
veterán

x1900-ast nem a kispénzű júzer vesz, de a többiben szerintem is igazad van ;)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) Ribi válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet megrazo lesz amit mondok : AGP-s 7600GT VAN :Y

venember83 csak az a bajom, hogy miyen VGA-t mi a halalnak adnak ki AGP-re amikor boven van ilyen teljesitmenyu. Ilyennel szurjak ki az ember szömit. Ha az XT-t adnak ki annak lenne ertelme de igy. :(

[Szerkesztve]

(#8) shteer válasza macilaci78 (#5) üzenetére


shteer
titán

nem biztos hogy megéri időt és pénzt ölni bele, egy-két szereplővel fog még egy ideig döcögni az AGP-s piac, aztán kihal, mint a dinoszauruszok

..szerintem jónak tűnik

(#9) venember83 válasza Ribi (#7) üzenetére


venember83
nagyúr

ertem...

(#10) Balinov válasza venember83 (#4) üzenetére


Balinov
félisten

ez így van,ez nem vicc,az már igen,hgoy elméletileg az 1650pro az már gddr3-as lenne,erre meg agyoncsapják a 600mhz-es GPU-t egy 800mhz körüli végü ddr2-rammal. gyk. 1600 topikba is kiderült,hogy - jól elnagyolva a hasonlatot- egy egységnyi ram órajelhúzás az annyit dob ,mint 2-3 egységnyi gpu órajelhúzás.pl enyém is,hiába tekerne a gpu a gyári 500helyett lazán 650 környékén,ha a 2,5 ns ddr2 830-840környékén kifullad.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) venember83 válasza shteer (#8) üzenetére


venember83
nagyúr

piac az lenne, van meg rengeteg AGP-s lap s meg nem nagyon lattam sehol, h a pci-expresses vidkari gyorsabb lenne mint az AGP-s, tehat a csucskartyaknak is boven eleg kene legyen az AGP foglalat

(#12) rocket válasza venember83 (#4) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem , referencia orajele az x1650pro-nak 600/1400mhz, ennek meg 600/800mhz , core orajele x1650pro, memoria orajelet meg x1300xt/x1600pro-rol orokolte.
Sajnos sok gyarto adja ki ddr2 verzioban az x1650pro-t, odakell figyelni vasarlasnal.

HIS-nek van 6 fele x1650pro kartyaja
PCI-E sima hutovel ddr2 600/800
AGP ICEQ hutovel ddr2 600/800
PCI-E ICEQ hutovel ddr2 600/800
PCI-E ICEQ hutovel dual dvi gddr3 600/1400
PCI-E ICEQ hutovel gddr3 625/1400
PCI-E passziv hutovel gddr3 600/1400

Sapphirenak van (mar nalunk is kaphato) x1650pro agp verzioja gddr3 memoriakkal, csak sajnos ossze-vissza irogatjak az orajeleket, gyakorlati tapasztalat meg meg nincs.
Sapphire oldalan 450mhz coret irnak es 1300mhz ddr vagy gddr3 memoriat agp/pcie verziora, azota volt mar teszt a pcie verziorol es abban 600/1400 volt az orajel [link]

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) venember83 válasza rocket (#12) üzenetére


venember83
nagyúr

igaz, de ddr2 verzioban -barmennyire is nem referencia, de letezik ugye- ezek az altalanos orajelek.

(#14) Komplikato válasza rocket (#12) üzenetére


Komplikato
veterán

Elöbb néztem Sapphire oldalát, és állítólag gyártottak X1600XT-t is AGP-vel, pedig azt hittem, hogy csak egy cég tett ilyet ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#15) aXXon válasza rocket (#12) üzenetére


aXXon
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy hogy lehet ugyanazon a néven, ekkora teljesítménybeli különbséggel rendelkező kártyákat kiadni, vagy eladni. Vesz Jóskapista egy 600/1400asat, haza viszi, húz mint a gépállat, meglátja nála Makkmarci, hopp nekem is ilyen kell, hazamegy, fogja a kis zsebpénzét, eladja az x300próját, azt szalad a boltba, hogy vegyen ő is, de ő pont egy 600/800asat kap és kurvára nem érti majd, mert a hozzá értése nulla, hogy az övé miért szar, mikor Jóskapistáé megy mint a gépállat... Szerintem ez nem korrekt és nem etikus hozzáállás. Még akkor sem, ha ez külön jelölve van a dobozon, mert sok egyszer júzer nem ért hozzá, csak azt tudja, hogy x1650pro azt szeva. Példának okáért, ma voltam a belvárosban 7300gt-t nézni magamnak. Ha külön nem emelem ki, hogy nekem gddr3as kell, akkor simán adtak volna egy ddr2-est. Hagy fogyjon a készlet. És végülis a kereskedő nem basz át, mert azt adja amit kér a vevő. Az más kérdés, hogy a viselkedése nem túl etikus.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#16) Paqito válasza aXXon (#15) üzenetére


Paqito
senior tag

Hundertprocent igazad van!
A felhasználók többsége -gondolom én- a típust nézi/keresi, és joggal várhatná el, hogy egy adott típusjelzés alatt egyféle kártyát kaphat(na) a pénzéért.....

