Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

"a gyártó a tárolt adatok átmásolását nem biztosítja, így a termék cseréje előtt le kell menteni azokat"

Szép...

(#2) micimacko


micimacko
aktív tag

Az a minimum, hogy térítésmentesen cseréli.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

"Szintén fontos megjegyezni, hogy az iMac termékre vonatkozó garancia a merevlemez cseréjével nem hosszabbodik meg."

Az természetes, hogy a gép többi részének nem indul újra a garija, de a HDD-nél is ez a helyzet, hiába hogy cserélik?
Ha igen, az enyhén szólva inkorrekt...

(#4) 5h4rK


5h4rK
tag

Mi tortenik akkor, ha en peldaul videki vagyok es 100km kell utazzak ahhoz, hogy kicsereljem a problemas alkatreszt - nem feltetlenul az Apple esetere gondolok.

(#5) moli.hu


moli.hu
őstag

Szintén fontos megjegyezni, hogy az iMac termékre vonatkozó garancia a merevlemez cseréjével nem hosszabbodik meg.

viszont a cserelt alkatresze ujraindul.

(#6) buvartacsko válasza 5h4rK (#4) üzenetére


buvartacsko
addikt

100km az l*fasz. :) Nekem 300at kellene. :D

(#7) 5h4rK válasza buvartacsko (#6) üzenetére


5h4rK
tag

Az mar szivas. Nalam nem problema, mert a kozelben lenne, csak beugrott, hogy mi lenne ha ...

(#8) Puma K


Puma K
veterán

OSX-et újrahúzni nem nagy dolog (elvileg). Ismerős, a 15"-os MacBook Prójában cserélte ki a meglévő vinyót egy a Verbatim mobil vinyójában lévő 1 TB-os HDD-re.

Amúgy ez a Seagate egyre jobban unszimpatikus. Jó-jó becsúszhatnak minden gyártónál hibák, de a WD-nél vagy a Samsungnál (amíg még vannak Samuék) nem hallottam hasonló gondról az elmúlt 1-2 maximum 3 évben.
Vagy volt csak én vagyok kevésbé tájékozott, jól informált?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) peti85 válasza 5h4rK (#4) üzenetére


peti85
senior tag

Amikor én vettem a Toshiba laptopomat kb. 4 éve, akkor értesítettek, hogy valószínűleg hibás az akkum. Szintén szériaszám alapján ellenőrizte egy program, majd kidobta, hogy várjam a futárt. Következő héten meg is jött a UPS-es csomag Németországból. Volt benne egy csere akku, meg egy felcímkézett UPS-es zacskó, amibe beletettem a "rosszat", felhívtam egy ingyenes számot, ahol megmondtam mikor jöhetnek érte.

Szerintem ez lenne a minimum ilyen esetben.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#10) 5h4rK válasza peti85 (#9) üzenetére


5h4rK
tag

Ez igy nagyon rendben lenne, de egy merevlemez eseten kicsit neccesebb a helyzet. Megprobalom elkepzelni az amerikai Mr. Steven Blood -ot ahogy szetkapja a hon szeretett gepet es kicsereli benne a merevlemezt.

(#11) worxland válasza Puma K (#8) üzenetére


worxland
addikt

Nem figyeltél. WD Green vinyókkal van gond: [link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12) darkarthur


darkarthur
senior tag

Még majdnem, hogy ők tesznek szívességet, hogy kicserélhetik. :D

Samsung S23 Ultra 5G

(#13) worxland válasza 5h4rK (#10) üzenetére


worxland
addikt

Steven Blood Jr. :C :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14) audi100td válasza Male (#1) üzenetére


audi100td
nagyúr

miért, melyik gyártó vállal adatmentést? :U

Angel1981: Komplett gép esetén nincs olyan, hogy külön a vinyónak vagy mondjuk vga-nak van garija, hanem az egészre vonatkozik, ha valami tönkremegy, javítják vagy cserélik.

5h4rK: posta, futárszolgálat?

