Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

He-he-he!

Elképzeltem, hogy nálunk ebből hány 100 misit kellene visszaadni a mi drága jó megélhetési politikusainknak...
No, ezért sincs nekünk olyan gondunk, hogy bármit is fejlesszünk...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#2) elefant válasza Kotomicuki (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát egyáltalán szóba kerüljön, hogy (bármelyik) kormány hosszú távú célok elérését szem előtt tartva ad pénzt fejlesztésre...

(#3) Alert89


Alert89
tag

Azért az a 30 millió dollár nem hegynyi pénz. Szerintem az OLED K+F költségéhez képest aprópénz 5 évre és 2 vállalatra lebontva. (3 millió dollár/év). Persze így is szép dolog, hogy támogatják a hazai vállalatokat, de az összeg a hegynyitől elég messze van.

(#4) superg


superg
senior tag

Taiwant külön emlegetitek?Mindjárt jönnek a kinai elvtársak tiltakozni.

(#5) Kernel


Kernel
nagyúr

Szerintem először nem azzal kellene foglalkozni, hogy hajlítható legyen és átlátszó, hanem egyáltalán OLED TV-k legyenek, síkképernyővel, jó áron.

Majd utána jöhet a többi bohóckodás.

A hajlított TV nekem nem is tetszik például, nézés szempontjából. (Design más kérdés, most nem arról van szó.) Egy idő után persze hozzászokik a szem, mint ahogy a domború CRT --> síkképernyő esetében is először furcsa volt, vagy amikor sík után ismét domborút néztünk.

De ebben az esetben én valahogy nem érzem szükségét, a sík felület tökéletesen megfelelne, csak legyen most már OLED TV.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6) schawo


schawo
titán

Inkább választási trükknek tűnik, mint valós támogatásnak. A 30 millió dollár legfeljebb játékpénz a milliárdos fejlesztési költségek mellett. Persze azért nem fogják visszautasítani.

(#5) Kernel
Ez most itt egy kinyilatkoztatás?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) rudi válasza Alert89 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem egy Mt. Everest, de Kékesnek azért elmegy.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) bearbear


bearbear
újonc

30 millió dollár összesen 5 évre, azért ez nem éppen "hegynyi" pénz, főleg nem, ha kutatás-fejlesztésről van szó. Nyilvánvalóan elírás, de akkor mennyi az annyi ?

(#9) Kernel válasza schawo (#6) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tetszik valami? Fórumoztam éppen, a fórum rendeltetésszerű használatával.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10) orbano válasza bearbear (#8) üzenetére


orbano
félisten

30 _milliárd_ dollár!

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) nrminimal


nrminimal
újonc

A samsung most tényleg nagyon rá kattant ezekre az OLED hajlított kijelzős tvkre. De tényleg nem hegynyi pénz...

(#12) elefant válasza rudi (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát ez csak egyetlen, egyelőre marginális terület fejlesztésére szól, nem az egész kijelzőgyártásra.

(#13) Kernel válasza orbano (#10) üzenetére


Kernel
nagyúr

Némi keresés után az eredeti cikk:

Korea to invest KRW30 bln to develop core display technologies

30 billion (milliárd) KRW:

Tehát a magyar fordítású cikk helytállónak tűnik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#14) buherton válasza orbano (#10) üzenetére


buherton
őstag

"összesen 30 millió dollárnak megfelelő koreai wonnal támogatja" :U

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) orbano válasza buherton (#14) üzenetére


orbano
félisten

"30 millió dollár összesen 5 évre, azért ez nem éppen "hegynyi" pénz, főleg nem, ha kutatás-fejlesztésről van szó. Nyilvánvalóan elírás, de akkor mennyi az annyi ?"

olvass, mielőtt butaságokat írogatsz :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) smkb válasza Kotomicuki (#1) üzenetére


smkb
őstag

Azért a korrupció Dél-Koreában is népi hagyomány... főleg kormányzati és a nagy cégek boardtagjai közt