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#17) Hun'reeth válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Hát ha lehetne kapni x1900xt 256MB-os kártyát AGP-re én el is gondolkodnék rajta. ;)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) Hun'reeth válasza aXXon (#15) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Azért nincs teljesen igazad.
Makkmarci -nak kell tudnia, hogy pontosan mit akar venni. Az más dolog, hogy a kereskedő esetleg bunkó és rásózza azt ami van. Bármilyen szakmát nézel mindenhol megvannak az ilyen dolgok és csak aki ért hozzá az tudja mit kell/szabad megvenni. A számítástechnika is ilyen. Sőt.
Az eladón múlik, hogy megkérdezze milyen x1650pro-t szeretnél venni. Csak ilyen nincs. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#19) dragonfx


dragonfx
veterán

''DDR2''
:(
Legalább szakítanának nv szemétségével hogy GT-t nem dobnak ki normálisana 7600ból mega GS se lesz ddr3mal. :O

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20) venember83 válasza Hun'reeth (#18) üzenetére


venember83
nagyúr

van, de azt nem eladonak, hanem eloszor is ismerosnek, baratnak hivjak :))

(#21) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Egyszerűen scak annyi hogy imádom a HIS termékeket!

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#22) ynsane


ynsane
csendes tag

nem értem miért lenne gazdaságos AGP-s vga-t venni most, aki X1900-at akar venni, annak van pénze új alaplapra is, aki meg csak egy kisebb vga-t az meg hülyeséget csinál mert ha újat és jobbat akar majd venni (pl DX10) akkor úgyis kell pci-e es alaplap, .. :)

(#23) Komplikato


Komplikato
veterán

Mondjuk azt értem, hogy hivatalosan csak most jelentette be a HIS az AGP-s kártyákat, de vagy 4 hete kapni őket itt a PH-n is, ráadásul egy csomó más gyártóét is ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

A HIS hisz.. :D

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#25) shteer válasza ynsane (#22) üzenetére


shteer
titán

ez nem teljesen így van, egy meglévő rendszert nem kell lecserélni egy videokariváltáshoz, ha a többi komponensse meg van elégedve a tulaj

persze mindezt csak addig lehetm, amíg gyártanak megfelelő teljesítményű és árfekvésű AGP karikat

mint korábban írtam, ez egy idő múlva meg fog szűnni

én is csak azért váltottam mert elegem lett a S478 rendszerem hülyeségeiből

..szerintem jónak tűnik

(#26) aeroxr


aeroxr
tag

...hangtalan aktív hűtését kapta.
izé, mivan?

The truth is out there.

(#27) aXXon válasza Hun'reeth (#18) üzenetére


aXXon
senior tag

Makkmarci pontosan tudja, hogy Ő egy x1650prot akar, hiszen azt látta Jóskapistánál... :U

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#28) #65675776 válasza aeroxr (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hidd el, lehetséges. Persze kérdés kinek mennyire érzékeny a füle (azaz mit tart hangtalannak).

Mint ahogy egy atomerőmű radioaktív kibocsájtása is alacsony, nem éri el a háttérsugárzást. Ha figyelembe vesszük a működés során keletkező radioaktív hulladékokat, még akkor is kevesebb nukleáris szennyezést okoz élettartama alatt, mint egy szén- vagy olajtüzelésű erőmű.

(#29) shteer válasza #65675776 (#28) üzenetére


shteer
titán

hogy jön ide az atomerőmű? :F

sokan vannak viszont ellene, miközben mobiltelefont tartanak az agyuk mellett :D

..szerintem jónak tűnik

(#30) arty válasza ynsane (#22) üzenetére


arty
veterán

jah, evidens, h akinek van 50ezre egy vidkarira, annak van 100ezre is a lap/proci/ram cserével együtti cserére ...

logikus ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) venember83 válasza shteer (#29) üzenetére


venember83
nagyúr

elragadta a hev :DDD meg ugye aktiv hutesrol volt szo, aktiv-> radioaktiv, 1ik temabol jon a masik:D

(#32) #65675776 válasza shteer (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak párhuzam. Azt hiszik sokan, hogy aktív hűtés nem lehet hangtalan. Mint ahogy sokak szerint az atomerőmű mindennél több radioaktív sugárzást bocsájt ki. Pedig mind a kettő tévhit.

(#33) venember83 válasza #65675776 (#32) üzenetére


venember83
nagyúr

Atomenergiaban 1etertunk :R kulonben csak az van az atomenergia ellen aki elvakult vagy csak hulye/alulinformalt, bar lehet, h a hulye s az elvakult jelen esetben ugyanaz, sry offnak vege :U

(#34) Elrond


Elrond
senior tag

akkor most melyik a piacon lévő kapható legjobb agp-s vga?