[ Szerkesztve ]

(#15) Puma K válasza worxland (#11) üzenetére


Puma K
veterán

Nem baj, asztali gépbe ha HDD-t veszek akkor 7200 rpm-nél alább nem adom.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) 5h4rK válasza audi100td (#14) üzenetére


5h4rK
tag

posta, futárszolgálat? Ha apukam nem postas, akkor bizony nincs ingyen. :DDD
Nem tudom Magyarorszagon mennyibe kerul, de nalunk (RO) kb. 3000Ft -ba kerul egy ekkora cucc elkuldese. Tudom tudom ... Ha volt penzem egy iMac -re, akkor nem fogok beledogleni ebbe az osszegbe, de itt inkabb az elvekrol van szo. O hibazott, o fizessen.

(#17) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Azt hittem almás marketing ezt fogja mondani: Ez egy új ficsőr, hogy frissen tartsuk a gép alkatrészeit, következő hónapban a vga-k kerülnek sorra. Az ütemterv akciós áron letölthető az istore-on keresztül. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#18) Angel1981 válasza audi100td (#14) üzenetére


Angel1981
veterán

Egy HDD-t vagy CPU-t hogy javítasz?
Az esetek 99%-ban cserélik, és a magyar törvények értelmében a cserélt alkatrészre újraindul a garancia.
Más kérdés, hogy ha pl. ugyanaz tönkremegy, akkor nem tagadja-e le a szerviz, más alkatrészt vádolva a hibával, és így módon kibújva a gar alól...

(#19) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Vajon mi a probléma a seagate hdd-kkel..? :U

(#20) Ligend


Ligend
tag

Sajnálattal hallom, hogy a ismét a Seagate neve szerepel egy hibás merevlemez szériáról szóló cikkben. Az, hogy díjmentesen cserélik, az elvárható minimum, de ettől még ugyanúgy rombolja a márka megítélését. Tekintettel arra, hogy mostanra 3 db merevlemez gyártó maradt a piacon, nagyon szűkül a megbízható(nak tartott) márkák listája. Az utóbbi időben elég rossz személyes tapasztalataim vannak a Seagate-tel, desktop kategóriában. A nagy PC gyártók előszeretettel használják (HP, Dell, Lenovo), némelyik saját (vagy legalábbis testre szabott) firmware-rel, de érezhetően gyengébb minőségűek, mint pl. a Western Digital.

Kérdés, hogy most csak az Apple termékekbe kerültek hibás darabok, vagy az OEM piacra szánt ("zacskós") diszkek között is vannak érintett példányok?

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#21) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szegény Mekisek.

...

(#22) audi100td válasza Angel1981 (#18) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha veszel egy kész számítógépet, vagy laptop-ot (legyen az apple, hp, lenovo vagy akármi), ott nem egyes alkatrészekre vonatkozik a garancia, hanem a komplett gépre. Ha valami elromlik cseréli a gyártó szervize, viszont ilyenkor nem indul újra a gari, de pl. apple-nél 3 hibás fődarab után kapsz egy új lapost, talán más gyártóknál is.

Az persze teljesen más ha te magadnak összeraksz egy gépet, ott az egyes alkatrészekre külön van a garancia, de itt nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#23) vanhalen válasza Picturemaker (#17) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Azt hittem almás marketing ezt fogja mondani: Ez egy új ficsőr, hogy frissen tartsuk a gép alkatrészeit, következő hónapban a vga-k kerülnek sorra. Az ütemterv akciós áron letölthető az istore-on keresztül"

Ezt a hírből sikerült összehoznod, vagy ébren álmodsz?

(#24) Picturemaker válasza vanhalen (#23) üzenetére


Picturemaker
őstag

Szerinted miért volt OFF? Miért volt :) a végén? Erre Te kiemeled. Grat!

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25) Angel1981 válasza audi100td (#22) üzenetére


Angel1981
veterán

De jó, hogy számtech cégnél vagyok szervizes már 7 éve...
Figyelj! Akármiről legyen szó, ha cserélsz, legyen az akár egy CRT TV főpaneljára ráforrasztott sorvégfok trafó, arra újraindul a gar, ezt a magyar törvény mondja ki.
Más kérdés, hogy pont ezen kellemetlenségektől megkímélvén magukat a cégek, egyszerűen "javítva" státusszal adják vissza a terméket, ez kerül a munkalapba / jegyzőkönyve is, nem hogy "XY alkatrész cserélve" - mert akkor arra ismét meg kéne adni az 1-2-3-X év garit.
Hogy esetleg az általad említett cégek a saját maguk konfigjaikra milyen extra szolgáltatást kínálnak, az az ő dolguk.

