Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

Erről a dologról eszembe jutott a saját példám. Volt egy egyszerű magnós rádióm, amit szétszedem és a frekvencia kereső potméterét túltekertem. Az antennát levettem a helyéről rákötöttem egy sima vezetéket, aztán ismét összekötöztem a rádióval. Tovább tekertem a potmétert, ameddig csak tudtam, közben mozgattam az antennát ide oda, amikor egyszercsak telefoncsörgést hallottam és valaki felvette. Elkezdett beszélni és egész jól hallottam. Izgalmas volt, de csak az egyik félt lehetett hallani. Egyszer egy orrvadászat szervezéséről szóló párbeszédet is elkaptam. Nagyon jó volt :) A szép az egészben, hogy a rádióval csak szórakoztam egy kicsit, és erre csak véletlenül bukkantam rá. Aztán már egyre nehezebben lehetett befogni a beszélgetéseket és kidobtam a rádiót, mert eléggé romokban volt. Ez a 2000-res évek elején történt valamikor, már nem emlékszem pontosan. Egyébként nem vagyok egy elektronikai zseni, ha valaki azt hinné.

(#52) frescho válasza bambano (#49) üzenetére


frescho
addikt

bambano: Az alkalmazottak 99%-nak nincs jogosultsaga elerni azokat a parancsokat, amikkel a lehallgatast ki lehetne mutatni es 1-2 embert leszamitva a LIG-be sem lephet be. A lehallgato rendszer folyamatosan megy es fuggetlenul elerheto. Ezert azt tudjak, hogy figyelnek, csak azt nem, hogy kit.

Geller_1972: Amit irtam a muszaki megvalositasrol szol. Ez az egzakt resz, technikailag jol kovetheto az egesz. Eddig itt errol szolt a diskurzus.

A lehallgatashoz elvileg biroi engedely kell, aminek megletet a szakszolgalat vizsgalja befogadaskor. Na ez az, amit nem lehet kovetni...

Szerverteremben mindig lehetoseg van monitor portot letrehozni es oda a forgalmat atiranyitani. De honnan tudod, hogy mit akarsz monitorozni, ha en ugralok a kavehazak kozott? Megfelelo teljesitmennyel lehet monitorozni a BIX-et is, csak nem tudom mi birna akapacitassal es kepes elerheto idon belul feldolgozni.

sdfasdc: Telefonvonalakat vittek at FM transzmitterrel olyan helyekre, ahol nem volt kiepitett vonal. Hogy ez milyen savon tortent nem tudom, de nem elkepzelhetetlen, hogy egy ilyenbe hallgattal bele.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53) DuplaZso válasza Dr. Romano (#34) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Biztos, hogy az telefon volt ? Nem mondjuk egy AM-ben rádiózó CB-s a házban, vagy szomszéd házban ? :)

Volt idő, mikor engem is szerettek a szomszédok emiatt. Ahhoz persze már sötétek voltak hogy engedjék, megcsináljam náluk a zavarszűrést 2 kondival. Mert érdekes mód a saját vonalamat nem zavartam. Oszt vajommé... ? No, mindegy...

Szerk.: Habár egy ócska kínai cordless-telefon is művelhet általad tapasztalt csodát...
Leginkább erre tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#54) katona.t


katona.t
tag

Mekkora buli lehetne egy ilyen kütyü kisebb falukba.
Faluban ingyen telefonálás...

(#55) Jim Tonic válasza frescho (#52) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Telefonvonalakat az analóg 450MHz-es rendszeren vittek, legjobb tudomásom szerint. Vagyis volt egy mobiltelefon egy toronyra korlátozva.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#56) Jeanne d'Arc

Ez naggyon komoly!!!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#57) frescho válasza Jim Tonic (#55) üzenetére


frescho
addikt

Nem a 450-es rendszerre, hanem a vezeteknelkuli elofizetoi hurokra (WLL vagy RLL neven kereshetsz rajuk) gondolok. Sajnos nem emlekszem ,hogy regen milyen frekvencian mentek. Ma mar mikro tartomanyban mennek a WLL-ek.

https://frescho.hu

(#58) logarithm


logarithm
őstag

Nem semmi, azért csinálhatnának valami megoldást erre, szerintem :(

(#59) shev7 válasza Geller72 (#47) üzenetére


shev7
veterán

"Som minden másra is van törvény, mégis nagy ívben leszarják."

Konkretan nem indithatsz tavkozlesi szolgaltatast, ha nem biztositod a lehallgatas lehetoseget. Es ez egy olyan tema amit nagyon nem szarnak le.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#60) ComPityu válasza bambano (#40) üzenetére


ComPityu
csendes tag

Te ezt komolyan gondolod ?

Azt csinálnak amit akarnak ! Te meg ,velem együtt tudomásul veszed, hogy ez van ! Igen sok ember ,és szervezet van sajnos idehaza is , aki azt csinál amit akar ,ugyis megusza ."TRANSFORMERS 7-ES SZEKCIÓ"

Sleepy Head :-)

(#61) ComPityu


ComPityu
csendes tag

Jut eszembe , a másik ötlet nem is rossz ! Egy mini BSA , vagy mi ez a cucc ? Ingyen dumálhatna a vételkörzeten belül ,a banda. Jó buli, csak ha megcsipnek ,,,,,. Bár józan paraszti ésszel, átgondolva, a mobiloknak kellö agymosás után nincs szüksége a szolgáltatóra a kommunikációhoz. Söt tudtommal az USA-ban ez valamikor müködött. Egy gombnyomással ki lehetett kapcsolni a szolgáltatót a láncból ,ha a két telefon közvetlelnül is el tudta érni egymást ! Ezt most nem lehet megcsinálni itthon ??? "Naná , hogy nem :Y "

Sleepy Head :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.