Én már összezavarodtam :F

-egyébként én is HIS-ek az agp-ben nem kell még teljesen leírni!

[Szerkesztve]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#35) Solad válasza Elrond (#34) üzenetére


Solad
őstag

gef4 ti4200 :P

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#36) Calibos válasza Elrond (#34) üzenetére


Calibos
addikt

Kapsz egy felsőközép kategóriás kártyát felsőkategóriás áron...AGP-ben!

Egyértelműen nem lehet megmondani, 850XT SM3-támogatás nélkül mai napig gyors, 7800GS pedig támogatja a SM3-at de nem mindenben gyorsabb mint az 850XT...

(#37) cskamacska válasza Elrond (#34) üzenetére


cskamacska
addikt

Geforce 7800 GS :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#38) Elrond válasza Calibos (#36) üzenetére


Elrond
senior tag

Köszi mert akkor is olcsóbb mint teljes gépet lecserélni!(lásd adataimnál)

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#39) Elrond válasza cskamacska (#37) üzenetére


Elrond
senior tag

Neked is köszi :R

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#40) Calibos válasza Elrond (#38) üzenetére


Calibos
addikt

Nem teljes ahogy nézem a cuccodat, csak el lehet passzolni itt a PH-án vagy Aproneten.
Beleinvesztálsz egy 939-es PCI vagy AM2 rendszerbe.

Asrocknak vannak költségkímélő alaplapjai,- átmenetnek jó az is! Van aki elégedett vele másvalaki pedig nem sokra tartja de egy biztos, bios frissítéssel orvosolhatóak

Most lépnék, mert később még nehezebb lesz…

(#41) Elrond válasza Calibos (#40) üzenetére


Elrond
senior tag

Igaz amit írtál,de annyi adatom van le kellene ghostolni szerintem legalább 1 napot

venne igénybe,hogy érted azt hogy: ''...nem teljes...''

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#42) #65675776 válasza Elrond (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebben a gépben viszont VGA-t sincs értelme cserélni, mivel a jelenlegit is éppen csak ki bírja hajtani a procid (ha ki bírja egyáltalán).

(#43) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Én szeretnék abban hinni hogy LESSZ Dx10-es Agp-s Vidkari majd a közeljövőben.
Bízom benne,mert szeretem az alaplapom :B
Agp rulz 4ever :) :DDD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#44) .:T.H:. válasza Elrond (#39) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Vagy akár Gainward 7800+ ami a 7900GT magra épül és 512-es..
És ez a kari biztos jócskán megnöveli, imho megduplázza a 3d teljesítményt.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#45) Elrond válasza .:T.H:. (#44) üzenetére


Elrond
senior tag

Lehet inkább azt fogok venni 7800-ast!

Mivel nem nagyon van gondom a játékokkal, csak a hellgate london gondolom
izmos darab lesz, és szeretnék akkor kapkodni!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#46) slayer006 válasza Elrond (#45) üzenetére


slayer006
addikt

egy nem szó kimaradott :DDD :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#47) Frequence


Frequence
tag

Hali!
Nekem AGP cuccom van így nem tudhatom, szóval megkérdem:
Kihasználja a pci-e a 16x-os sebességét?
Mert ha igen akkor megéri váltani, de szerintem ettől még távol áll a pci-e?
Világosítsatok föl! :)

Soul and Style!

(#48) Komplikato válasza Frequence (#47) üzenetére


Komplikato
veterán

Agp és PCIE között nem csak a sávszélleség a különbség, amúgy jelenlegi kártyák nem, vagy csak párban használják ki ezt a sávszélleséget.
Ha van egy jó VGA-d, akkor NEM éri meg cserélni, ha venni akarsz JOBB kártyát, mint ami van, akkor viszont tíz fillért nem éri meg AGP-be feccölni.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#49) Calibos válasza Frequence (#47) üzenetére


Calibos
addikt

A dilemma ebben az egészben hogy olvasni mostanában, újabb és újabb agp-s kártyákat adnak ki. Arra viszont ügyelnek hogy ne sikeredjen véletlenül se túl ütőképesre ez a kártya! Ha megelégszel 1024X768 felbontásra/szűrők nélkül gamelésre, akkor simán elég még az Agp.

(#50) MMSZoli


MMSZoli
tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy én nagyon elégedett vagyok a konfigommal, és habár van ugyanilyen kinézetű PCI-E gép is, én CSAK emiatt nem cserélnék gépet.

[link]

A mostani Asus 9550GE helyett jó lenne valami halkabb hűtésű, sajnos az utólag felszerelt passzívok túl nagyok a gépbe, az ICEQ pedig akkora batár, hogy nem fér bele.
De azért reménykedem, hogy lesz egy brutál AGP kari, amit kicsit lebutítva (és még úgy is elég gyors lesz) elmegy egy ilyen kicsi helyen is...

de így is szeretem... Ha van mód, cserélek karit, de nem azért, hogy más legyen az interface-e, hanem hogy jobban megfeleljen az igényeimnek Ár másodlagos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.