Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geezer


geezer
aktív tag

Ez több, mint kellemetlen hír. Persze, lehetett sejteni, hogy az ilyen eszközök is beszerezhetőek minden nagyobb gond nélkül, de ezt így, leírva olvasni, és TUDNI, hogy tényleg így van... :(

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

"Nem telefon téma" ennyi :D

(#3) Geller72


Geller72
veterán

Már régebben rávilágítottam, hogy ez a technológia majd tíz éve elérhető. Ukrajnában hallottam róla először. Ott is egy notival futott a dolog és a tag is ezzel az elvvel dolgozott. A torony és a tella közé ékelődött be. Amolyan ripiter szerepet betöltve. Úgy beszélték, hogy Ungváron be lehet szerezni. Nálunk még hallani sem lehetett róla, de ott már akkor volt GSM zavaró és GPS zavaró (utóbbit nem kell részleteznem, miért is) hordozható verzióban. És a cikkben leírtakkal ellentétben annyira nem hátrány, hogy közbe kell ékelődni, mert ez nem is annyira nagy ördöngösség. Ha a mi jelünk erősebb, akkor minket választ a tella.

(#4) EmberXY válasza Geller72 (#3) üzenetére


EmberXY
addikt

Tehát lényegében a telefon úgy érzékeli, hogy továbbra is az adott hálózathoz kapcsolódik, csak egy másik adótornyon keresztül?
A cikk említi, hogy a bemutatón az "átcsábított" telefonokra érkezett egy figyelmeztető üzenet, akkor azt ki küldte? A hálózat, vagy a hacker ketyeréje?
És még azt nem értem, hogy a kimenő hívások hogyan működnek, ha a bejövők nem (nyilván akik hívják az adott telefont, azok nem tudják elérni, de akkor kifelé hogyan tud telefonálni, ha nem is a "megfelelő" adótoronnyal van kapcsolatban...? :F )

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#5) dabadab válasza EmberXY (#4) üzenetére


dabadab
titán

Úgy tud telefonálni, hogy a hamis torony továbbítja a kimenő hívást, kb úgy, mint ahogy a router mögötti gépek elérik a netet, de őket nem lehet elérni.

DRM is theft

(#6) Geller72 válasza EmberXY (#4) üzenetére


Geller72
veterán

Azt, hogy a hacker hogyan állítja be a holmit, egyéni. Ha akarja, semmit nem veszel észre belőle, mert még az operátor adatait is meg tudja változtatni. Akár a ki és bejövő hívásokat is tudja szűrni, titkosítás nélkül bármit meg tud tenni. És mivel ezeket az opciókat ő állítja be, mert képletesen ő a te pillanatnyi szolgáltatód, gyakorlatilag azt tesz, amit akar. Az egy dolog, hogy most ő a bejövőket tiltotta. Ez csak egy opció, része a bemutatónak. Ha akarta volna, nem tiltja, de hallgatja. Egyébként úgy tudom, hogy a cucc eredetileg nem ennek indult..:D. Egyébként biztos dolgoznak közületek többen olyan cégeknél (Pl. IBM, Flexi) ahol a belső kommunikáció gsm hálózaton keresztül működik és a managgerek (:D) mobillal a kezükben mászkálnak. Ez is egy ilyen belső hálózat, ha nagyon akarnák, használhatnák másra is...:DD.

To dabadab:
De ez csak, mint említettem is, opcionális. Nem feltétlenül így működteti. Ha akarta volna, engedi mindegyik irányba, csak demonstrálni akarta a holmi jellegét.

4-5 éve hallani lehetett, hogy a balcsi parton Merci Vitokból a sünik erősen hasonló eszközökkel hallgatják le nyaranta a szervezett bűnözés elemeit..:D...Az is ilyen elven működik. A különbség annyi, hogy az mondjuk engedélyezett..:D.