[ Szerkesztve ]

(#26) buvartacsko válasza Picturemaker (#17) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ez a hozzászólás rendkívül sok észre vall!

(#27) Picturemaker válasza buvartacsko (#26) üzenetére


Picturemaker
őstag

Neked is a 24#!
Gondolom Te is Mac-es vagy, és zsigerből fáj az irónia. A tökéletes, innovatív, agyontesztelt Macban is lehet hiba. Az most mindegy, hogy a Seagate alkatrész hibásodott meg. Amáék beledobták és kész. Az kb. 4x-es felárukért teszteljenek kicsit többet.
Más márkánál elmegy némi vicc, almások nem bírják. Legalább megtudtam ezt is. Többet erre tényleg nem akarok időt vesztegetni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#28) audi100td válasza Angel1981 (#25) üzenetére


audi100td
nagyúr

ha mondjuk van egy thinkpad laptopom amire gyárilag 3 év garancia vonatkozik és egy év után pl. kijelzőt cserélnek benne (hivatalos IBM szervizben), akkor arra megint 3 év garancia jár? akkor is ha 2 év múlva már nem is garanciális a gép? ezt valahogy nehezen tudom elképzelni :F

egy számtech boltba ahol "házilag" rakják össze a gépeket vagy egyes alkatrészeket szervizelnek, megértem

Picturemaker: Egy vinyón mégis mi a francot teszteljenek? Ráadásul az a Seagate dolga lenne, nem az apple gyártotta le azt a vacak merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#29) Male válasza audi100td (#14) üzenetére


Male
nagyúr

...hát nem tönkrement, mert benne van, hogy valami elromlik, hanem hibásat építettek be... azért miért is kéne a felhasználónak szívnia? Még örüljön, hogy egyáltalán ingyen cserélik, és a szerelésért nem kérnek pénzt?

A minimum az lenne, hogy átghostolják a vinyót... vagy legalább biztosítanak hozzá programot, leírást, stb. (főleg az Apple árai mellett)
Ehelyett elvárják, hogy az átlag Apple júzer mentse ki minden programját, adatait valamire... tehát könnyen lehet, hogy még valami külső vinyót is kell vennie. Aztán biztonságosan törölje, hogy ne maradjon rajta semmi, majd vigye be a szervízbe, ahol kicserélik a vinyót, és ezután telepítse magának újra az OS-t, tegye vissza a programjait, a filejait, beállításait. ...vagy fizessen meg erre egy embert, aki valószínűleg többet kér, mint amennyi egy vinyó ára. Mindezt a korrektség jegyében egy olyan cég, akinek az árai... finoman szólva sem a kínai gagyi szintjén mozognak.

(#30) Boxi88


Boxi88
őstag

Az apple lassan 2 éve nem adott ki olyan terméket amiről ne derülne ki, hogy hibás benne valami! Szééép...

Ilyenkor senki nem jön lázadozni, hogy csak 1 év gari jár hozzá alapból... de minden acer terméknél megjegyzik páran... :U

[ Szerkesztve ]

(#31) audi100td válasza Male (#29) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez tényleg szép és jó lenne, de mutass nekem egyetlen gyártót aki ezt megtenné, az adatokért nem vállal senki felelősséget, ilyen szempontból tökmindegy, hogy gyári hibás vagy utólag ment tönkre, senki nem ghostolgatná a vinyódat

Boxi88: Tehetnek arról, hogy a Seagate már megint szar vinyókat gyártott le? Most ilyenkor mit tud csinálni az apple azon kívül, hogy cserélik az alkatrészt? A garanciaidőnek mi köze van egy szériahibás Seagate merevlemezhez?

[ Szerkesztve ]

(#32) Male válasza audi100td (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem nem ugyan az az eset.
Nem tudok mutatni, mert nem emlékszem egy olyan esetre sem, hogy valamelyik cég így vinyót cserélt volna a gépeiben. (mellesleg a szervizesüknek nagyjából 2 perc plusz munkát jelentene gépenként, meg némi áram, amíg végigfut a dolog...)

(#33) Angel1981 válasza audi100td (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, így van.
Bocs, most nem tudom linkelni a törvényt, de így van.

