Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Ez pontosan ugyanaz, ahogyan mi is számolunk. A különbség, hogy mi számokat írunk, addig ők rajzolnak :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Chaser


Chaser
titán

Minden kivel*Mindenkivel

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) kemotox válasza Chaser (#2) üzenetére


kemotox
addikt

A japán módszerű magyar nyelvtan majd holnap jön :DDD

Amúgy ez a poszt elég ciki... Mintha nem tanítanák az iskolában a papíron szorzást. Sőt, a példában szereplő szorzás minimum kéne menjen mindenkinek fejben. Miért kell erre az egészre így rácsodálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#4) Klaus Duran válasza kemotox (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mert ha körülnézel a nagyvilágban rájössz hogy sok az idióta és kicsinyes ember.
Kinek nem inge, ne vegye magára.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) Chaser válasza kemotox (#3) üzenetére


Chaser
titán

elég ha itt körbenézel, sokaknak alapszintű matek nem megy, aminél kicsit gondolkodni kell úgy pöröghetnek a delikvesn szemeiben a kérdőjelek, mint dagobert bácsiéban a $ jelek ( :
volt anno egy nagyrabecsült tanult kollegám, ha nem értett valamit rendesen kirajzolódtak a kérdőjelek a szemébe, lefagyott, látszott hogy errort kapott a rendszer, mi meg mindig sírva röhögtünk rajta :d - a fene a pofánkat ( : -
megállapította egyszer, hogy 6x6 az 32...abból mi volt, még most is belefájdul a gyomrom annyit röhögtünk :d de neki ne mondjuk, ő tudja...lol ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Hieronymus válasza buherton (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Csak ez vizuálisabb megoldás és nem csak számokat tartalmaz. Nyilván nem lehet a szorzásra nagyon új módszert kitalálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Jópofa, tetszik.

(#8) Egon


Egon
nagyúr

Marhaság, már írták mások is (azt hittem, hogy az ilyen ezeréves dolgokat mindenki vágja). Próbáljatok cska olyan számokat összeszorozni, amik adott helyiértéken nagyobb (7, 8, 9) számokat tartalmaznak:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) dabadab válasza Egon (#8) üzenetére


dabadab
titán

Akkor már nem kell megírnom, hogy nem véletlenül csak 1, 2 meg 3 szerepelt a számjegyek között :DDD

DRM is theft

(#10) Lauda válasza Egon (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez inkább édekesség, mint a hétköznapokban használható megoldás. Eleve miért pazaroljak egy csomó időt ezzel, meg fogyjon a tinta és a papír, amikor a telefonban összeadom és kész. Telefonja meg azt lehet mondani, hogy gyakorlatilag mindenkinek van már.

(#11) Silεncε válasza Lauda (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Csak egy példa: ZH-ban se számológép se telefon, de nagyobb számokkal műveletek előfordulnak. Na ilyenkor vagy nagyon penge vagy fejben vagy leírod. Néztem már furcsán, amikor el kellett gondolkoznom az írásbeli szorzáson, mert már 6-8 éve nem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#12) Lauda válasza Silεncε (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Elhiszem. Azt gondolom ilyen esetben a számokkal végzett művelet papíron sokkalta egyszerűbb és gyorsabb.

:R

[ Szerkesztve ]

(#13) Silεncε válasza Lauda (#12) üzenetére


Silεncε
őstag

A telefon- papír ceruza kapcsolatára írtam, nem kifejezetten erre a technikára.

(#14) e-newsee válasza dabadab (#9) üzenetére


e-newsee
addikt

Miért csak kisebb számoknál működne?
Most csináltam meg pl. 876x9576-ra is, és simán működik.
Viszont rohadtul idő és helyigényes.
A papíron szorzással kb fele annyi idő volt úgy, hogy előbb utána kellett néznem, hogyan kell, mert utoljára több, mint 20 éve használtam.
Szóval lehet, hogy jó ez a módszer, csak rohadtul nem hatékony.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#15) dabadab válasza e-newsee (#14) üzenetére


dabadab
titán

Nem mondtam, hogy nem működik (abban az értelemben, hogy egyáltalán ne lehetne megcsinálni), csak ott már erősen látszik, hogy ez baromira kényelmetlen, macerás és nehéz nem elrontani (amikor mondjuk 153 pontocskát kellene összeszámolni, abból már simán lehet 154 vagy 152).

DRM is theft

(#16) e-newsee válasza dabadab (#15) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor én értelmeztem félre, amit írtál. Bocsi. :R
Viszont nem kell úgy összeszámolni egyesével, mint a videóban, hiszen az egymást metsző vonalak egy négyszöget adnak, amit simán ki tudsz számolni egyszerű fejben szorzással (8 vonal metsz 6 vonalat, az 48 metszési pont), majd a végén az egyes blokkokat összeadod.
De még így is sokáig tart, maga a lerajzolás is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#17) dabadab válasza e-newsee (#16) üzenetére


dabadab
titán

"az egymást metsző vonalak egy négyszöget adnak, amit simán ki tudsz számolni egyszerű fejben szorzással"

Ennek a módszernek az egyetlen előnye az, hogy pont ezt a lépést nem kell megcsinálni, hanem a két darab egyjegyű szám összeszorzását ki lehet váltani a metszéspontok számlálásával. Ha még ezt is elveszed belőle, akkor aztán már végképp semmi értelme nem marad a rajzolgatásnak.

DRM is theft

(#18) e-newsee válasza dabadab (#17) üzenetére


e-newsee
addikt

Amúgy pont ez jutott eszembe nekem is a próba közben. :D
Tényleg csak kis számoknál LENNE értelme, ha a hagyományos papíron szorzás nem lenne még gyorsabb a 111x111 esetében is. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.