[ Szerkesztve ]

(#7) EmberXY válasza Geller72 (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor így már értem... Ha a bejövőket is le tudja hallgatni, akkor tényleg teljesértékű a dolog, hiszen egy lehallgatásnál a bejövő hívások gyakran fontosabbak lehetnek a kimenőknél...
Összességében jó kis ketyere, ha a megfelelő kezekben van (és nem engem hallgatnak le vele :DDD ).

Up the Irons!

(#8) Geller72 válasza EmberXY (#7) üzenetére


Geller72
veterán

A lehallgatáshoz (elvileg) engedély kell, amit az ügyész ír alá. Hogy mennyire megalapozott a dolog, ami indokolja az intézkedést, annak megítélése már egy kicsit - hogy úgy mondjam - lazább..:DDD.

(#9) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah ez kell nekünk, gondolom Kínában már gyártják 10$-ért a mobil-hacker bázis állomást. :U

...

(#10) drkbl válasza Geller72 (#3) üzenetére


drkbl
őstag

Ilyen esetekben azt hogy oldják meg (különösen sűrűn behálózott területen), hogy a szolgáltató/többi szolgáltató ne érzékelje, hogy a frekvenciáján/a szomszéd frekvenciáján megjelent egy zavaró forrás?Szvsz. ez olyan, mint a repülőgépfedélzeti radar, ami x távolságra "lát", de ~3x távolságról érzékelhető

(#11) Geller72 válasza drkbl (#10) üzenetére


Geller72
veterán

"Szvsz. ez olyan, mint a repülőgépfedélzeti radar, ami x távolságra "lát", de ~3x távolságról érzékelhető"

Nem olyan. Annál az egyszerű oknál fogva, hogy egy GSM "toronynak" ilyet egyáltalán nem kell tudnia. Gondolj bele. Van egy tellád, ami mondjuk Telenoros. Van egy torony a közelben, ami Vodafonos. Elvileg, ha a vodafon hálózata engedné, akkor te azon a tornyon keresztül is tudnál telefonálni. De mivel a te IMSI-d nincs a hálózatban regisztrálva, ezért nem enged fellépni. A kütyü meg nem válogat..:D..hogy úgy mondjam. Vagy akármilyen, az életben használatos wifi rendszert említhetnék. gondolj inkább bele egy wifi rendszer felépítésébe, mondjuk egy wifi internetbe és jobban átlátod. Nagyban hasonlóak a GSM rendszerrel. Azon belül, hogy pl 1800Mhz, még sok minden más is van, ami miatt nem azonos két szolgáltató rendszere. A wikipédián van egy egész jó cikk a GSM rendszerekről.

(#12) menalcas


menalcas
őstag

"(ez az egyik hátránya is a módszernek: fizikailag közel kell lenni a lehallgatni kívánt telefonhoz)."
Ezt csak torony mérete szabja meg, ha ügyes vagy és sikerül észrevétlenül építeni egy 20 méterest akkor valószínüleg nem csak a szomszédot tudod lehallgatni :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#13) bambano válasza Geller72 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hivatalos lehallgató szervek nem helyszínen hallgatnak le, hanem a központban. Ez a merci vito egy téves legenda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) L3zl13 válasza Geller72 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"GPS zavaró (utóbbit nem kell részleteznem, miért is)"

Azért részletezhetnéd, mert nekem nem világos mi értelme van ennek.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Geller72 válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Geller72
veterán

Mondjuk eltűnik az autód, amiben GPS jeladó van....

(#16) fatal`


fatal`
titán

Ez nem túl jó hír. :(

(#17) frescho válasza Geller72 (#6) üzenetére


frescho
addikt

Az MT hivasokat a hacker nem tudja engedelyezni a lehallgatas elve miatt. A modszer gyakorlatilag a szamitastechnikaban hasznalt man in the middle. Annyi az elteres, hogy nem a szolgaltato fele tovabbitja a forgalmat, hanem VoIP-on. Ez az elteres akadalyozza a bejovo hivasokat. 99%, hogy az SMS-sel is hasonlo a helyzet. Ha tudjuk, hogy hol dumal az emberunk, akkor sokkal egyszerubb megcsapolni a BTS-BSC kozotti adatforgalmat.