Viszont ha ez az eset előfordul (persze nem kívánom Neked :) ) akkor 90% hogy nem azt fogják a munakalapra írni, hogy "kijelzőcsere", hanem hogy "készülék javítva" és minden marad ugyanúgy gar tekintetében.
(Illetve annyi nappal hosszabbodik a gar az egész készülékre, amennyi időt a szervizben töltött, tehát kb. 7-15 nap).
Az egy kivételesen korrekt szerviz, ami "beismeri" hogy ezt / azt cserélt, és arra újrindul a gar...

[ Szerkesztve ]

(#34) audi100td válasza Angel1981 (#33) üzenetére


audi100td
nagyúr

ezt nem tudtam, mondjuk én külföldön javíttattam a laptopom (Ausztria), helyszíni garancia keretében és semmilyen papírt nem kaptam utána, akkor ezek szerint itthon teljesen másképp mennek a dolgok.

Male: ez tényleg így lenne korrekt, de biztos lehetsz benne, hogy más gyártó sem csinálná meg

[ Szerkesztve ]

(#35) moha21 válasza audi100td (#31) üzenetére


moha21
addikt

VAjon ilyenkor a Seagate fizet az almának?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#36) audi100td válasza moha21 (#35) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez jó kérdés

(#37) Kashim válasza moha21 (#35) üzenetére


Kashim
őstag

Beszállítói hiba miatti visszahívás estén elég komoly büntetéseket szoktak kiosztani. Valószínű a gyártás minden területén így van, legyen az autóipar vagy szórakoztató elektronika.

(#38) Male válasza audi100td (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Nem vagyok 100%-ig biztos benne... főleg ha nem a belépő szintű gépeikről van szó (tehát ahol a haszonkulcs Apple szinten lehet).

moha21: biztos, hogy bevasalják a Seagate-en a csere költségeit.

(#39) vanhalen válasza Picturemaker (#24) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Szerinted miért volt OFF? Miért volt a végén? Erre Te kiemeled. Grat!"

Jaj bocsánat! Cserben hagyott a humorérzékem. Elnézést, hogy "kiemeltem" szentírásodat, majd ezután nagyon odafigyelek. Tudod mindig ezt teszem kezdettől és a lényegre figyelek, nem az "off-on"-ozásra :O Megkövetlek mester, meg tudsz bocsátani? És ha lehet egy kérésem, ne süsd rám is a "maces bélyegedet" ugyanis egy árva apple cuccom sincs és nem is volt. Köszönöm :R

(#40) Mr.Csizmás válasza micimacko (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én inkább csodálkozok, hogy térítésmentes :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41) Boxi88 válasza audi100td (#31) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem tehetnek arról, hogy a seagate rossz vinyót gyárt le! Arról sem tehettek annó, hogy rossz volt a gpu amit kaptak/vagy rossz hűtést terveztek rá... arról sem tehetnek, hogy ha letettem a telefonom az asztalra, nem volt térerőm... stb.

Ha így nézzük akkor az apple, nem tehet semmiről, csak arról, hogy mostanában elfelejtik letesztelni azt amit kiadnak!

Ilyen elven a seagate sem tehet róla, hogy rossz a vinyója... rossz nyáklapot kaptak, vagy rossz csipet, vagy rossz forrasztóónt... vagy bármi más. A felelősséget mindenki el tudja hárítani!

"A garanciaidőnek mi köze van egy szériahibás Seagate merevlemezhez?"

Ha lenne egy ilyen hibás applecuccod, és 1év 1nappal a megvétel után romlana el, megnézném, hogy mit szólnál... Mert tegyük fel, hogy 1nappal a gari lejárta után lenne rossz a merevlemez a gépedben, akkor is védenéd e az apple-t attól független, hogy a seagate vinycsi halt meg, de az apple nem gariztatja le neked...

(#42) audi100td válasza Boxi88 (#41) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Nem tehetnek arról, hogy a seagate rossz vinyót gyárt le! Arról sem tehettek annó, hogy rossz volt a gpu amit kaptak"

ebben egyetértünk :) telefonokkal nem tudom mi a helyzet

"Ha így nézzük akkor az apple, nem tehet semmiről, csak arról, hogy mostanában elfelejtik letesztelni azt amit kiadnak"

szerinted van olyan számítógépgyártó aki egyesével leteszteli az összes merevlemezt amit beépít a gépeibe? főleg, hogy itt olyan hibáról van szó, ami gyakran csak huzamosabb használat után jön elő