(#17) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Két ekkora vállalatnak K+F területen ez aprópénz. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Annak a pénznek szerintem örülne pár ember, akinek nincs mit enni, oled kijelzőről meg még nem is hallott :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#19) AAAgold


AAAgold
senior tag

a multimilliárdos bevételeik és profitjuk mellett kicsit furán hat egy "alig" 30m USD-nyi támogatás

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#20) schawo válasza BlackSoft (#18) üzenetére


schawo
titán

Köszönjük, gratulálunk, ha valóban komolyan mondtad.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) smkb válasza BlackSoft (#18) üzenetére


smkb
őstag

Nyilván az tényleg szar egy ország lakosságának, ha egy iparág vezető szerepe továbbra is az adott országé marad, és az adott iparági profit nagyrésze ott keletkezik, a két nagy nemzeti gyártó többet tud oda adózni és több embert tud foglalkoztatni...mennyivel hasznosabb a pénzt szétosztani, aminek nulla hozadéka lesz végül.

(#22) nightshadow


nightshadow
veterán

Hegynyi pénz? Mi csak a stadionokra költjük ennek a többszörösét.

[ Szerkesztve ]

(#23) BlackSoft válasza smkb (#21) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ebből a pénzből még több pénz lesz, lesz 2 gazdag még gazdagabb, fegyver lesz a penzből, aki meg éhezett, az ezután is éhezni fog, mert az a 2 gazdag egy cigiz nem adna senkinek. Szóval igazán bölcs pénz felhasználásról van itt szó...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) Zimmy88 válasza BlackSoft (#23) üzenetére


Zimmy88
tag

Mind tudjuk, hogy az lenne a legbölcsebb, ha ezt a pénzt Neked adnák... :)

FZR2000 ®

(#25) buherton válasza orbano (#15) üzenetére


buherton
őstag

Ő a 30 millió USD-t keveselte erre jött a válaszod, hogy a támogatás 30 milliárd USD, de ezt már más is írta, hogy tényleg 30 millió USD-ről van szó. Egyelőre nem látom hol a hiba.

(#23) BlackSoft: Tényleg sokkal jobb, ha odaadjuk a szegényeknek, akik nem tudnak bánni a pénzzel, és átalad gondolt viselkedéssel ellentétben, azok az emberek cigire, piára, játékautomatára költenék azt a pénzt, és ugyanott vannak ahonnan elakartad mozdítani őket. Mi volt az értelme? Semmi, mert se munkahely, se esély a jobb életre. Ha cégbe fektetsz bele, akkor hosszútávon alakítod az életkörülményeket, és akkor, aki akar az ki tud emelkedni onnan.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) Ren Hoek válasza BlackSoft (#23) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jól látod, valóban a gazdag jóléti társadalmakban hatalmas az éhezés, csövesek garmadája mindenhol...Fenéket...pont, hogy olyan a szociális háló, hogy ez nem probléma. Csak pár példa, Finnország, Svédek stb, meg lehet nézni milyen ott a szociális ellátása az éhezőknek.

+ még annyi, meg lehet nézni mit tettek afrikával az éhezés megállítására. Egy barátom élt pár hónapot egy afrikai országban. Gyakorlatilag az élelmiszersegély váráson kívül nem csinálnak semmit, persze mobilja már van mindenkinek... Munkáról nem hallottak, mert úgy is jön a kaja. Maximum néha alkalmi a feltöltőkártyára. Sajnos nem vicc. Pedig ez egy kimondottan esős klímájú ország (Gambia) ahol kb le kell dugni egy magot a földbe, és másnapra kukoricamező lesz.