Amugy nem ujdonsag, par eve sikerult hasonlot produkalnunk. Pontosabban az az ujdonsag, hogy "filleres" alakatreszekbol is epitheto ilyen.

A rendorseg a kozpontokban kotelezo LIC/LIG-en keresztul barmit megkaphat, nem bohozkodik ilyesmivel.

A cikkben az IMSI megszerzese cimu dolgot nem ertem. mi a csudat kezd az IMSI-vel a hacker, neki a dekodolt beszelgetesre van szuksege. Raadasul huzamosabb ideig nem mukodhet a dolog, mert a szolgaltatonal kibukik a zavaro frekvencia a forgalmi adatok, hibak elemzesenel.

GPS zavaro-nak nem az auto eltunesenel lehet koe a cikkben leirthoz. Ha ra akarod kenyszeriteni a sajat adodra, akkor a tobbi csatornat, 3G-t lefogva sokkal egyszerubb a dolgod, eleg kisseb teljesitmeny...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#18) Geller72 válasza bambano (#13) üzenetére


Geller72
veterán

Mivel írtam is, hogy hallomásból származik az infó, én sem erősíthetem meg. Mindenesetre a többit nem jelenteném ki a helyedben. Nem állítom, hogy nem így van, hanem azt állítom, hogy nem minden esetben van így. Ez a központban azért nem reális, mert a szervek nem mennek be az általad említett központba, hanem egy egyezmény szerint mindegyik szolgáltatónak hozzáférést kell biztosítania. ez teljesen természetes. Ez a hozzáférés lehet fix, vagy mobil is..de ne menjünk bele szerintem..

(#19) - = Zk = - válasza Devid_81 (#9) üzenetére


- = Zk = -
félisten

..és megveheted free hajóztatással 15 dolcsiért az eBayen :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20) Geller72 válasza frescho (#17) üzenetére


Geller72
veterán

A módszert többnyire ott használják, ahol a szolgáltatónak amúgy is gyenge a jele. Itt könnyebb a felhasználó és a szolgáltató közé kerülni aránylag kis teljesítményű eszközzel is. Eleve a köztük levő távolság is kicsi és szerintem többnyire egy adott beszélgetésre korlátozódik. Ha ki is bukik, mire tennének valamit, késő.

A GPS-t azért kell zavarni ( a jeladót, nem a navit...:D) hogy ne lehessen beazonosítani a nagy értékű kocsit.

IMSI..hmm..nos, klónozás..amíg az igazi mondjuk éjjel ki van kapcsolva és a gazdi alszik, addig a bekapcsolt klónra.....:).

[ Szerkesztve ]

(#21) drkbl válasza Geller72 (#11) üzenetére


drkbl
őstag

Én arra céloztam, hogy ha x távolságból szeretnéd, hogy rád csatlakozzon a mobil, ~3x távolságban zavarod a többi állomást, tehát különösen városban izgalmas csak úgy feldobni egy "tornyot". Érdekes lenne, ha erre nem figyelnének, mondjuk a sógorok átdobnának pár "mobiltornyot", hogy roamingoljon csak boldog-boldogtalan akár 10 kilométerre a határtól is :N

(#22) L3zl13 válasza Geller72 (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen... Az ilyen cuccokban tudtommal egy mobil kártya van, és GSM hálózaton keresztül közli az autó helyzetét. Szóval semmi értelme zavarni a GPS jel vételét (GPS jelet adni szerintem csak a műhold szokott), a GSM kapcsolatot kell zavarni itt is.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#23) Geller72 válasza L3zl13 (#22) üzenetére


Geller72
veterán

Ez úgy tudom két részből áll. Az egyik a GPS része, a másik a GSM része. Ezen kívül van jeltovábbítós és a pozíciótárolós verzió. Nem mindegyik kommunikál GSM-en keresztül. Nem vagyok annyira benne..:). Lehet más működésű is. Egyébként vannak GPS jeladók is. (GSM nélküliek)

[ Szerkesztve ]

(#24) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

kemény :R

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, azért kérdés, honnan jutott az infókhoz, amik alapján kapcsolódni tudodtt a GS hálóba.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Sanyix


Sanyix
őstag

Én eddig azt hittem mindenhol gsm megy a hang és sms átvitelre, a 3g meg a többi okosság csak adatátvitelre van használva.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#27) domi007


domi007
őstag

Már 1000 dollár alatt kapható olyan felszerelés amivel a környékeden lévő összes telefon lehallgatható és az átmenő SMSek elolvashatók.