"Mert tegyük fel, hogy 1nappal a gari lejárta után lenne rossz a merevlemez a gépedben, akkor is védenéd e az apple-t attól független, hogy a seagate vinycsi halt meg, de az apple nem gariztatja le neked..."

eleve egy szériahibáról van szó, aminek semmi köze a garanciaidőhöz, most kicseréli az apple az összes hibás példányt, nem tudom mi a gond

nyilván az apple is követ el hibákat, de jelen esetben nem ők voltak a hunyók, hanem a seagate, de bírom az ügyeletes fikázókat, akik minden apple hírre ugranak :U

amúgy szerintem is gáz az egy év gari illetve annak költséges bővítése, de az apple-nek az USA a legnagyobb piaca, ott sajnos ez a megszokott

[ Szerkesztve ]

(#43) Boxi88 válasza audi100td (#42) üzenetére


Boxi88
őstag

"bírom az ügyeletes fikázókat, akik minden apple hírre ugranak"

Te is minden notebookos hírnél ott vagy fikázni, kivéve az általad favorizált apple és lenovo-t...

Ez már túl nagy off, inkább hagyjuk!

De amennyiben a nevedben szereplő autómárka fedi az autóízlésed, akkor van olyan márka amit mind a ketten komálunk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) audi100td válasza Boxi88 (#43) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, persze, hónapok óta nem is követem már a notebookos híreket :U

te viszont károgsz minden apple cikknél és megint idekeversz minden nem ide tartozót ha már nem tudsz érvelni

(#45) vanhalen


vanhalen
senior tag

Ez a sok "mi lenne ha" tök vicces. Hány "almást" ismertek, aki állandóan panaszkodik, hogy szar a winyó, szar a kijelző szar az igp. meg amik néha felmerülnek? Mert én egyet sem. Általában munkára használják az ismijeim és nem 1, nem 2 éve, inkább évtizedekben mérhető, és én azt tapasztalom, hogy elégedettek és semmi pénzért nem használnának mást, mert bevált és testhezálló. Itt a fórum-hozzászólásokban meg állandóan apple fikázás megy, és olyasféle találgatások, hogy "mit szólnál, ha 1 év 1 nap a gari után" meg ehhez hasonlók, többségében olyanoktól, akik talán ha kirakatból, meg képekről ismerik az apple gépeket. Esetleg 1x ültek előtte és annyi. Én nem tudom ki hogy van vele, de nekem feltűnt ez a tendencia, hogy az "almások" nagy megelégedéssel használják a gépeiket, a fórumokban meg minden szar, amin alma van és ha "még" nem szar, akkor majd az lesz és akkor mindenki magára vessen, a sok "szerencsétlen", aki megvette :D

[ Szerkesztve ]

(#46) audi100td válasza vanhalen (#45) üzenetére


audi100td
nagyúr

:D

+1

(#47) Boxi88 válasza audi100td (#44) üzenetére


Boxi88
őstag

A te szánalmas ficánkolásod a vicces, hogy próbálod védeni a kedvenc márkáidat...

vanhalen

Volt apple termékem, nem is egy... de annyival nem tud többet mint amennyivel több kerül mint bármelyik más gyártó hasonló terméke... de ugyan olyan gyorsan elavult!!!

[ Szerkesztve ]

(#48) audi100td válasza Boxi88 (#47) üzenetére


audi100td
nagyúr

köszi, hogy megint csak személyeskedéssel tudsz reagálni, nem is vártam többet :)

ugyebár az érvekből már rég kifogytál

(#49) Boxi88 válasza audi100td (#48) üzenetére


Boxi88
őstag

A személyeskedést nem én kezdtem hanem te!

Érvek meg vannak, csak meg kéne tanulnod használni az internetet...

(#50) audi100td válasza Boxi88 (#49) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen? nekem nem úgy tűnik

és mégis mit kellene megtanulnom az internet használatával kapcsolatban? :)

"Volt apple termékem, nem is egy... de annyival nem tud többet mint amennyivel több kerül mint bármelyik más gyártó hasonló terméke... de ugyan olyan gyorsan elavult!!!"

azért vicces, hogy előbb még azt hangoztattad, hogy az apple termékek szarok, mert tönkre mennek, most meg már inkább csak keveset tudnak az árukhoz képest, most akkor mi is probléma? :)

az elavulásról meg annyit, hogy meg lehet nézni milyen áron futnak a használt apple termékek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.