Persze 30 millió dollár tényleg lófütty. Tényleg vicces belegondolni, hogy itthon ennek többszörösét költjük soha meg nem térülő "királyi" stadionokra, ahogy kolléga említette :W

[ Szerkesztve ]

(#27) orbano válasza smkb (#16) üzenetére


orbano
félisten

csak ott megy is a szekér mellette

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) BlackSoft válasza Zimmy88 (#24) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem tudom te hol olvastál ilyet...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29) orbano válasza BlackSoft (#23) üzenetére


orbano
félisten

Igazad van, kommunizmust mindenkinek, már sokszor és sok helyen bizonyított! :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) Béééla


Béééla
őstag

Egy ország, ahol az állam a K+F-et támogatja ahelyett, hogy elvonná onnan a forrásokat. Ahelyett, hogy külföldi cégeknek adnák akik kiviszik a mani java részét, otthoni cégbe fektetnek. Irány: csillagos ötös. Arról meg nem tudok nyilatkozni, hogy ez hány százaléka a fejlesztésnek meg hogy mennyi csuroghatott vissza.

Bélabá

(#31) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Az USA legnagyobb kifizetett lottonyeremenye is boven 500 millio dollar felett van :D, ahhoz kepest ez apropenz. Masreszt ha atlagban 50k USD-t keres egy Del Koreai mernok, akkor ez 600 mernok eves fizeteset jelentene, ami egy Samsung vagy LG meretu cegnel lofasznyi osszeg.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#32) Braddock


Braddock
őstag

Okosan csinálják, és mivel nem EU tagok, ezért ezt nem fogják betiltatni náluk...

(#33) Sinesol válasza nrminimal (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezt nem tudom honnan vetted, de nemrég volt hír is róla hogy az Lg-n kivül mindenki hanyagolja az Oledet annyira nyeli a pénzt..
Az Lg olyan irdatlan pénzt rakott már bele régóta, hogy jokora előnyben vannak a többiekhez képest, emiatt már képesek jó minőségű paneleket gyartani elfogadható költségek mellett..

Ez a kis aprópénz kevés ahhoz hogy sok 10 milliot invesztaljon bele a Samsung, főleg hogy viszi a nép az gagyi lcd-t...

[ Szerkesztve ]

(#34) ronroli válasza buherton (#25) üzenetére


ronroli
tag

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni..
"...ugyanott vannak ahonnan elakartad mozdítani őket. "

hejjesen:
el akartad mozdítani

nemtudtam kihagyni, peace

(#35) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Mért nem inkább szemet fejlesztenek? Sok ember így vásárol: Néz de nem lát. Na most mondom én... Mért kell ennyi kijelzőt fejleszteni? Mért nem csinálnak meg egyet de azt tökéletesen? :DDD

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#36) orbano válasza ronroli (#34) üzenetére


orbano
félisten

amúgy minden oké? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) Peat;) válasza nightshadow (#22) üzenetére


Peat;)
veterán

Azt is az adódból legalább, mint nyugdíjadó vagy egészségügyi adó. Nem kell ilyen szolgáltatás neked(ezért is lett adó és nem járulék), jobb az ha a focisok kapják meg.
Voltam egészségügyben, már meg is tapasztaltam és tapasztalják a többiek is ahogy látom. Egy, a magánhelyen átlagosan 10 ezer forintos vizsgálatra, ami kb 10 percig tart (ultrahang, még gépamortizáció sincs igazán...) több hónapot kellett volna várnom, úgy hogy a 10 ezer többszörösét fizetem be havi szinten. Én nem tudok feketemunkázni olyan a melóhelyem, vissza is élnek ezzel, ergo becsület = balek ha magyar vagy.

Svédek és finnek sem angyalok, de hozzánk képest érinthetetlen tisztaságú felsőbb értelmi létformák. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Kernel válasza Peat;) (#37) üzenetére


Kernel
nagyúr

Abból a sok pénzből, amit befizetünk, kell a tüdőrákosok, kábítószeresek, alkoholbetegek kezelésére is, akik a saját egészségüket károsítják dohányzással stb.

Vagyis nem csak szívom időnként más füstjét, de fizetem még a gyógykezelését is, egész jó vicc.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39) ronroli válasza orbano (#36) üzenetére


ronroli
tag

Szerintem igen, de majd szerzek róla papírt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.