Az A5/1 titkosítás amit használnak már törhető, a felszerelés csak azért kerül ennyibe, mert a GSM frekvenciája nem a szabvány 2.4 GHz-ben van...

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) domi007 válasza Sanyix (#26) üzenetére


domi007
őstag

3G alapvetően a GSM kiváltására született, ezért természetesen alkalmas a hangátvitelre is.

A 3G titkosítása már sokkal komolyabb, így nem törhető jelenleg.

Az már más kérdés, hogy sokkal többet fogyaszt, emiatt a userek 99%a kikapcsolja...

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#29) domi007 válasza hcl (#25) üzenetére


domi007
őstag

??

VoIPen továbította a hívásokat....

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#30) frescho válasza Geller72 (#20) üzenetére


frescho
addikt

Aha es a SIM tobbi parameteret honnan veszed hozza? Peldaul a kulcsokat.

A cikknek semmi koze auto koveteshez.

drkbl: A szolgaltatok szandekosan atlonek a szomszed orszagokba. A szlovak hatartol jelentos tavolsagban helyenkent roamingol a keszulek emiatt....

hcl: A GSM haloba nem lepett be, sajatot szimulalt. Tul sok info nem kell. Egy sima network monitorral ossze lehet szedni azt, ami szukseges a szimulaciohoz. Onnan mar csak par dolog kell. Egy TRX, ami TDM-re kepes. Szimulalni kell a komplett jelzesatvitelt, hivasfelepitest stb. Ezek leirasa publikus szabvanyon alapul. Nekem csak az a kerdesem, hogy a telefon hogyan nem veszi eszre a valtast.

domi007: Kivancsiva tettel egy linket tudnal adni? Kivancsi lennek, hogy mivel torik fel a titkositast es kovetik az esetleges cella valtasokat.

https://frescho.hu

(#31) Geller72 válasza domi007 (#27) üzenetére


Geller72
veterán

"Az A5/1 titkosítás amit használnak már törhető"
Már vagy 20 éve, de önmagában ez édeskevés.

(#32) Geller72 válasza frescho (#30) üzenetére


Geller72
veterán

"A cikknek semmi koze auto koveteshez."
Be ne kapjál, kérdésre válaszoltam. :(((

(#33) MaciG


MaciG
addikt

Hol lehet ilyen tornyot kapni? :)

BANZAII

(#34) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Emlékszem anno 2001 tájékán nekem is sikerült belehallgatnom egy-két telefonálásba. Persze mindig csak az egyik felet lehetett hallani, de nem kellett más hozzá csak a 4. emeleten lakni és egy antennás kétkazettás piaci magnó :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) EmberXY


EmberXY
addikt

Ennyi 3/3-ast én még egy topikon belül sose láttam... :DDD

Up the Irons!

(#36) frescho válasza Geller72 (#32) üzenetére


frescho
addikt

Miert kapnalak be? Csak megallapitottam, hogy semmi koze.

A titkositasnal kicsit kiegeszitenelek. A mai gepekkel mar nem okoz gondot a lookup tabla merete (2-3TiB korul van), igy par perc alatt vissza lehet nyerni a dekodolt forgalmat. A5/3 (3G) eseten lehet probalkozni :)

Szerintem sokkal egyszerubb megszerezni a telefont es bepoloskazni, vagy megfelelo szoftverrel ravenni, hogy felvegye, maj elkuldje a beszelgetest.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#37) Jim Tonic válasza Geller72 (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nyilván. A lehallgatandó személyek mind erdőben laknak...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) drkbl válasza frescho (#30) üzenetére


drkbl
őstag

Tudom, Sopronban lakom. Amire céloztam, hogy ha nem figyelnék az "újoncokat" a meglévő tornyok, mekkora poén lenne leküldeni egy osztrák tornyot a Balatonra, vagy Budapestre. Erősen sarkított példa, de így talán érthető, mire gondoltam a 10 kilométerrel meg az átküldéssel. Mert a belvárosban már nem A-ra megy a telefon automatikus hálózatválasztással, hanem H-ra; de a Shell-kútnál, avagy a Plázánál még igen.

(#39) Geller72 válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


Geller72
veterán

Ha te még panelban is laksz, nem vagy 24/7/365-ben ott.Vagy lehet, hogy te mégis..:D.

(#40) bambano válasza Geller72 (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Mivel írtam is, hogy hallomásból származik az infó": az én infóim viszont nem hallomásból származnak, meg nem holmi ködös "egyezményekre" való utalgatások, hanem konkrétan a 2003. évi C. törvény 92. paragrafusa alapján írtam, amit írtam.

És jobb, ha elhiszed, hogy bemennek a központba. "egyezmény szerint hozzáférést biztosítanak": szerinted ezt a misztikus hozzáférést hol biztosítják? A Kilenc lyukú híd 7. lyukánál vagy talán mégis a központban?

Szerintem se menjünk bele találgatásokba, mikor a témában van publikus törvény.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) frescho válasza drkbl (#38) üzenetére


frescho
addikt

Igazad van, ha valahol feltunik valami "zavaro" ado, az idovel kiderul. A forgalmi adatokat rendszeresen elemzik es elvileg optimalizaljak a halozatot. Ha sok hivast dob el egy adott terulet az idovel gyanus lesz. Az orszaghatarnal erre szamitanak, de hogy valaki roaming-ra teleportaljon az orszag kozepen, az furcsa lenne. Most igy belegondolva egy pico cellaval ez megoldhato. Sot, jobban belegondolva a cikkben emlitett hack-hez tokeletes. Ki kellene probalni...

bambano: Nem pontosan ertheto, hogy ki mire gondol ha a fixet ugy tekintjuk, hogy egy adott ponton a kozpontban, akkor neked van igazad. Ha a gateway elerhetoseget, akkor az barhonnan megoldahto egy megfeleloen titkos csatornan keresztul.

Geller_1972-nek bovebben: A torveny ertelmeben valahogy biztositani kell a lehallgatast. Ehhez egy eszkozt telepitenek, ami csatlakozik a telefonkozponthoz, csomagkapcsolt halozathoz, SMSC-hez... Ezt az eszkozt tavolrol eri el a hatosag (a szakszolgalat technikusa/mernoke...) es az adott szolgaltatonal dolgozoknak (nagyon keves kivetellel) nincs joguk megtekinteni az itt keletkezett adatokat, beallitasokat. A vegeredmeny lehet AMR, text, dump file vagy amit az adott eszkoz kezelni tud. Errol is nagyon jo anyagok vannak, de nem tudom mennyire publikus egyik-masik, mindenesetre kis kutatassal a neten is megtalalhato minden.

https://frescho.hu

(#42) Degeczi válasza Dr. Romano (#34) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az az analóg Westel 450-es rendszer volt, ami 2003-ban megszűnt

azóta nem lehet véletlenül lehallgatni

(#43) Degeczi válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

GPS zavarót olyanok szoktak használni, akik nem szeretnék ha a főnökük tudná hol járnak a céges, GPS vevős autóval

ezért gyakori, h ezek egyszerűen szivargyújtóba dughatóak

(#44) #25954560 válasza frescho (#41) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem kell kulon eszkoz a lehallgatashoz.
minden telefonkozpont (sot, egyeb adatatviteli csomopontok) kodjaban ott mosolyog a kiepitett lehallgatas (ki hogy hivja, pl LI - lawful interception v TEP mashol, stb), ami pont arra valo h a hatosag monitorozni tudjon tetszoleges forgalmat. az mar mindegy h egy etherneten radugott pc-re v a node sajat merevlemezere kerul az adat.

(#45) frescho válasza #25954560 (#44) üzenetére


frescho
addikt

Szerinted minden eszkozbe kulon lepnek be? Logikusabb, hogy a lehallgatast vegzo ne tobb eszkozben turkaljon. Persze a LIG nem kotelezo elem, csak az erosen ajanlott kategoria, ahogy az O&M rendszer is.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#46) #25954560 válasza frescho (#45) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehet felreertjuk egymast.
ha adott pl egy vezetekes telefonkozpont, amin lognak hagyomanyos elofizetok, akkor azon a telefonkozponton felkonfiguralhato mondjuk elofizetonkent h ezt meg ezt meg ezt az elofizetot lehallgassak akarmilyen modszerrel (pl az adott elofizeto beszelgetesei atiranyitva egy harmadik szamra is). itt nem lenek be az eszkozre, nincs ra szukseg. gyakorlatilag az elofizetohoz csak hozzarendelnek megegy 'szolgaltatast'.

ugyanez pl router-nel: adott userid v ip alapjan (is) beallithato h az o forgalmat logoljak valahova. ehhez sem kellett a user semmijere bejelentkezni.

igy ertem h nem kell kulon eszkoz hozza.

(#47) Geller72 válasza bambano (#40) üzenetére


Geller72
veterán

Te konkrétan milyen központra gondoltál? A szolgáltatóéra, vagy a másikra?
Lehet, hogy félreértettelek. Som minden másra is van törvény, mégis nagy ívben leszarják.

(#48) frescho válasza #25954560 (#46) üzenetére


frescho
addikt

Egyetertunk, hogy a kozpontban tortenik a lehallgatas. Ennek a beallitasahoz tobb okbol is egy management rendszert (pl. LIG) hasznalnak:

- A szolgaltato emberei ne tudjak a lehallgatas tenyet
- A beallitas igy sokkal egyszerubb a hatosag embereinek
- Tobb elem eseten - Mobilnal kismillio elem johet szoba (MSC,SGSN,SMSC...) - egy ponton kell aktivalni a lehallgatast es letolteni az eredmenyt.

A hatosagok nem veletlenul utaljak a decentralizalt peer to peer VoIP cuccokat, amik raadasul jol titkositottak is lehetnek. Wifi hotspotok hasznalatanal nincs egy pont, ahol le lehetne hallgatni es meg ha sikerul is egy jol kodolt jelfolyamot szmitogep legyen a talpan, ami dekodol.

Geller_1972: Ez az a torveny, amit igen jol betartanak, sot a vegrehajtasarol is eleg sok dolog publikus. Peldaul az is, hogy melyik szervezet es milyen formaban jogosult ra. A muszaki megvalositas fobb reszleteit meg siman ossze lehet googleni.

https://frescho.hu

(#49) bambano válasza frescho (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azért az elég érdekes lenne, ha a szolgáltató emberei nem tudnának a lehallgatás *tényéről*. legfeljebb a részletekről nem tudnak (egyébként ez sem mindig igaz), de magáról a tényről, hogy lehallgatás folyik, arról tudnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) Geller72 válasza frescho (#48) üzenetére


Geller72
veterán

Nem tudom, minden esetben betartják e például a meghatározott intervallumot, amennyivel előtte a szándékot magát jelezni kell, vagy a sürgősségi jellege folytán utólagosan engedélyezheti? Mert szerintem meglehetősen sok olyan eset merül fel, ahol ezt nem lehet egyszerűen betartani.

"Wifi hotspotok hasznalatanal nincs egy pont, ahol le lehetne hallgatni es meg ha sikerul is egy jol kodolt jelfolyamot szmitogep legyen a talpan, ami dekodol."

-Erről jut eszembe: a szervertermekben is ennek megfelelően lehetséges e a folyamatos megfigyelés, vagy "csak" random?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.